Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Скорости Паджеро-2. Помоооощ!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Скорости Паджеро-2. Помоооощ!

    Най-напред, Честита Нова Година на всички! Зраве, имане, щастие на вас и семействата ви! От три години карам Паджеро-2, 2,5 TDI, GLX, 115 коня, къса база с ръчка и суперселект. Легна ми на сърцето тоя камион и ще сме заедно, докато единия се предаде окончателно. "Джери" се държи мъжката, каквото му трябва му се дава и той се отплаща... до малко преди празниците. Накратко: На празна магистрала, със 100 км/ч, естествeно на /2H/ виждам дълъг хубав наклон и най-нагло пускам по инерция. Нищо хубаво не е вечно, наклонът свършва и с около 80 км/ч подавам малко газ и включвам пета. Ускорявам  и изведнаж изтънко "Мяаааау"! Веднага изключих и шумът изчезна. Кофти, намирам се в гръцко, около Серес. Включих четвърта, колата пое нормално, без шумове и така, с около 70км/ч стигам до пункта с таксата преди Промахон. Спирам, плащам и... няма първа, втора, трета, пета, задна. Лостът се фиксира нормално в положение, пускам предпазливо съединителя - лекичко причегъртва на гореспоменатите предавки и шумът изчезва без реакция. Само четвърта предавка. Реших да си умирам в България, потеглих на четвърта бавна, после пак на /2H/ и така със 70 км/ч си стигнах до София. Моля знаещите, дайте идеи какво може да е станало? Готов съм да сменя цялата кутия, ако ремонтът е излишен и неоправдан. Раздатката е перфектна. Течове на масло няма. Ще ги изгладувам някак парите, мамка му, но колата си заслужава. Не погледнах колко е от Серес до София, които минах на четвърта, но с 96 литра имам пробег 680 километра, защото тъпото парче се загуби в Солун и обикаля като изоглавено. Смешно, но факт, тъмен си ми остава тоя град и това си е! Предварително благодаря за помощта!

  • #2
    От: Скорости Паджеро-2. Помоооощ!

    Скъсал си долния вал или си изронил зъбчатките. Струват една шапка пари+ремонта. Отече. Търси кутия.

    ПП. Няма лошо да отвориш старата с профилактична цел, но не виждам какво друго може да е. И снимай.
    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

    Коментар


    • #3
      От: Скорости Паджеро-2. Помоооощ!

      Правилно е да си ремонтираш твоята но е неоправдано скъпо, затова отпада като вариант.Търси втора употреба,ревизирай и монтирай. ПП.не изключвай от скорост като видиш нанадолно ,че после ти идва много нанагорно с ремонт на кутия,за няколко капки нафта.

      Коментар


      • #4
        От: Скорости Паджеро-2. Помоооощ!

        Здравейте ,искам да използвам темата на колегата за един може би нестандартен въпрос по който не успях да намеря информация за конкретното возило.

        Става въпрос за Хюндай Галопер 2.5TD, който е с ръчна ск. кутия и ми се иска да бъде трансформиран с автоматична такава. От Митсубиши е ясно че ще стане, но дали са еднакви карданите, предавателните числа на дифовете, раздатката дали остава същата, или автомата трябва да е с неговата си?
        Силата е нищо без контрол.

        Коментар


        • #5
          От: Скорости Паджеро-2. Помоооощ!

          Първоначално публикуван от maki449 Преглед на мнение
          Става въпрос за Хюндай Галопер 2.5TD, който е с ръчна ск. кутия и ми се иска да бъде трансформиран с автоматична такава.
          Хич им не разбирам на дръпнатооките коли, но трябва да кутията да е някакъв "Айсин" те пък са с компютърно управлене, то пък си клюка с колата и те ти бозата, трябва ти механик да сложи кутията, после електричар да прави жици, после се бъркаш в джоба, а там останали само кожа и косми.....продажба и покупка на друг "автоматичен" ще е по-бързо и леко поне от скромния ми опит
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • #6
            От: Скорости Паджеро-2. Помоооощ!

            Благодаря за отговора, ...но такъв екземпляр (с етикетите на носачите и полуоските и с корите си от долу) -при това Италианец, едва ли ще намеря втори път, та за това не беше за изпускане, а автомата си викам ще го мисля в последствие..
            Силата е нищо без контрол.

            Коментар


            • #7
              От: Скорости Паджеро-2. Помоооощ!

              Първоначално публикуван от rosene66 Преглед на мнение
              Правилно е да си ремонтираш твоята но е неоправдано скъпо, затова отпада като вариант.Търси втора употреба,ревизирай и монтирай. ПП.не изключвай от скорост като видиш нанадолно ,че после ти идва много нанагорно с ремонт на кутия,за няколко капки нафта.
              До каква беля може да доведе изключването от скорост надолу? Често го правя по навик от леката кола и досега не бях чувал да е проблем при жипките :-)

              Коментар


              • #8
                От: Скорости Паджеро-2. Помоооощ!

                Първоначално публикуван от dido2 Преглед на мнение
                До каква беля може да доведе изключването от скорост :-)
                До никаква. Просто и е дошло времето.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X