Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с хъб на Витара

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Проблем със хъб на витара

    Моята беше испанка 1997. Аз си направих нова втулка от бронз . оказа се новата е с по голям диаметър от старата . винаги мерете !!!!!. задължително се сменят семерингите .огледайте и защитната ламарина защото и тя има един диаметър( проверете цялостта и геометрията му) , който работи с прахозащититен семеринг . греста е с голям вискозитет . дадоха ми от едновремешната - руска . Джимито и той ми праща една по гъста . ама то има вече всичко . имах някъде снимки .ако има интерес ще ги търся. има и отделна тема за този проблем . днес на връщане от лова на една витара от нашите се разбръмча . това става само когато е много студена т.е. зимата
    899180483

    Коментар


    • #17
      От: Проблем със хъб на витара

      Моята е 98 и е с втулки.
      Лявата стърже, но като се стопли, спира.
      Има още нещо - който е разглобявал напълно ръчен хъб, знае че заради конструкцията му, няма как да е херметичен и винаги влиза вода, ако се минава през такава. Тази вода и кал после лесно може да мине и към втулката. Затова - поне веднъж годишно, а според карането и по-често, пълно разглобяване на хъбовете, измиване и тънко гресиране с най-водоустойчивата грес, която намерите. За втулките същото, но има много повече разглобяване.

      Коментар


      • #18
        От: Проблем със хъб на витара

        как ще влиза вода???? сменя се О пръстена и гарнитурата . който не го дразни може да кара и така . може и само да се смазва ,в зависимост от износването или качеството на греста може да не чуете стържене и 2 -3 години . моята я смених когато сменях преден лагер .не забравяйте щита на диска .почистване , преобразовател и боя.
        Последно редактирано от aroren; 24-01-17, 12:28.
        899180483

        Коментар


        • #19
          От: Проблем със хъб на витара

          Иване, има хъб, в който не влиза вода, AVM оригинален, разглобявал съм го за профилактика, както и оригинален на витара. На последният, ако смениш гарнитурката и я намажеш с грес, доста време ще изкара, задължително и о-пръстена с по-деебл.

          Коментар


          • #20
            От: Проблем със хъб на витара

            гледам ,че в бургас на вромос има едни черни хъбове (някъде пишеше ,са АЙСИН). те приличат на оригиналните на външен вид.
            899180483

            Коментар


            • #21
              От: Проблем със хъб на витара

              Моите са оригинални Аисин. Нищо не уплътнява врътката.

              Коментар


              • #22
                От: Проблем със хъб на витара

                Значи има нещо не наред при теб т.е. липсват ти части

                И аз съм с оригинален Айшин и врътката се уплътнява към капачката съд нещо като О-пръстен. Квадратно сечение и малък канал по едната страна. Два комплекта съм разглобявал и двата са били така. Аз точно там слагам дебело водоустойчива гъста грес. Гарнитурите ако са скъсани ги режа от клингерит на лазер и става по-добре и от оригинала. За О-пръстена към главината дертове няма.
                о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                Коментар


                • #23
                  От: Проблем със хъб на витара

                  Утре ще отварям единия, че пак се саморазглоби и блокира зацепен и ще огледам дали има канал за о-ринг.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Проблем със хъб на витара

                    И аз съм с Aisin - има един Х пръстенн между врътката и тялото на хъба. При мен обаче бяха остаряли и ги смених с О пръстени. Не помня размера, но доста тръдно се въртеше в началото - искаше клещи или ключ 10ка за да успее да превключи. След няколко години вече е отпуснал и се върти на ръка с минимално усилие. Вода вътре не е влизала след тая процедура. Но между хъба и основата му мазвам леко със силикон.

                    Втулката май се смазва всяка година, но може и да зависи от километрите. Аз ги правя по 15 000 на година. Иначе според запознати познати се правила профилактика поне веднъж годишно там. При мен в началото на всяка зима се налага да посмажа, че като падне снега и заключа хъбовете за постоянно и след 1-2 дни каране почват да скърцат.

                    За смазването на втулката не се разглабя чак толкова ако имаш правилният инструмент. Вади се хъба, маха се зегерката и шайбата под нея. После идва ред на инструмента - поставя се на мясотот на хъба и през гресьорка се тъпче грес докато се покаже от вътрешният край на полуоската. Преди ползвах капачка за полуоска с навита гресьорка, ама там отиваше много излишна грес. После си издялах един "инструмент" от плексиглас и нещата стават доста по-културно с него.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Проблем със хъб на витара

                      явно инструмента ти уплътнява отвора на на главина/лагер и греста влиза само м/у полуос и втулка . трябва и аз да направя за старата витара , а и в ловната дружина станаха много витарите . благодаря за идеята .
                      899180483

                      Коментар


                      • #26
                        От: Проблем със хъб на витара

                        Верно има уплътнител, не съм го забелязал досега. Не мога да разбера защо механизма изскача от врътката и остава заключен, за втори път го прави. Езичетата не са изкривени или износени, навън като го тествам си работи добре. Ако се разпадне още един път, ще го мисля повече, че днес ми беше студено.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Проблем със хъб на витара

                          Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                          Верно има уплътнител, не съм го забелязал досега. Не мога да разбера защо механизма изскача от врътката и остава заключен, за втори път го прави. Езичетата не са изкривени или износени, навън като го тествам си работи добре. Ако се разпадне още един път, ще го мисля повече, че днес ми беше студено.
                          Извадила се е едната пружина. Малко е тегаво наместването и.
                          0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

                          Коментар


                          • #28
                            От: Проблем със хъб на витара

                            Малката си е там, голямата нормално пада, като се разглоби. Ще го мисля, като се стопли или се разпадне отново.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Проблем с хъб на Витара

                              Малката пружина е опънова и отговаря за изключването на хуба. Тя държи блокиращата муфа към една ламаринка посредством винтов канал в муфата и зъбче в ламаринката.
                              Голямата пружина е натискова и отговаря за включването на хъба. Тя се поставя кажи речи свободно между муфата (комплект с малката пружина и ламаринката) и врътката (капачката) като се центрира п оедин диаметър на ламаринката.
                              Ламаринката (респективно муфата) се захваща към врътката (капачката) посредством едни зъбчета (кукички), които се закачат и водят по канала на врътката.

                              Т.е. голямата пружина няма как да пада, ако е сглобено правилно. За да пада значи муфата не е закрепена към врътката и хъба изобщо няма да работи.
                              о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                              Коментар


                              • #30
                                От: Проблем с хъб на Витара

                                Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
                                Ламаринката (респективно муфата) се захваща към врътката (капачката) посредством едни зъбчета (кукички), които се закачат и водят по канала на врътката.
                                Точно зъбчетата някак излизат от канала и хъба остава зацепен.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X