Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И аз вече с Терано 2 2.7тди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • И аз вече с Терано 2 2.7тди

    Реших да си направя един подарък за новата година и именния ми ден.
    След известно обикаляне , разглеждане на всевъзможни " Ръждоходи" се спрях на конкретния джип.
    В крайна сметка , ръждата го е почнала на някой места , но нищо фрапиращо. Рамата е изцяло здрава , даже самия номер се вижда перфектно.
    Не исках да е дълга база , но спрямо цена-качество това беше правилния избор.
    На кратко - прозивдство март месец 1998 година , СЕ изпълнение , 4 ел , ел шибедах , работещ климатик, оригинално радио и неправилната дирекция " дясна "
    Имам едни ръчни АВМ хъбове , купувал съм ги преди време за другото ми терано което го изяде ръждата , на първо време ще ги монтирам.
    Снимки като се размрази , че има 3 пръста лед по него

  • #2
    От: И аз вече с Терано 2 2.7тди

    Честито , как търпиш да е заледено , а не го изведеш на разходка в това хубаво време ...

    Коментар


    • #3
      От: И аз вече с Терано 2 2.7тди

      Първоначално публикуван от Жеков Преглед на мнение
      Честито , как търпиш да е заледено , а не го изведеш на разходка в това хубаво време ...
      Днес празник , от обяд на червено винце и мръвка

      2 в неугледен вид от вчерашното му докарване Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0035.JPG
Прегледи:1
Размер:70.4 КБ
ID:5739626Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0034.JPG
Прегледи:1
Размер:128.9 КБ
ID:5739627
      Последно редактирано от DriveNLife; 06-01-17, 12:50.

      Коментар


      • #4
        От: И аз вече с Терано 2 2.7тди

        Честита джипка,да си я караш със здраве и радост дълги и безаварийни километри. И наздраве за празника !
        Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

        Коментар


        • #5
          От: И аз вече с Терано 2 2.7тди

          Честито и от мен колега, аз сутринта моя го разходих из улиците на Варна, моя е къса база.

          Коментар


          • #6
            От: И аз вече с Терано 2 2.7тди

            Благодаря за пожеланията ! Джипа има няколко кусура за доизглаждане , но ще стане лека- полека Нещото , което най - много ме дразни обаче е ,че има някакъв проблем с въздуховодите за парното най-вероятно.... Когато пусна парното , някъде долу откъм скоростния лост духа ужасно студено , някой да има идея?

            Коментар


            • #7
              От: И аз вече с Терано 2 2.7тди

              Конструктивно тераното при включено отопление, духа винаги студено от централните въздуховоди, да не заспива шофьора при теб най вероятно е имало намеса преди да дойде при теб, може да има скъсан гумен маншон, сваляш пластмасата около лостовете повдигаш нагоре и вероятно там ще откриеш проблема. Успех!

              Коментар


              • #8
                От: И аз вече с Терано 2 2.7тди

                Явно ще трябва да се смъква таблото ,че не работят адекватно клапите....Отделно ми се струва ,че под жабката трябва да има някаква пластмаса, под самите вентилатори? Ще се занимая идната седмица с него , взел съм филтри и прочие за обслужването , ще потърся и тази цедка на помпата ,че оборотите на празен ход играят. Изненадан съм от поведението на гумите Гудиър Вранглер , на зеледен участък спират прилично...

                Коментар


                • #9
                  От: И аз вече с Терано 2 2.7тди

                  В тоя студ не е много удачно да се пипа пластмасията, освен ако има топло помещение иначе всичко се троши, ГНП-то Бош ли е?

                  Коментар


                  • #10
                    От: И аз вече с Терано 2 2.7тди

                    Няма как градски , парното е под всякаква критика. Също така , проблема с духането на студ , някъде от долната част на таблото няма как да го превъзмогна , жена ми возя все пак , духа точно на нейните крака. ГНП-то не можах да го видя , че е страшен прахоляк под капака...Като го облужа идната седмица , ще видя каква е ..аа и смятам да почистя интеркулера ,че ми се струва има доволно количество масло в него. Междодругото джипа е на 200 000 мили

                    Коментар


                    • #11
                      От: И аз вече с Терано 2 2.7тди

                      Възможна диагноза клапата за топло-студено,правил съм на доста леки автомобили,включително и на моето Ауди80 при немските дъргели обличат клапата топло-студено с подобен на дунапрен материал който с годините остарява и се разпада.При японските не знам как е.

                      Коментар


                      • #12
                        От: И аз вече с Терано 2 2.7тди

                        Средната конзола духа студено вероятно за да намали изпотяването на стъклото - един вид "топлинна" ( студинна ) завеса за топлия дъх на шофера . До този извод стигнах след като запуших отворите на средните духалки - като че ли малко повече взе да се поти стъклото . Обаче може и да греша , но не виждам друга логика в това студено духане . Ефектът е вероятно както да си открехнеш стъклото за да намалиш изпотяването на стъклото .

                        "..Явно ще трябва да се смъква таблото ,че не работят адекватно клапите.."

                        Клапата за разпределение е над педала за газта ( за ляв волан )- сваля се само кората под волана и се вижда как ( и дали ) се мести . Скоро имах случка като дръпнах докрай в ляво лоста на клапата и после неще да се върне понеже се изкриви телта на жилото при обратния ход. Зад жабката няма друга пластмаса пред вентилатора - има само една метална лайстна , сваля се за смяна на филтъра за купето

                        "..
                        ще потърся и тази цедка на помпата ,че оборотите на празен ход играят.."

                        цедката е добре да се ревизира , евентуално почисти, аз я избуших тотално и сложих външно прозрачно филтърче , което
                        ( би трябвало да ) сменям всяка година . Но не вярвам от нея да играят оборотите .

                        Коментар


                        • #13
                          От: И аз вече с Терано 2 2.7тди

                          Има едно положение на разпределителя за въздух на моето терано при което духа топло и от централната конзола ,мисля последното или предпоследното положение беше

                          Коментар


                          • #14
                            От: И аз вече с Терано 2 2.7тди

                            Не става въпрос въобще за централните духали. Ясно ми е ,че духат хладно - не студено , бмв-то ми също е по този начин , както и Купъра на жена ми. Духа студено от барчето , долу срещу скоростния лост...

                            Коментар


                            • #15
                              От: И аз вече с Терано 2 2.7тди

                              Явно следва сваляне на таблото.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X