Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И аз вече с Терано 2 2.7тди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: И аз вече с Терано 2 2.7тди

    Не Спарки няма разлика в показанията на двата дебитомери моя е хитачи и показанията при пълна газ е 4.5в и при откачен деб. Грам не върви , това с показанията гледано на живи данни в движение

    Коментар


    • #32
      От: И аз вече с Терано 2 2.7тди

      Живи данни , хубаво , ама аз не мога да намеря буксата за диагностика Гледах в интернет , там където трябва да бъде , при мен я няма
      А за дебитомера , щом и моя автомобил не върви СЪВСЕМ без дебитомер , това означава ли , че проблема ми не е от там?

      Коментар


      • #33
        От: И аз вече с Терано 2 2.7тди

        Зад/под бушоните ти е буксата, без изключения.

        Колкото до показанията - говорех за такива при наличен дебитомер. Какво показва компира при изключен не знам дори на моето возило. Знам само че коньете групово си бият камшика нанякъде като го изключа и под капака остава някои и друг глух и сляп, дето не се е усетил да се изнесе и той.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #34
          От: И аз вече с Терано 2 2.7тди

          Днес остана време и почовърках малко
          Интеркулера се оказа почти чист, турбината също- имаше допустим луфт и малко количество масло..
          Почистих дебитомера, вентилацията за маслените пари също. Оказа се, че маркуча към клапана на турбината е спукал....е смених го.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0016.jpg
Прегледи:1
Размер:91.4 КБ
ID:5747543Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0017.jpg
Прегледи:1
Размер:88.8 КБ
ID:5747545Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0018.jpg
Прегледи:1
Размер:60.4 КБ
ID:5747546Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0019.jpg
Прегледи:1
Размер:76.3 КБ
ID:5747547Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0020.jpg
Прегледи:1
Размер:79.8 КБ
ID:5747548

          Коментар


          • #35
            От: И аз вече с Терано 2 2.7тди

            Защо излязоха така снимките незнам, ама резултата е на лице.Джипа върви осезаемо по-добре, другата седмица ще си поиграя с генерацията

            Коментар


            • #36
              От: И аз вече с Терано 2 2.7тди

              Днес , много интересно...изведнъж ми изчезна централното и ел. стъклата Някакви идеи?

              Коментар


              • #37
                От: И аз вече с Терано 2 2.7тди

                Бушон. Някой от дебелите. Може и някой в двигателния отсек да е.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #38
                  От: И аз вече с Терано 2 2.7тди

                  Спарки както винаги , ЖЕЛЕЗЕН Оправих го
                  Днес смених дебитомера с чисто нов, тръгна още по-добре!
                  Забелязах обаче ,че жилото на уестгейта не се помръдва при подаване на газ...Мърда се на ръка със страшен зор.Да не би да е заминал?

                  Коментар


                  • #39
                    От: И аз вече с Терано 2 2.7тди

                    Уейстгейта не е с жило, а с въздушен актуатор (чинийката, от която излиза лостчето, а от другата и страна влиза маркуче). На място не можеш да го задействаш, колкото и да се набираш на педала на газта, и това важи за всички турбота въобще, не само при Терано. Уейстгейта се задейства при движение в натоварен режим - над 2000-2500 оборота и доволно натиснат педал. При ниско натоварваняма достатъчно количество газове за да задействат турбината така че да вдигне налягане над това, при което се задейства уейстгейта.

                    Какъв дебитомер взе, ако не е тайна, и откъде?
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #40
                      От: И аз вече с Терано 2 2.7тди

                      Мой приятел има магазин за авточасти.
                      Поръчахме го в понеделник , днес след обяд дойде , марката е ХОФЕР - 143 лева с 40% отстъпка.Дойде в някаква бяла кутия , без надписи...
                      Относно това лостче , видях ,че има вариант да се натегне няколко оборота. Да се вдигне малко бууста предполагам?
                      Неделя освободнихме генерацията , в момента е с права тръба , старателно огъната на тръбогиб и резонатор. Звука е много приятен , малко по-шумен стана. Интересно обаче , все още не изкарва грам дим , дори на всичката газ.
                      Поръчах си , китайски бууст контролер и един уред за измерване на налягането, ама ще дойдат края на месеца.

                      Коментар


                      • #41
                        От: И аз вече с Терано 2 2.7тди

                        Бустметъра ОК , ама контролера не е . При тази турбина ролята на контролера е лостчето със стопорната гайка - ако искаш повече налягане във високите обороти натягаш лостчето , така че актуатора да отваря по-късно уейстгейта и не ти трябва друг контролер . Това , което искаш да постигнеш е за променлива геометрия , което не си струва щото джипката не е бегачка . Бустметърът обаче ти помага да разбереш кога моторът е в оптимален вариант на работа .

                        Коментар


                        • #42
                          От: И аз вече с Терано 2 2.7тди

                          Предполагам че е това:
                          http://www.meat-doria.com/en/product.../7516148/12495
                          или :
                          http://www.meat-doria.com/en/product_meat/86148/12495
                          Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
                          ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

                          Коментар


                          • #43
                            От: И аз вече с Терано 2 2.7тди

                            Първоначално публикуван от ognqn Преглед на мнение
                            Пичове, знам какво е дебитомер. Въпроса ми беше какъв конкретно е взел като марка, защото за Zexel-ите не е чак толкова тривиално намирането му в сравнение с Bosch-овския.

                            Hoffer не ми е "любимата" марка, да не кажа нещо повече. Дано да излезе читав.

                            За дугите неща - вече попрекаляваш и правиш глупости.

                            и...ролята на контролера не е лостчето. Лостчето само ограничава налягането отгоре. Ролята на контролвра е да излъже компютъра че идва повече въздух, та той да пусне повече гориво. От което крайния резултат е повече сажди, по-голям разход, евентуално пренебрежимо по-малка турбо дупка, и в крайна сметка същия вървеж, понеже дебитомера така или иначе си има лимит на напрежението и после компютъра пищи че е развален. Тоя лимит се достига и в заводски вариант, обаче. Тоест като настъпиш педала докрай ще върви колкото върви и сега.

                            Тераното е с компютър именно за да не пуши, независимо от бръмбарите в главата на задкормилното. Пък и е въпрос на каране. Дай ми го в ръчичките и ще видиш как ще започне да пуши.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #44
                              От: И аз вече с Терано 2 2.7тди

                              Мнението си публикувах за колегата ,който е сменил дебитомера си Хитачи.И линковете са за него.Зададох и въпрос на ЛС,от коя фирма е поръчал.
                              И аз съм на същия хал-не върви,не свети чека,не е вързан към друга лампа,със Зексел помпа съм,не пуши тъмно или сиво.
                              Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
                              ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

                              Коментар


                              • #45
                                От: И аз вече с Терано 2 2.7тди

                                Така или иначе , буустконтролера и бууст метъра съм ги поръчал , та като дойдат ще пробвам. Поне бууст метъра да свети ,че ми изглежда фешън , тъкмо комшията с нивата ще ме пита , кой туи нещо
                                Сменихме оплътненията на гнп-то , спря да мени обороти , работи равномерно и леко взе да изпушва
                                Относно дебитомера , надявам се да изкара това лято , ако не..ще си сложа стария , с него върви що годе нормално.
                                Поиграх си днес многократно с лоста на гейта , натегнат с 1 , 2 ,3 ,4 витки и обратно.
                                Разлика поне според мен има , а може и да си внушавам..В момента е натегнат точно на 3 оборота , върви СПОРЕД МЕН по-добре.
                                Другата седмица , облислям да го закрам в ТСТ Рейсинг , да видим Миро и Тони какво ще кажат.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X