Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся преходник за зарядно за мобилен телефон

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Търся преходник за зарядно за мобилен телефон

    Първоначално публикуван от badeff Преглед на мнение
    ...4S със стария конектор
    Беше то. Ама вятърничавия не е със 4S.

    От новите им извращения и китайските са по 35лв. За китаеца 2, за търговеца 3, за Епъл 30.

    Коментар


    • #17
      От: Търся преходник за зарядно за мобилен телефон

      Зависи колко голям е търговецът. Може и за 15 лева да се вземе много читав кабел. Под много читав имам предвид - издържа механично повече от оригинален.

      Коментар


      • #18
        От: Търся преходник за зарядно за мобилен телефон

        Първоначално публикуван от ckaytss Преглед на мнение
        по скъпите не са ли просто 2 броя ?
        И да и не. Има разлика в цената и на единичните бройки, в зависимост от цвета. За всеки случай - поръчах по скъпия.

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Колкото до "само да си давам ток" - ако щеш си представяй ама това което ти изглежда като тъп кабел с накрайници при Apple и при USB-C има чип вътре и НЕ МОЖЕ да дава ток без устройството на края му да се е разбрало с този чип поне по основните въпроси.

        Несертифициран значи че Apple ще направят да не работи на следващия ъпдейт на фърмуера
        Значи тук е правилното време и място да предам моите поздрави на любителите на еднополова любов с малолетен впрегатен добитък от Ябъл. Знаех си, че трябва да има разумна причина да не ме кефят тия.

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        а освен това вероятно са оплескали електрическите параметри на USB-C.
        Това пък защо? Айде Ябъл-а ми е служебен, ама вейх@я (дето е с USB-C) си ми е личен, и не ми се ще да го скапвам преждевременно

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Беше то. Ама вятърничавия не е със 4S.
        Сега погледнах кутията на тилифона (не им разбирам на моделите на Ябъл) - за съжаление си прав.
        Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

        Коментар


        • #19
          От: Търся преходник за зарядно за мобилен телефон

          Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
          Това пък защо? Айде Ябъл-а ми е служебен, ама вейх@я (дето е с USB-C) си ми е личен, и не ми се ще да го скапвам преждевременно
          Защото мощно изнасилиха технологията.

          Във USB 1 и 1.1 токът беше елементарен - 5 волта +/-5% взети направо от общото захранване на целия "хост" който си беше поначало 5 волта, с бушонче за половин ампер. USB A беше към хоста, USB B към устройството. За данните се разбираха някак - хостът казва какво иска, устройството какво може и някак се работеше.

          USB 2 не промени нищо освен че бушончето стана 0.9 ампера и беше допустимо някои устройства да поискат и получат до 2 ампера - бушончето така или иначе е електронно и можеше да се пренастройва. USB B стана още мини и микро. Данните се забързаха, но принципът остана същият.

          После дойде USB 3 и 3.1 и стана страшно. Тръгва се пак от 5 волта и 0.5 ампера, но устройството може да си поръчва вече до 20 волта и до 5 ампера. Има сума ти разправия по жицата докато се разберат хоста колко може да даде ампери и волтове, на устройството колко му трябва като комбинация от едното и другото, а кабелът сам по себе си трябваше да декларира и на двете страни колко може да носи. Тука почнаха теслите защото напрежението стана управляемо, а грешките в настройката му - скъпи. Затова повечето производители се ограничиха до фиксирани старите 5 волта и бушонче което най-често е ограничено до 1.5-2.5 ампера (макар че хостовете - компютри отдавна вече нямаха универсално 5в за всичко, универсалното по ред причини вече беше станало 3.3в)

          Ама това не е всичко. USB 3 донесе и третия, особено педерастичен вид щепсел, а именно USB C. Не случайно казвам педерастичен - основната идея на USB C е че е двупосочно - може да го играе както шеф, така и подчинен, при това ролите бяха отделни за данните и тока. Примерно лаптопът да се зарежда през USB C, но през същия да командори и всички други устройства които са ти на бюрото. Да можеш да свържеш два лаптопа или лаптоп и таблет, или таблет и телефон и да точиш данни и в двете посоки, ама освен това софтуерно да определиш дали лаптопът да ти зарежда таблета или таблетът - лаптопа. И всички тия източници и приемници на ток, съгласувано с прилежащите им адаптери и батерийки, да работят в споменатия по-горе възширок диапазон от тоци и напрежения. За да можеш да си зареждаш слушалката на телефона с половин ват или лаптопа със 100 вата.

          И ако с данните нещата криво-ляво (ама много криво и много ляво) вървят, то с токовете има НЕПРЕКЪСНАТИ ядове.

          Коментар


          • #20
            Re: Търся преходник за зарядно за мобилен телефон

            Браво Ясене, супер точно и елементарно обяснение на цялата кретения. Аз лично очаквам нов интерфейс.

            Коментар


            • #21
              От: Търся преходник за зарядно за мобилен телефон

              Той новият ще е още по-зле. А и компютърните интерфейси имат склонност да са безсмъртни. Тамън си мислех, че RS232 най-накрая е умрял и миналата седмица търсих кабел. Според уикипедия RS232 е на 55 години.

              Коментар


              • #22
                Re: Търся преходник за зарядно за мобилен телефон

                Ооо rs232 Forever Young. Знаеш ли колко везни и фискални принтери имам на него. Даже и управление на чекмеджета имам закачено. Пу за малко да забравя и дейта фон мотороли.

                Коментар


                • #23
                  От: Търся преходник за зарядно за мобилен телефон

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Защото мощно изнасилиха технологията.
                  Т.е. имаш резерви към технологията като цяло (на USB C), а не към конкретния производител на кабеляци?

                  Така или иначе - чакам да дойде поръчаната бройка, пък да видим дали ще се държи пичовски или ще върти номера.
                  Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Търся преходник за зарядно за мобилен телефон

                    Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                    Т.е. имаш резерви към технологията като цяло (на USB C), а не към конкретния производител на кабеляци
                    Конкретният производител не го знам ама това което си е поставил като задача е крайно нетривиално и далеч от обичайните възможности на редови кабелист.

                    Резерви към технологията определено имам, но най-много резерви имам към опитите да се правят с нея нестандартни неща. Те стандартните са много далеч от добре работещи, а за митичната съвместимост на всичко със всичко не може да се говори без много сарказъм.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Търся преходник за зарядно за мобилен телефон

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      ... най-много резерви имам към опитите да се правят с нея нестандартни неща.
                      В този ред на мисли - възможно ли е преходник USB microB => USB C на Самсунг, да не върши същата работа като оригинален китайски на Хуауей? Говорим само за преходник (адаптер) не за кабел.
                      Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Търся преходник за зарядно за мобилен телефон

                        Щях да се изненадам ако вършеше същата работа.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Търся преходник за зарядно за мобилен телефон

                          Еми... значи подарявам преходник (адаптер) USB microB => USB C производство на Самсунг.
                          Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Търся преходник за зарядно за мобилен телефон

                            Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                            Така или иначе - чакам да дойде поръчаната бройка, пък да видим дали ще се държи пичовски или ще върти номера.
                            Би трябвало да е дошла пратката. Имаш ли впечатления?

                            Коментар


                            • #29
                              От: Re: Търся преходник за зарядно за мобилен телефон

                              Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                              Браво Ясене, супер точно и елементарно обяснение на цялата кретения. Аз лично очаквам нов интерфейс.
                              Внимавай какво си пожелаваш.

                              @Ясен: Твърде много индийци имат пръст в това. А аз отдавна се отказах да правя опити да търся някаква поне елементарна от моя гледна точка логика в мисленето им. Сравнени с тия даже немците са цвете, а китайците са направо титани на програмната мисъл.

                              Манджата с праз си е още от 1.0. На мен ми беше хипер странно докато подкарам първото си USB върху микроконтролер. После разбираш че не е чак толкова страшно, поне за тривиалните неща. Виж да подкарам флашка, закачена към микроконтролер, още не смея да опитвам.

                              И не на последно място - мешавината с това кой е хост и кой не е си я има още от USB2 (USB-On-The-Go)
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Re: Търся преходник за зарядно за мобилен телефон

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                мешавината с това кой е хост и кой не е си я има още от USB2 (USB-On-The-Go)
                                Ааааа, не. Превключването на USB OTG е чисто хардуерно и няма особености в реализацията. Просто имаш два контролера и мултиплексор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X