Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на първи мотор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Избор на първи мотор

    Първоначално публикуван от ssaattyyrr Преглед на мнение
    Колко си висока. Под 1,70 трудно ще стъпваш на ендуро.
    Първоначално публикуван от kristinabb Преглед на мнение
    1,61 съм
    Може пък да е дългокрака. Матори има за всякакви размери хора.

    Коментар


    • #32
      От: Избор на първи мотор

      От поясненията които си дала , мисля , че най-подходящ ще е мотор тип супер мото. Това е мотор с окачване на ендуро , ходова част на пистов мотор , удобен за каране в трафика , маневрен ,лек , добри спирачки ,по-нисък в сравнение с ендурото , ...... Ще можеш да го караш в града и в същото време ще може да правиш разходки по горски пътища. Най-добре 125к.см. , докато направиш години за книжка ще го караш за удоволствие на полигон и по горски пътища , така ще добиеш и опит. А и няма да ти е нищо ново и различно щом си карала кросово моторче.
      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

      Коментар


      • #33
        От: Избор на първи мотор

        Абе с 1,61 малко тегаво на ендуро.
        Друг вариант е CBR 125 R - под 7 бона чисто нов от магазина и е А1.
        "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

        Коментар


        • #34
          От: Избор на първи мотор

          Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
          От поясненията които си дала , мисля , че най-подходящ ще е мотор тип супер мото. Това е мотор с окачване на ендуро , ходова част на пистов мотор , удобен за каране в трафика , маневрен ,лек , добри спирачки ,по-нисък в сравнение с ендурото , ...... Ще можеш да го караш в града и в същото време ще може да правиш разходки по горски пътища. Най-добре 125к.см. , докато направиш години за книжка ще го караш за удоволствие на полигон и по горски пътища , така ще добиеш и опит. А и няма да ти е нищо ново и различно щом си карала кросово моторче.
          Начинаещ със супермото по черно!!!По добре същото с нормални ендуро капли и гуми 50 на 50.И двутактовите за сега да ги задраска от списъка.
          Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

          Коментар


          • #35
            От: Избор на първи мотор

            И какъв му е проблема на начинаещ със супер мото по черно/горски път/ ? В случая какъв им е плюса на ендуро каплите?
            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

            Коментар


            • #36
              От: Избор на първи мотор

              Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
              Кой го казва това?Експерта по марки и мотоциклети ли?
              да.от изброените от нея марки товае наи добрата.а дори и от неизброените.

              Коментар


              • #37
                От: Избор на първи мотор

                Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                И какъв му е проблема на начинаещ със супер мото по черно/горски път/ ? В случая какъв им е плюса на ендуро каплите?
                Ами хайде да обесниш на девойчето първо как се държи супермото със шосейни гуми в гората срещу това което аз предлагам!На мен няма нужда.
                Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                Коментар


                • #38
                  От: Избор на първи мотор

                  Първоначално публикуван от zil131 Преглед на мнение
                  да.от изброените от нея марки товае наи добрата.а дори и от неизброените.
                  И как стигна до този извод?Запознай ни с факти и примери!
                  Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                  Коментар


                  • #39
                    От: Избор на първи мотор

                    Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                    Ами хайде да обесниш на девойчето първо как се държи супермото със шосейни гуми в гората срещу това което аз предлагам!На мен няма нужда.
                    Някъде да съм споменал "гората"??? А на девойчето ще му обясня , че супер мото с шосейни гуми се държи много стабилно по горски пътища , на сухо и твърдо дори по-добре от ендуро гуми. Това установено от каране и опит.
                    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                    Коментар


                    • #40
                      Re: От: Избор на първи мотор

                      Първоначално публикуван от kristinabb Преглед на мнение
                      Искам мотор който става както за спорт и забавление, така и за да се придвижвам в града.
                      Просто не съм много наясно кой е най-добър като за начало, питам за да не си взема мотор, който няма да мога да контролирам и с който да направя някоя глупост. Книжка все още нямам, не знам дали е по-добре да си взема сега и след една година пак, или направо да изчакам.
                      За забавление и за придвижване из града си е супермотото. Може и извън пътя да го изкараш без проблем, стига да не е мокро шосейните гуми са си ок, все пак едва ли ще го караш по засукани пътеки.
                      А и дори и мотора да може да мине, ти още няма да можеш.
                      За кубиците, по-добре 50-ка 2Т. Хем догодина като изкараш книжка за кола ще можеш да го караш с нея, хем избора на 50-ки е по-голям от колкото на 125 4Т. А 125 2Т не е много за начинаещ, особено за 161 момиче. 50-ката ще е и по-лека, вероятно и по-ниска.

                      Марки, модели и т.н. зависят от бюджета с който разполагаш и какво ще намериш в добро състояние.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Избор на първи мотор

                        Давайте по-кротко със споровете че иначе ще науча девойчето да кара УАЗ и няма да се качи повече на мотор.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Избор на първи мотор

                          Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                          Опровергай ме
                          Веднага:

                          http://www.btv.bg/video/shows/predi-...-shampion.html

                          Коментар


                          • #43
                            От: Избор на първи мотор

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Давайте по-кротко със споровете че иначе ще науча девойчето да кара УАЗ и няма да се качи повече на мотор.
                            Това изречение няколко пъти го чета и по-правилното според мен е:

                            Давайте по-кротко със споровете че иначе ще науча девойчето да ремонтира УАЗ и няма да се качи повече на мотор.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Избор на първи мотор

                              Първоначално публикуван от Gichev Преглед на мнение
                              Не си разбрал Не ме опровергаваш а подкрепяш това, което смятам. Мотор трябва да се подкара възможно най-рано или никога
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар


                              • #45
                                От: Избор на първи мотор

                                То спор за мен няма.Чудя се на колегите как изпратиха начинаещ в клас СУПЕРмото.
                                Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X