Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Премеждия при -10 градуса

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Премеждия при -10 градуса

    Не е хубаво да се кара само с антифриз, лятото става гъст като боза и гарнитурата на главата се капе, най добре е 50 на 50 дестилирана вода с антифриз. Но това не може да е причината за счупената кобилица нямат връзка.
    Ангренажния ремък не се знае колко време е стоял по магазините и дали не е китайски.
    Колата като не се кара започва да се разваля, някой части започватда ръждясват, лагерите запичат. Даже някой в форума е написал кола която се кара всеки ден не се разваля
    Паджерото работи прекрасно карай смело без да го мислиш.

    Коментар


    • От: Премеждия при -10 градуса

      Първоначално публикуван от Offroad bg Преглед на мнение
      За гаидаджиите съм съгласен гледат само да взимат парите не ги интересува какво се случва с колите.
      Според мен няма криви клапани, мисля че буталата не удрят клапаните ако ремъка прескочи 1,2 зъба макс.3.
      Колегата колко я е въртял на стартер зимата, даже е запалила на 3 цилиндъра на -15 градуса, при 0 компресия в единия цилиндър на които се беше счупила кобилицата, ако са се удряли буталата и клапаните до сега да е станал на салата двигателя. Ако двигателя работи меко без чукане,пукане и стържене няма място за притеснения. Кобилицата може да се е строшила от самосебе си просто толкова да е издържала, няма вечни части.
      Ако кобилицата се е счупила от нищото то клапана няма да отваря и тогава компресията нама да е нула. Нама дизел плехвърлил зъб да не удари клапани.

      Коментар


      • От: Премеждия при -10 градуса

        Пу пу, да не му е уроки. Благодаря! Но го има и другия вариант, който е да прескочи зъб/зъби при въртене на стартер.

        Коментар


        • От: Премеждия при -10 градуса

          Първоначално публикуван от Biser Savov Преглед на мнение
          Ако кобилицата се е счупила от нищото то клапана няма да отваря и тогава компресията нама да е нула. Нама дизел плехвърлил зъб да не удари клапани.
          8 клапанов 4 цилиндров мотор мисля че не удря клапани ако е прескочил 1,2 до 3 зъба ако е 24 клапана 8 цилиндъра на 1 зъб ще стане салата нали ти написах, че джипа е запалил на 3 цилиндъра на -15 градуса, според теб може ли да се ударат клапаните и буталата и двигателя да работи.

          Коментар


          • От: Премеждия при -10 градуса

            Първоначално публикуван от Biser Savov Преглед на мнение
            Нама дизел плехвърлил зъб да не удари клапани.
            Айдидя , кво слагаш?Даже ще го сваля пред теб -въртиш колкото си искаш , слагам го , пали плащаш и не пишеш повече в технически теми големи изявления?
            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

            Коментар


            • От: Премеждия при -10 градуса

              Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
              Айдидя , кво слагаш?Даже ще го сваля пред теб -въртиш колкото си искаш , слагам го , пали плащаш и не пишеш повече в технически теми големи изявления?
              С никого не искам да споря,нито да се заяждам. Нека четящите сами си правят изводи за ситуации и майстори. Аз заради "майстори" не ходя по сервизи,а си правя колите сам. Последния път,когато ходих на сервиз,майстора който ми мери компресията на дизел ме караше да натискам педала на газта до долу,което страшно ме изненада и веднага си тръгнах.

              Коментар


              • От: Премеждия при -10 градуса

                На тоя ДВГ, при един зъб разминаване между КВ и РВ работата е на косъм. Обикновенно клапаните се отпечатват на буталото, други последствия няма (е, трябва и малко късмет). При по голямо разминаване нещо ще даде фира.
                Да допълня - има ремък менте - несъотвествие межу зъбите на колелата и зъбите на ремъка, на пръв поглед незабележимо. Вижда се при налагане на ремъка върху колелото.
                В практиката ми е имало такъв случай и след известно време прескачане на ремъка с един зъб.
                Последно редактирано от Аndro 160; 11-03-17, 09:13.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X