Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за покупка на СУВ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Съвет за покупка на СУВ

    Митаче, за този бюджет може да разгледаш и пробваш едно Q5 quattro с двулитровия дизел, ако приоритет ти е дългия път.

    Коментар


    • #62
      От: Съвет за покупка на СУВ

      Първоначално публикуван от ivelin_1976 Преглед на мнение
      Митаче, за този бюджет може да разгледаш и пробваш едно Q5 quattro с двулитровия дизел, ако приоритет ти е дългия път.
      Премиум брандовете умишлено не ги гледам поради сериозния интерес към тях и от апашите (живея в София). Затова съм се насочил към производител от среден клас и това, на което най-силно държа е добро ниво на комфорт и 4 движещи колела. Знаеш ме, чат-пат обикалям язовирите, затова търся SUV, а не комби. До момента в шорт-листата ми са Санта Фе (2011-2012) и CR-V (2011-2012), сериозно бях загледал Forester и Outback, но там комфортът не е това, което ми се иска.

      Коментар


      • #63
        От: Съвет за покупка на СУВ

        След почти 700 км с малка почивка давам отзив за Нисан Екс-Трейл 2011:
        Колата не е премиум
        Но комфортът за мен е предоволен, след три часа непрекъснато шофиране все едно не съм се качвал, никаква умора
        Салонът е кожа, външна температура 28 градуса, климатроника на 21, няма запотяване
        С 18-ки гуми Ханкук поема без проблем неравностите
        Не се клати по завоите, управлява се като лека кола, аудиото е Bose, което напълно задоволява аудиофилските ми наклонности
        Багажникът е най-големият в класа
        Минусите - шумен е (дизел 2,0 150 коня)
        Динамика - приемлива, но за екстремни неща не става
        Разход с круизконтрол по бордкомпютър:
        При 120км/ч е 7,5/100, същия и на бензиностанцията
        При 140 е 9,3 литра, на колонката очаквам 9,5
        При 90 км/ч е 5,8-6,0
        Градско зимата стигам 11
        Кутията е конвенционален автоматик с 6 скорости и ръчен режим, същата се слага на хюндайи и оутлендър, рено еспейс и още някакво рено, не помня модела
        През зимата правих опити в снега и съм предоволен, поведението на хлъзгав път е стабилно, ако вклюа само на предно и изключа ESP става като обикновена кола с предно
        Дано съм бил полезен

        Изпратено от моят 2013023 с помощта на Tapatalk

        Коментар


        • #64
          От: Съвет за покупка на СУВ

          Първоначално публикуван от _Mitaka Преглед на мнение
          Премиум брандовете умишлено не ги гледам поради сериозния интерес към тях и от апашите (живея в София). Затова съм се насочил към производител от среден клас и това, на което най-силно държа е добро ниво на комфорт и 4 движещи колела. Знаеш ме, чат-пат обикалям язовирите, затова търся SUV, а не комби. До момента в шорт-листата ми са Санта Фе (2011-2012) и CR-V (2011-2012), сериозно бях загледал Forester и Outback, но там комфортът не е това, което ми се иска.
          Аз минах от Аутбек 2002 на Санта Фе 2008 и единственото по комфортно в Сантафето е по голямото купе. Всичко друго бека му е по висок клас. Бека возипо меко, друса по малко, люлее по малко, а и 4х4 му е по добро. Бека с 40км по горски път е почти все едно си на асфалт, сантафето е се едно съм на масажиращ стол. ЦРВ в годините около 2008 не съм се качвал но тия от около 2002ра са каручки. Един комшия има 2010 ЦРВ и определено е по малко от Сантафето, ако ти е важен размера. Иначе що се отнася до бека, незнам може би се бъркаш с форестъра, той е на усещане повече като ЦРВ. То мисля че и като нови по онова времв Аутбека е по скъп, по висок клас и с повече екстри автомобил от посочените. Все пак 2002ра година средно ниво на оборудване и имам 2 шибидаха, подгряване на седалки, чистачки, огледала, VDC Off и някви от сорта.

          Коментар


          • #65
            От: Съвет за покупка на СУВ

            Първоначално публикуван от zorvalth Преглед на мнение
            .... незнам може би се бъркаш с форестъра, той е на усещане повече като ЦРВ...
            Прав си, имах предвид Форестъра, него визирах като казах, че комфортът не е това, което ми се иска - стори ми се доста твърдо за краткото време в него, някакси и по-рязко возеше (трудно ми е да го обясня). До момента единственият Бек, в който съм се возил е на приятел с H6-цa 2005, която не мога да си кривя душата, ми хареса като возия и комфорт. Новите Аутбек (2010+) с бензинови двигатели ги следя от известно време, определено излизат доста по-рядко (за сметка на дизелите, а на субару дизел не искам), а и ме притеснява сервизното обслужване там (пак по наблюдения от мои близки, които си патиха с няколкото известни сервизи по София).
            С две думи, за бюджет от 30к лева грубо съм в доволна главоблъсканица какво да си взема. Лизинг не искам (да вметна и това все пак). Все още Санта Фе за момента ми изглежда като най-подходящ избор (комфорт - обем - проходимост).

            Коментар


            • #66
              От: Съвет за покупка на СУВ

              За мен лично комфорт и Санта Фе не вървят в едно изречение. Същото се отнася и за Соренто. Много се бях навил на Сахта Фе или Соренто (и аз се имам за прагматик), но след като се качих и в двете, останах силно разочарован. Вътре е евтино, и това си личи където и да попадне погледа. Евтини пластмаси, недодялан корейски дизайн, дори кожата изглежда евтино (не знам как са го постигнали тоя ефект, но е факт). На Соренто навигацията е феноменално дърво. Все едно UI-a е от диск на PC Mania от 2002-ра. Определено очаквах много повече от автомобили, които струват по 80-90К лева нови. Иначе като возия - ОК. Но комфорт за мен лично значи да ти е кеф на око, ръце и дупе.

              Коментар


              • #67
                От: Съвет за покупка на СУВ

                Първоначално публикуван от mishoboss Преглед на мнение
                За мен лично комфорт и Санта Фе не вървят в едно изречение. Същото се отнася и за Соренто. Много се бях навил на Сахта Фе или Соренто (и аз се имам за прагматик), но след като се качих и в двете, останах силно разочарован. Вътре е евтино, и това си личи където и да попадне погледа. Евтини пластмаси, недодялан корейски дизайн, дори кожата изглежда евтино (не знам как са го постигнали тоя ефект, но е факт). На Соренто навигацията е феноменално дърво. Все едно UI-a е от диск на PC Mania от 2002-ра. Определено очаквах много повече от автомобили, които струват по 80-90К лева нови. Иначе като возия - ОК. Но комфорт за мен лично значи да ти е кеф на око, ръце и дупе.
                Благодаря ти за мнението!
                Казваш, че и на теб са ти били в полезрението (конкретно СФ-то), но си се отказал след като си ги тествал, би ли дал съвет според твоята дефиниция за "комфорт" коя 4x4 машина се вписва по-добре?

                Коментар


                • #68
                  От: Съвет за покупка на СУВ

                  Първоначално публикуван от _Mitaka Преглед на мнение
                  Благодаря ти за мнението!
                  Казваш, че и на теб са ти били в полезрението (конкретно СФ-то), но си се отказал след като си ги тествал, би ли дал съвет според твоята дефиниция за "комфорт" коя 4x4 машина се вписва по-добре?
                  Като човек, който е имал ML320 W164 и BMW X5 E70, аз съм леко обременен от високия клас СУВ-ове. Факт е, че това са машини, които струват два пъти повече като нови, но пък корейчетата, които карах бяха средно с по 5 години по-нови от тях. Някак за 5 години разлика барем по отношение на електроника и мултимедия (head unit, instruments cluster) очаквах да видя много повече. Електрониката, за разликата от желязото, се развива експоненциално и 5 години разлика би трябвало да си се усещат. Нали, не говоря за head-up display, power steering wheel (на E70-ката от 2007-ма ги имах) и други premium глезотии. Иначе за мен комфорт е пасажера да не си мести седалката с лостче, примерно. Или пластмасата в купето да не е твърда и гадно сива. Нали, за дизайн тук даже не говоря, защото е субективна тема. Но на мен лично са ми морално 6-7 години назад като интериорен дизайн. Пък не струват малко пари.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Съвет за покупка на СУВ

                    Нормално е за човек който е карал Х5,МЛ,Кайен и т.н да не иска по-нисък клас джип.Примерно корейските независимо от марката.Щом си свикнал на висок клас джипове,търси такива.Примерно Toyota Land Cruiser след 2008 година също е ок.
                    SsangYong Kyron 2.7 xdi 163 hp,Automatic 5G tronic transmission with DPF 2008 година /

                    Коментар


                    • #70
                      От: Съвет за покупка на СУВ

                      Първоначално публикуван от svetli96 Преглед на мнение
                      Нормално е за човек който е карал Х5,МЛ,Кайен и т.н да не иска по-нисък клас джип.Примерно корейските независимо от марката.Щом си свикнал на висок клас джипове,търси такива.Примерно Toyota Land Cruiser след 2008 година също е ок.
                      Да, ама бюджета ше трябва да е този, но в европейска валута, а и боса иска да тЪни от поддръжка, а при Тойота тънко нЕма.
                      ...
                      Чета темата, и почти във всеки пост автора се оплаква, че това и онова му се виждало евтино.
                      Ми има марки при които този проблем го няма.

                      "Цап парата - шур бозата" и "Тарикат мъж не писка" - народни поговорки/приказки.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #71
                        От: Съвет за покупка на СУВ

                        Еми неможе да си гъзар с висок клас лимузина или джип и да е евтино.Аз затова си взех корейски джип на абсолютно реални 105к км и вече 1 година е при мен и на 117к км.Почти нищо несъм правил.Ама не е висок клас джип.Трябва да си реши иска ли да е гъзар с премиум джип или да си вземе джип с що годе нормална поддръжка,който също ще му върши работа.
                        SsangYong Kyron 2.7 xdi 163 hp,Automatic 5G tronic transmission with DPF 2008 година /

                        Коментар


                        • #72
                          От: Съвет за покупка на СУВ

                          Първоначално публикуван от svetli96 Преглед на мнение
                          Еми неможе да си гъзар с висок клас лимузина или джип и да е евтино.Аз затова си взех корейски джип на абсолютно реални 105к км и вече 1 година е при мен и на 117к км.Почти нищо несъм правил.Ама не е висок клас джип.Трябва да си реши иска ли да е гъзар с премиум джип или да си вземе джип с що годе нормална поддръжка,който също ще му върши работа.
                          Вижте, ето точно това е проблема. Няма средно положение. Няма предложение на пазара, което да не е в двете крайности. От една страна имаме предложения, които са с евтини материали, скопени "екстри", морално остарял дизайн и електроника, а от друга страна имаме премиум предложения на двойни и тройни цени. Няма го онова нещо, което струва 10-15% над Санта Фе, ама вътре таблото ти е от качествен и приятен материал, а седалките са електрически с памет. По дяволите, памет на седалките е нещо, което се прави с два-три бутона и тъп микроконтролер за два долара, който вероятно така и така вече го има там. Нямам разумно и смислено обяснение защо се счита за екстра, дори и в момента, през 2017-та. Не искам чудеса от храброст. Аз съм програмист, и като такъв постоянно (дори и подсъзнателно) търся оптималното решение. Извличане на максималното с минималното. Не го правя от гъзария (женен съм, не ми трябва да свалям звезди в Студенски град). От елементарен вкус и отношение към живота го правя. И логика. Която не намирам в автомобилната индустрия.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Съвет за покупка на СУВ

                            Благодарско за мненията ти, @Mishoboss! Ем ... без да имам някаква задълбочена грамотност по отношение на авто индустрията (имам предвид техническа такава), откакто съм се заровил да събирам мнения, чета ревюта и т.н. по отношение на среден клас SUV за семейно ползване и чат-пат офф, също стигнах до извода, че не виждам открояващ се представител на средния клас за хора, които не таргетират премиум клас брандове (и аз съм в семейната академия, гъзария не ми треа). От прагматична гледна точка, единственото нужно за мен е комфорт, обем и надеждност (обективни фактори) ... и дизайн (субективен такъв). Факт е, че все още нямам богата емпирична база за сравнение (тествал съм само няколко возила), но някакси ... хич не ме кефи тая шарения и скоростта, с която отхвърлям "претенденти" ... Затова и продължавам с "рисърча" на няколко измерения.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Съвет за покупка на СУВ

                              Първоначално публикуван от mishoboss Преглед на мнение
                              Вижте, ето точно това е проблема. Няма средно положение. Няма предложение на пазара, което да не е в двете крайности. От една страна имаме предложения, които са с евтини материали, скопени "екстри", морално остарял дизайн и електроника, а от друга страна имаме премиум предложения на двойни и тройни цени. Няма го онова нещо, което струва 10-15% над Санта Фе, ама вътре таблото ти е от качествен и приятен материал, а седалките са електрически с памет. По дяволите, памет на седалките е нещо, което се прави с два-три бутона и тъп микроконтролер за два долара, който вероятно така и така вече го има там. Нямам разумно и смислено обяснение защо се счита за екстра, дори и в момента, през 2017-та. Не искам чудеса от храброст. Аз съм програмист, и като такъв постоянно (дори и подсъзнателно) търся оптималното решение. Извличане на максималното с минималното. Не го правя от гъзария (женен съм, не ми трябва да свалям звезди в Студенски град). От елементарен вкус и отношение към живота го правя. И логика. Която не намирам в автомобилната индустрия.
                              Принципно моят джип е с почти всички екстри за модела без кожа,шибидах и тези ел седалки с памет за които говориш.Обаче всичко това може да го има срещу доплащане или може би в най-високото ниво на оборудване.Аз лично съм намислил да си сложа кожа.Ел седалките с памет не са ми приоритет,но наистина е по-удобно с тях.Наистина няма нещо което да е 10-15% над Санта Фе и вътре да е топ,както ти каза.Трябва да се подбере кое ти е приоритет.Вътре да ти е луксозно и комфортно или да е що годе комфортно и по-евтино като поддръжка и обслужване.Аз също мислех да взема Х5 3.0d около 2005 година,обаче си прецених,че предпочитам да взема джип на малко км и по-нова година със сервизна история,макар и корейски.Всъщност за корейските автомобили дали Хюндай,Санг Йонг или Кия все тая.Не са на онова ниво което бяха преди-не са лоши джипове.Разбирасе далеч от БМВ и Мерцедес.
                              SsangYong Kyron 2.7 xdi 163 hp,Automatic 5G tronic transmission with DPF 2008 година /

                              Коментар


                              • #75
                                От: Съвет за покупка на СУВ

                                Тая тема ми звучи като "Чакам принца на белия кон дето търси само мене".
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X