Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    ...
    пали от четвърт независимо от температурата - е да ама тоя мотор ми е минал през ръцете ...
    Пу-пу-пу, златни ръчички !

    ... смЕтай ако беше и с пет свещи !
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

      И резервоарът му е минал през ръцете, вероятно и не само,
      А за поредишните-за 5лв клапан по обратната нафта понякога отлага пъти х10 ремонти без допълнителни главоболия. Това даже при всичко изправно по входящата.
      Последно редактирано от veskov; 18-01-17, 17:42.
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

        Ако всичко е изправно, не връща.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

          Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
          И резервоарът му е минал през ръцете, вероятно и не само,
          Е то от тая кола нещата дето не съм пипал са някои ламарини
          Кабела от акуто до стартера е метър и половина дълъг но за сметка на това е 75мм2

          Иначе клапани по пътя на нафтата не пречат та е добре да има
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

            Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
            И резервоарът му е минал през ръцете, вероятно и не само,
            А за поредишните-за 5лв клапан по обратната нафта понякога отлага пъти х10 ремонти без допълнителни главоболия. Това даже при всичко изправно по входящата.
            И 2 стотинки да струва, пак си остава кръпка, а не решение.

            Конзола за филтър се слага за 5 минути. Къде ги тия x10, че и ремонти?
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              И 2 стотинки да струва, пак си остава кръпка, а не решение.

              Конзола за филтър се слага за 5 минути. Къде ги тия x10, че и ремонти?
              Писал съм ясно- говорим за клапан по връщащата и той няма нищо общо с подаващата, не връща нафта, ми смуче въздух. Имам 35 г изчадие дето пали с поглед и конзолата с помпата му е ориг, но и преди в темата многократно ставаше дума за модел автомобил и конструктивни разлики и защо дори при всичко изправно има необходимост от ,,тунинг" на горивото от една колонка за разл. автомобил.
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                Първоначално публикуван от plamenlori Преглед на мнение
                Нафталин, ама свеж, да не е изветрял. Ако има вода- спирт. За лесен старт и рядка нафта- керосин.
                Значи керосина е рядка нафта
                Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

                Коментар


                • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                  Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                  Дюзите им дреме, те правят така, че да не попада мъгла върху бутаталото, а то е това дето се преохлажда. Това теоретически, като темата дето с г@вната щя прецакаме пикливите -10. Да не бъркаме тук двутактовото масло, по подразбиране не пристово (катран).
                  Значи дюзата не пръска към и в буталото https://m.youtube.com/watch?v=K_c_iXBWYXg
                  Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

                  Коментар


                  • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                    Първоначално публикуван от Keltis Преглед на мнение
                    Значи дюзата не пръска към и в буталото https://m.youtube.com/watch?v=K_c_iXBWYXg
                    Мнението ми е в контекста за възможно попадане на спирт/вода върху буталото. Разни дюзи, различни типове двигатели, различно впръскване на различно място. Някои може и да се палят със спрей, други не бива. Така понасят и капката- пуканки.
                    Неточността обаче е факт.
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                      Първоначално публикуван от Cvetomir_nikolov81 Преглед на мнение
                      Да , и според мен е изключително важно , тестовете да се провеждат в естествена среда , за да може да се разчита напълно на тях . Все пак , предполагам не съм единствения , който си държи автомобила навън , независимо от метеорологичните условия . Смятам , че като използваме фризера като допълнителен помощник , наистина ще спечелим положителен резултат , но ако пробите замръзнат , ще бъдат с различна консистенция от тази , която е изложена на природния студ . Може и да не съм прав . Не желая по никакъв начин да си налагам мнението , но мисля , че всички търсим ефекта на естествената среда . Ако още някой прави някое тестче , ще се се радвам да го сподели с всички нас .
                      Я да видим сега кое е по-студено? -15 във фризера ил -15 на улицата? А кое е по-тежко, кило желязо или кило памук?
                      Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

                      Коментар


                      • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                        Първоначално публикуван от Keltis Преглед на мнение
                        Я да видим сега кое е по-студено? -15 във фризера ил -15 на улицата? А кое е по-тежко, кило желязо или кило памук?
                        При обичайния начин на измерване - на улицата и памука.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X