Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И аз вече с Терано 2 2.7тди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: И аз вече с Терано 2 2.7тди

    Нека да го видим този буст"контролер" - може да се окаже едно кранче просто вързано между турбото и актуатора ( нещо като щипка) .. а ако ще се лъже компа за въздуха - някаква схема - усилвател на изходния сигнал от дебитомера е пълна глупост - като да сложиш резистор на термодатчика на антифриза да лъжеш компа , че е студено и да пуска повече гориво .

    Коментар


    • #47
      От: И аз вече с Терано 2 2.7тди

      Първоначално публикуван от DriveNLife Преглед на мнение
      Поиграх си днес многократно с лоста на гейта , натегнат с 1 , 2 ,3 ,4 витки и обратно.
      Разлика поне според мен има , а може и да си внушавам..В момента е натегнат точно на 3 оборота , върви СПОРЕД МЕН по-добре.
      Другата седмица , облислям да го закрам в ТСТ Рейсинг , да видим Миро и Тони какво ще кажат.
      Правиш глупости според мен, ама ти си знаеш. Турбото си има ресурс все пак, и като сложиш в уравнението че не е първа младост, не съм много убеден колко ще изкара. Гледа ли му луфтовете поне преди да правиш тия еквилибристики?

      ПП: Объркал съм бууст контролер с пауърбокс. Ама все тая. Както каза Жеков, единствения контрол на тая турбина е уейстгейта, тоест буустконтролера може единствено да понамали налягането, което достига до актуатора. Ефекта пак ми е съмнителен.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #48
        От: И аз вече с Терано 2 2.7тди

        Гледахме за луфтове , майстора каза , че има нормален луфт.
        В момента джипа си върви прекрасно , потдържа скорост от 130-140 км/ч без никакъв проблем.Разхода е 14.2 литра в града с повечко газ , засечено на пълен/пълен резервоар.
        Проблема с това ,че е дълга база си остава , в гората маневрирам трудно , дългото междуосие си казва тежката дума.
        Смятам да минавам на къса база , най-вероятно Нисан Патрол или някое Митцубиши , ще видим скоро.

        Коментар


        • #49
          От: И аз вече с Терано 2 2.7тди

          Патрол, вървящ повече от терано 2.7ТДИ, не знам да има - даже трилитровите вървят съизмеримо - по-тежки са. Мицубиши ще трабва да търсиш 3.5. Лично от динамиката на 3.0 никак не съм впечатлен. Това за двойка или sport.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #50
            От: И аз вече с Терано 2 2.7тди

            Карах Паджеро 3.0 24клапаново , вървеше прилично. Собственика каза ,че е 177 коня Гледах и патрол с 2.8 мотор , стори ми се доста муден
            Тераното или ще го остава на баща ми, но може и да го продам. Все още не съм решил окончателно.
            Днес ходихме пак из горите , на отиване нямаше проблем. На връщане обаче , след като загря до работна температура..нещо изгуби част от мощността.
            Преди малко го изкарах пак , докато загрее върви и после спира. Такова нещо не ми беше правил.

            Коментар


            • #51
              От: И аз вече с Терано 2 2.7тди

              Оказа се ,че помпата тече , от там идват и проблемите.
              Чудя се обаче , каде да го закарам та да я направят
              Отделно , имам в мазата един ОМ605 с дребни липси, та ми влизат некви мухи в главата

              Коментар


              • #52
                От: И аз вече с Терано 2 2.7тди

                Ако не е турбодизела няма да ти даде нищо съществено. А дори и за турбодизела е под въпрос. Точно двигателя 2.7 е вероятно най-доброто нещо в тераното въобще.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #53
                  От: И аз вече с Терано 2 2.7тди

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0004.JPG
Прегледи:2
Размер:76.5 КБ
ID:5751714Малко промяна на визията Смених джантите с такива от Паджеро.
                  По усет , джипа стана по-стабилен от преди , и според мен по-красив
                  Ходих днес да ми правят втулки , но ми казаха ,че втулки на железни джанти неможе
                  Възмножно ли е да скъса шпилка ?
                  Също така ми се струва , че трябва да сменя гайките с други ,май май не лягат плътно в леглото на джантатаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0001.JPG
Прегледи:2
Размер:65.8 КБ
ID:5751713?

                  Коментар


                  • #54
                    От: И аз вече с Терано 2 2.7тди

                    Не съм силно убеден че това са оригинални джанти за паджеро. Аз съм с оригинални паджерови алиминиеви джанти (ЕТ +15 вместо оригиналното за терано ЕТ+25) и ми се струва че гумите ми не стърчат толкова.

                    Относно втулките - карам без втулки и проблеми няма. Но с алуминиеви джанти, чиито гайки са по-различни (не са с конус). Не виждам как ще скъсаш шпилка от това че си без втулки - втулките за за центроване, евентулано. Ако стигнеш до там да разчиташ на централния отвор да ти крепи джантата, значи гайките са ти хлабави. Шпилките не са натоварени на срязване - работата им е да натискат джантата към главината толкова, че да не приплъзва. Много малко детайли в един автомобил са натоварени на срязване - в тераното на срязване са натовартени например щифтовете на педалите на съединителя и спирачката.

                    ПП: Не вижам и конкретна причина да не могат да се направят втулки за кви да е джанти, ама може и да бъркам.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #55
                      От: И аз вече с Терано 2 2.7тди

                      Закупени са от колега от форума, който твърди, че са паджерови... Освен той да ме е излъгал, иначе гумите са 31ци.

                      Коментар


                      • #56
                        От: И аз вече с Терано 2 2.7тди

                        Ъъъ, може и аз да съм шматката. Моето е по-вдигнато, а като се вдигне прибира гумите навътре. Пък и от 2 снимки е трудно да се ориентира човек. Отделно моето е късо, а задницата е малко по-различна при дългото като ширина. Гумите са ми 31х10.5х15 - 265/75/15.

                        Оригиналните алуминиеви джанти на Паджеро 2 са с ЕТ+15. Нищо не пречи и джантите да са паджерови и да не са оригинални. Кво ти пука всъщност?
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #57
                          От: И аз вече с Терано 2 2.7тди

                          Тресе ми на скорост над 100 , там е проблема. Ходих на баланс , но нямаше проблеми.
                          Гумаджията каза ,че отворите на джантите не са точно конусовидни
                          Дай идея , как да подстрижа подкалниците ,че опират

                          Коментар


                          • #58
                            От: И аз вече с Терано 2 2.7тди

                            Тресе ми на скорост над 100 , там е проблема. Ходих на баланс , но нямаше проблеми.
                            Гумите са 255/75/15 - 31х10.5х15.
                            Гумаджията каза ,че отворите на джантите не са точно конусовидни
                            Дай идея , как да подстрижа подкалниците ,че опират

                            Коментар


                            • #59
                              От: И аз вече с Терано 2 2.7тди

                              Просто се испилва вътрешната им част. Аз го правих на дърводелски лентов шлайф, но предполагам и ъглошлайф ще свърши работа. Ще трябва да ги свалиш (мисля 3 еднакви болтчета на всеки).

                              31х10.5х15 е 265/75/15.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #60
                                От: И аз вече с Терано 2 2.7тди

                                Утре още ще ги смъкна. Благодаря за пореден път.
                                Що се отнася до гумите..Натиснете снимката за да я уголемите

Име:17036190_1288427851203305_572618207_o.jpg
Прегледи:1
Размер:99.1 КБ
ID:5752083

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X