Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Блокирало колело, Hilux Surf/4Runner 2ра генерация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Блокирало колело, Hilux Surf/4Runner 2ра генерация

    Здравейте колеги,

    Както става ясно от заглавието, имам блокирало колело - задно дясно. Странното в случая е, че е блокирало само напред, а назад се движи свободно.
    В момента всичко е в лед и сняг във Варна, така че когато тръгна, се движа по диагонал и не мога да стигна дори до най-близкия сервиз.

    Имате ли някаква идея какво може да е счупено/замръзнало, за да се получава това?

    Колата е 2.4TD, автоматик, отзад е на барани.

    Благодаря предварително!

  • #2
    От: Блокирало колело, Hilux Surf/4Runner 2ра генерация

    Накладки или отлепени от метала, или откачени възвратни пружини!!!Отваряй барабана!

    Коментар


    • #3
      От: Блокирало колело, Hilux Surf/4Runner 2ра генерация

      Благодаря за бързия отговор.... за жалост се съмнявам, че ще се справя на -15 достатъчно бързо, явно ще трябва да чакам да се постопли или с платформа в сервиза

      Коментар


      • #4
        От: Блокирало колело, Hilux Surf/4Runner 2ра генерация

        Не бързай да го отваряш,а го нагрей с пистолет за горещ въздух.Може да е лед!!!
        МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

        Коментар


        • #5
          От: Блокирало колело, Hilux Surf/4Runner 2ра генерация

          Вероятно леда е бил причината да се отлепи феродото от накладката и сега да заклинва. Таман 2 пъти ми се е случвало, точно при подобни климатични обстоятелства. За щастие и двата пъти блокирането беше при движение в задна посока, та стогнах до където трябваше за отстраняване на проблема.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            От: Блокирало колело, Hilux Surf/4Runner 2ра генерация

            Вече го взех от сервиза, оказа се, че накладките са нови (имам джипа от скоро), явно предишния собственик ги е сменял, но е разменил места на пружините и нещата не са били наместени като хората, т.е. в барабана нямаше никакви следи от лед/вода/замръзнало.

            За моя голяма изненада още на следващия ден (днес) отново блокира за кратко, съответно веднага ходих да го разглобяваме - всичко е привидно ново, спирачното цилиндърче върви чудесно, ръчната не е залепнала и тя също няма отклонения.
            Всичко беше щатно разглобено, раздвижено, наместено и барабана отново сглобен. Довечера ще стане ясно, дали отново ще се появи проблема

            Коментар


            • #7
              От: Блокирало колело, Hilux Surf/4Runner 2ра генерация

              Здравей колега!Имах подобен проблем 2 пъти на 4Рънера ми(1999), причината беше корозия на щифта, който държи кобиличката на която е закачено въжето, задвижвано от ръчната.Въпросната кобиличка се намира отзад на плочата, върху която са спирачното цилиндърче и челюстите с накладките.Покрита е частично с гумен маншон в зоната на щифта и където минава през плочата.На 3-то пок. щифтът е фиксиран с две деформируеми зегерки (непружинни).Бъди сигурен, че кобиличката се движи свободно в двете посоки.Почистване и смазка оправят нещата за известно време, поне където съм в Североизтока и солта я нямат за нищо през зимата.
              Другото, което ми се случи 1 път, на първата ми Тойота, сложих т.нар тук в САЩ афтърмаркет накладки.Които просто залепнаха на барабаните след едно по-рязко спиране.Ама го разбрах чак като се понесох по магистралата.Добре, че си носех старите оригинални тойотски челюсти, които макар и износени, свършиха работа.Оттогава чаркове за смяна само от Тойота и никога проблем, отделно че траят повече.
              Виж и двете задни спирачки дали са еднакви като части, да не би да са сменени само от едната страна по някаква причина, и точно те да ти правят проблем, особено ако не са оригинални.
              Успех и пиши ако откриеш нещо!
              Последно редактирано от metotem; 11-01-17, 23:49.
              1999 4Runner 3RZ/ 4Runner 1KZT/ 4Runner 5VZ

              Коментар


              • #8
                От: Блокирало колело, Hilux Surf/4Runner 2ра генерация

                Първоначално публикуван от recar0 Преглед на мнение
                Вече го взех от сервиза, оказа се, че накладките са нови (имам джипа от скоро), явно предишния собственик ги е сменял, но е разменил места на пружините и нещата не са били наместени като хората, т.е. в барабана нямаше никакви следи от лед/вода/замръзнало.

                За моя голяма изненада още на следващия ден (днес) отново блокира за кратко, съответно веднага ходих да го разглобяваме - всичко е привидно ново, спирачното цилиндърче върви чудесно, ръчната не е залепнала и тя също няма отклонения.
                Всичко беше щатно разглобено, раздвижено, наместено и барабана отново сглобен. Довечера ще стане ясно, дали отново ще се появи проблема

                Ако позволиш един съвет: при температури близки и по-ниски от нула градуса, избягвай да ползуваш ръчната спирачка. Че после плаче мамата понякога...
                О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X