Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

    Здравейте . Тъй като нафтата ни е малко негодна , да споделя малко опит . В момента си правя една чорбичка - 1 към 4 , полусинтетично двутактово масло , и бензин А95 , или друго яче казано , 1 лигър масло с 4 литра бензин . От това нещо , на 10 литра нафта сипвам по 330-350 милилитра . За мярка ползвам едни шишенца от минерална вода Девин , които са направени от по-твърда пластмаса ; предполагам всички са попадали на тях . Впечатлението ми е , че с това нещо , двигателя работи също толково меко , както работи и през лятото . Друга такава чорба , която съм ползвал , се прави , като се смесят 3,4 литра бензин , с 0,6 литра масло 10w40 . Като от тово нещо , се налива половин литър , на 20 литра нафта . Това обаче съм го слагал на един Мерцедес Спринтер 2500куб.см. , но от първите . Единственото ми впечатление от тази добавка , е , че нафтата ми наистина не замръзваше , а много други автомобили в тази зима , замръзваха в движение . Това което всъщност не знам е , как употребата на такива субстанции би повлияла на по-модерните и прецизни дизелови агрегати .
    Jeep Grand Cherokee WJ - 2001g.- 3.1TD - Quadra-Drive
    Kawasaki ZZR 1200 - 2002 g.

  • #2
    От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

    На времето в ДАП 1 зимата ни даваха 5 % бензин в нафтата .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #3
      От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

      Аз пък за над 25години и над 600000 км на нафта от читави нафтаджийници, за сега проблеми не съм имал.
      Със какви ли не Хафтомобили.
      Само веднъж, ама то в Австрия.

      Коментар


      • #4
        От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

        Аз днес се уредих със 7л.керосин и мисля,че си реших проблемите за тази зима,до сега и аз бърках смеси като колегата,но на око.

        Поздрави!!!
        Pajero 2.5.TDI GLS Super Selekt
        лодка RIGIFLEX CAP370+YAMAHA 15hp. four stroke

        Коментар


        • #5
          От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
          Аз пък за над 25години и над 600000 км на нафта от читави нафтаджийници, за сега проблеми не съм имал.
          Със какви ли не Хафтомобили.
          Само веднъж, ама то в Австрия.
          И аз така никакви проблеми от истински бензиностанции.
          Вярвам, че българското правосъдие ще намери всеки крадец и ще го накара да делят!
          Внос на автомобили от Швейцария по поръчка.

          Коментар


          • #6
            От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

            Бихте ли споделили,кои са "истинските"бензиностанции.
            Аз имам информация от първо лице,че при последната проверка на горивата,на четирите най-големи вериги бензиностанции,горивата са били един и същи боклук.

            Поздрави!!!
            Pajero 2.5.TDI GLS Super Selekt
            лодка RIGIFLEX CAP370+YAMAHA 15hp. four stroke

            Коментар


            • #7
              От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

              Аз работя с мидата вече 24г.

              Коментар


              • #8
                От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                Аз работя с мидата вече 24г.
                Тва е най-голямата греда, ама секи сам си преценя.
                ... V-тата са им добри, но неоправдано скъпи, както и подобните по другите вериги де.

                Ся, не знам какво да кажа.
                С олио съм, с около 20% нафта, и сега сложих малко бензин.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #9
                  От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                  На литър нафта слагам 2 мл. бардал; 4 мл. двутактово пълна синтетика и 3 мл. газ за осветление. Имаше 50 % намаление на маслото в зелените бензиностанции.
                  TERRANO2 R20; ZD30; WAGON; `04
                  www.kamino92.com

                  Коментар


                  • #10
                    От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                    Не твърдя, че ГСМ са перфектни, но немалките ми наблюдения еднозначно са в посока, че за всички неудачи на таралясниците им, хората обвиняват горивата.
                    По причини, които не са важни зареждам на ОМВ. Бараката ми е с изгорели 5 свещи от 6 възможни и си пали безгрижно на -10. Наистина минават около 30 секунди, докато заработят всички цилиндри, но едва ли нафтата е виновна за това.
                    Повечето ми коли са на газ. Зареждат се къде ли не и никога не е имало проблеми. Това от доста години.
                    Иначе добавките ми са филтрирано отработено масло, обикновено 1:1 с нафтата. Сега съм с повече нафта, че маслото свърши.
                    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                    Коментар


                    • #11
                      От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                      Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                      Не твърдя, че ГСМ са перфектни, но немалките ми наблюдения еднозначно са в посока, че за всички неудачи на таралясниците им, хората обвиняват горивата.
                      По причини, които не са важни зареждам на ОМВ. Бараката ми е с изгорели 5 свещи от 6 възможни и си пали безгрижно на -10. Наистина минават около 30 секунди, докато заработят всички цилиндри, но едва ли нафтата е виновна за това.
                      Повечето ми коли са на газ. Зареждат се къде ли не и никога не е имало проблеми. Това от доста години.
                      Иначе добавките ми са филтрирано отработено масло, обикновено 1:1 с нафтата. Сега съм с повече нафта, че маслото свърши.
                      Абсолютно !

                      Писал съм и в други теми, профилактика и регулиране на дюзите, работещи свещи, и сЕка неумрела печка пали от раз и в студено време.

                      И аз миналата зима изкарах с 2-3 от 5 свещи, че някой трябваше да премести разликата от жабката в мотора, ама стана чак преди месец - два.
                      Иначе на минус 12°-15°С си трябваше малко въртене, ма само при студен мотор.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #12
                        От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                        [QUOTE=Джоу (x3mrjoe);3083175]Абсолютно !

                        Писал съм и в други теми, профилактика и регулиране на дюзите, работещи свещи, и сЕка неумрела печка пали от раз и в студено време.

                        И аз миналата зима изкарах с 2-3 от 5 свещи, че някой трябваше да премести разликата от жабката в мотора, ама стана чак преди месец - два.
                        Иначе на минус 12°-15°С си трябваше малко въртене, ма само при студен мотор.[/QUOTE

                        Какъвто и да е дизел, ако не запали веднага след подгряване - има проблем.
                        Пътеката е ясна - акумулатор, генератор, стартер, свещи.
                        После компресия.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                          "Тъз" година още не сме писали за бъркочите в нафтата.Ама откаткто два дена ни тормозят властите с кучия студ,дойде и времето.
                          Grand Cherokee WJ
                          Dodge Caliber
                          E 430 4-matic-T(S210)
                          GLK

                          Коментар


                          • #14
                            От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                            Абсолютно !

                            Писал съм и в други теми, профилактика и регулиране на дюзите, работещи свещи, и сЕка неумрела печка пали от раз и в студено време.

                            И аз миналата зима изкарах с 2-3 от 5 свещи, че някой трябваше да премести разликата от жабката в мотора, ама стана чак преди месец - два.
                            Иначе на минус 12°-15°С си трябваше малко въртене, ма само при студен мотор.
                            То това е ясно.
                            На 3-ти при-12,колата запали от четвърт,работи на място около 10мин.(докато изчистя стъклата),излязох на главното шосе,след 1-2км.двигателя загуби мощност и изгасна,след това пали и на пълна газ едвам държи 900об.
                            Колата е обслужена преди 5000км.,свещите ги смених преди месец,защото две бяха изгорели.
                            При предишните студове проблем не съм имал.
                            Ха сега кажете къде е проблема,в колата,в мен или в горивото.
                            Миналата зима карах с нафта от туби,като почнеш от ведомствени колонки и стигнеш до червената,и проблеми не съм имал,но винаги сипвах някакъв бъркоч,че не знаех на какво дърво ще попадна,а сега поне си сипвам на колонка,не сипвах нищо и го изядох.

                            Поздрави!!!
                            Pajero 2.5.TDI GLS Super Selekt
                            лодка RIGIFLEX CAP370+YAMAHA 15hp. four stroke

                            Коментар


                            • #15
                              От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                              Първоначално публикуван от piars Преглед на мнение
                              То винаги сипвах някакъв бъркоч,че не знаех на какво дърво ще попадна,а сега поне си сипвам на колонка,не сипвах нищо и го изядох.

                              Поздрави!!!

                              Първо разкарай всякакви бъркочи от резервоара, после си сипи нормално гориво и сподели какво става.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X