Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Замръзна ли ви нафтата колеги..Похвалете се:-)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Замръзна ли ви нафтата колеги..Похвалете се:-)

    -15 и силен вятър е повода да се разходим за добавки

  • #2
    От: Замръзна ли ви нафтата колеги..Похвалете се:-)

    При -15 и силен вятър,много си закъснял за добавки.Добавка се слага при температури над нулата.След това повечето добавки се желират в шишето.Както аз намерих добавката на Лики-Моли тази сутрин в гаража.Добавил съм я в резервоара при плюсови температури.
    Yamaha Yz450F
    Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
    Всичко с ''рошави''гуми!

    Коментар


    • #3
      От: Замръзна ли ви нафтата колеги..Похвалете се:-)

      По-добре сложи няколко литра бензин и 2-т масло


      Sent from my iPhone using Tapatalk
      Nissan Terrano 2.7 TDi
      ----------------------------
      Нещо което работи - не се пипа!

      Коментар


      • #4
        От: Замръзна ли ви нафтата колеги..Похвалете се:-)

        В дифендъра съм със макс 10 л. нафта от Марешки в метален резервоар. Без добавки никакви. Пали и върви безгрижно. Все пак е на само 24 години. Нося си една 4 л тубичка против уроки. Добавка имам за 3 тона нафта, оригинална. Тази която сипват в цистерните при зареждане от нефтохима. Според количеството добавка на колонката се появява алпин дизел и подобните гръмки наименования според веригата която продава. Не съм я ползвал още, щото ме мързи да я слагам, а кто реша да сложа, не я знам къде е завряна. Та така.

        Купил сум си и двутактово масло от Хускварна, но и него не го знам къде е.
        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

        Коментар


        • #5
          От: Замръзна ли ви нафтата колеги..Похвалете се:-)

          Я си изпий гинкобилобата!
          Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

          Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

          Коментар


          • #6
            От: Замръзна ли ви нафтата колеги..Похвалете се:-)

            Форд не работел зимно време, ама откакто смених 2 подгревни свещи преди месец /тогава трудно палеше при 0С/, няма проблем. Вчера на -14С запали за около 15сек въртене... Сложил съм антифрост-добавка няколко дни преди студовете...

            ПС: Ако вече е желирала нафтата /парафина/ и да слагаш бензин в резервоара, пак не помага /не може да стигне до помпата и дюзите/...

            Пасатът на баща ми /2013г/ от пон. до петък е каран всеки ден /сутрин и вечер по 5-6км в едната посока/, а вчера не можа да запали - явно системното недозареждане е взело здравето на оригиналния акумулатор само за 3г и половина... Снощи на -15С му пуснах зарядното за 30 мин и запали на секундата...
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #7
              От: Замръзна ли ви нафтата колеги..Похвалете се:-)

              Снощи с.Говедарци 4.30 температура -24 авто парка от 9 автомобила 6 печки и 3 бензина за бензиновите ясно за дизелите една гранд витара 2.0тди (мазда)ги успа запали все едно е +24 а останалите бяха все съвремени мотори

              Коментар


              • #8
                От: Замръзна ли ви нафтата колеги..Похвалете се:-)

                Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                Я си изпий гинкобилобата!
                Не помня къде е.
                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                Коментар


                • #9
                  От: Замръзна ли ви нафтата колеги..Похвалете се:-)

                  Сложил съм аз.
                  Темата е актуална за температурите и да обсъдим.кой как се справя

                  Коментар


                  • #10
                    От: Замръзна ли ви нафтата колеги..Похвалете се:-)

                    Първоначално публикуван от kivv1973 Преглед на мнение
                    Снощи с.Говедарци 4.30 температура -24 авто парка от 9 автомобила 6 печки и 3 бензина за бензиновите ясно за дизелите една гранд витара 2.0тди (мазда)ги успа запали все едно е +24 а останалите бяха все съвремени мотори
                    Точно така пали и Кия- та, която си купих на майтап, със същия мотор, без никакви добавки . Стартера завърта за 3 сек. все едно току що е изгасена. Останах изумен.
                    Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                    SSang Yong Kyron 2.0xdi
                    Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                    Коментар


                    • #11
                      От: Замръзна ли ви нафтата колеги..Похвалете се:-)

                      Вчера на -16 /поне по термометъра/ пали и работи без никакви проблеми. Добавки не ползвам. Всяка нормална /зимна/ нафта не трябва да замръзва при тези температури.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Замръзна ли ви нафтата колеги..Похвалете се:-)

                        По принцип не трябва..Да
                        Но в ОМВ тва продават.. Менте

                        Коментар


                        • #13
                          От: Замръзна ли ви нафтата колеги..Похвалете се:-)

                          Зареждам нафта в Копривщица от местната бензинджийница. Аккомулатор 65 А/Н, или там някъде.... Джипа не беше пален от Коледа. Вчера запали с две подгрявания, едно въртение, пак подгряване.... Днес ще го пробвам по обяд пак.

                          А да, Патрул 2.8 ТД... Около 90-ти набор.....
                          Последно редактирано от Злой; 08-01-17, 09:49.
                          Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                          Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                          Коментар


                          • #14
                            От: Замръзна ли ви нафтата колеги..Похвалете се:-)

                            Без добавки на -10 си палят и пежото и ибизата все печки...
                            Кара Suzuki Vitara 1,6 8v,а според жената Витарник!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Замръзна ли ви нафтата колеги..Похвалете се:-)

                              Карам три коли ,Терано 2002 ра , Тойота 1988 ма и Боксер 2000 та при минус 10 в Пловдив без никакви добавки и само Боксера му трябваха 10 секунди ,а другите няма и оборот на мотора и палят веднага.Изумявал ме е особено тойотата ,преди години така си палеше и на Хижа Здравец при минус 22 .тогава запали от раз и веднага изгасна .След поливане на филтъра с гореща вода си запали отново .Явно при добър мотор си е е само горивото от значение.И трите са дизели.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X