Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Има ли глоба,ако си закъснял да прехвърлиш МПС в КАТ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Има ли глоба,ако си закъснял да прехвърлиш МПС в КАТ?

    Купих един автомобил преди година и половина и си питах ушите да прехвърла колата на мое име в КАТ.Сега реших да го продавам,обаче хората не щат така-земи талона и бегай.Та ме интересува ,ако някой знае ,има ли глоба и колко е.И още едно ,ако колата е с нови талон и номера ,трябва ли да съм с нея или може "по документи"
    Благодаря предварително.
    Dacia Duster 1.6 CSe 115 4x4

  • #2
    До: Има ли глоба,ако си закъснял да прехвърлиш МПС в КАТ?

    Има глоба, но не знам размера и. Хората са прави, че не я искат да я купят по този начин, защото в КАТ колата все още се води на предишният собственик. Ако решат да си я регистрират на тяхно име, трябва да търсят него, да се изготви нов договор за покупко-продажба между него и тях. Тоя договор ще бъде абсолютно незаконен, защото както подразбирам, вече има договор между него и теб. Отивай и я регистрирай на твое име и се опрявяте с купувача, както си му е реда. Ще трябва да платиш и данъка за 2007 г. ако не си го направил. Ако е с новите номера и са от София (С или СА) и се прехвърля на собственик, който се води на отчет в КАТ-София, минава само по документи.
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

    Коментар


    • #3
      До: Има ли глоба,ако си закъснял да прехвърлиш МПС в КАТ?

      Има глоба-доколкото знам е между 20-50 лева.Поне толкова беше

      Коментар


      • #4
        До: Има ли глоба,ако си закъснял да прехвърлиш МПС в КАТ?

        Има и начин без да се завежда на отчет в общината ама не е за тук
        M.P.

        Коментар


        • #5
          До: Има ли глоба,ако си закъснял да прехвърлиш МПС в КАТ?

          В КАТ Враца за такова закъснение ми написаха фиш за 20лв.
          ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
          Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

          Коментар


          • #6
            До: Има ли глоба,ако си закъснял да прехвърлиш МПС в КАТ?

            Мдаа ,глобата е от 10 до 100лв,и аз минах с фиш от 10лв....
            SUBARU FORESTER 2002g AWD LSD-DIF. Човек може да живее без храна 1 месец,без вода 1 седмица,без въздух 1 минута,а без акъл цял живот...

            Коментар


            • #7
              До: Има ли глоба,ако си закъснял да прехвърлиш МПС в КАТ?

              Освен това има и глоба за неплатен данък - питай в общината.

              Коментар


              • #8
                До: Има ли глоба,ако си закъснял да прехвърлиш МПС в КАТ?

                Глобата в ТДД-данъчното е от 20-100лв.Срока за зачисляване в данъчното на МПС е 30 дни след сключване на договор за покупко-продажба пред нотариус, след този срок те наказват. То тая държава се крепи само на данъци, такси и глоби. В Италия цял живот караш с едни регистрационни номера, колкото и автомобила да имаш, а в цяла ЕВРОПА никъде не фигурира номера на двигателя , то това си е резервна част, при нас се започва с едно разглобяване докато намерят номера, направо ти писва от цялата бюрукрация. Глоба за неплатен данък няма, а само лихвите текът.

                Коментар


                • #9
                  До: Има ли глоба,ако си закъснял да прехвърлиш МПС в КАТ?

                  Първоначално публикуван от Tougi Преглед на мнение
                  Освен това има и глоба за неплатен данък - питай в общината.
                  20 лв...в отдел местни данъци и такси към съответната община

                  Коментар


                  • #10
                    До: Има ли глоба,ако си закъснял да прехвърлиш МПС в КАТ?

                    Първоначално публикуван от valdy Преглед на мнение
                    20 лв...в отдел местни данъци и такси към съответната община
                    Плюс данъка...

                    Коментар


                    • #11
                      До: Има ли глоба,ако си закъснял да прехвърлиш МПС в КАТ?

                      Извадка от закона за движение по пътищата:
                      Чл.145 ал.2
                      Чл. 175 ал.1
                      Това е.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Има ли глоба,ако си закъснял да прехвърлиш МПС в КАТ?

                        И срока за деклариране в общината е 2 месеца!
                        Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                        Коментар


                        • #13
                          До: Има ли глоба,ако си закъснял да прехвърлиш МПС в КАТ?

                          Имам две такива и аз , и като се замисля най-лесно е да намериш стария собственик , да напише нов договор за продажба на новите купувачи , а стария договор да го скъсате все едно го е нямало. Вярно че при нотариуса стои , и ако искаш после можеш да им вземеш колата , но ние не сме такива , нали . И е добреновите купувачи да не знаят за стария договор , да не се шашкат .

                          Коментар


                          • #14
                            До: Има ли глоба,ако си закъснял да прехвърлиш МПС в КАТ?

                            Първоначално публикуван от ивайло Преглед на мнение
                            Имам две такива и аз , и като се замисля най-лесно е да намериш стария собственик , да напише нов договор за продажба на новите купувачи , а стария договор да го скъсате все едно го е нямало. Вярно че при нотариуса стои , и ако искаш после можеш да им вземеш колата , но ние не сме такива , нали . И е добреновите купувачи да не знаят за стария договор , да не се шашкат .
                            да бе, аз ако съм стария собственик, знаеш ли каква дългосвиреща ще му тегля на тоя тарикат дето 1.5г не си е регистрирал колата, та чак сега ме и търси да ходя пак на Нотариус, за да не се "набутва" за регистрация...

                            едни гъзета ми висят с един колесар за лодка вече 2-3 години /не дойдоха да го прехвърлиме - само го платиха и взеха с малкия талон/ и накрая ще ида в КАТ и ще го обява за откраднат /големия талон си е в мен/...

                            Законът си е Закон - хубав-лош, досаден... трябва да се спазва, а не постоянно да си усложняваме живота със заплетени казуси...
                            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                            Коментар


                            • #15
                              До: Има ли глоба,ако си закъснял да прехвърлиш МПС в КАТ?

                              Има глоба, но не знам размера и. Хората са прави, че не я искат да я купят по този начин, защото в КАТ колата все още се води на предишният собственик. Ако решат да си я регистрират на тяхно име, трябва да търсят него, да се изготви нов договор за покупко-продажба между него и тях. Тоя договор ще бъде абсолютно незаконен, защото както подразбирам, вече има договор между него и теб. Отивай и я регистрирай на твое име и се опрявяте с купувача, както си му е реда. Ще трябва да платиш и данъка за 2007 г. ако не си го направил. Ако е с новите номера и са от София (С или СА) и се прехвърля на собственик, който се води на отчет в КАТ-София, минава само по документи.
                              Аз мойта също не съм я прехвърлил още. С новите номера е, но със стария талон. Мога ли да да я прехвърля само с документите без да ходя с колата на място?
                              99 WJ V8, 5" lift long arm, 35"...
                              It's a Jeep thing - you wouldn't understand..!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X