Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв универсален 10+ годишен 4х4 висок автомобил ще препоръчате?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Какъв универсален 10+ годишен 4х4 висок автомобил ще препоръчате?

    Първоначално публикуван от New hope Преглед на мнение
    Паджерото, което той продаваше също не е лош вариант - 3,5 V6, автомат, Супер селект, блокаж. По-старо, но и по-евтино. И мотора преди директното впръскване, става за газ. И не му се изскубват шарнирите на предните носачи, като на Тойотата.

    От архива за онагледяване http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=214213
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • #17
      От: Какъв универсален 10+ годишен 4х4 висок автомобил ще препоръчате?

      Отскубването на шарнирите е от мърлява подръжка на автомобила!

      Изпратено от моят StrongPhoneQ4 с помощта на Tapatalk
      Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
      New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

      Коментар


      • #18
        От: Какъв универсален 10+ годишен 4х4 висок автомобил ще препоръчате?

        Първоначално публикуван от New hope Преглед на мнение
        Toyota LC 95
        Бензиновия вариант на ТЛК 95 само с 3,4 мотор ли е? Имаш ли наблюдения и мнение за него?
        Погледнах на Любо обявата, но за съжаление не ми отговаря на критерия за автоматични скорости.

        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
        Нема и климатик. Тука не е Швеция и ще изпука от жега лятото наш Д. Желязков (дето не е "Митьо Очите" ).
        Тъй си е, летата тука не са като у Щвецията и без климатик не само на НеМитьо Очите ще му е жежко
        Та добавяме и климатика като задължителна опция.

        Първоначално публикуван от novatech Преглед на мнение
        Лифт, лебедка, офроуд и автомат в едно изречение е меко казано...смешно.
        Аз не виждам нищо смешно в такова изречение. Кое точно от изброените неща не си съответстват според теб?

        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
        Ако си земеш Г после тунинга отпада щото и блокажи има и 33ки са си от завода и т.н.
        Само че ще трябва да промениш ценовите лимити тогава. Абе що не видиш тва на Янков, май още се продава
        Я моля те разкажи за тва на Янков...

        А, то обикновено накрая така става и бюджета се увеличава, за да вземеш нещо читаво, ама много ми се иска да е както rosen_offroad каза -
        Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
        ...хем това в онова и душата в рая ....
        Първоначално публикуван от bochopz Преглед на мнение
        На Керчев класика отговаря на всичките изисквания ,вмества се в бюджета като остават и за лифт и блокаж.джипа е 95г.от последните ,3.9 бензин,автомат,газов инжекцион.
        Бочо, има ли някъде обява или тема за него, да го погледна?
        www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване
        0898777327

        Коментар


        • #19
          От: Какъв универсален 10+ годишен 4х4 висок автомобил ще препоръчате?

          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
          Паджерото, което той продаваше също не е лош вариант - 3,5 V6, автомат, Супер селект, блокаж. По-старо, но и по-евтино. И мотора преди директното впръскване, става за газ. И не му се изскубват шарнирите на предните носачи, като на Тойотата.

          От архива за онагледяване http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=214213
          Паджерото съм го мислил като вариант, още повече, че имам същото такова (но 2,8 дизел), повдигнато и оборудвано, което карам само офроуд, та имам много преки впечатления. Но трудно изпадат и се намират такива запазени и добри екземпляри.
          www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване
          0898777327

          Коментар


          • #20
            От: Какъв универсален 10+ годишен 4х4 висок автомобил ще препоръчате?

            Абе тези 95ци имат ли фултайм?
            Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
            Drag Grand Canyon Daily
            Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
            LZ1JYM

            Коментар


            • #21
              От: Какъв универсален 10+ годишен 4х4 висок автомобил ще препоръчате?

              На Янков не еавтоматик и няма клима. Иначе има всичко необходимо. Е, цената не е 10 но...
              edoors.bg- Джаджи за врати и врати

              Коментар


              • #22
                От: Какъв универсален 10+ годишен 4х4 висок автомобил ще препоръчате?

                Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
                На Янков не еавтоматик и няма клима. Иначе има всичко необходимо. Е, цената не е 10 но...
                Или го е продал или се е отказал че не съм го чувал от месец-два
                http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=210797

                Ама па твоя е аФтомат
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #23
                  От: Какъв универсален 10+ годишен 4х4 висок автомобил ще препоръчате?

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  Или го е продал или се е отказал че не съм го чувал от месец-два
                  http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=210797

                  Ама па твоя е аФтомат
                  В имобилния сайт го има на 20. Моя не отговаря на нито едно друго условие.. .
                  edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                  Коментар


                  • #24
                    От: Какъв универсален 10+ годишен 4х4 висок автомобил ще препоръчате?

                    Първоначално публикуван от Димитър Желязков Преглед на мнение
                    ...................


                    Бочо, има ли някъде обява или тема за него, да го погледна?
                    П38. Гледана кола. Купена от България. Била е на Черепа/Васил Божков/. Допреди 3-4 години е обслужвана само в Дарукар. Ванката по спомен не я е обявявал. Мисля цената беше около 6-6500, но това е по спомен. Андро160 и прави някакви доработки. Кожен салон, който според мен има нужда от освежаване.
                    За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Какъв универсален 10+ годишен 4х4 висок автомобил ще препоръчате?

                      На Керчев не е ли Класик? Или има и Р38?
                      edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                      Коментар


                      • #26
                        От: Какъв универсален 10+ годишен 4х4 висок автомобил ще препоръчате?

                        Първоначално публикуван от Димитър Желязков Преглед на мнение
                        Извинявам се, че отварям поредната от стотици подобни тема, но имам нужда от съвет и ще бъда благодарен на препоръка към какъв 4х4 автомобил да се ориентирам.
                        Знам, че е трудно изпълнимо условия, но много ми се иска да бъде за универсална употреба. Имам предвид, да е подходящ за всекидневно градско каране, да е удобен и да не изморява при 400-500 км извънградски преход, да е достатъчно мощен, за да тегли безпроблемно каравана, и не на последно място по важност, когато се наложи да се кривне извън пътя да не се представя безкрайно зле. Налага ми се почти всеки ден да карам офроуд, лек или тежък зависи от сезона.
                        Задължително условия е да бъде автоматик, а предвид качеството на дизеловото гориво съм се ориентирал към бензинов двигател. Разхода не е сред най-приоритетните критерии. Пожелателен е големия багажник, за да има място за газова бутилка. Да е с 4/5 врати, т.е. дълга база.
                        Допълнителните подобрения, които предвиждам да правя в последствие са смяна на окачването с подходящо лифтово, за да се поберат около 32 инча гуми и монтаж на лебедка при запазване на щатните брони. Плюс би била възможността за монтиране на твърд блокаж на диференциалите при липса на оригинален такъв.
                        Бюджета за съжаление е крайна величина и е добре да бъде в рамките на 10к за придобиване, и отделно подобренията. Знам, че не е много, но все пак според вас има ли такова подходящо возило, отговарящо на посочените критерии?
                        Отваряш мобилето търсиш синьо диско 1 с 5 врати, продава се с регистрация за 4800 - продавача е съгласен и на 4400 лева. Диското е ОК поддържано от арабина дето държи магазина за Бритпарт/Ленд ровър части. Обуваш го с подходящите гуми. Колата е автоматик следва с остатъка да смениш предната броня с по желязна, покупка на съответните железа за отдолу и една Пауъруинч лебедка 9500/12000 или 13к либри от форума. Все си мисля, че ще се вместиш в 10К лева всичко...... стига да бързаш бавно по пътя това е добър вариант. Дизел с нормален разход около 10 на 100 нафта смесено, малко накладките ще са консуматив за автомата ама и те не са една торба пари. Докато Англия още е в Европа все ще има евтина поддръжка, а за после е това все пак са коли на по 20 години.......

                        Коментар


                        • #27
                          От: Какъв универсален 10+ годишен 4х4 висок автомобил ще препоръчате?

                          Първоначално публикуван от Димитър Желязков Преглед на мнение
                          Извинявам се, че отварям поредната от стотици подобни тема, но имам нужда от съвет и ще бъда благодарен на препоръка към какъв 4х4 автомобил да се ориентирам.
                          Знам, че е трудно изпълнимо условия, но много ми се иска да бъде за универсална употреба. Имам предвид, да е подходящ за всекидневно градско каране, да е удобен и да не изморява при 400-500 км извънградски преход, да е достатъчно мощен, за да тегли безпроблемно каравана, и не на последно място по важност, когато се наложи да се кривне извън пътя да не се представя безкрайно зле. Налага ми се почти всеки ден да карам офроуд, лек или тежък зависи от сезона.
                          Задължително условия е да бъде автоматик, а предвид качеството на дизеловото гориво съм се ориентирал към бензинов двигател. Разхода не е сред най-приоритетните критерии. Пожелателен е големия багажник, за да има място за газова бутилка. Да е с 4/5 врати, т.е. дълга база.
                          Допълнителните подобрения, които предвиждам да правя в последствие са смяна на окачването с подходящо лифтово, за да се поберат около 32 инча гуми и монтаж на лебедка при запазване на щатните брони. Плюс би била възможността за монтиране на твърд блокаж на диференциалите при липса на оригинален такъв.
                          Бюджета за съжаление е крайна величина и е добре да бъде в рамките на 10к за придобиване, и отделно подобренията. Знам, че не е много, но все пак според вас има ли такова подходящо возило, отговарящо на посочените критерии?
                          По зададените критерии пуснах едно търсене в германско.

                          Излизат:
                          1. Гранд Чероци - малък багажен обем, няма рама
                          2. Форд Експлорер 4.2 - нищо не знам за него но изглежда яко добиче
                          3. РР Класик - малко са старички вече, трябва много да се внимава и късмет
                          4. Нисан Патфайндър 1 3.3 - нямам пресстава носи ли лифт - ако да е вариант

                          Нито една бензинова Тойота няма на цена до 5000 евро
                          Land Rover Discovery II, V8 4.0
                          VW Golf VI variant
                          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                          Коментар


                          • #28
                            От: Какъв универсален 10+ годишен 4х4 висок автомобил ще препоръчате?

                            Първоначално публикуван от Димитър Желязков Преглед на мнение
                            Извинявам се, че отварям поредната от стотици подобни тема, но имам нужда от съвет и ще бъда благодарен на препоръка към какъв 4х4 автомобил да се ориентирам.
                            Знам, че е трудно изпълнимо условия, но много ми се иска да бъде за универсална употреба. Имам предвид, да е подходящ за всекидневно градско каране, да е удобен и да не изморява при 400-500 км извънградски преход, да е достатъчно мощен, за да тегли безпроблемно каравана, и не на последно място по важност, когато се наложи да се кривне извън пътя да не се представя безкрайно зле. Налага ми се почти всеки ден да карам офроуд, лек или тежък зависи от сезона.
                            Задължително условия е да бъде автоматик, а предвид качеството на дизеловото гориво съм се ориентирал към бензинов двигател. Разхода не е сред най-приоритетните критерии. Пожелателен е големия багажник, за да има място за газова бутилка. Да е с 4/5 врати, т.е. дълга база.
                            Допълнителните подобрения, които предвиждам да правя в последствие са смяна на окачването с подходящо лифтово, за да се поберат около 32 инча гуми и монтаж на лебедка при запазване на щатните брони. Плюс би била възможността за монтиране на твърд блокаж на диференциалите при липса на оригинален такъв.
                            Бюджета за съжаление е крайна величина и е добре да бъде в рамките на 10к за придобиване, и отделно подобренията. Знам, че не е много, но все пак според вас има ли такова подходящо возило, отговарящо на посочените критерии?
                            Бих препоръчал Cherokee KJ - Покрива голяма част от заданието.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Какъв универсален 10+ годишен 4х4 висок автомобил ще препоръчате?

                              Първоначално публикуван от grozew Преглед на мнение
                              Бих препоръчал Cherokee KJ - Покрива голяма част от заданието.
                              Освен багажника. Може да го уредим Митака с един тест, че сигурно няма впечатления.
                              edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                              Коментар


                              • #30
                                От: Какъв универсален 10+ годишен 4х4 висок автомобил ще препоръчате?

                                Не знам какво точно се има предвид под "голям багажник", но ако не се търсят автобусни размери, Гранд Витара XL7 с автомат е добър вариант. За тежък офроуд не става по ред причини, но ако се ползува в ролята на семейно комби с офроуд възможности е ОК. Сега много хора ще започнат да се смеят, но ... да не бъркат класическата Витарка с XL7-цата.
                                С малко повече късмет, бензинов Джип също се вписва в условията. Това, че няма отделена от купето рама, не означава, че няма рама изобщо - железата отдолу са достатъчно дебели, а заради липсата на допълнително усилване на соло-купето, както е при тия с отделна рама, се печелят 200-300 кила, което не е за пренебрегване.
                                33ки май и на двата ще им дойдат леко в повече за ежедневна употреба, но това си е въпрос на вкус.
                                Тойота с всичко наред и до 10 години и до 10 бона и дълга база и бензинова и автомат ... мммм.... не знам Ама зависи, може да си късметлия. Иначе от 3.4 мотора съм с добри впечатления.
                                Понеже и аз доскоро търсех нещо такова (макар и с идеята да се ползува само за семейно комби и твърдо да не се наджипва допълнително), та тия съм ги оглеждал по-внимателно.

                                Ако наистина трябва по-автобусна вместимост, май твърдо отиваме или на по-едрите американци (има интересни предложения и Форд Експлорер НЕ е едно от тях, колкото и да са евтини ), или на някой Ленд-Ровър може би, но поради масовото предлагане на дизеляци, не съм ги заглеждал достатъчно, не знам.
                                О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X