Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Има ли глоба,ако си закъснял да прехвърлиш МПС в КАТ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Има ли глоба,ако си закъснял да прехвърлиш МПС в КАТ?

    Първоначално публикуван от Николай Малинов Преглед на мнение
    Аз мойта също не съм я прехвърлил още. С новите номера е, но със стария талон. Мога ли да да я прехвърля само с документите без да ходя с колата на място?
    ако номерата са Софийски - да!
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #17
      До: Има ли глоба,ако си закъснял да прехвърлиш МПС в КАТ?

      Тедо ,той не е от София.
      B+

      Коментар


      • #18
        До: Има ли глоба,ако си закъснял да прехвърлиш МПС в КАТ?

        Номерата са си Благоевградски, значи може. Невярвам само за София да може, а сигурно във всички области.
        99 WJ V8, 5" lift long arm, 35"...
        It's a Jeep thing - you wouldn't understand..!

        Коментар


        • #19
          До: Има ли глоба,ако си закъснял да прехвърлиш МПС в КАТ?

          много хора не са от София, но това е друга тема...
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • #20
            До: Има ли глоба,ако си закъснял да прехвърлиш МПС в КАТ?

            Прав е ТЕДО. За "Тарикатска" постъпка като тази, благословията е най-малкото. Ако стане ПТП с жертви, иди доказвай , че си я продал , но не си я прехвърлял - навсякъде се води на твое име. Данъците са най-малкият проблем, но Първо ти пишат Акт в Данъчното , после си плащаш цялата сума за годините + лихвите и "тетака".
            Глобата е 50 лв. долна граница - 200 лв. горна /зависи от Общината - нали са на Самоиздръжка/.
            Не забравяйте, че има 2 мес. срок за Записване на новопридобито МПС в Данъчното /от датата на Прехвърлянето/- взимат 2% от стойността по Фактура или Сумата дето сте я обявили в договора за покупко-продажба. Изпуснете ли и този срок, пак глоба.

            За в КАТ - трябва да се сменят номерата в 15 дн. срок след прехвърлянето - иначе пак Глоба

            Така е по Закон , а с "Връзки" това в КАТ по- може да го избегнете.

            И аз съм на мнението на ТЕДО - решавай нещата на Време , че после се забравя и .. идват Глобите.
            Помнете , че незнанието на Зак. срокове не Ви ОПРАВДАВА!
            sigpicЗлобата и завистта нямат почивен ден!

            Коментар


            • #21
              До: Има ли глоба,ако си закъснял да прехвърлиш МПС в КАТ?

              За моя огромна радост не разбрах дали има глоба и колко е ,защото отидох в КАТ претставих необходимите документи(д-р за покупко-продажба,талон голям и малък,застраховка и лична карта)такса от 21лв и САМО 45мин(за КАТ София това е един миг)и имам талон на мое име.Според мен има три варианта та минах"тънко".1ви мацката на гишето не е обърнала внимание от коя дата е д-ра(дано да не е така щото аз съм почти редовен ,а и става дума за TRABANT).2ри видяла е ,но си е затворила очите щото съм и бил симпатичен(без коментар)и 3ти да е отпаднал срока за прехвърляне(ама не ми се вярва).
              В моя защита (защо не отидох в КАТ когато трябваше)ще ви кажа ,че Трабанта беше нагласен за продажба и буквално за една седмица се разпадна и естествно нямаше как да отида в КАТ с него(тогава още се ходеше по канали ...)и второ точно тогава беше крайният срок за смяна на номерата-опашката започваше от х-л "Плиска" пък и не мислех ,че някога ще го продавам.
              А до това колко са ощетени бившите собственици ,ами ако имат д-р за покупко продажба(естествено пред нотариус)точно николко -те са си продали автомобила отписали са го от данъчното ,и ако нещо се случи и ги потърсат(от КАТ или МВР)просто ще покажат документа.
              Dacia Duster 1.6 CSe 115 4x4

              Коментар


              • #22
                До: Има ли глоба,ако си закъснял да прехвърлиш МПС в КАТ?

                то е достатъчно да те извикат "за справка", та да си загубиш деня...

                Срокът не е отпаднал, но заради опашките и т.н. явно не следят за него... Теоретично като те спрат за проверка по пътищата и видят, че си изпуснал срока, трябва да те глобят... Обаче, ако дадеш само малкия талон и не споменеш, че си я купил преди х-години... няма как да се усетят
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #23
                  От: Има ли глоба,ако си закъснял да прехвърлиш МПС в КАТ?

                  Темата е стара, но гугъл намери нея като най-близка до моя казус.
                  Имам възможност да взема 2 коли на бартер за една. Проблема е, че от една излишна ще станат три излишни и ще гоня вече наистина бързи продажби.
                  Колите са регистрирани, но не са с шуменски номера. Има ли начин да си спестя смяна на номерата? При положение, че гоня бърза продажба след това не ми се иска да давам едни близо 200лв. за пререгистрация и да си губя пак цел ден.
                  Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                  Телефон - в профила!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Има ли глоба,ако си закъснял да прехвърлиш МПС в КАТ?

                    Ако успееш изобщо да я продадеш през времето, преди да са направили новата система няма да те глобят. Според мен на първо място ще си имаш нотариални проблеми. Мини през нотариуса в Шумен и го питай ще мине ли през него сделката.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Има ли глоба,ако си закъснял да прехвърлиш МПС в КАТ?

                      Новия собственик сигурно ще бере ядове като иде да я пререгистрира, защото в КАТ хич не обичат "сделки през два договора" т.е. Имената в талона да са различни от имената в договора за покупко-продажба.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Има ли глоба,ако си закъснял да прехвърлиш МПС в КАТ?

                        Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                        Темата е стара, но гугъл намери нея като най-близка до моя казус.
                        Имам възможност да взема 2 коли на бартер за една. Проблема е, че от една излишна ще станат три излишни и ще гоня вече наистина бързи продажби.
                        Колите са регистрирани, но не са с шуменски номера. Има ли начин да си спестя смяна на номерата? При положение, че гоня бърза продажба след това не ми се иска да давам едни близо 200лв. за пререгистрация и да си губя пак цел ден.
                        Никъде в закона не пише, че трябва да смениш талон (респективно рег. табели). Пише единствено, че трябва да уведомиш службата по регистрация. Това реално означава да оставиш копие в деловодството на съответния КАТ (твоят регион). За същото ще ти дадат входящ номер.

                        п.п. Като се видиме може да черпиш кафе с мляко (може и от Кольовото).
                        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                        Коментар


                        • #27
                          От: Има ли глоба,ако си закъснял да прехвърлиш МПС в КАТ?

                          Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                          Никъде в закона не пише, че трябва да смениш талон (респективно рег. табели). Пише единствено, че трябва да уведомиш службата по регистрация. Това реално означава да оставиш копие в деловодството на съответния КАТ (твоят регион). За същото ще ти дадат входящ номер.

                          п.п. Като се видиме може да черпиш кафе с мляко (може и от Кольовото).
                          Само да се видим...
                          Днес идва човека с който щяхме да правим сделката. Отказах, "по-скъпата" от двете коли които ми предлага се оказа голяма гробница и няма смисъл.
                          Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                          Телефон - в профила!

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X