Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за покупка на СУВ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Съвет за покупка на СУВ

    Много добър избор е Е70. Както 3.0d с двете турбини е страхотен!

    Коментар


    • #47
      От: Съвет за покупка на СУВ

      Първоначално публикуван от icemaan Преглед на мнение
      Много добър избор е Е70. Както 3.0d с двете турбини е страхотен!
      Аз съм сигурен, че е добър избор. Само се притеснявам, че портфейла ми не мисли така. Като каза две турбини, ето ЦЕНА (модератор ми е махнал линка, но цената е близо 3К лева) за една. Точно от тая идиотска цифромания искам да избягам, но не, махагона задължително трябва да бъде турен на нещо, дето е безобразно скъпо.
      Последно редактирано от mishoboss; 03-02-17, 08:42.

      Коментар


      • #48
        От: Съвет за покупка на СУВ

        Първоначално публикуван от mishoboss Преглед на мнение
        Днес бяхме с жената на оглед на едно върнато Соренто 2012 в представителството на Киа в София. Всичко точно, колата си върви, но жената въобще не я хареса. Вярно, че е жена, но трябва да призная, че не е като да няма право. Просто интериора е евтин, и това си личи, и дразни... много! Вече олющени дръжките на вратите, около скоростния лост, пластмасите доволно тъпи, дори кожата на седалките стои евтина. Пък като даваш 30К лева (за толкова е листната), някак очакваш да седнеш и да ти е друго около теб (и жената да не си мести седалката с лостче). Може би вече сме "счупени" след като сме карали Mercedes ML, но не може пък да е чак такъв контраста, по дяволите. Според мен има една дупка в предлагането между високия клас и всичко останало. Не разбирам защо е толкова трудно на автомобилната индустрия върху една по-семпла платформа (без въздушни окачвания и премиум щуротии) да наблъска висококачествени материали и това да се отрази малко на цената, но в никакъв случай да не приближава премиум сегмента.

        Както и да е, ситуацията си отива към X5 E70! За тия пари си бягам от скоупа на 5-6 годишен автомобил и заминавам директно при 8-годишните в най-добрия случай. Колкото да са ми неприятни идиотската поддръжка и мутренския имидж, материалите са си материали, усещането е друго. Ако знаете хубав СУВ, който не е пълен кошник и същевременно поддръжката му не струва бъбрек и половина, още съм отворен на предложения. Все ми се иска да уцеля кьоравото с някакво изключение от правилото...
        Здравей,виж не се коси,не е проблема в производителите,а в прекупвачите и всички покрай тях дистрибутори изгладнели в кризата.Ми таз КИА 2012г. какво като е от представителството,малии цена 30 000лв. това е подигравка с клиента-реалната и цена е около 20 000 лв.а не 30К,но това е в Българско и то в сезона сега всички джипки са с по 2000-3000 нагоре,бангиите,за другите още повече заради сезона,като се позатопли пък ще ги изпокрият и чакат,всеки иска максимално бързо да печели в нашата родина без да мисли за покупателната способност общо.Това от дена страна,от друга няма читав автомобил след 2008г. да не кажа и по надолу 2005 насам-само еднодневки,караш 5 години свършва гаранцията махаш и нова,защото иначе ще трябва да затворят заводите.Виж ги само пежо с двигател на мерцедес,мицубиши с двигател на рено-едното от подписа ми,това е брат не можеш да хванеш дали е Мерцедес или Магарцедес и т.н.Правилно слезна по надолу в годините,да там са истинските автомобили,но-о-о-о пък и те си имат предел на живот,не бързай поогледай още и тогава,убеден съм,че твоят СУВ те чака някъде по пътя или на паркинг и той ще те познае,ще видиш.Сега малко фенско,знам,че изключи хондата ср-в,но качи жена ти в една такава 2008-мах 2009 година,нека я погледне,държат цена заради евтина поддържка и качество-личен опит,не те навивам за нея,след 2009г. бягай далече от тази Хонда,тя е лека кола,дори не високо вдигнато комби.Заглеждал ли си Мицубише Оутлендър-пак 2008-2009г.,след 2009 са с предно,вярно по стари но надеждни автомобили.Друго остава някое клатещо субару-трибека или тойота Рав 4 и тя до 2009г. след 2009 са с предно-4х4 е екстра,а СУВ с предно за какво ти е.Пиша ти тези неща защото искаш нещо по различно от немското,това са що годе нормални за поддръжка с изключение на субарото.Всички други БМВ,МЛ,Ауди,ще се изваждаш,помисли кое ти е приоритета и с едното трябва да направиш компромис.Четох много за корейците-напоследък по качество даже изпреварват японците поне по статистика,но аз на тях не съм им фен.И да се похвалиш какво взе,но-о-о след два три месеца,не сега!
        имах и Toyota Rav 4 2006g.
        Mitsubishi Lancer 2008g.
        Honda CR-V 1998г.
        Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

        Коментар


        • #49
          От: Съвет за покупка на СУВ

          Уви и КИА не са такава изгодна оферта, Незнам как прецени за реалната им цена , но е факт че цените им не са супер изгодни даже и в Германия .
          Вчера карах пробно една нова КИА Каренс 1.7 дизел автомат топ оборудване , ами цената и е 32 хил евро и не ме впечатли.
          Оставям настрана супер наглите лъжи за разхода , по книжка е 5,2 градско а по борд си показваше 8,4 за изминати 1000 км.
          подпис : Драги ми смехурко;))

          Коментар


          • #50
            От: Съвет за покупка на СУВ

            Първоначално публикуван от enev Преглед на мнение
            Уви и КИА не са такава изгодна оферта, Незнам как прецени за реалната им цена , но е факт че цените им не са супер изгодни даже и в Германия .
            Вчера карах пробно една нова КИА Каренс 1.7 дизел автомат топ оборудване , ами цената и е 32 хил евро и не ме впечатли.
            Оставям настрана супер наглите лъжи за разхода , по книжка е 5,2 градско а по борд си показваше 8,4 за изминати 1000 км.
            Цената на въпросната киа каренс която си карал в Германия у нас -със средно ниво на оборудване(доста богато) + панорамен покрив(като опция) -идва на 23 800евро у нас по каталог визирам с най-евтиния 1.6 бензинов мотор. В посочената цена липсват кожения салон и 3-4 асистента за сигурност -които традиционно са в най-високото ниво на оборудване.

            Коментар


            • #51
              От: Съвет за покупка на СУВ

              Първоначално публикуван от mishoboss Преглед на мнение
              Аз съм сигурен, че е добър избор. Само се притеснявам, че портфейла ми не мисли така. Като каза две турбини, ето ЦЕНА (модератор ми е махнал линка, но цената е близо 3К лева) за една. Точно от тая идиотска цифромания искам да избягам, но не, махагона задължително трябва да бъде турен на нещо, дето е безобразно скъпо.
              Здравейте,
              Не виждам причина да гледате цени от по 3000лв. Тези конфигурации, ако имат проблем, то ще е в малката турбина (голяма турбина още не съм чул някой да е сменял), за което си има ремонтни комплекти или доставки Пт UK за по-прилични пари. Да не забравяме че турбокомпресор на съвременен автомобил е консуматив, както дюзите, които не са никак по-малък разход, даже напротив. В случай че се сдобиете с такава E70 3.0d с една или две турбини ще ви информирам откъде можете да си набавяте качествени части без да ви свалят трите кожи, квро биха ви причинили в Камор или Дару...(същото важи и за труда). Успех.

              ПП. Колата/дЖипкта изобщо не е толкова скъпа за поддръжка, нито толкова капризна и чуплива.

              Коментар


              • #52
                От: Съвет за покупка на СУВ

                Първоначално публикуван от icemaan Преглед на мнение
                ...

                ПП. Колата/дЖипкта изобщо не е толкова скъпа за поддръжка, нито толкова капризна и чуплива.
                Ако кажеш и че въобще не ги крадат
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #53
                  От: Съвет за покупка на СУВ

                  Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                  Ако кажеш и че въобще не ги крадат
                  мИ ме казвам това колега Тедо!!!
                  Те и Q7 фейса го крАднат много, не само Х5. Така че, който си купува премиум автомобил би трябвало да си е направил сметката и за това къде ще нощува той...

                  Първоначално публикуван от mishoboss Преглед на мнение
                  Здравейте, бюджета е около 25-30К.
                  Аз лично не познавам хора, които си купуват коли са по 30к лв (че и повече) и ги държат на "уличници"...

                  Иначе, ако се шегуваме със ситуацията в Бг (която никак не е смешна, а е трагична) .... По-добре да ти я откраднат цялата 'жипка (поне ще ти я платят застрахователите), отколкото да ти 'крАднат само фаровете както напоследък се случва с Audi Q7 или Porsche Cayenne (които липси не се плащат). Малко се отклонихме от основната идея на темата, сори за което.
                  Последно редактирано от icemaan; 25-02-17, 10:16.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Съвет за покупка на СУВ

                    Така, само да ъпдейтна темата. Взех си X5 Е70 преди два месеца и вече я продадох. Хубав автомобил като модел, но случих на кофти бройка - километражник с предстоящи тежки ремонти за около 10К лева. Преди това гледах половин година за автомобил и така и не намерих нищо читаво на под 300 000 реални километри (правиш проверка по рама и излиза, че 2015-та било на 350К километра, а сега го гледаш пише 180К). Гледам основно Туарег и X5, малко и Q7-ци, но те са ми на много заден план. Няма бе! Няма на пазара нещо, което не е удряно, мазано, правено, и да е на под 300К километра. Вече тотално не знам какво да правя. Сега ттново гледам да взема нещо, но просто няма. Вече дебна само такива, които са карани в БГ, но такива за половин година излязоха точно две Х5-ици в Плевен, и те бяха на бая по-сериозна сума от средностатистическа италианка. Вече се чудя дали не си заслужава разходка до Германия. Не давам малко пари, по дяволите!

                    Този пост е без ясна цел и въпроси, просто ъпдейт по темата.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Съвет за покупка на СУВ

                      Записвам се да следя темата, тъй като съм пред същата дилема ... бюджет грубо около 30к левчета (може и малко отгоре). Основни критерии: автомобил с възможност за излизане и на черен път (че съм рибарче), да има багажник с повече обем и да предоставя нужната доза комфорт за семейно пътуване на дълги разстояния. Бях се засилил към CR-V (2011-2012), все още е възможност, но другото ми сериозно колебание е точно Санта Фе 2011-2012 с мотора 197 магарета. Все още не съм пробвал СФ, респективно нямам никакви преки наблюдения, ще следя темата с интерес.

                      Коментар


                      • #56
                        Съвет за покупка на СУВ

                        Първоначално публикуван от _Mitaka Преглед на мнение
                        Записвам се да следя темата, тъй като съм пред същата дилема ... бюджет грубо около 30к левчета (може и малко отгоре). Основни критерии: автомобил с възможност за излизане и на черен път (че съм рибарче), да има багажник с повече обем и да предоставя нужната доза комфорт за семейно пътуване на дълги разстояния. Бях се засилил към CR-V (2011-2012), все още е възможност, но другото ми сериозно колебание е точно Санта Фе 2011-2012 с мотора 197 магарета. Все още не съм пробвал СФ, респективно нямам никакви преки наблюдения, ще следя темата с интерес.
                        Фейслифтовото СФ-е 197 коня е чудесен автомобил.
                        Дава много за цената си.
                        Е не е престижен автомобил и пичеловка но за практик като мен има най високо цена/качество.
                        Потърси купено от тук с история
                        Land Rover Discovery II, V8 4.0
                        VW Golf VI variant
                        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                        Коментар


                        • #57
                          От: Съвет за покупка на СУВ

                          Първоначално публикуван от mishoboss Преглед на мнение
                          Така, само да ъпдейтна темата. Взех си X5 Е70 преди два месеца и вече я продадох.
                          Кажи бензин или дизел беше,че не ги разбирам тези баварките и от къде внос?Любопитно ми е!
                          имах и Toyota Rav 4 2006g.
                          Mitsubishi Lancer 2008g.
                          Honda CR-V 1998г.
                          Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                          Коментар


                          • #58
                            От: Съвет за покупка на СУВ

                            Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                            Фейслифтовото СФ-е 197 коня е чудесен автомобил.
                            Дава много за цената си.
                            Е не е престижен автомобил и пичеловка но за практик като мен има най високо цена/качество.
                            Потърси купено от тук с история
                            Благодаря ти за мнението, колега. Аз съм практичен човек, не искам пичеловка, не искам и топ-клас. Търся надежден СУВ, който предлага комфорт (най-вече) и има прилична динамика. Доколкото разбирам, фейслифтовата СФ добре се вписва в тези филтри. Относно купено оттук - досега гледах два подобни автомобила с история и на малки километри (CR-V и CX-5) - и двете бяха със съсипан салон и отвратителен външен вид, яко драни (на 70к и 82к км бяха) ... По-скоро ще бъде Германка.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Съвет за покупка на СУВ

                              От ноември имам Нисан Екс трейл 2011 г., двулитров дизел, автомат. С времето единствения кусур, който му намирам е разхода.
                              Не знам защо не е популярен, защото реално дава достатъчно.
                              Ама го чаках две години да се появи.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Съвет за покупка на СУВ

                                Екс Трейл (2011-2013) ... също съм се чудил какви са причините да са толкова НЕ популярни по нашите пътища ... Разходът на 4 въртящи колела, поне за мен, не мога да очаквам да е кой знае колко нисък, интересно ми е возия и комфорт на какво ниво са, имам предвид на дълъг път.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X