Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за покупка на СУВ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет за покупка на СУВ

    Привет. В момента се оглеждам да взема автомобил втора ръка. Идеята е да е някакъв хубав дизелов СУВ с екстри, на около 5-6 години. Няма да се ползва за лов и риболов, ще бъде 80% градско каране и 20% по магистрали и междуградски пътища. Затова от съществено значение са фактори като лукс, разумни за града габарити, максимално достъпна поддръжка и разумен по харчелък двигател, а не високопроходимост и "колко е велик извън пътя". С други думи, паркетниче! Но разумно за поддържане, долкото е възможно! Не ме питайте защо СУВ, а не седан, комби, MPV или нещо друго, както обикновено се случва в такъв тип теми. Само ще кажа, че в това решение има солидна доза женско участие, с което на глава не се излиза.
    Карах ML320 една година и не ми харесваха цифрите, които ми съобщаваха в сервиза. В същото време, търся нещо класно и комфортно от същия клас. Ще се радвам на всякакви съвети и споделен опит.

    Благодаря.

  • #2
    От: Съвет за покупка на СУВ

    Първоначално публикуван от mishoboss Преглед на мнение
    Привет. В момента се оглеждам да взема автомобил втора ръка. Идеята е да е някакъв хубав дизелов СУВ с екстри, на около 5-6 години. Няма да се ползва за лов и риболов, ще бъде 80% градско каране и 20% по магистрали и междуградски пътища. Затова от съществено значение са фактори като лукс, разумни за града габарити, максимално достъпна поддръжка и разумен по харчелък двигател, а не високопроходимост и "колко е велик извън пътя". С други думи, паркетниче! Но разумно за поддържане, долкото е възможно! Не ме питайте защо СУВ, а не седан, комби, MPV или нещо друго, както обикновено се случва в такъв тип теми. Само ще кажа, че в това решение има солидна доза женско участие, с което на глава не се излиза.
    Карах ML320 една година и не ми харесваха цифрите, които ми съобщаваха в сервиза. В същото време, търся нещо класно и комфортно от същия клас. Ще се радвам на всякакви съвети и споделен опит.

    Благодаря.
    Бюджета не сте споменали.
    Почват от около 20к за години 2011-2012 а нагоре граница няма
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • #3
      От: Съвет за покупка на СУВ

      Здравейте, бюджета е около 25-30К.

      Коментар


      • #4
        От: Съвет за покупка на СУВ

        Първоначално публикуван от mishoboss Преглед на мнение
        бюджета е около 25-30К.
        Шевролет Каптива

        Коментар


        • #5
          От: Съвет за покупка на СУВ

          Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
          Шевролет Каптива
          От няколко човека вече чувам мнения, че Каптивата страда от доволно много болести. И скърцащи евтини пластмаси в купето. Не съм се качвал, но съм се качвал в Опел Антара, което реално е същия автомобил, но май с една идея по-високо качество на интериора?

          Коментар


          • #6
            От: Съвет за покупка на СУВ

            Кашкай...
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #7
              От: Съвет за покупка на СУВ

              Първоначално публикуван от mishoboss Преглед на мнение
              Здравейте, бюджета е около 25-30К.
              За само толкова пари и от тези години 2011 / 2012 не се намира СУВ от висок клас с тонове екстри.
              Иначе от тези дето излизат (без нововнос и само купени от тука със история) общо взето остават 2 модела:
              Аутлендър и Санта Фе 2
              За мен лично Сантата е по автомобил.
              Качваш се и преценяваш за теб как е.
              Land Rover Discovery II, V8 4.0
              VW Golf VI variant
              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

              Коментар


              • #8
                От: Съвет за покупка на СУВ

                Не че хваля Каптивата ,но за 135000 км.съм сменил :главина една,педал на газта ( трудно се разбра че в него е проблема,много маистори просто ги мързеше да помислят повече),моторче за клапата на парното.
                И никаде не скърца все още.
                Honda CRF 250 X
                Touareg 3.0 TDI

                Коментар


                • #9
                  От: Съвет за покупка на СУВ

                  Втори глас за Хюндай Санта фе. 2.2 CRDI автомат, 197 коня с всички екстри е твоят автомобил. Идеално пасва на бюджета и няма да съжаляваш.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Съвет за покупка на СУВ

                    Благодаря за мненията до момента. В интерес на истината, засега фаворит ми е Kia Sorento, плътно следван от Santa Fe. То реално двата автомобила са почти един и същ, въпрос на естетика. Доколкото знам тези корейчета са доста разумни за поддръжка, имайки предвид класа си. А и точно за комбинацията 2.2 CRDI с автомат се четат само суперлативи.

                    Иначе снобарията в мен истински иска да вземе една Q7-ца от 2009-2010, които идват пак на такива пари (примерно). Въпросът е, че поддръжката май пак ще боли като на ML-a, който имах. Мнения?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Съвет за покупка на СУВ

                      Много си прав за 7-цата, а Сорентото е проблемно зимата. Кара на задно и на завой задницата понеже е лека обича да изпреварва предницата, за разлика от Санта фе.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Съвет за покупка на СУВ

                        Първоначално публикуван от piron45 Преглед на мнение
                        Много си прав за 7-цата, а Сорентото е проблемно зимата. Кара на задно и на завой задницата понеже е лека обича да изпреварва предницата, за разлика от Санта фе.
                        Нещо сте в грешка.
                        Сорентото след 2011 си е баш със същото 4х4 както Сантата.
                        Предното Соренто е предимно със задно.

                        И за разлика от Санта Фе Сорентото не държи цена.
                        От там мисля че е по лош автомобил.
                        Land Rover Discovery II, V8 4.0
                        VW Golf VI variant
                        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                        Коментар


                        • #13
                          От: Съвет за покупка на СУВ

                          Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                          Нещо сте в грешка.
                          Сорентото след 2011 си е баш със същото 4х4 както Сантата.
                          Предното Соренто е предимно със задно.
                          Възможно е, не съм се качвал на по новите Соренто.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Съвет за покупка на СУВ

                            +1 за Кияка.Луксозен,мощен,добър.Върху Сантата няма наблюдение.
                            Grand Cherokee WJ
                            Dodge Caliber
                            E 430 4-matic-T(S210)
                            GLK

                            Коментар


                            • #15
                              От: Съвет за покупка на СУВ

                              Първоначално публикуван от mishoboss Преглед на мнение
                              От няколко човека вече чувам мнения, че Каптивата страда от доволно много болести. И скърцащи евтини пластмаси в купето.
                              От първото поколение нямат генерални проблеми, изключая едно привикване в сервиза много отдавна. Към 2012г излязоха едни не особено читави, може от тях да им се е разнесла някаква слава, не е характерно за модела като цяло. Ако вземаш на такава възраст, все ще има нещо за смяна, но по-скоро консуматив отколкото счупено. За пластмасите ми хрумва че може да е било измятане ако автомобилът е оставян на силно слънце, моите впечатления са от кола държана в гараж повечето време. Не съм го чувал като всеобщ проблем.

                              Първоначално публикуван от mishoboss Преглед на мнение
                              Иначе снобарията в мен истински иска да вземе една Q7-ца от 2009-2010
                              Е погледнах в мобилето ориентировъчно, но не излязоха нито ауди, нито бвм за тези пари. За друго не съм се сетил защото нещо за комфорт ставаше дума. От ML до Санта Фе според мен има разлика. То и Гранд чероки може да погледнеш. Това Q7 дето си го показал е на някакви фантастични километри, когато тръгват да се сменят повече неща, пък нали уж се търсеха по-малко разходи на сревиз...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X