Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТОЙОТА ХАЙЛУКС каква е разликата м/у 120к.с и 171 к.с-174к.с

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ТОЙОТА ХАЙЛУКС каква е разликата м/у 120к.с и 171 к.с-174к.с

    здр'те нов абонат съм....и незнам как да си направя мой блог (да си задам въпросчето)
    Та да мина към моя въпрос : имаме си Нисан терано 2 дълга база,но ни трябва и пикап 4х4
    аз искам Тойота Хайлукс ....ноо като гледам има различни цени и конски сили... та каква е разликата м/у 120 к.с и 171 к.с цената на 120 к.с ми допада но ако е проблемна кола (проблемен двигател ) моля да ми помогнете
    коя Тойота Хайлукс да си взема да ми върши същата работа като Нисан тераното ?
    Занимаваме се със земеделие ...по-точно ходим до разни ниви и засаждаме орехови градини...понякога е кално имаме нужда от 4х4 с бавни и бързи скорости..... Нисана върши чудесна работа ,но багажника е малак за нас и ароматите също са в купето ,което е главната причина да искам пикап!
    Багажа извън купето но и 4х4 не е по-малко важно ,за това искрено се надявъм на вашата помощ.
    Докато търсихме първия ни джип 2 месеца бяхме в дилема накрая разбрахме ,че 4х4 за нивите е с бавни и бързи скороости... а не МЕРЦЕДЕС МЛ
    После заради финансите неможахме да си купим ПАТРУЛ а взехме ТЕРАНО ....на косъм 2.7 мотор ...... но ни посъветваха 3.0 Д (обиколихме цяла България) и накрая имаме Нисан Терано 2 / 3.0 Д
    Сега сме също толкова объркани за избора на ХАЙЛУКС

  • #2
    От: ТОЙОТА ХАЙЛУКС каква е разликата м/у 120к.с и 171 к.с-174к.с

    А за ремарке замислял ли си се?

    Коментар


    • #3
      От: ТОЙОТА ХАЙЛУКС каква е разликата м/у 120к.с и 171 к.с-174к.с

      Служебни имаме 7-8 тойоти хайлукс,това няма чупене!
      Двете бяха на по 400к и ги продадоха, здрава машина какво да кажа.
      Мисля някои са 2.5 мотор други с 3 литровия,ама кой ти гледа там?
      Успех с покупката!
      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
      Киа спортаж2000тди 98г
      Ауди А3 1.9ТДИ
      Каравана Аdria 390Q

      Коментар


      • #4
        От: ТОЙОТА ХАЙЛУКС каква е разликата м/у 120к.с и 171 к.с-174к.с

        2.5 D4D Е по здрав, но е по слаб. Зависи за какво ти трябва, не е толкоз претенциозна към гориво, и е много здрава!
        0887 526 564/ 0897 933 755 /

        Коментар


        • #5
          От: ТОЙОТА ХАЙЛУКС каква е разликата м/у 120к.с и 171 к.с-174к.с

          Ако е 3.0 по добре автомат според мен. Поддържам мнението, че 2.5 е по здрав мотор. Ако е 2.5, е по добре 144 к.с. от към вървеж.
          8)

          Коментар


          • #6
            От: ТОЙОТА ХАЙЛУКС каква е разликата м/у 120к.с и 171 к.с-174к.с

            Не мога да твърдя кой е по-здрав, но 2,5 е определено по-икономичен, а недостиг на мощност не съм усещал.

            Коментар


            • #7
              От: ТОЙОТА ХАЙЛУКС каква е разликата м/у 120к.с и 171 к.с-174к.с

              Колега не знам кои години тойоти гледаш но хвърли единн поглед и на исузу д-мах.2.5 дизел имаме 3 такива пикапа във фирмата и не са никак лоши а се експлоатират зверски.И най важното е че са по евтини и като цена и като обслужване от хайлукса.Това съм го проверявал преди да ги купуваме.Имаме също греит уолл стеед бих казъл,че тази кола тук в бг.няма аналог цена-година.От две години имаме такъв и щом още не е здал багажа за мен е здрава кола окачване двигател е мицубиши,ако търсиш нещо малко по старо имам наблюдения и върху мазда б2500 също не лошо пикапче!
              Pathfinder 4.0L

              Коментар


              • #8
                От: ТОЙОТА ХАЙЛУКС каква е разликата м/у 120к.с и 171 к.с-174к.с

                В D Max задните седалки са малки и неудобни (до 2012 година модела), и ресорите минават под моста, което е минус според мен . А на китайския окачването по скоро прилича на Исузо.
                8)

                Коментар


                • #9
                  От: ТОЙОТА ХАЙЛУКС каква е разликата м/у 120к.с и 171 к.с-174к.с

                  Ако ще гледа други марки и модели, има много по- направени и по-здрави от Исузо! Темата е за Тойота, и това е най-правилният избор!
                  0887 526 564/ 0897 933 755 /

                  Коментар


                  • #10
                    Re: ТОЙОТА ХАЙЛУКС каква е разликата м/у 120к.с и 171 к.с-174к.с

                    За европейският пазар 7-мо поколение Hilux (2006-2015) е оборудван с 2 мотора:

                    1KD-FTV - 3.0l Diesel 160 коня и нагоре. Характерно за мотора е малко по-чувствителни дюзи (пиезо-титаниеви за много пари) но също така и максимален въртящ момент от 1200 оборота нагоре
                    - Има промени по системата за емисии (Катализатор/филтър за твърди частици/EGR) както и оптимизация на софтуера между моделите, но двигателя е малко или много същият.
                    - До 2008 3.0 дизел се оборудва с 4 степенен автомат и "бърз" заден диференциал. След това с 5 степени автомат и по-"бавен" диференциал.
                    - Оборудваните с този двигател автомобили са с крайна предавка (Диференциал) от 3.727:1 (4ск Автомат) до 3.583:1 (5ск Ръчни) до 2008 и по-късно "свалени" на 3.909:1 (5ск Автомат след 200
                    - Малките задни диференциали (по-бързите) се оборудват с заключващ заден диференциал а големите (по-бавните) имат вариант с LSD

                    2KD-FTV - 2.5l Diesel 102-150 коня. Базовият мотор е изключително близък то старият 2L-E но, естествено с по-добра горивна и по-"евро" изпускателна системи.
                    - По-евтиният и по-нов мотор от серията се оборудва с Intercooler през късната 2006 и се измества турбината за да позволят вдигане до 120к.с. По-късно добавят и EGR охладител за още по-икономично движение.
                    - Следващото ниво на "Tuning" на двигателя добавя електронно управлявано турбо с променлива геометрия за вдигане на конските сили до 144 + сваляне на въртящият момент още по-рано)
                    - 102к.с. версията използва стара система за управление на двигателя за това е доста по-"крива" за диагностика и... оптимизации.
                    - Масово последната предавка за този мотор е 3.909:1 (бавна) като някои от късните модели получават 3.727:1 но това е по-скоро рядкост.

                    Общо за всички:

                    - Има разлики в програмите за различните автомати и ръчни скоростни кутии и като резултат може да се забележат различни стойности за въртящият момент.
                    - След 2007 моделите се оборудват с ADD (Автоматично изключващ се преден диференциал), който позволява допълнително разтоварване на предният мост (и спад на разхода). Когато не е включено 4х4 предните полуоси не въртят тялото на диференциала и респективно предният кардан. Минус на това е нужда на мързеливият диференциал да се включва от време на време режим 4х4 за да развърти и посмаже... всичко. Помпата за масло на раздатката също е свързана с вала за предният кардан и липсата на смазване важи за раздатката също.
                    - Моделите оборудвани с LSD (По-евтините ) се оборудват с 3 - канален ABS (Задният мост е заедно) а моделите оборудвани с VSC (Stability Control) имат опция за заключване на задният диференциал (по-скъпите) и респективно 4 канален ABS
                    - Моделите за умерено-студен климат (Това, което в Българските дилъри се продава като комплект студен климат) включват електрически/конвекторен нагревател в климатичната система в купето (под топлообменника, което своеобразно нагрява електрически малкият кръг на парното), втори акумулатор и "усилен" алтернатор (въпреки това и слабия и силния са 80А и с един и същ номер на резервната част). Бутона PWR Heater на тези модели само вдига оборотите на двигателя.
                    - Моделите подготвени за истински студен климат (освен горните неща) имат виско-нагревател монтиран на мястото на компресора за климатика. Като резултат ... нямат климатик (има такива на нашият пазар). Бутона PWR Heater при тези автомобили активира виско-нагревателя на антифриза.
                    - Моделите оборудвани с "раздувки" събират мръсотия вътре във раздувките си а иначе всички трупат мръсотия зад подкалниците (пред вратите) с потенциал за гниене (струва си да се чисти от време на време но моя след 10г все още не е започнал да гние та... не знам колко е основателно).
                    - Моделите преди 08 нямат подкалник пред дясната предна гума, което значи доста боклуци в бронята или по гърба на фара за мъгла (който би-трябвало да дойде със собствен подкалник/щит) - чисти се с лек ритник в бронята.
                    - Всички опции на автомобила не разполагат със задна стабилизираща щанга и като резултат... задницата се клати малко повече. Предницата завива повече от отлично (за размерите на автомобила) но задницата просто няма капацитет да се справи и да поддържа качеството на асфалтово поведение, което има отпред.
                    - Много калпава ръчна спирачка имат. Първо зацепва едното и след това другото колело а задните барабани искат реглаж на накладките при всяко обслужване.

                    Фабричните гуми са 205R16C за евтините модели с 4х4 и 255x70R15 за по-луксозното оборудване. Личният ми опит с фабричните 205 е... страшен. Твърде малки са за 2т автомобил. Виж 225х75R16 на фабричните 16 цолови колела е доста добра комбинация.

                    При 235х65 R17 монтирани на колела от Landcruiser 120 автомобила става доста... порядъчен но дори на този размер вече започва да се усеща разликата между капацитета на предницата и задницата.
                    Откровената ми забележка тук е това - колкото е хубаво предното окачване токова е скапано задното. предницата иска да завива - задницата не.
                    Последното е насочено и към препоръката за заден диференциал. С отворен такъв при леко отлепяне на вътрешната задна гума в завой външната получава цялото сцепление и засилва "страшният" ефект. LSD би помогнало като... накара и двете гуми да се борят за сцеплението си.

                    Също така забележка - всичко над 235 като ширина на гумите означава много летящи камъни отстрани.

                    Лично мнение:
                    ...За конкретният автомобил по-малко е повече и моделите с около 120кс 2.5 мотор оборудван с ръчни скорости и LSD но без ADD и без VSC ми се струват най-неангажиращи. Всичко допълнително подлежи на... предаване. 144 коня версията е оборудвана с много бърз диференциал за икономичност но за сметка на това губи сила при потегляне. Също така електрониката на турбото... е електроника на турбото . Отворен диференциал отзад според мен е грешка за всеки пикап и въпреки че заключването е хубава опция за високо-проходим автомобил, но в случая не мисля, че тази крайност би била полезна. VSC е нещо, което ако ви потрябва значи не сте си избрали правилният автомобил и ви трябва кола.
                    В контекста на последното - ако беше оборудван със задна стабилизираща щанга бих погледнал по-сериозно на заключващият заден диференциал като опция.

                    Колкото до разходи... моят (2.5 102кс. модел 2006 настоящи 192хкм) към момента има следните допълнителни "покупки"
                    80хкм - Задни амортисьори сменени + предни накладки (преди да влезна в собственост)
                    90хкм - кабел на въздушната възглавница (720лв - гаранционно заменяне) + Каре на преден кардан 50лв (Part Time 4x4 => наследство от предишният собственик)
                    105хкм - Водната помпа се предаде - 240лв + Семеринг на преден диференциал - 80лв
                    120хкм - Диоден блок на алтернатора - 200лв
                    135хкм - Акумулатори (това май си е нормално "обслужване" но факта е че фабричните са изкарали толкова с лебедка и сгънал диоден блок) - 360лв за комплекта
                    150хкм - Семеринг на раздатката (към предният кардан) - някак нормално след карето + нови обеци и тампони на задницата = 560лв цялото упражнение
                    180хкм - Предни пружини и амортисьори 320лв всичко (ненужно - когато ги смених се оказа, че и старите са били доволно здрави и аз съм си въобразил нещо)
                    192хкм - шарнирни болтове + накрайници на предно дясно колело (не съм тотализирал още, но около 350лв)... е... това си е моя вина - когато завиваш с вътрешна гума "закачена" в канавката тези неща се предават.

                    Цените горе са в оторизираният сервиз на Тойота в София и включват оригинални резервни части + труда. Много голяма част от нещата (да не кажа всички) могат да се отремонтират на далеч по-ниски цени, но аз съм малко темерут.
                    Нормалните консумативи по обслужването на автомобила не се включват защото не са "добавен харчелък". нещо полезно - обслужването е на 12 месеца или 15хкм - което настъпи първо.
                    Аз лично не успях да намеря по-ниски цени за консумативите (масла, ремъци, филтри и ролки дори и акумулатори) от тези в Toyota BG.

                    Годишно за колата отделям 1500лв (Обслужване, винетка, технически преглед, гражданска, данък, гуми, които сменям на 2 години и потенциални ремонти) - все още не съм прехвърлял тази сума.
                    Разходите включително горивото при 15хкм/годишно се връзват на около 4200лв.

                    ... може би е редно да отбележа, че моите обслужвания са средно 20% по-скъпи от препоръчителните защото скъсявам интервалите за спирачна течност, филтри, ремъци и масла по ходовата част и според приемчика в сервиза "много глезя тоя пикап"

                    Без ирония мога да кажа, че изобщо не съжалявам за покупката си.
                    Въпреки цените горе аз смятам автомобила за надежден и безпроблемен (стига всичко да се адресира в нормални срокове).
                    ... само ръчната спирачка ми бърка в здравето... но какво да се прави.

                    А и да - на 10г/192х.км. все още вози гумено и стегнато а единственото нещо, което хлопа в пикапа ми (каза и почука на дърво) е един кабел в таблото за камерата за обратно виждане, заради който ще ходя на -10 градуса в гаража точно сега да го адресирам.

                    Колкото и да го обичам този пикап обаче и колкото да ми се иска да го препоръчам трябва да отбележа, че практичното решение наистина би-било ремарке за терано-то.
                    Дори настоящият годишен разход да е идентичен ще има период за избиване на парите за покупката на пикап (дали Hilux, D-Max, Steed или кой да е) а разликата от 2000 до 22000 хич не е малка
                    Ако ще се въртят обаче дълги километри с "едрогабаритен" (в контекста на автомобил категория B) товар и ще се товари с електро/мотокар, багер или челен товарач тогава само от време и курсове ще се оправдае рязко.

                    Е... туй то - дано съм бил полезен.
                    Една мравка може да носи 10 пъти теглото си.
                    Един велосипед също.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Re: ТОЙОТА ХАЙЛУКС каква е разликата м/у 120к.с и 171 к.с-174к.с

                      [QUOTE=djivotno;3085044]За европейският пазар 7-мо поколе ние Hilux (2006-2015) моделите оборудвани с VSC (Stability Control) имат опция за заключване на задният диференциал. От коя година започва модела с блокаж и VSC? Имам спомен, че първите с автоматични кутии, които имаха VSC нямаха блокаж но не съм 100% сигурен.
                      8)

                      Коментар


                      • #12
                        От: ТОЙОТА ХАЙЛУКС каква е разликата м/у 120к.с и 171 к.с-174к.с

                        Първоначално публикуван от to66ko7 Преглед на мнение
                        А за ремарке замислял ли си се?
                        +1!
                        Най-евтиният и безпроблемен вариант...
                        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                        Коментар


                        • #13
                          От: ТОЙОТА ХАЙЛУКС каква е разликата м/у 120к.с и 171 к.с-174к.с

                          Ама с пикап винаги си с ремаркето.
                          8)

                          Коментар


                          • #14
                            От: ТОЙОТА ХАЙЛУКС каква е разликата м/у 120к.с и 171 к.с-174к.с

                            Даже и когато не ти е необходимо...

                            Коментар


                            • #15
                              От: ТОЙОТА ХАЙЛУКС каква е разликата м/у 120к.с и 171 к.с-174к.с

                              То и резервната гума не ти е необходима.
                              8)

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X