Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за покупка на СУВ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Съвет за покупка на СУВ

    Споменахте, че ще са 80% за градско каране и 20% магистрала.
    В този ред на мисли, VW Tuguan, BMW X3 и Ауди Q5 малки ли са ви като купе?
    За мен те биха били са по-удачен избор за града от VW Tuareg ,Audi Q7, BMW X5.

    ПП. Три литровите мотори на всички са доказано добри и безпроблемни.
    Така ще получите удобни габарити за града и динамика без компромис.
    Останалото са детските болести на моделите, за които трябва да се чете.

    Коментар


    • #32
      От: Съвет за покупка на СУВ

      Първоначално публикуван от icemaan Преглед на мнение
      Споменахте, че ще са 80% за градско каране и 20% магистрала.
      В този ред на мисли, VW Tuguan, BMW X3 и Ауди Q5 малки ли са ви като купе?
      Възможна опция са, но като цяло ми се иска по-голямото купе, на което и класа му е друг. В моите очи тези са просто повдигнати хечбеци с 4x4. Но пак казвам, възможна опция са.
      В момента смятам малко да изчакам 2017-та да се забие по-дълбоко в главите на търговците, защото мислено са още в 2016 и за тях кола от 2012 е кола на 4 години. Няма да се разберем по тая плоскост! Така че имам още 1-2 месеца да четене, питане и мислене, в които всичко е възможно.

      Коментар


      • #33
        От: Съвет за покупка на СУВ

        Разбира се, че по-голямото купе е по-добро във всяко отношение, освен в случаите, когато ще трябва да се върти из центъра на София по малките улички, където колите спират и по кръстовищата и по завоите, поради дефицита на маест за паркиране. Тогава големите размери на джипа се превръщат в дразнещ, неудобен недостатък.

        Относно големината на купетата, най-компакетен е ML, следван от Х5, a най-разточителен е Q7. Казвам го защото писахте, че сте карали Mercedes ML, но Ви влече Audi Q7. За този туч (Q7 - без да обиждам никого), по-трудно ще се немери място в центъра за паркиране. Туарег-а също е добро решение с 3.0TDi мотора, но така и не можа да се оттърве от етикета "Това не е други, а един голЕм Golf". Разбрахме, че японките не са Ви по вкуса. Така че не останаха много опции. Като че ли никой досега не спомена за Volvo-то. Те не са много популярни, но имам приятел, който ако не суперлативи, то поне не се е оплаквал от неговата каляска.

        Мисля, че оттук нататък трябва сам за себе си да решите, джипа с кои габарити ще бъде, после двигателя и т.н.

        PS. Ако изчакате още 4 месеца, вместо 2-3, ще имате възможност да се възползвате от заниженото търсене на джипове, респективно цената ще е по-привлекателна.

        Коментар


        • #34
          От: Съвет за покупка на СУВ

          PS. Ако изчакате още 4 месеца, вместо 2-3, ще имате възможност да се възползвате от заниженото търсене на джипове, респективно цената ще е по-привлекателна.
          Защо? Каква е логиката след 4 месеца да е занижено търсенето на джипове? Лятото или нещо друго?

          Имам приятел с Volvo S60 и всеки път ми реве на умряло като излиза от сервиз. Цифрите са колосални като за кола този клас, не искам да си представям какво ще е за нещо от ранга на XC90.

          Много ще се радвам ако някой собственик на някое от гореизброените возила се обади и сподели опит, болежки, цени за фиксване на болежките. Именно това ми беше целта на тази тема. Искрено съм благодарен за всяко едно мнение тук, но преките впечатления са в пъти по-важни от косвените и "абе веднъж карах едно такова за час". От съществено значение е опита с поддържането. А засега само един собственик на една Катива се обади.

          Коментар


          • #35
            От: Съвет за покупка на СУВ

            Има по-красиви, по-луксозни, по-евтини, на по-малко пробег, не са много по-мощните.... но има....
            СПОРЕД МЕН
            Най-добрата комбинация в диапазона 25-30К за японска кола(защото БМВ,Мерцедес, Ауди и тн.... не са от най-достъпните марки за поддръжка), 2010-2011г с пробег ИСТИНСКИ до 120-130к с бензинов двигател над 250кс - МУРАНО
            Има си всички екстри, по-висок клас е от повечето предложени, върви много по-динамично от повечето предложени, разхода на бензин е 10-15 което не е фрапиращо. Пък и не мисля че е толкова важен разхода на гориво ако се карат някакви нормални километри на година, а не на практика да си живеем в колата.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:MG_7845-1024x681.jpg
Прегледи:1
Размер:164.5 КБ
ID:5740382
            Последно редактирано от F.i.f.o.; 17-01-17, 09:09.
            What happens in my garage stays in my garage.

            Коментар


            • #36
              От: Съвет за покупка на СУВ

              Първоначално публикуван от mishoboss Преглед на мнение
              Защо? Каква е логиката след 4 месеца да е занижено търсенето на джипове? Лятото или нещо друго?

              Имам приятел с Volvo S60 и всеки път ми реве на умряло като излиза от сервиз. Цифрите са колосални като за кола този клас, не искам да си представям какво ще е за нещо от ранга на XC90.

              Много ще се радвам ако някой собственик на някое от гореизброените возила се обади и сподели опит, болежки, цени за фиксване на болежките. Именно това ми беше целта на тази тема. Искрено съм благодарен за всяко едно мнение тук, но преките впечатления са в пъти по-важни от косвените и "абе веднъж карах едно такова за час". От съществено значение е опита с поддържането. А засега само един собственик на една Катива се обади.
              1. Да, логиката е точно такава. Лятото се търсят друг вид автомобили, докато зимата се продават преимуществено джипове.
              2. Предложението беше без да имам опит с Volvo. Очаквах някой да да включи с лично мнение.
              3. Мога да дам мнение само за ML, X5 и Q7 (всички с 3,0 дизел). Всяка кола си има детските болести. Едни от настоящите притежатели са ги срещали, а други не (докато са притежавали даденият екземпляр). Това зависи от предишните собственици (как са се грижили за колата). Така, поред на номерата:

              *** BMW X5 3.0d мотор слагам в толкова много модели на марката, че по-добре да не започваме да ги изброяваме. Бил е и двигател на годината. Двигател - без зебележки. Задължително е да се смени филтър на кариерните газове, още при покупката (това се забравя и/или не знаят че подлежи на смяна и често създава проблеми). Не кривят глави и не ги пукат. Свещите се сменят накуп 6 броя (по избор, но за мен Beru са оптимален вариант), но това важи за всичките три джипа. С тях релето, ако е за смяна, но това се разбира след смяната на свещите. Цената на релето е 150лв. На 200'000км е хубаво да се сменят ангренажните вериги и колела (1900лв), ако не са били сменени преди това. Алтернатора често дефектира. Оправя се за сравнително малко пари при Fransizkup (http://www.fransizkup.com/index.php/en/). Най-свестни са тези момчета на ул. Антим първи (бл.2), от другите магазини има много оплаквания. Големите тампони на предните носачи също са известен проблем. Купуват се Лемфьордер (каквито са оригиналните носачи на BMW, но пък са на 1/2 цена. Можеш да се сменят само тампоните (ако шарнирите са здрави), като се ползват полиуретанови тампони POWERFLEX (или БГ алтернатива). Спирачките (дискове + накладки) задължително само оригинални, ако искате да нямате проблеми с тресене и свирене и др. Ако карате като баба, и нямате средства - слагайте евтини спирачки. Електрониката е бетон. Понякога някои екземпляри имат проблем с тоците/утечка. Някои модули не заспиват и предизвикват ускорено падане на акумулатора. По големината на утечката се ориентирате какъв е проблема. Тава важи за всички BMW-та от 2004->.... В зависимост от годината може да имате проблем с колекторите, които протичат, по-рядко или почти никога не се цепят. Хубаво е да се измият колектора и радиаторите при полупката. Много адекватен автоматик на ZF, който се адаптира според стила ви на шофиране. Скоростната кутия не създава проблеми или поне не се чупи. Ако се кара умерено около 60-80км/ч (с една постоянна избрана скорост) и оборотите "клатят"/играят, може да се разминете само с обслужване на автоматичната кутия (въпреки че маслото е Life Time - не се сменя, аз препоръчвам да се сменя на 60-80к км, като филтър можете да намерите в ЕлитКар например на снисна цена). В най-лошият случай ще смените хидротрансформатора 800~1000лв. И в следващите 200'000км не следва да имате проблеми от никакъв порядък. Дюзите рядко създават проблеми. От друга страна бензиновите мотори са с противоречиви мнения, по-скоро негативни, свързани с чести посещения в сервизите.
              ПП. Ако е със хидравлични стабилизиращи щанги, понякога цилиндъра протича, което при Жан се отремонтира сравнително евтино. Фаровете имат склонност да се нацепват с времето (в горната им част), благодарение на UV лъчите. Препоръчвам монтаж на фолио върху фара ма 3M или VENTURE SHIELD (това важи за всички поликарбонатни фарове). Но да не издребняваме толкова. Най-добрите фарове (къси и дълги). Волана е стеснително най-тежък, сравнен с трите. Педала на газта е много лек. Красив скоростен лост.

              *** Mercedes ML 320/350cdi. Отличен двигател, малко по-икономичен от BMW X5 3.0d. Mercedes-ите са с изключително капризна електроника. С два акумулатора. Ако ти падне тока, всичко светва като коледна елха. После трябва да се чисти всичко със Star диагностика (за разлика от BMW, където закачате новия акумулатор, изчаквате малко, после шофирате няколко км и всичко си идва на мястото). Често се случва и да изгорят разни електронни модули. Също така прекалено често се наводняват отзад вдясно (при стопа), което наводняване струва хиляди левове. Относно интериора, често се цепи махагона на пепелника и други "махагонови" детайли. Струват много скъпо да се поръчат нови. Най-компактен от трите джипа. Копчетата са на ниво, рядко дефектират стъклоповдигачите (клавиатурата на шоф.врата). Понякога има чукане в раздатката. Чува се при малка скорост (към спиране). АСК не ми е известно да създава проблеми.
              ПП. Има една т.нар. лястовица (пластмасов детайл с формата на лястовича опашка, в нея е мас сензора. Често я слагат неправилно както и не слагат добре и прищипват уплътнителния пръстен, откъдето започват да текат втечнени маслени пари, които слизат надолу по V-то ма мотора и правят мизерии. Моторчето на вихровите клапи е проблем. Копчето ма фаровете се лющи. Слаби къси фарове, отлични дълги фарове. Фаровете матират лесно. Волана е супер лек (прекалено), докато педала на газта е по-тежък (прекалено). Все имате чувството, че трябва да пил отделно да натискате газта. Грозен скоростен лост. Бензиновия вариант 350 е всеизвестен с проблемните ангренажни колела/вериги, където ремонта е 3500лв (по спомен).

              *** Audi Q7 3.0TDi. Може би най-обсъжданият... Двигателя е страхотен. Отново се монтира в безброй модели на марката. Отново проблем са ангренажните вериги (понякога само обтегачите се сменят). Това се случва около 180-200'000км. Характерно е със студения старт, при който мотора изчуква много грозно (заради изпразнените маслени обтегачите). Мотора е V6, a масления филтър е горе (по средата). При смяна на маслото (докато не се отремонтира е хубаво да се сипва масло и във масления филтър, за да се избегне "сухото" въртене на мотора. Вихровите клапи около 150-200к км се предават (вече го казах в по-горен пост) и струват 2х650лв от офиц.дилър с две години гаранция. Дюзите са проблемни. Често се случва да им тресат спирачките (предните), понякога е проблем в спирачните апарати. Това е проблем и на Туарега (кривят дискове за добро утро). Раздатката често е проблем. Въздушното окачване по-рядко създава грижи, но има данни за такива. Изключително ниско качество на интериорните бутони (клавиатура на шоф.врата, ключ за фаровете). Лесно се драска антирефлексно то покритие на екрана/навигацията. Задната врата, ако е с бутон трябва да се провери дали се отваря автоматично догоре. Ако има ел.теглич, също създава проблеми (копчето отзад мига, ако не функционира правилно). Посредствени към добри къси, изключително слаби дълги светлини. Има го с двоен шибидах и 7 местен (с 3 реда седалки!!!). MMI също понякога създава проблеми. Ако имате задна камера за паркиране, понякога (след автомивка) отказва да работи. Най-лаком от трите описани. Много мудна автоматична кутия. Ако волана е с пера тип "F-1", използвайки ги, ще доближите динамиката и удоволствието на BMW X5. Но ако разчитате на кикдаум-а, ще има да почакате. Не ме разбирайте погрешно. Динамиката си е наред, но ако сравните двата джипа един след друг, ще разберете за какво говоря. Волана още на 80к км е лъскав все едно е на 300к км. Педала на газта е ОК. Хубаво е да е с двоен климатроник. Фаровете лесно матират. Явно различните марки използват поликарбонат с различни свойства, затова при едни се цепят, при други матират.

              Турбините са консуматив и не заслужават да ги засягаме.


              Може би нещо изпускам...
              Последно редактирано от icemaan; 18-01-17, 01:09.

              Коментар


              • #37
                От: Съвет за покупка на СУВ

                За BMW X5 мога да добавя малко информация на базата на личен опит:

                Първоначално публикуван от icemaan Преглед на мнение
                ...Можеш да се сменят само тампоните (ако шарнирите са здрави), като се ползват полиуретанови тампони POWERFLEX (или БГ алтернатива)...
                Не препоръчвам полиуританови тампони. Променя се и возенето и управлението (лично мнение).

                Първоначално публикуван от icemaan Преглед на мнение
                ...Електрониката е бетон...
                Сравнително често срещан дефект е изчезването на пилсели от дисплея на километража или MID-a. Ремонтират се успешно и окончателно с нов лентов кабел (приблизително 150 лв.)

                Първоначално публикуван от icemaan Преглед на мнение
                ...Понякога някои екземпляри имат проблем с тоците/утечка. Някои модули не заспиват и предизвикват ускорено падане на акумулатора...
                Модули не заспиват ако се бъгне комуникацията по CAN шината. Причината в 99% от случаите е неправилно свързване и регистриране (инициализиране) на ретрофит или допълнителни външни устройства (аларми имобилайзери и т.н.)

                Първоначално публикуван от icemaan Преглед на мнение
                ...Много адекватен автоматик на ZF, който се адаптира според стила ви на шофиране...
                GM кутиите монтирани на моделите до 2004 понякога са проблемни - въртящия момент на 3-литровия дизелов двигател е на границата на това което по трхничеси данни носи кутията). Ако не се "спортува" по светофарите с колата няма проблем, но никой не знае какво е ставало преди него. Този проблем не съществува при бензиновия 3-литров ДВГ...[/QUOTE]

                Първоначално публикуван от icemaan Преглед на мнение
                ...въпреки че маслото е Life Time - не се сменя, аз препоръчвам да се сменя на 60-80к км. ...
                От 2014 има сервизен бюлетин на BMW който включва сервизен интервал на масло и филтър на АСК на всеки 120000 км. Явно и те разбраха, че това с Life Time не важи - нито маслото нито филтъра са вечни нито Life Time е конкретно или дефинирано понятие.

                Първоначално публикуван от icemaan Преглед на мнение
                ...От друга страна бензиновите мотори са с противоречиви мнения, по-скоро негативни...
                Тук не съм съгласен - проблеми (разход на масло, ускорено износване на лагери и разпределителни валове, понякога и блокиране на маслените повдигачи) могат да се появят поради удължения сервизен интервал за смяна на маслото и филтъра OIL SERVICE, който за различни пазари го даван на 20000 или 22000 км. Но дори и за това в автомобилите от 2002 нагоре е предвидено допълнително да се програмира сервизен интервал 6000 или 12000 км.

                Първоначално публикуван от icemaan Преглед на мнение
                ...Фаровете имат склонност да се нацепват с времето (в горната им част), благодарение на UV лъчите. Препоръчвам монтаж на фолио върху фара (това важи за всички поликарбонатни фарове)...
                Нацепени фарове на BMW с поликарбонати фарове не съм видял, но грозно матирани - в изобилие. Според мен причината не е само в UV лъчите, а и в препаратите за безконтактно измиване по авто мивките. От миналото лято съм с фолио на фаровете, но е твърде малко, за да споделя впечатления.

                Първоначално публикуван от icemaan Преглед на мнение
                ...Волана е стеснително най-тежък, сравнен с трите...
                Има нещо такова, но сервотроника го оправя до голяма степен - разликата с обикновенния серво усилвател е огромна.
                Последно редактирано от tsb_bg; 18-01-17, 08:45.

                Коментар


                • #38
                  От: Съвет за покупка на СУВ

                  Ето, точно за това си говорим! Това исках да чета! Изключително благодаря за отделеното време и споделени знания. Сигурен съм, че ще послужат и на много други.

                  Излиза, че от трите най-логичен е BMW X5? Като бивш притежател на ML, мога да потвърдя с две ръце голяма част от изнесените факти, например проблемите с електрониката, влизането на вода от мокри обувки и пране на салона при акумулатора под пасажерската седалка (където има и електронни модули), влизане на вода през задния десен стоп (а точно отдолу е задния SAM модул и става мазаляк), лошите къси светлини, матирането и напукването на фаровете, искане за закачане на Star диагностика за буквално всичко (а като влезеш в Star-a, дъмпваш една смесица между немски и английски и хвърляш боб кое какво прави и защо е там).

                  Много бих се радвал на също толкова добре изнесен и обоснован опит с Kia Sorento 2010-2012 и фейслифта 2012-2014, както и Santa-Fe 2006-2012. Изключително благодаря още веднъж!
                  Последно редактирано от mishoboss; 18-01-17, 10:38.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Съвет за покупка на СУВ

                    Първоначално публикуван от tsb_bg Преглед на мнение
                    Не препоръчвам полиуританови тампони. Променя се и возенето и управлението (лично мнение).
                    ДА, променя се и возенето и управлението ... в положителна посока .... към по-високи нива на стабилност. Аз бях изключително доволен! По паважа не се усеща, че си с по-твърди тампони, а в завоите предимствата за неоспорими (разликата със влизането в един и същи завой е +15-20км/ч в полза на полиуретана. Все пак всеки сам трябва да го изпробва за себе си и да установи дали му пасва или не. А и в крайна сметка това не е болежката на модела, а по-скоро едно от многото предложени от мен решения, когато дойде момента за тази смяна!!!
                    *****

                    Първоначално публикуван от tsb_bg Преглед на мнение
                    Сравнително често срещан дефект е изчезването на пилсели от дисплея на километража или MID-a. Ремонтират се успешно и окончателно с нов лентов кабел (приблизително 150 лв.)
                    В голяма грешка сте колега. Това е присъщо за Х5 (Е53) прозвеждани до ->2006г. Както се разбра, автора на темата се "цели" в следващото издание на Х5, което е познато и като Е70. А годината която той би желал да е беше по спомен около 2009-2010г. А самото Е70 се прави от 2006-2013. Така че, да не въвеждаме човека в заблуда.
                    *****

                    Първоначално публикуван от tsb_bg Преглед на мнение
                    Модули не заспиват ако се бъгне комуникацията по CAN шината. Причината в 99% от случаите е неправилно свързване и регистриране (инициализиране) на ретрофит или допълнителни външни устройства (аларми имобилайзери и т.н.)
                    Сугласен на 100% + че понякога се скапва ИБС модула.
                    *****

                    Първоначално публикуван от tsb_bg Преглед на мнение
                    GM кутиите монтирани на моделите до 2004 понякога са проблемни - въртящия момент на 3-литровия дизелов двигател е на границата на това което по трхничеси данни носи кутията). Ако не се "спортува" по светофарите с колата няма проблем, но никой не знае какво е ставало преди него. Този проблем не съществува при бензиновия 3-литров ДВГ...
                    GM кутиите са едно голямо л@йно (с извинение). И както сам писахте се монтират на старото Х5 (Е53), което не е в целевата група на автора на темата! Въпреки това, нямат проблем със "спортуването" по светофарите, освен ако някой заблуден не си е купил уморена италианка. Те жабарите мразят да сменят маслото в двигателя (а само доливат масло), камо ли да обслужат автоматика на колата. Относно моят опит - 99% от колите ми (BMW произведени от 1997 до днес) са били германски и на нито една (от 100те процента) не съм правил кутия! НО, както казах вече става въпрос единствено и само за ZF кутията, която не се чупи! Така че да не плашим човека с някакви антики от миналото.
                    *****

                    Първоначално публикуван от tsb_bg Преглед на мнение
                    От 2014 има сервизен бюлетин на BMW който включва сервизен интервал на масло и филтър на АСК на всеки 120000 км. Явно и те разбраха, че това с Life Time не важи - нито маслото нито филтъра са вечни нито Life Time е конкретно или дефинирано понятие.
                    Точно както BMW дават двигателното им масло по LL04 (BMW стандарт) да се кара 30'000км(!), а аз го сменям на 8-10'000км, така съветвам и да се постъпва с АСК, смяна на 60'000км.
                    *****

                    Първоначално публикуван от tsb_bg Преглед на мнение
                    Нацепени фарове на BMW с поликарбонати фарове не съм видял, но грозно матирани - в изобилие. Според мен причината не е само в UV лъчите, а и в препаратите за безконтактно измиване по авто мивките. От миналото лято съм с фолио на фаровете, но е твърде малко, за да споделя впечатления.
                    Частично сте прав.... ефекта на матирането на фаровете се получава, когато си миете редовно колата на автомивка през лятото, и особено през деня (в най-големите жеги)! Абсолютно противопоказно е да се мие колата, когато има опасност шампоана (за безконтактно измиване) да засъхне по колата преди да бъде отмит. Затова и лайсните около прозорците на вратите на BMW с екстрата "High Gloss Shadow Line" (черни лъскави лайстни, нещо като черен хром) седят на петна които нямат махане. Това се наблюдава и при лайстните на Мерцедес с подобни покрития.
                    ПП. Относно фолиото върху фаровете, имам опит от 2009 година. Това е най-смисленото нещо което може да се добави на колата (както и цяло фолио на предна броня, преден капак и задна броня + 30см на тавана - от предното стъкло назад, където обикновено бият камъчетата при скоростно шофиране на магистралата). Ако се вземе фактура за фолиото, застрахователя го плаща при щета!
                    *****

                    Първоначално публикуван от tsb_bg Преглед на мнение
                    Има нещо такова, но сервотроника го оправя до голяма степен - разликата с обикновенния серво усилвател е огромна.
                    Не е вярно колега. Дори със сервотроник волана на BMW (на място) се усеща значително по-тежък от този на ML-a. Ако не сте имали двете коли една до друга в един и същ момент, тогава няма и как да ме разберете.

                    edit: Сега се сетих, че ML-ите страдат и от помпата на хидравликата.... Понякога, когато я запалите студена, волана е "затегнал" (все едно нямате работещ сервоусилвател). След това (през деня) не го прави. Тук гредата е, че докато не придобиете колата и тя не пренощува при вас, няма как да го хванете. BMW & Audi не страдат от този проблем.
                    Последно редактирано от icemaan; 20-01-17, 01:27.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Съвет за покупка на СУВ

                      Първоначално публикуван от mishoboss Преглед на мнение
                      Ето, точно за това си говорим! Това исках да чета! Изключително благодаря за отделеното време и споделени знания. Сигурен съм, че ще послужат и на много други.

                      Излиза, че от трите най-логичен е BMW X5? Като бивш притежател на ML, мога да потвърдя с две ръце голяма част от изнесените факти, например проблемите с електрониката, влизането на вода от мокри обувки и пране на салона при акумулатора под пасажерската седалка (където има и електронни модули), влизане на вода през задния десен стоп (а точно отдолу е задния SAM модул и става мазаляк), лошите къси светлини, матирането и напукването на фаровете, искане за закачане на Star диагностика за буквално всичко (а като влезеш в Star-a, дъмпваш една смесица между немски и английски и хвърляш боб кое какво прави и защо е там).
                      Радвам се, че съм помогнал да изясним част от нещата, които ви интересуват. Още повече съм доволен от факта, че потвърждавате написаното от мен за Мерцедес. Така следващите потребители, които ще четат темата ще са наясно, че не даваме подвеждаща/заблуждаваща информация за BMW, Audi и на последно (заслужено място) Mercedes.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Съвет за покупка на СУВ

                        Първоначално публикуван от icemaan Преглед на мнение
                        *** Mercedes ML 320/350cdi. Отличен двигател, малко по-икономичен от BMW X5 3.0d. Mercedes-ите са с изключително капризна електроника. С два акумулатора. Ако ти падне тока, всичко светва като коледна елха. После трябва да се чисти всичко със Star диагностика (за разлика от BMW, където закачате новия акумулатор, изчаквате малко, после шофирате няколко км и всичко си идва на мястото). Често се случва и да изгорят разни електронни модули. Също така прекалено често се наводняват отзад вдясно (при стопа), което наводняване струва хиляди левове. Относно интериора, често се цепи махагона на пепелника и други "махагонови" детайли. Струват много скъпо да се поръчат нови. Най-компактен от трите джипа. Копчетата са на ниво, рядко дефектират стъклоповдигачите (клавиатурата на шоф.врата). Понякога има чукане в раздатката. Чува се при малка скорост (към спиране). АСК не ми е известно да създава проблеми.
                        ПП. Има една т.нар. лястовица (пластмасов детайл с формата на лястовича опашка, в нея е мас сензора. Често я слагат неправилно както и не слагат добре и прищипват уплътнителния пръстен, откъдето започват да текат втечнени маслени пари, които слизат надолу по V-то ма мотора и правят мизерии. Моторчето на вихровите клапи е проблем. Копчето ма фаровете се лющи. Слаби къси фарове, отлични дълги фарове. Фаровете матират лесно. Волана е супер лек (прекалено), докато педала на газта е по-тежък (прекалено). Все имате чувството, че трябва да пил отделно да натискате газта. Грозен скоростен лост. Бензиновия вариант 350 е всеизвестен с проблемните ангренажни колела/вериги, където ремонта е 3500лв (по спомен).

                        .
                        Изброените проблеми отнасят ли се и за GL? Доколкото прочетох са доста сходни автомобили. Конкретно за 4.2 цди имате ли някакви наблюдения? Какъв разход да очаквам от такъв голям автомобил?
                        The most beautifull navigation system in the world comes as standart in every BMW Convertible: the stars!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Съвет за покупка на СУВ

                          Здравейте,
                          За съжаление нямам опит с тези двигатели, а и чесно казано ги избявам ги избягвам поради лошата им слава, която им
                          се носеше още откогато Mercedes монтираха в моделите си т.нар. 400cdi мотор. Разбира се може и да съм в грешка поради
                          липса на опит и знания. Все пак дори да не е толкова проблемен мотор пак мисля, че 3 литровият им дизел е сред най-добрите им.

                          Разбира се, Вие можете да потърсите информация в нета и да попаднете на няколко статии и форумни мнения:
                          http://www.ams.bg/content/mercedes-g...-momche-000063
                          http://mercedes-bulgaria.com/gl-klas...test-2010.html
                          http://kolegi.info/viewtopic.php?t=6474
                          http://mhhauto.com/Thread-Coolant-pr...-CDI-year-2008 (изисква регистрация)

                          PS. Ако Ви се чете на английски:
                          https://www.google.bg/search?q=GL+42...DaTd8AeDrb-wBw

                          Коментар


                          • #43
                            От: Съвет за покупка на СУВ

                            Да се намеся, макар и не мак толкова компетентно.........
                            Санта Фе-то със 197 кс е добро, с добра возия и нелоша скоростна кутия, разхода е...........колкото ти тежи крака, от 8 до 10 комбинирано, с добра скорост /не икономична/.
                            На мен лично ми идва малко твърде обемно, но някои това харесват. Извън пътя си зависи от шофьора - блокажа е до скорост от 40 км. Поддръжка - нормална като цени. Имах Хюндай Тусон, върви здраво, пъргав, обслужване - нормално. Лично бих предпочел Тусона /по-нов/, но там автоматика е до 113 кс, другото е ръчка.
                            Някои биха препоръчали Хонда CRV, 2,2 дизел, автомат - добра е, много добра возия, малко по-нисък разход от Хюндая. Извън пътя - според шофьора.
                            Обслужване - прилична цена.
                            Третия вариант също не е лош - ФВ Тигуан дизел, има го 140 и 177 кс, със 7 степенен автомат. Поведение на пътя - перфектно, извън пътя - според шофьора, блокажи няма, но "халдекса" се справя добре. Вътре в купето е учудващо широко, за сметка на по-малкия багажник, много екстри също. Обслужване - прилично, малко над Хюндая, но всичко е относително. Разходът е приличен, независимо от карането.
                            Като цени за покупка най-скъпо върви ФВ-то, най-евтино Хондата, но пак всичко е относително, иска търсене.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Съвет за покупка на СУВ

                              Мерси за мнението.
                              На Санта Фе съм му хвърлил очо, но до 2012-та ме дразни интериор и екстериор, а след 2012-а са над 40К лева. Затова пък харесвам Соренто, което споделя страшно много от Санта Фе, включително същия 197 кс двигател. Новия Туксон е брутален, но и цената му е брутална. Стария ми е прекалено морално остарял. При корейците има твърде огромна разлика между поколенията. Това, което успяха да постигнат последните години е впечатляващо и няма много общо с по-старите поколения на същите модели.

                              Хонда CRV не притежава онази класа вътре, която търся. Екстри, материали, интериорен дизайн. Дървенца са ми. Лично мнение, въпрос на вкус.

                              Тигуан-а е друг клас. Аз лично гледам флагман-а на всяка марка в този сегмент. Тигуана е малкото братче на Туарега.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Съвет за покупка на СУВ

                                Днес бяхме с жената на оглед на едно върнато Соренто 2012 в представителството на Киа в София. Всичко точно, колата си върви, но жената въобще не я хареса. Вярно, че е жена, но трябва да призная, че не е като да няма право. Просто интериора е евтин, и това си личи, и дразни... много! Вече олющени дръжките на вратите, около скоростния лост, пластмасите доволно тъпи, дори кожата на седалките стои евтина. Пък като даваш 30К лева (за толкова е листната), някак очакваш да седнеш и да ти е друго около теб (и жената да не си мести седалката с лостче). Може би вече сме "счупени" след като сме карали Mercedes ML, но не може пък да е чак такъв контраста, по дяволите. Според мен има една дупка в предлагането между високия клас и всичко останало. Не разбирам защо е толкова трудно на автомобилната индустрия върху една по-семпла платформа (без въздушни окачвания и премиум щуротии) да наблъска висококачествени материали и това да се отрази малко на цената, но в никакъв случай да не приближава премиум сегмента.

                                Както и да е, ситуацията си отива към X5 E70! За тия пари си бягам от скоупа на 5-6 годишен автомобил и заминавам директно при 8-годишните в най-добрия случай. Колкото да са ми неприятни идиотската поддръжка и мутренския имидж, материалите са си материали, усещането е друго. Ако знаете хубав СУВ, който не е пълен кошник и същевременно поддръжката му не струва бъбрек и половина, още съм отворен на предложения. Все ми се иска да уцеля кьоравото с някакво изключение от правилото...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X