Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за покупка на СУВ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Съвет за покупка на СУВ

    Принцът на белия кон при мен дойде, така че рязко ще загубя интерес към темата. Изборът е CR-V. Като понатрупам опит и впечатления, ще споделям. Благодаря на всички за мненията и конструктивните съвети.

    Коментар


    • #77
      От: Съвет за покупка на СУВ

      Първоначално публикуван от _Mitaka Преглед на мнение
      Принцът на белия кон при мен дойде, така че рязко ще загубя интерес към темата. Изборът е CR-V. Като понатрупам опит и впечатления, ще споделям. Благодаря на всички за мненията и конструктивните съвети.
      С какво те превлече японеца, ако не е тайна -след като до последно имаше апетити и към санта фе?

      Коментар


      • #78
        От: Съвет за покупка на СУВ

        Първоначално публикуван от mgmchannel Преглед на мнение
        С какво те превлече японеца, ако не е тайна -след като до последно имаше апетити и към санта фе?
        Отдавна съм фен на Хонда и бях таргетирал CR-V като потенциален избор. Това ми беше и вариант А, пак казвам отдавна. С течение на времето тръгнах в посока на максимална информираност и минах през различни други опции (Аутбек, Горски, Аулендър), като се постарах да натрупам директни впечатления. Не с всички успях, за съжаление. Напоследък, обобщавайки инфото от всички канали, които стигат до мен, Санта Фе дръпна сериозно като лидер. Бях решил, че това е моят избор. Оглеждах различни варианти, направих и няколко огледа. По това време ми предложиха конкретна бройка CR-V и бе предложение, на което нямаше как да не кажа ДА. Накратко това бе пътят до избора ми. В крайна сметка, ще имам възможност да разбера дали с основание съм харесвал тази марка и конкретно този модел.

        Коментар


        • #79
          От: Съвет за покупка на СУВ

          Със здраве да си го караш. Дано си уличил поддържана и безпроблемна бройка.

          Коментар


          • #80
            От: Съвет за покупка на СУВ

            Първоначално публикуван от _Mitaka Преглед на мнение
            Отдавна съм фен на Хонда и бях таргетирал CR-V като потенциален избор. Това ми беше и вариант А, пак казвам отдавна. С течение на времето тръгнах в посока на максимална информираност и минах през различни други опции (Аутбек, Горски, Аулендър), като се постарах да натрупам директни впечатления. Не с всички успях, за съжаление. Напоследък, обобщавайки инфото от всички канали, които стигат до мен, Санта Фе дръпна сериозно като лидер. Бях решил, че това е моят избор. Оглеждах различни варианти, направих и няколко огледа. По това време ми предложиха конкретна бройка CR-V и бе предложение, на което нямаше как да не кажа ДА. Накратко това бе пътят до избора ми. В крайна сметка, ще имам възможност да разбера дали с основание съм харесвал тази марка и конкретно този модел.
            Да си го караш със здраве колега!
            Тия дни се зачетох и случайно попаднах на интересна новина че Honda CR-V излиза че е най-продавания в световен мащаб в своя клас, наред със сивик-а. И двата са в топ10 на най продаваните -като бройка модели!

            Коментар


            • #81
              От: Съвет за покупка на СУВ

              CR-V е на базата на Сивик ...

              Коментар


              • #82
                От: Съвет за покупка на СУВ

                Първоначално публикуван от _Mitaka Преглед на мнение
                Принцът на белия кон при мен дойде, така че рязко ще загубя интерес към темата. Изборът е CR-V. Като понатрупам опит и впечатления, ще споделям. Благодаря на всички за мненията и конструктивните съвети.
                Айде честито. Поне един от двама ни да си намери принца. Аз все още го търся. Макар че, при мен изпадна един НЕиталиански и добре запазен фейсов Touareg 3.0 TDI (на въздушно, което само в България не се счита за екстра, а точно обратното), който ще се проверява тия дни и ако излезне технически читав, май ще се взима. Така след ML, X5 и Touareg, следващата май трябва да е Q7... освен ако Tesla Model X не поевтинее драстично, или аз не забогатея драстично

                Коментар


                • #83
                  От: Съвет за покупка на СУВ

                  Така, епопеята приключи. Надявам се. Взех въпросния Touareg, описан в предния коментар. Засега нещата са така както би трябвало да бъдат. Тоест, без скърцане, тракане, тропане, скорости за правене, раздатки за рециклиране, дюзи за същото, вериги за смяна, прикрити удари, махнати DPF-и, 'щото над 350К километра не може да върви вече, etc. простотии на този клас автомобили, на тези години. Простотии, на които се нагледах за 7-8 месеца. Положението е тотална трагедия, мили четящи. Заключението е, че сме бедни и си мизерстваме заради бедността. Караме разни димящи варели на колела, на които животът им е бил максимално изцеден много преди да преминат родната граница. Но тук, с малко шаманство, евтин човешки труд и фалшиви части, някак успяваме да им вдъхнем още няколко годинки живот. Сервизна книжка ли? Майтап голям! Затова съвета ми към всички, които са тепърва ще минават по моя път - вземете нещо, което е купувано и карано в България или Западна Европа. Нещо, което има пълна сервизна история, която е проверима и по VIN. Нещо, на което предишния му собственик не е бил идиот. А последното го казвам, защото другото ми кардинално заключение е, че контингента, който гравитира около този клас автомобили са някакви тотални имбецили. Да, имбецили и нищо по-малко. Това са "мутра wannabe" автомобили и съответно представляват интерес именно на такива типове по нашия постсоциалистически къшей земя. А там акъл няма. Истината е, че огромна част от "моргите" на пазара могат да се отсеят дистанционно просто като се вгледате в снимките от обявите, или вдигнете телефона и чуете как ще ви отговорят отсреща. Споделям част от натрупания опит:

                  - Правило номер едно! Ако звъннете на обява и отсреща ви отговорят с "бате", "шефе" или "човеко" по радомирски, бягайте далеч. Има два варианта. Това е или търговец със съответния професионален речников запас, който е взел някаква тотална морга на 500К километра, врътнал я е на 186К (това число се среща адски често, вероятно е някакъв preset при въртенето) и я лъснал да блести даже неестествено за тия години. Или другия вариант е този човек да си е автентичния контингент на този род автомобили, с които не искате да си имате работа. Това са въпросните "мутра wannabe" типове, които по правило нямат финансовата възможност да поддържат такъв клас автомобили и обикновено са клиентела на фирмите за бързи кредити преди да се отбият до бензиностанцията. Срещнах невероятни "закърпвания" на иначе бая скъпо струващи проблеми от точно такива типове.

                  - Правило номер две! Прегледайте снимките от обявата. Ако се вижда инфотейнмънт системата и на нея се вижда радио "Veselina", то въобще няма смисъл да звъните, защото по правило ще ви вдигне човек, който отговаря с "бате", "шефе" или "човеко" по радомирски (влизаме в правило номер едно и няма смисъл).


                  - Проверка по рама (VIN)! Задължително! Този клас автомобили се взима, за да се карат. И понеже е идиотски за поддръжка (за инженер като мен е неразбираемо защо стъпката е в пъти, а не в проценти, спрямо среден клас СУВ), последните 2-3 години не се пипа и се кара на доизживяване. Съвсем нормално е като е на 8-10 години, да е на едно 200-250К километра. Лошото е, когато е на повече, а това почти винаги се оказва така. Често на таблото пише приятните 186К километра, а проверка показва, че 2014-та като е влизала за последно в оторизиран сервиз е била на 350К километра. А реалните километри най-малкото трябва да се знаят, защото обикновено наближава обслужване на скъпо струващи компоненти.


                  - Автомобили от Италия трябва да се избягват като момченце католически свещеник! То е нещо невероятно, хора. А и съм бил достатъчно пъти в Италия, за да знам на какво им приличат таралясниците преди да дойдат като "нов внос" в милата ни родина. И им знам манталитета от тип "като за последно". Искрено им съчуствам на горублянските търговци, които според мен сън не ги хваща от притеснения, дали утре като се събудят, всичко ще им работи на "новия внос".

                  Поздрави и успех на следващите търсещи!

                  Коментар


                  • #84
                    От: Съвет за покупка на СУВ

                    mishoboss, честито и на теб! Дано си успял да приложиш всички филтри и да си отсял правилната бройка.
                    Инак, стоя зад всяка буква, която си написал - потвърждавам на 100%! Пълно е с всякакви "мутра wannabe"-like прошляци, които са свикнали да преживяват с тарикатлъци шиткайки поредната закърпена кочина на поредната "мутра wannabe" ... които в последствие флудват форумите с питанки кое и как да рециклират, как да си махнат катализатора (който "намалява мощността ...") и една камара производни "главоблъсканици".

                    Хората са го казали - с трици маймуни трудно се ловят ...

                    Още веднъж, успех и много кеф зад волана ;-)

                    Коментар


                    • #85
                      От: Съвет за покупка на СУВ

                      Честито за колата. На тия двигатели им дават на 120 000км.(по спомен) ревизия на вериги и обтегачи, която ревизия е съпроводена с вадене на мотора. Понеже не си мутра wannabe имам въпрос. Как проверихте веригите? Или засичахте с часовник колко време тракат при паленето? Не се заяждам, просто ми е любопитно. Къде кара колата за проверка?

                      Коментар


                      • #86
                        От: Съвет за покупка на СУВ

                        Първоначално публикуван от mishoboss Преглед на мнение
                        Така, епопеята приключи...
                        Сагата с километрите ще приключи, когато задължат всички сервизи в Европа да водят електронна сервизна книжка. Дали това ще стане и кога не е ясно, но стане ли клиентите на автомобили втора ръка няма как да загубят от това. Не ги знам къде толкова пътуват западняците, но коли на по две години гонят двеста хиляди километра...та да не се натресеш на нещо такова!

                        Коментар


                        • #87
                          От: Съвет за покупка на СУВ

                          Киа Спортидж. Какъв е проблема. Нямаш претенции да катериш Балкана. Например модела 2.0 CRDI след 2008 година. 1.9 дизелче комън рейл, турбина, 4 цилиндъра, 8 литра на сто, 150 коня, 180 км в час. Не е джип естествено.Нито е СУВ от класата на БМВ Х 5, Ауди Кю 7 или Волво ХС 90. Но е по добро решение от Дачия или дори който и да е от италианските сувове. Идеално съотношение качество- цена. УСПЕХ.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X