Обява

Свий
Няма добавени обяви.

превключва автоматично от газ на бензин въпреки че все още има газ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • превключва автоматично от газ на бензин въпреки че все още има газ

    Абе а какви може да са причините при пълна бутилка, при леко понастъпване да минава на бензин - кофти гориво съчетано с температурите, или да човъркам за някаквъ проблем?
    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

  • #2
    От: Количество газ зима/лято

    Филтри кога си гледал за последно? Черока по жегите го правеше същото, но съвпадна с издънването на редуктора. Смених редуктора с усилен за до 300к.с. и вече не прави така, но закачиха и филтър, който на теория се сменя на 50-60 000км пробег, като наподобява на вид маслените филтри. От стария, след почукване, изпадна купчинка "сажди".
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • #3
      От: Количество газ зима/лято

      Лятна газ

      Коментар


      • #4
        От: Количество газ зима/лято

        Газовите филтри са на около 7-8к км.
        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

        Коментар


        • #5
          От: Количество газ зима/лято

          Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
          Газовите филтри са на около 7-8к км.
          То стига и едно зареждане от точното място в точния момент.

          Но иначе да - може и филтрите да допринасят. Ама основното в това време е че няма налягане в бутилката щото студено.

          Коментар


          • #6
            От: Количество газ зима/лято

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Лятна газ
            Така ми се пада - до сега тръбях наляво и на дясно, че поне големите вериги не си позволяват големи девиации в качеството и ето Ако е това де...

            М/у другото това почна да го прави в събота точно след пълнене на газ...
            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

            Коментар


            • #7
              От: Количество газ зима/лято

              Звуков сигнал като на свършила газ издава ли? Ако да, значи налягането пада. Защо - кофти газ, задръстени филтри, особено тоя преди изпарителя, запушена вх. тръба, вдървени мембрани...

              Ако не издава сигнал - и аз имах подробен проблем и се оказа прекъсващ кабел на температурен датчик на топлата газ. Хванаха го при диагностика. Като мърдаха снопа с кабели този датчик показваше ту 0 градуса, ту към 60.
              Nissan Terrano 2,7 TDI

              Коментар


              • #8
                От: превключва автоматично от газ на бензин въпреки че все още има газ

                Айде разделихме темата.

                Коментар


                • #9
                  От: превключва автоматично от газ на бензин въпреки че все още има газ

                  При мен филтри се задръстват от 8-9 хил.км. до към 15, оригиналните изкараха 30 хиляди.
                  Ford Maverick II 2.3 XLT
                  Ford Mondeo MK5

                  Коментар


                  • #10
                    От: превключва автоматично от газ на бензин въпреки че все още има газ

                    Ами той газовия компютър си го записва това,кога и по каква причина е обърнал на газ.Та просто отиди да ти го прочетат.На Ситроена,от мързел,над 20000 км не съм сменял филтрите,ама върви добре иначе да бях.
                    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Количество газ зима/лято

                      Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                      Звуков сигнал като на свършила газ издава ли? Ако да, значи налягането пада. Защо - кофти газ, задръстени филтри, особено тоя преди изпарителя, запушена вх. тръба, вдървени мембрани...

                      Ако не издава сигнал - и аз имах подробен проблем и се оказа прекъсващ кабел на температурен датчик на топлата газ. Хванаха го при диагностика. Като мърдаха снопа с кабели този датчик показваше ту 0 градуса, ту към 60.
                      При мен си издава звуков сигнал, все едно, че е свършила газта.

                      М/у временно, понеже не търпя каквито и да е неизправности, отидох до газаджиите, които смениха филтрите (доста позадръстени, а и успяха да преебат едната резба на изпарителя) и обвиниха горивният микс на Екоелда за случката. Сега си върви ОК със същата газ, но е и доста по-топло на вън...
                      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                      Коментар


                      • #12
                        От: превключва автоматично от газ на бензин въпреки че все още има газ

                        Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                        Ами той газовия компютър си го записва това,кога и по каква причина е обърнал на газ.Та просто отиди да ти го прочетат.На Ситроена,от мързел,над 20000 км не съм сменял филтрите,ама върви добре иначе да бях.
                        Компютърът не беше записал каквато и да е грешка. Най-вероятно, защото приема падналото налягане за свършила газ...

                        М/у другото газаджията ме посъветва да зареждам по възможност на места къдетот налягането на газта е по-високо...
                        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                        Коментар


                        • #13
                          От: превключва автоматично от газ на бензин въпреки че все още има газ

                          Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                          ...газаджията ме посъветва да зареждам по възможност на места къдетот налягането на газта е по-високо...
                          Теоретично е прав. На практика точно този манометър не е лесно да го видиш. На колонките има манометър след помпата, той показва каквото прави помпата.

                          Коментар


                          • #14
                            От: превключва автоматично от газ на бензин въпреки че все още има газ

                            И при мен имаше такъв проблем. За филтрите ми дойде на ума и го почистих (поне единият, който е за финните мръсотии). Оправи се проблема за ден - два. После по време на движение превключи на бензин и така 20км. не се обърна на газ. Спрях и махнах минусовият кабел на акумулатора за две мин. Отново се оправи. За сега върви, но от време на време ги прави тия бели, но за кратко. Аз мисля, че трябва да се сменят тия филтри на време. Като гледам, каква мизерия се изсипва от тях.....
                            Mitsubishi Pajero III 3.2 DID: Subaru impreza 4x4

                            Коментар


                            • #15
                              От: превключва автоматично от газ на бензин въпреки че все още има газ

                              Миналата година ОМВ имаха кампания Зареди за 10 лв газ и спечели задръстен изпарител/редуктор . Моя кумец удари бинго тогава ,изпарителя беше пълен с нещо като гасена вар ама изсъхнала .Изглежда това минава през филтъра но като стигне до топлото и става бетон. Мисля че тука във форума има тема за газ от ОМВ ако се не бъркам.
                              Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X