Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за покупка на СУВ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Съвет за покупка на СУВ

    Мерси за отговорите. Grand Cherokee ми стои супер нелепо до към 2010, а за модела от 2011 нямам пари. Там говорим за над 40К със сигурност.

    За Captiva говоря за модела след 2012. Но и преди това не им се било водело читава слава. Инфото ми е от майстор в сервиз. Лични впечатления нямам никакви.

    Q7-цата е просто полет на сърцето, приземен от разума. Ясно е, че това няма как да е разумна кола. Но надеждата остава да се появи някой и да каже "абе карам такова, троши се рядко, правя го при един магьосник за без пари".

    Kia Sorento и Hyundai Santa Fe от тия години споделят страшно много. Ако не знаете, Hyundai държи трийсетина процента акции от Kia. Отношенията са им малко сложни - хем конкуренти, хем малко сестрински компании. Sorento като цяло има по-агресивна ценова политика, предполагам затова и екземплярите на вторичния пазар са с една идея по-евтини от Santa Fe. Както и да е, харесвам Sorento по чисто стилистични причини. Просто Santa Fe тия години ми е твърде лигаво.


    Ще се радвам да се появят хора, които са собственици и да говорят от собствен опит. Оценявам високо всяко едно мнение, но личния опит нищо не може да го замени. Например човека с Каптивата ме накара отново да се поинтересувам от модела.

    Коментар


    • #17
      От: Съвет за покупка на СУВ

      По твоите критерии в М++++.бг излизат 209 машини така, че разгледай и си помисли хубаво какво очакваш!
      За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
      0878 79 20 61 Борис

      Коментар


      • #18
        От: Съвет за покупка на СУВ

        Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
        По твоите критерии в М++++.бг излизат 209 машини така, че разгледай и си помисли хубаво какво очакваш!
        Аз съм помислил хубаво какво очаквам, даже съм го и описал. Тук съм, за да получа акъл от "старило и патило".

        Някой нещо за Таурег от 2010 нагоре? С малко късмет се намират за около 30К.

        Коментар


        • #19
          От: Съвет за покупка на СУВ

          Включвам се само защото виждам, че темата отива в прагматична посока.

          Щом си карал ML погледни последното Korando и последният Rexton W.
          В различен клас са, а не разбрах какъв размер търсиш.

          Korando-то е CUV, демек самоносещо, като има и варианти само с предно.

          Rexton W си е джип на шаси с независимо окачване, като няма бавни (но съответно по-малко неща за чупене), но и на теб не ти трябват.

          Дизела (и на Korando) е 2.0CDI, а от 2016 има и 2.2CDI 7G-Tronic на Mercedes, но е много нов, и там парите са други.
          6 скоростния автомат е BTRA (който е на Borg Warner) и също е много здрав.

          Всичко за Европа е корейско производство.

          По-оферта като цена/качество/година няма, като най-добрият вариант е нещо купено от тук със сервизна история.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #20
            От: Съвет за покупка на СУВ

            Първоначално публикуван от mishoboss Преглед на мнение
            Мерси за отговорите. Grand Cherokee ми стои супер нелепо до към 2010, а за модела от 2011 нямам пари. Там говорим за над 40К със сигурност.

            За Captiva говоря за модела след 2012. Но и преди това не им се било водело читава слава. Инфото ми е от майстор в сервиз. Лични впечатления нямам никакви.

            Q7-цата е просто полет на сърцето, приземен от разума. Ясно е, че това няма как да е разумна кола. Но надеждата остава да се появи някой и да каже "абе карам такова, троши се рядко, правя го при един магьосник за без пари".

            Kia Sorento и Hyundai Santa Fe от тия години споделят страшно много. Ако не знаете, Hyundai държи трийсетина процента акции от Kia. Отношенията са им малко сложни - хем конкуренти, хем малко сестрински компании. Sorento като цяло има по-агресивна ценова политика, предполагам затова и екземплярите на вторичния пазар са с една идея по-евтини от Santa Fe. Както и да е, харесвам Sorento по чисто стилистични причини. Просто Santa Fe тия години ми е твърде лигаво.


            Ще се радвам да се появят хора, които са собственици и да говорят от собствен опит. Оценявам високо всяко едно мнение, но личния опит нищо не може да го замени. Например човека с Каптивата ме накара отново да се поинтересувам от модела.

            Ей тук уби рибата.Щом Гранда ти стои нелепо и другите коментари стават нелепи.
            Grand Cherokee WJ
            Dodge Caliber
            E 430 4-matic-T(S210)
            GLK

            Коментар


            • #21
              От: Съвет за покупка на СУВ

              Първоначално публикуван от mishoboss Преглед на мнение
              Q7-цата е просто полет на сърцето, приземен от разума. Ясно е, че това няма как да е разумна кола. Но надеждата остава да се появи някой и да каже "абе карам такова, троши се рядко, правя го при един магьосник за без пари".
              Не карам такова, но съм карал Мерцедес, сега карам А6. Бегай далече от Ауди. Трошат се, ремонтите са безбожно скъпи, ако държиш на качеството. Не са ремонтно пригодни, текат като лейки, имат проблеми с вериги, автомати и т.н. Като се замисля не знам има ли агрегат при тия коли, който да не е рисков. Явно не си попаднал на читав МЛ, търси си според мен Мерцедес. За тия при можеш да намериш читаво Glk. 205 коня дизел. Нищо не харчи с чип ще стане 250 коня, като разхода дори ще падне.


              Sent from my iPhone using Tapatalk

              Коментар


              • #22
                От: Съвет за покупка на СУВ

                Ако превес вземат парите за поддръжка и надеждността тогава се огледай за RAV4 около 2010г. с бензинов мотор, намират се още по представителствата със сервизна история.
                СантаФе не знам как е с поддръжката, но съм се возил няколко пъти и разхода на гориво е доволен, багажника също, таблото е някакъв ужас, но се търпи. Общо взето си е едно голямо комби. IX35 съм карал и останах приятно изненадан, но багажника ми се видя малък, разхода по-скоро нормален, не и нисък. Едно X5 2005-2006г превъзхожда изброените, но е доста по-старо.
                Дадеш ли 30к и нагоре по-добре да лизнеш някоя нова Кия или Хюндай, аз защо не и Кодиак.

                Един приятел продава GLK 320cdi, по негови думи много добро, ако те интересува пиши да ти пусна обявата.

                Коментар


                • #23
                  От: Съвет за покупка на СУВ

                  Човека е карал МЛ, вие му предлагате РАВ и Теракан!?Явно е ,че търси нещо близко до него и иска колата и да върви, щом ще я кара по магистрали и неще да му скърца интериора или да му хлопат вратите. Това означава СУВ висок клас. Към по-новите Кий нямам наблюдения, но съм готов да се обзаложа, че след 100 000км, ще тропа и скърца а интериора ще е като на милионник. Лошото е ,че няма как хем висок клас кола, хем евтина поддръжка. Все с нещо ще трябва да се лиши. Ако искаш нещо високо,луксозно и хубаво, и да върви, вариантите са Мерцедес, Лексус, Инфинити. Скъпи за поддръжка, но пък не се чупят толкова често. VAG групата, е скъпа за поддръжка и често плаче за ремонти. И с годинките ще трябва лек компромис Иначе сменя концепцията и забравя за лукса, щото другите дори и да са нови автомобили и да имат екстри, са далече от луксозни.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Съвет за покупка на СУВ

                    Първоначално публикуван от piron45 Преглед на мнение
                    Втори глас за Хюндай Санта фе. 2.2 CRDI автомат, 197 коня с всички екстри е твоят автомобил. Идеално пасва на бюджета и няма да съжаляваш.
                    +1

                    Santa fe-то ми носеше много повече удоволствие сравнено с туарег и трибека + по-пъргав и по-икономичен.
                    Инфинити не го задминава с много.
                    байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                    Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                    Суперспам - спама на суперите

                    Коментар


                    • #25
                      От: Съвет за покупка на СУВ

                      Благодаря много за мненията.
                      Със сигурност търся нещо малко по-висок клас от Korando и Rexton. Може би са разумни машини, но си мирише на евтино отвсякъде. Твърде евтино.
                      На RAV4 невероятно много не ми харесва интериора. Ама толкова да не ми харесва! Същото се отнася и за CR-V, което е жалко. Просто японския вкус явно не е моят вкус!

                      Лошото е ,че няма как хем висок клас кола, хем евтина поддръжка. Все с нещо ще трябва да се лиши.
                      Съгласен, въпросът е в баланса. Докато карах ML-a навсякъде по сервизите ме гледаха като касичка-прасенце. А опрат ли нещата до нещо малко по-сложно от ламарини, което да изисква Star диагностика, сервизите в България се броят на пръсти. И цените винаги са велики. Даже не говоря за Балканстар, там не съм стъпвал. Просто от Mercedes са се постарали да е сложно. Ако са имали избор нещо да бъде простичко или сложно, то винаги са избирали сложното. Един прост пример - смяна на верига на двигателя изисква да падне целия двигател. Не се налага всеки ден тая процедура, но като ти се наложи, цифрата е над 2К. Друг огромен проблем е електрониката. Просто прогресивно сдава багажа, а цифрите са винаги в хиляди. Най-сериозния проблем, който имах е, че ми изгоря един електронен блок, който се намира до акумулатора. А той се намира под пасажерската седалка, в ниска точка. Там влиза всякаква вода от мокри обувки и пране на салона. Платката беше станала на гъз. Добре че си намерих един магьосник, който пък познава едни в Перник, които режат ML-и за норматив. Така нещата станаха "само" стотици левове, не хиляди. Но е въпрос на шанс. Друг гаден проблем имах с изгорял процесор на NTG2-ката (head unit-a), което го оправих като просто си купих един нов китайски head unit. И без това е в пъти по-добро от стоковата NTG2. Автомобилът има много недомислици по електоринаката. И като цяло е безсмислено скъпо направена - един CANBUS обикаля маса електронни модули, навсякъде пръснати из купето, под седалки, в багажник... Като цяло смятам, че е супер надценен. Морално остаряла машина още в деня, в който е започнала да се продава, която струва много повече, отколокото заслужава, но нали е Мерцедес. Но така са всички премиум марки.

                      Не очаквам да поддържам СУВ като Опел Астра, но очаквам нещата да са в някакви разумни граници. Ако Лексус и Инфинити са в или около разумни граници, то нямам нищо против. Но повече във филми не ми се влиза заради автомобил. Затова гледам да уцеля някаква златна среда. И затова и искам добре обосновани мнения тук.

                      За момента Santa Fe очевидно води. Иска ми се малко повечко причини защо, а не просто "+1".

                      Освен това, някакви мнения за Таурег? С малко късмет се намират модели от 2010 за около 30К.
                      Благодаря на всички!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Съвет за покупка на СУВ

                        Първоначално публикуван от mishoboss Преглед на мнение
                        ...

                        Освен това, някакви мнения за Таурег? С малко късмет се намират модели от 2010 за около 30К.
                        Моето мнение, ако ми го подарят, ще го продам.(гори много, никъв кеф при каране, клатушка се и т.н.)
                        Гледам тех. състояние. Годината е без значение. Предпочитам модели в края на серията.
                        Едната ни наета кочинка е +15г. купена преди 3г. вече е ~120000км само при нас, а са сменяни само консумативи, нови има по-зле.
                        байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                        Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                        Суперспам - спама на суперите

                        Коментар


                        • #27
                          От: Съвет за покупка на СУВ

                          Ха,ха , Таурега се клатушкал,ела да на направиш едно кръгче с добре подържан Таурег сега в снегъ да видиш как се клатушка.
                          Е ,един БТР ще е по стабилен.

                          Имам и Каптива и Таурег,разликата е фрапираща но и те са различен клас автомобили.
                          Каптивата над 150км/ч. става нестабилна ,докато Таурега седи много по добре на пътя при 150км/ч.Разхода ми е 2-3 литра повече от Каптивата.
                          Последно редактирано от Иво Томов; 06-01-17, 10:42. Причина: Редакция
                          Honda CRF 250 X
                          Touareg 3.0 TDI

                          Коментар


                          • #28
                            От: Съвет за покупка на СУВ

                            Първоначално публикуван от mishoboss Преглед на мнение
                            ...... Един прост пример - смяна на верига на двигателя изисква да падне целия двигател........
                            В много голяма грешка сте! Никъкъв ДВГ не "пада" единственото, което пада е капака на главата (главите ако е V) Толкоз!
                            Освен това МБ е един от малкото производители на ДВГ, които използват все още дву-редови вериги и не знам на какви незнайни км. трябва да е за да разтегли верига над допуските!
                            Относно цените на дилърските сервизи, всичките са един дол дренки. Нека някой каже колко е платил за смяна к-т съединител в дилърски сервиз на корейските марки !?
                            А дори и да се приеме, че се чупят по малко, не се чупи това, което го нямат ....

                            Коментар


                            • #29
                              От: Съвет за покупка на СУВ

                              Колега вземи си hyundai ix35.Прикросно джипчета и за тея пари можеш да намериш ексчземпляр с всички екстри Аз карам сега такова и като споменах ще го сменя за бмв х5 но ще го оставя да го кара жената.Така че хем е хубаво на дизайн а и поддръжката не е скъпа.Моят двигател 2.0 дизел.Мисля че всички са с такива.Не харчи много 10 извънградско ама съм карам с 210.На жената и показва 6.5ама кара със 150.Супер е джипчето.Аз преди това бях карал само по висок клас коли от него като infiniti fx30 взех си го 2012 чисто нова ама се наложи да го продам.Няма значение.Разликата между хюндай и инфинитито е че инфинитито харчи повече и от вътре таблото(само таблото не говорим за седалки навигации)беше направено от по-хубав материал. При хюндай има малко повече пластмаса.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Съвет за покупка на СУВ

                                Значи, колкото хора, толкова и мнения! Което не ми помага особено, но явно истината е яко субективна.

                                ix35 е тотално друг клас от това, което търся.

                                Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                                Относно цените на дилърските сервизи, всичките са един дол дренки. Нека някой каже колко е платил за смяна к-т съединител в дилърски сервиз на корейските марки !?
                                А дори и да се приеме, че се чупят по малко, не се чупи това, което го нямат ....
                                О, не говоря за дилърски сервизи въобще. Именно дилърските сервизи са една от причините да НЕ желая нов автомобил на лизинг, а такъв на 5-6 години, който мога да го правя където аз реша.

                                За момента списъка ми (подреден по степен на желание) е този:
                                - Kia Sorento след фейслифта от края на 2012-та (само че там цената е над 40К и дебна да излезе нещо малко по-ниско)
                                - Kia Sorento 2011-2012
                                - Hyundai Santa Fe
                                - Touareg до към 2010 (по-новите са зверска цифра, иначе за поддръжката чувам по-скоро разумни неща)


                                Имам приятел в сервиз, който ми хвали корейчетета, че се поддържат осезаемо по-благо от всичко останало в този клас. Просто били направени с мисъл, без сложни сглобки и излишни чупещи се чудеса. Затова и ги слагам на челни места. Иначе сърцето остава в Audi Q7, но след играта ми с ML-a предпочитам разума вече.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X