Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Голф 3 1,9тди синхро

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Голф 3 1,9тди синхро

    Здравейте. Преди няколко месеца си купих въпросния голф, но имам малко ядове с него. Та тоя курник е супер нисък, отзад му сложих чисто нови пружини на каяба с идеята, че ще се повдигне, но нещата станаха още по-зле. От какво мога да ползвам пружини(евентуално и амове) за да го повдигна (сега със 185/60/15 закача яко по подкалника). На времето нинжа1 имаше много висок голф... Другия проблем е че наскоро успях да подкарам синхрото и на задна, но сега в снега трябва да го включа, изчаквам 3-5секунди (чуват се някакви шумове) и като тръгна назад първоначално задното захапва, но после сякаш изключва. Трябва ли да му сменя гела в муфата? Маслото в кутията е сменено, че счупих неговата и сложих от г60... Та ще бъда много благодарен ако внесете малко ясното в начина на повдигане(и твърдостта на пружините) че ми е пълна мъгла.

  • #2
    От: Голф 3 1,9тди синхро

    Муфата е последното, което се поврежда при Синхро. Провери вакуумният съд и маркучетата до задния диф, ако не държи налягане системата, машинката в дифа не изтиква тресчотката докрай и затова изключва. Освен това, самата тресчотка е така направена, че при голямо натоварване да прескача-за да не се строши...с времето контактните зъби на тресчотката се износват и започва да прескача и с по-малко натоварване.
    Животът е харизан кон според мен...

    Теди

    Коментар


    • #3
      От: Голф 3 1,9тди синхро

      Муфата съм я сменял и знам, че не е от нея. Каква е тази тресчотка, дайте номер... Някой нещо за повдигането да каже, че тая бълхичка е много лека и лесно остава на вурха на снежната преспа

      Коментар


      • #4
        От: Голф 3 1,9тди синхро

        Номер не мога да ти дам, но съм почти сигурен, че не се продава като отделна част. Тук в раздела за Фауве имаше схемата на синхро системата, порови и ще я намериш. По спомен пружини и амове от Пасат Б4 стават на Голф без преработка. Но за всеки случай вземи размерите на оригиналните и потърси по-дълги, без значение от марка и модел.
        Животът е харизан кон според мен...

        Теди

        Коментар


        • #5
          От: Голф 3 1,9тди синхро

          Продава се.Води се еднопосочен лагер,а в някои каталози излиза като обгонна муфа.Струва некви 390лв,а цял диф на старно е около 100...Още си го карам моя Голф като евридейка,не е лошо да ми звъннеш...
          0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

          Коментар


          • #6
            От: Голф 3 1,9тди синхро

            От какво мога да ползвам предни амортисьори и пружини? При смяна на задния диф скъсахме мрмбранката на черната кутия и сега синхрото не бачка на задна, как се ремонтира?

            Коментар


            • #7
              От: Голф 3 1,9тди синхро

              Вакуум машинката се продава като чарк, май около 150 пари беше...или търси от морга, ама няма гаранция, че ще работи.
              Животът е харизан кон според мен...

              Теди

              Коментар


              • #8
                От: Голф 3 1,9тди синхро

                Момчета като се има в предвид, че колата е повдигната какви гуми би побрала? Върти ми се в главата да и сложа някакви джипови(за кал), но нещо не мога да се справя с размерите им... Спокойно си влизат 195х65х15", как се приравнява размера към този странния на джиповете?

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X