Обява

Свий
Няма добавени обяви.

масло в хидравликата на jeep grand cherokee 5.7

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • масло в хидравликата на jeep grand cherokee 5.7

    ЧНГ
    Здравейте Групата,имам един въпрос.Карам гранд чероки 5.7 2007г.днес си проверих нивото на маслото на хидравликата и се оказа че е в минимума и искам да долея ,бихтели споделили какво от тези масла да долея Mopar MS-9602 или Mopar MS 10838.Благодаря ви предварително.

  • #2
    От: масло в хидравликата на jeep grand cherokee 5.7

    Mopar MS-9602 е за коли произведени след 1998г. Трябва да има един волан на опаковката.
    Другото мисля че беше за коли преди 98г. Няма волан на опаковката.

    Коментар


    • #3
      От: масло в хидравликата на jeep grand cherokee 5.7

      Mopar MS 10838 и нищо друго! MS-9602 е станалият вече банален червен ATF+4, дето го сипват къде ли не. Има, естествено, виждания, че може и с него, но заводски е заредено с прозрачно като вода MS-10838, което пожълтява като поостарее. Същото масло от кормилната система върти и хидравличния вентилатор на водния радиатор.
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #4
        От: масло в хидравликата на jeep grand cherokee 5.7

        Първоначално публикуван от cikito Преглед на мнение
        ЧНГ
        Здравейте Групата,имам един въпрос.Карам гранд чероки 5.7 2007г.днес си проверих нивото на маслото на хидравликата и се оказа че е в минимума и искам да долея ,бихтели споделили какво от тези масла да долея Mopar MS-9602 или Mopar MS 10838.Благодаря ви предварително.
        Явно от отдавна не е поглеждано . Смени го .

        Коментар


        • #5
          От: масло в хидравликата на jeep grand cherokee 5.7

          Mopar PSF+4, одобрен от Chrysler е с ms 9602. Спокойно може да сложиш атф+4, ако имаш наличен.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:s-l1000.jpg
Прегледи:1
Размер:101.2 КБ
ID:5739527
          R 727cc BB KIT
          ZJ V8
          WK2 V6

          Коментар


          • #6
            От: масло в хидравликата на jeep grand cherokee 5.7

            Стига сте заблуждавали човека! Темата е обсъждана тука. Имам същата кола, MS-10838 е маслото, на по-стари модели става и с АТФ, може разбира се, да се сипе и българско хидравлично масло по 2,99 лв. литъра, въпросът е колко време ще изкара системата.
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #7
              От: масло в хидравликата на jeep grand cherokee 5.7

              Някога беше много разпространено цитирането на несъществуващи съветски академици или несъществуващи пасажи от "Другаря Тодор Живков, Събрани съчинения, том 22, стр.358, София, Партиздат", ама аз ще цитирам реален познавач на марката и модела:
              Първоначално публикуван от onufriz Преглед на мнение
              За маслото - само Mopar MS-10838, и никакво друго, че после ще правиш скъпи ремонти.
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • #8
                От: масло в хидравликата на jeep grand cherokee 5.7

                Първоначално публикуван от baha Преглед на мнение
                Mopar PSF+4, одобрен от Chrysler е с ms 9602. Спокойно може да сложиш атф+4, ако имаш наличен.

                [ATTACH=CONFIG]897088[/ATTACH]
                Тази снимка направо ме хвърли в смут. Какво е тва чудо бе. Някой ще ме осветли ли? PSF със спецификация на ATF. Няма Jeep на който хидравликата на волана да работи с ATF. Дори на първите Чероки секторната кутия прегрява с ATF.
                Конкретно по темата , само и единствено MS-10838 !!! Защото кормилната рейка се слага само и единствено на WK, и защото така е казал производителя на рейката. Иначе помпата е някъф всеяден боклук на Тойота и изобщо не и пука какво масло върти (мойта на 60 000км почна да свири като чарджър)

                Коментар


                • #9
                  От: масло в хидравликата на jeep grand cherokee 5.7

                  Аз сипах на моя ПСФ на Фукс....Дават го за колата е жълто-прозрачно на цвят.

                  Коментар


                  • #10
                    От: масло в хидравликата на jeep grand cherokee 5.7

                    Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
                    Аз сипах на моя ПСФ на Фукс....Дават го за колата е жълто-прозрачно на цвят.
                    Fuchs може и на ескимосите лед да продават. Ама те курмилни рейки за WK не правят. Правят ги ThyssenKrupp Presta SteerTech.
                    Много хора, съзнателно или не, подценяват факта че здравината на агрегатите в един автомобил е право пропорционална на способноста им да отделят топлинната енергия която генерират. Двигател, скорости, раздатки, диференциали, хидравлика, спирачки, амортисьори всичко създава топлина която трябва да бъде освободена в околната среда. Не бъде ли освободена, нещото спира да работи както трябва.

                    Коментар


                    • #11
                      От: масло в хидравликата на jeep grand cherokee 5.7

                      За ZJ 5.2 каква му е спецификацията? Аз съм с афт+4 там?

                      Относно PSF със АТФ спецификация, в Г. Оряховица го предлагат също.
                      R 727cc BB KIT
                      ZJ V8
                      WK2 V6

                      Коментар


                      • #12
                        От: масло в хидравликата на jeep grand cherokee 5.7

                        Cherokee XJ, Wrangler TJ и Grand Cherokee ZJ са с еднакво кормилно управление.
                        Не знам какво масло са им зареждали в хидравликата от завода.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled.jpg
Прегледи:1
Размер:134.5 КБ
ID:5739762
                        Знам обаче, от опит, че с ATF секторната им кутия прегрява и протича. Причината е че маслата за автоматични скоростни кутии не смазват добре при работа в срез.
                        Маслата при хидравличното управление на кормилото са нещо средно между ATF и масло за хипоидни предавки(диференциали). Хем държът налягане, хем оставят филм при рязане.
                        Щом в хидравликата на ZJ вече имаш ATF, или го предозираш с 200мл Bardahl SUMOLUB, или го сменяш с естерно за WJ.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled123.jpg
Прегледи:1
Размер:51.8 КБ
ID:5739763

                        И двата варианта са пробвани и работят. Втория е за предпочитане.

                        Коментар


                        • #13
                          От: масло в хидравликата на jeep grand cherokee 5.7

                          KJ по книжка е с ATF+4 в кормилната хидравлика. Вероятно, за да не се шашкат клиентите, са започнали да го продават и като "PSF". Но WK / WH не са с ATF.
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • #14
                            От: масло в хидравликата на jeep grand cherokee 5.7

                            Преди 3-4 месеца правиха климатика (смяна на предният радиатор) и казаха, че са долели някаков количество масло в хидравликата. Трябва да ида да ги питам какво са долели и ми е интересно ако е нещо различно от MS5931 (или някое съвместимо) какво ще предприемат . За Grand Cheroke 2004 с 2.7CRD става дума.

                            Коментар


                            • #15
                              От: масло в хидравликата на jeep grand cherokee 5.7

                              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                              KJ по книжка е с ATF+4 в кормилната хидравлика. Вероятно, за да не се шашкат клиентите, са започнали да го продават и като "PSF". Но WK / WH не са с ATF.
                              За първи път ми се случи вчера.Паля си черокито,почиствам го от снега тръгвам и нещо се чува като завъртам волана.Отварям казанчето на хидравликата запенено.Покарах малко и спря да (мяука).Днес същата работа,като се стопли и се оправя.Какво да правя,с какво да го сменя,колко литра масло да си купя?
                              Лесно беше само вчера
                              Jeep Cherokee - Liberty 3.7
                              Fab Fours Legend
                              Nissan Terrano II 2,4

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X