Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

    Първоначално публикуван от Cvetomir_nikolov81 Преглед на мнение
    Съгласен съм с това колега . Ако всичко е както трябва , и на -50°С , колата ще си запали . НО ! Какво се случва , когато колата ти е в перфектно здраве , а поради някяква причина в системата се окаже , че имаш не дизел , а някаква парафинено-желеподобна субстанция , която е постъпила там през пистолета на горивната колонка ?
    Ако вече е постъпила, каквото и да сипваш - няма да запали.
    Та, подбирайте си колонките, дори да са по-скъпи. А зимата на незнайни - никога!!

    Коментар


    • #32
      От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

      Само и единствено спирт 90 гр. от аптеката и на бензин и на дизел.
      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

      Коментар


      • #33
        От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

        Моята рецепта. Сипвам на бензиностанции с голям оборот. Независимо от марката (то у нас все си е от Нефтохим). Държат нек'ви стотинки отгоре цените, а пък с отстъпка си е същото, но и плюс- минус 4-5лв на 1000км не ги тъня. И проблеми до сега никога никакви.
        Освен това бензиностанции с повече конкуренция в района, също гледат да не се дънят.
        Добавки и масло съм слагал преди десетина години за проба, но така и не видях разлика и от тогава не съм.
        Все с нафта съм работил, и сигурно имам повече километри от Пенчо , а и със сигурност повече литри съм изгорил, до сега проблеми с горивото не съм имал. Въобще бензинови возила след казармата съм карал само инцидентно, и не съм притежавал лични такива.

        За по-новите дизели стана въпрос. Те топлят много повече горивото отколкото старите. Това след като запалят и заработят. Доста от тях имат предвидена и система за охлаждане на горивото.
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • #34
          От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

          До колкото за избора на колонки , си ползвам Шел , ОМВ , Еко и Ромпетрол . Нямам точно определени претенции относно на коя бензинджийница да сипвам . Единственото , което мога да кажа е , че миналата година , когато ми замръзна нафтата , ни беше от ОМВ .
          Jeep Grand Cherokee WJ - 2001g.- 3.1TD - Quadra-Drive
          Kawasaki ZZR 1200 - 2002 g.

          Коментар


          • #35
            От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

            Тия дето стартират дизелите на -35 - -40 сигурно карат само на керосин: https://youtu.be/oas0RSSYIr4
            При тези температури тук, едва ли е нужно да се презастраховаме чак толкова.
            Бензините пък още по-малко.

            Коментар


            • #36
              От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

              Първоначално публикуван от Cvetomir_nikolov81 Преглед на мнение
              , когато ми замръзна нафтата , НИ беше от ОМВ .
              Как да се разбира това?

              Коментар


              • #37
                От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                НИ , всъщност е НЕ , просто Е и И , са една до друга , и без да искам и забележа , съм натиснал И . Иначе имам предвид , че ми замръзна горивото от някоя от другите бензиностанции .
                Jeep Grand Cherokee WJ - 2001g.- 3.1TD - Quadra-Drive
                Kawasaki ZZR 1200 - 2002 g.

                Коментар


                • #38
                  От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                  Виждам че,доста от колегите смесват нещата,някой слага добавки,друг не,важен е смисъла на тези добавки.Против замръзване ли трябва,за по добри смазочни качества или за изчистване на нагар и продухване на дюзи.
                  Колегата по-горе писал имаш здрави дюзи-палиш.Как се поддържат тези дюзи,или даваме по 4к в лв.и ги сменяме през две години...
                  Grand Cherokee WJ
                  Dodge Caliber
                  E 430 4-matic-T(S210)
                  GLK

                  Коментар


                  • #39
                    От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                    Какво ми се случи:
                    Отивам тая вечер на Лукойла,да зареждам нафта и почват да ми зареждат,но не тече.Замръзнала в маркуча-това на колонка ,която гледа към пътя.Веднага каката хваща маркуча от гърба на колонката с думите '..тука е по завет ' и работата стана-напълнихме резервоара.Слагам си добавка предварително :двутактово на Манолл 300мл.+зимната порция на Бардахаал+100мл. бензин.Това на резервоар.
                    Цената бе на 1,83лв. лукойлска,докато на Марешки е 1,81лв. И от двете бензиностанции стават горивата.
                    Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
                    ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

                    Коментар


                    • #40
                      От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                      Първоначално публикуван от ognqn Преглед на мнение
                      Какво ми се случи:
                      Отивам тая вечер на Лукойла,да зареждам нафта и почват да ми зареждат,но не тече.Замръзнала в маркуча-това на колонка ,която гледа към пътя.Веднага каката хваща маркуча от гърба на колонката с думите '..тука е по завет ' и работата стана-напълнихме резервоара.Слагам си добавка предварително :двутактово на Манолл 300мл.+зимната порция на Бардахаал+100мл. бензин.Това на резервоар.
                      Цената бе на 1,83лв. лукойлска,докато на Марешки е 1,81лв. И от двете бензиностанции стават горивата.
                      А на кварталната мида в софето хубавата нафта е 2.16лв. Защо ли?

                      Коментар


                      • #41
                        От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                        Заради аптекаря е такава цената.В Бургас по лукойлите е над два лева същата.
                        Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
                        ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

                        Коментар


                        • #42
                          От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                          И на мен ми се случи същото,но на друга верига.Проблема обаче не е в нафтата.Не сработва помпата и измервателните уреди в колонката.
                          Grand Cherokee WJ
                          Dodge Caliber
                          E 430 4-matic-T(S210)
                          GLK

                          Коментар


                          • #43
                            От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                            В Плевен цената на дизела е 2,03 лива . А относно това , дали проблема е в колонката , или в нафтата , няма никакво значение . Важното е , че всеки си избира какво да пави - да кръщава , или не горивото , което си наливаме в резервоарите . Също така се радвам и че не малко колеги споделиха собствениа си опит в областта . Вярно , че с тази тема изолироме малко бензиновите ни братя , но пък то , бензина си е бензин , за какво да го подправяме и него . Вярно , че и там октаните вероятно не отговарят много точно . Между другото , да вмъкна и един малко глупав въпрос , на който , все още не мога да намеря отговор , или по скоро не чета от правилното място . Някой знае ли , колко точно литра е резервата на горивото на Гранд - WJ
                            Jeep Grand Cherokee WJ - 2001g.- 3.1TD - Quadra-Drive
                            Kawasaki ZZR 1200 - 2002 g.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                              А на кварталната мида в софето хубавата нафта е 2.16лв. Защо ли?
                              Май с Пенчо зареждаме на една и съща бензиностанция и нямаме проблеми.
                              Вярвам, че българското правосъдие ще намери всеки крадец и ще го накара да делят!
                              Внос на автомобили от Швейцария по поръчка.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                                По веднъж съм си патил и с бензин и с нафта ! Вече съобщят ли по ТВ-то за очаквани температури под -10 градуса на нафтата слагам 10% бензин , а на бензина същото количество спирт за горене ! Ядове не съм имал !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X