Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся преходник за зарядно за мобилен телефон

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Търся преходник за зарядно за мобилен телефон

    Напоследък ми се налага да разнасям със себе си 1-3 телефонни апарата (в различни конфигурации), като по закона на всемирната гадост трите са с различни портове за зареждане - USB B, USB C и Епълски.

    Айде кабели с USB B накрайници имам сума ти, ама за останалите 2 апарата ми е мъка постоянно да мисля дали имам в себе си оригинален кабел и/или адаптор, и постоянно да ги местя между служебната чанта, цивилната раница, колата, офиса и т.н. В резултат на което в повечето случаи нямам подходящ кабел/адаптор, точно когато ми потрябва.

    Та в тая връзка, си търся преходник между женско USB B към Епълски накрайник + USB С. Нещо като на схемата по-долу. Идеята е да си накупя 5-6 парчета и да ги посея на всички възможни места където могат да ми потрябват. Пък нормален USB кабел винаги имам в себе си.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Nakrainici.png
Прегледи:1
Размер:6.5 КБ
ID:6126045

    Някой виждал ли е нещо подобно ?
    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

  • #2
    От: Търся преходник за зарядно за мобилен телефон

    Напиши "универсално зарядно за телефон" и ще ти излезат такива кабели с по 7 - 8 различни накраиника.
    Щях да вмъкна картинка ама форума нещо се сърди.

    Коментар


    • #3
      От: Търся преходник за зарядно за мобилен телефон

      Нещо такова ли ?

      https://vikiwat.com/product/20622/un...akraynika.html

      Коментар


      • #4
        От: Търся преходник за зарядно за мобилен телефон

        Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
        ...
        Някой виждал ли е нещо подобно ?
        Няма и да види. Има ред причини да не съществува такова нещо. Или поне не работещо като свят.

        За сметка на това относително лесно ще намериш отделни USB microB => USB C и USB microB => i-устройство, кеф ти с къси кабелчета, кеф ти въобще без.

        Но удобната схема е цели отделни кабели, започващи с USB A

        Коментар


        • #5
          От: Търся преходник за зарядно за мобилен телефон

          Купих на дъщерята това: MD820ZM/A-гугълни го,и много доволна.Това преход от usb micro към айфон,но 12лв.
          А иначе има кабели захранващи за какво ли не,цял сноп .В магазинити за китайски стоки.
          Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
          ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

          Коментар


          • #6
            От: Търся преходник за зарядно за мобилен телефон

            Lightning нещата от 12 лева имат склонност да спират да работят след ъпдейт на ios.

            Коментар


            • #7
              Re: От: Търся преходник за зарядно за мобилен телефон

              Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
              Lightning нещата от 12 лева имат склонност да спират да работят след ъпдейт на ios.
              Защото компота от ябълки съвсем нарочно си познава зарядното.

              Коментар


              • #8
                От: Търся преходник за зарядно за мобилен телефон

                Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                Lightning нещата от 12 лева имат склонност да спират да работят след ъпдейт на ios.
                За сега работи от 3 месеца.Де що има айфон в класа на детето,го ползват при нужда.
                Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
                ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

                Коментар


                • #9
                  От: Re: От: Търся преходник за зарядно за мобилен телефон

                  Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                  Защото компота от ябълки съвсем нарочно си познава зарядното.
                  Ти пък как ги извърташ нещата. Айнещета си познават зарядното (в интерес на истината - конектора) само и само да осигурят върховно качество и цялостно задоволство от продукта, защитавайки инвестицията на потребителя.

                  А по темета:

                  Ето несертифициран: https://www.amazon.co.uk/d/Cables/Yu...ng/B01K45DJRG/

                  Ето полурешение, но сертифициран: https://www.amazon.co.uk/Lightning-S...dp/B01AP5BY9K/

                  Коментар


                  • #10
                    От: Re: От: Търся преходник за зарядно за мобилен телефон

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Няма и да види. Има ред причини да не съществува такова нещо. Или поне не работещо като свят.
                    На мен не ми трябва работещо като свят Трябва ми само да си давам ток на съответното устройство (от пауър банка, зарядно за кола или стандартно зарядно), без да нося една шепа кабели и преходници с мен (какъвто е случая сега). За дата трансфери ще си ползвам оригиналдъ кабелите.

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    За сметка на това относително лесно ще намериш отделни USB microB => USB C и USB microB => i-устройство, кеф ти с къси кабелчета, кеф ти въобще без.
                    За намиране - намирам. Ама имат лошия навик да струват изключително некултурни пари. Micro USB B към Lightning, дето е колкото нокътя на показалеца ми, струва 50 кинта (!!!) - е дадох ги за една бройка, щото ми трябваше, ама ако трябва да си купя още 4-5 бройки по добре да изхвърля въйфона... А и остава проблема с купчината кабели и преходници, всеки път да помня кое къде е и да ги местя от едно място на друго... претоварва ми се оперативната памет.

                    Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                    А по темета:

                    Ето несертифициран: https://www.amazon.co.uk/d/Cables/Yu...ng/B01K45DJRG/
                    Сега като се замисля - БИНГО. Е те това е което ми трябва. Много мерси и при случай - бирата от мен. Ще поръчам една бройка за тестове и ако върши работа - ще си взема още 4-5, ей така да си имам.

                    Какво ще рече - несертифициран?
                    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Търся преходник за зарядно за мобилен телефон

                      Първо вземи евтините - нали видя, че по цвят има сериозна разлика.

                      За сертифицираните: Съвсем кратка история - несертифицираните могат да спрат да работят след някой ios ъпдейт. Сертифицираните работят, докато са механично здрави.

                      И едно допълнение: съвременните телефони дърпат над 1А при зареждане. Не мисля, че е разумно да го товариш с три телефона едновременно.
                      Последно редактирано от bokomo; 06-01-17, 22:10.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Търся преходник за зарядно за мобилен телефон

                        Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                        Първо вземи евтините - нали видя, че по цвят има сериозна разлика.
                        Хм, даже напротив - мисля да почна от най-скъпите. Едва ли почти двойната разлика в цената е само заради боичката на шлауха на кабела Явно ще да има нещо друго... От горчив личен опит съм научил, че евтиното накрая винаги излиза скъпо.

                        Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                        И едно допълнение: съвременните телефони дърпат над 1А при зареждане. Не мисля, че е разумно да го товариш с три телефона едновременно.
                        Нямам и намерение да го правя. Шанса и трите устройства да ми умрат едновременно в ръцете от остро безбатерие е нищожен. А дори и в този случай - едва ли ще имам остра нужда и от трите, и то веднага.
                        Последно редактирано от windwarrior; 06-01-17, 22:59.
                        Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Търся преходник за зарядно за мобилен телефон

                          по скъпите не са ли просто 2 броя ?
                          Техниката на безопасност е като религия - може и да не вярваш, но по-добре да спазваш ритуалите...
                          Калоян Кирилов
                          LZ2ZGT

                          Коментар


                          • #14
                            От: Re: От: Търся преходник за зарядно за мобилен телефон

                            Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                            ...
                            За намиране - намирам. Ама имат лошия навик да струват изключително некултурни пари.
                            Добре дошъл в света на Apple. Който не даде около 20 USD НА БРОЙКА на Тим Кук просто не може да направи такова нещо и то да работи.

                            Колкото до "само да си давам ток" - ако щеш си представяй ама това което ти изглежда като тъп кабел с накрайници при Apple и при USB-C има чип вътре и НЕ МОЖЕ да дава ток без устройството на края му да се е разбрало с този чип поне по основните въпроси.

                            Несертифициран значи че Apple ще направят да не работи на следващия ъпдейт на фърмуера, а освен това вероятно са оплескали електрическите параметри на USB-C.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Търся преходник за зарядно за мобилен телефон

                              Хм. Или аз съм голям късметлия, или новият стандарт за зареждане на iPhon-четата е по-извратен. 4S със стария конектор се храни безпроблемно от всякакви китайски кабели и батерии.
                              Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

                              TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X