Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

    Първоначално публикуван от Cvetomir_nikolov81 Преглед на мнение
    Здравейте . Тъй като нафтата ни е малко негодна , да споделя малко опит . В момента си правя една чорбичка - 1 към 4 , полусинтетично двутактово масло , и бензин А95 , или друго яче казано , 1 лигър масло с 4 литра бензин . От това нещо , на 10 литра нафта сипвам по 330-350 милилитра . За мярка ползвам едни шишенца от минерална вода Девин , които са направени от по-твърда пластмаса ; предполагам всички са попадали на тях . Впечатлението ми е , че с това нещо , двигателя работи също толково меко , както работи и през лятото . Друга такава чорба , която съм ползвал , се прави , като се смесят 3,4 литра бензин , с 0,6 литра масло 10w40 . Като от тово нещо , се налива половин литър , на 20 литра нафта . Това обаче съм го слагал на един Мерцедес Спринтер 2500куб.см. , но от първите . Единственото ми впечатление от тази добавка , е , че нафтата ми наистина не замръзваше , а много други автомобили в тази зима , замръзваха в движение . Това което всъщност не знам е , как употребата на такива субстанции би повлияла на по-модерните и прецизни дизелови агрегати .
    Никой няма да те съди нито да ти се сърди.
    Но пишеш че нямаш проблеми но пък си видял и чул такива.А тези с проблемите не си сигурен как си подържат колите.И от там извода нафтата ни е калпава.Ще ти дам пример с комшия.Неможа да запали ,попитах го ти кога сменя филтър той ми не помня.Отиде на майстор и две изгорели свещи.На другата сутрин оклюмал пак неще, оплю нафтата.Смени горивния филтър бре му викам и накрая го смени.И така вече трети ден щаслив и със същата нафта в резервоара.Колата си нощува от вън.Всеки ден се срещам с приатели които карат масовите джипки и все дизели никой не налива друго освен нафта е как пък не замръзна на някой.Само някой се оплакаха със затруднено палене и до там после си вървели.Това че нафтата става мътна но е все още течна не означава че няма да върви колата.
    Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

    Коментар


    • Re: От: Re: От: Re: От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зима

      Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение

      Не.И защо трябва да се правят заключения за дизелите от 10-15 човека?20 г.карам дизел и един единствен път имах проблем с един бус но причината си беше негова.
      Още ли не се е намерил кой да дръпне бързото Хеми?
      Ако ли не мога да го пробвам срещу едно дизелче 380к. и 900 нм.по килограми е в категорията.
      Всъщност са повече от 20. Има писано по въпроса в страшно много теми. А и днес цял ден гледам отворени капаци и някой дава ток. Служебни фордове също днес не запалиха, но хайде това е от емблемата. Същото и на колега авенсиса който е на 1 година. За момента никакъв проблем с дачиите, също са новички. Та не знам, но ако наистина се налага всяка зима да го мисля този дизел, просто няма да го изтърпя.
      Последно редактирано от Daniel; 11-01-17, 05:33.

      Коментар


      • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

        Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
        Никой няма да те съди нито да ти се сърди.
        Но пишеш че нямаш проблеми но пък си видял и чул такива.А тези с проблемите не си сигурен как си подържат колите.И от там извода нафтата ни е калпава.Ще ти дам пример с комшия.Неможа да запали ,попитах го ти кога сменя филтър той ми не помня.Отиде на майстор и две изгорели свещи.На другата сутрин оклюмал пак неще, оплю нафтата.Смени горивния филтър бре му викам и накрая го смени.И така вече трети ден щаслив и със същата нафта в резервоара.Колата си нощува от вън.Всеки ден се срещам с приатели които карат масовите джипки и все дизели никой не налива друго освен нафта е как пък не замръзна на някой.Само някой се оплакаха със затруднено палене и до там после си вървели.Това че нафтата става мътна но е все още течна не означава че няма да върви колата.
        Така е колега , прав си . Аз мога да гарантирам единствено за моята си кола . Сменил съм всички подгревни свещи , ревизирал съм си и кабелите , които им подават ток , прегледал съм им и релетата и бушоните . Сменил съм също и всички маркучи за излишно гориво . Горивния филтър се смена на всяка смяна на масло на 10 000 километро , заедно с въздушния и масления . Проблем имах един единствен път миналата зима на около -20°С , като запалих на около 20-тото въртене . И това , защото акомулатора ми е 100А с 900А стартов ток . Сега слагам добавка , колкото за успокоение , и за евентуално малко по-леко стартиране , но се замислям , дали да не спра да го правя , и само да си покаже дали е нужно . Това , в което съм 100% сигурен е , че 2Т маслото наистина кара мотора да работи по-меко , и това се долавя дори и само по слух .
        Jeep Grand Cherokee WJ - 2001g.- 3.1TD - Quadra-Drive
        Kawasaki ZZR 1200 - 2002 g.

        Коментар


        • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

          А някой чувал ли е за спирачна течност вместо двутактово масло? имам приятел кара камион, каза че само така е практикувал и нее имал проблеми с нафтата.
          Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
          Ford Fiesta 1.4 Tdci

          Коментар


          • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

            Ако си сметне човек разходите и риска от тези бъркочи,май е по-евтино с добавка срещу замръзване,сложена навреме.Аз слагам на Бардал,преди на Лики моли,и нямам проблеми.Наливах и скъп зимен дизел по едно време,ама излиза доста по-скъпо,при същия ефект

            Коментар


            • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
              Преди 13-14г. имах за малко Омега А 2.3ТД, та в нейната книжка, или в книжката на един дърт дизелов Нисан (беше отдавна и не се сещам точно) пишеше, че зимата може да се слага 10 до 30% бензин според температурата.
              Това съм ги видял лично.

              P.S. Джипката почти загря на място.
              Чудя се конкретно за уплътненията на помпата да не се разтекат,че ремонта е ......

              Коментар


              • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
                Чудя се конкретно за уплътненията на помпата да не се разтекат,че ремонта е ......
                Точно за уплътненията не бери грижа.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                  Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
                  Чудя се конкретно за уплътненията на помпата да не се разтекат,че ремонта е ......
                  Не знам каква помпа имаш предвид, но ако е дърта може да се разтече от ЕГНто.
                  Имам човек при който разглобяване, почистване, смяна на уплътнения и семеринг и после регулиране на стенд е 40-50лв. за роторна помпа, та ако те интересува ще ти дам координати.
                  Преди да качвам стара помпа винаги минава през него, че е много гадно, след като си я качил, да ти се разтече удървен О-пръстен за 20ст.

                  А иначе, ако всичко е наред, помпата от петролни продукти не може да протече.
                  Протичат старите (и някои от по-новите) ако се карат с биодизел, защото не издържат на метанол.
                  На метанол даянат силиконови уплътнения, които пък не са маслоустойчиви.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                    Не знам каква помпа имаш предвид, но ако е дърта може да се разтече от ЕГНто.
                    Имам човек при който разглобяване, почистване, смяна на уплътнения и семеринг и после регулиране на стенд е 40-50лв. за роторна помпа, та ако те интересува ще ти дам координати.
                    Преди да качвам стара помпа винаги минава през него, че е много гадно, след като си я качил, да ти се разтече удървен О-пръстен за 20ст.

                    А иначе, ако всичко е наред, помпата от петролни продукти не може да протече.
                    Протичат старите (и някои от по-новите) ако се карат с биодизел, защото не издържат на метанол.
                    На метанол даянат силиконови уплътнения, които пък не са маслоустойчиви.
                    Моята се разтече яко след като зареждах на определени бензиностанции , смених горното уплътнение , че е най-лесно и нямаше една капка. Обаче сега в студа се разтече от друго място , та се налага сутрин повече въртене на стартер докато се напълни. На твоя човек да разбирам , че му се носи свалена помпа , но колко време му е нужно за работа , има ли си комплекти уплътнения или да му занеса. И ако може ми прати телефон.
                    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                    Коментар


                    • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                      Не знам каква помпа имаш предвид, но ако е дърта може да се разтече от ЕГНто.
                      Имам човек при който разглобяване, почистване, смяна на уплътнения и семеринг и после регулиране на стенд е 40-50лв. за роторна помпа, та ако те интересува ще ти дам координати.
                      Преди да качвам стара помпа винаги минава през него, че е много гадно, след като си я качил, да ти се разтече удървен О-пръстен за 20ст.

                      А иначе, ако всичко е наред, помпата от петролни продукти не може да протече.
                      Протичат старите (и някои от по-новите) ако се карат с биодизел, защото не издържат на метанол.
                      На метанол даянат силиконови уплътнения, които пък не са маслоустойчиви.
                      Ааа, от ЕГН вече тЕче.Пусни, превантивно ме интересува.Благодаря.

                      Коментар


                      • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                        Айде тука, че Седефчо е пич.

                        Намира се тук (онова голямото е паркирано точно пред работилницата) в Железница, и си работи в тях.
                        Това е учил и само това е работил цял живот. Има стенд за помпи.
                        До обед бръмчи по София за части и други работи, и след 12 обикновено си е в тях.
                        Може да му занесете свалени дюзи и помпи, а може и той да ги сваля, както се разберете.
                        За частите, уплътнения, втулки и семеринги, мисля че има, за разпръсквачи - както се разберете.

                        Най-добре е да се чуете с него предварително +359886942750

                        Вторник и/или петък бръмчи по народни танци, и тогава не го търсете !
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                          Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
                          Ако си сметне човек разходите и риска от тези бъркочи,май е по-евтино с добавка срещу замръзване,сложена навреме.Аз слагам на Бардал,преди на Лики моли,и нямам проблеми.Наливах и скъп зимен дизел по едно време,ама излиза доста по-скъпо,при същия ефект
                          По-горе показания тест , доказа , че бардал не става
                          Jeep Grand Cherokee WJ - 2001g.- 3.1TD - Quadra-Drive
                          Kawasaki ZZR 1200 - 2002 g.

                          Коментар


                          • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                            Айде тука, че Седефчо е пич.

                            Намира се тук (онова голямото е паркирано точно пред работилницата) в Железница, и си работи в тях.
                            Това е учил и само това е работил цял живот. Има стенд за помпи.
                            До обед бръмчи по София за части и други работи, и след 12 обикновено си е в тях.
                            Може да му занесете свалени дюзи и помпи, а може и той да ги сваля, както се разберете.
                            За частите, уплътнения, втулки и семеринги, мисля че има, за разпръсквачи - както се разберете.

                            Най-добре е да се чуете с него предварително +359886942750

                            Вторник и/или петък бръмчи по народни танци, и тогава не го търсете !
                            Това инфо,щеше да ми бъде много полезно преди месец.

                            Поздрави!!!
                            Pajero 2.5.TDI GLS Super Selekt
                            лодка RIGIFLEX CAP370+YAMAHA 15hp. four stroke

                            Коментар


                            • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                              Първоначално публикуван от piars Преглед на мнение
                              Това инфо,щеше да ми бъде много полезно преди месец.

                              Поздрави!!!
                              Ми питай бе, Колега, аз имам сЕкакво инфо.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                                Чистия етилов спирт от аптеката сипан в горивото, разгражда водата евентуално попаднала или получила се от кондензи и всичко заминава през цилиндровия работен цикъл и айде през ауспуха.Защо са ти добавки?За нафтата става и малко бензин + спирта,карал съм така 8 зими ,един от най-хахавите дизели монтирани на ФОРД /Пежо Инденор 2.1/,не съм имал проблеми ,освен един път с менте нафта ,ма яко менте.Единствената модификация на мотора ,бяха присадените от Рено Трафик "бързи свещи с преходни втулки!Със спирт и малко бензин палеше перфектно!С бензина никакви ядове ,сутринта -21 не ги усети!
                                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X