Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дачия Дъстър

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Дачия Дъстър

    Първоначално публикуван от kbot Преглед на мнение
    @Vitku: за размера на гумите си прав, аз съм се отнесъл
    На мудстера са 225/75/16, което е +58 мм в диаметър и е много
    225/70/16 би трябвало да влезе. +36 мм диаметър, 18 мм повдигане, обаче ще е на косъм. Малко кал и ще почне да опира ...
    Така изглежда с 225/75/16 :
    Говорих с тези дето правят мъдстъра.225/70/16 влиза,но лекичко опира в арките при завой.За 225/75/16 модифицират под калника и подгъват арките на калника.Гарантират,че след тази модификация не опира никъде,дори и без лифт.И да,клиренса става 23 см и като добавим късата база и свесове се получава доста прилична геометрия за офроуд.Аз също съм се замислил да сменям танка с нещо по-лекичко.
    Последно редактирано от Младен Стоянов; 13-01-17, 21:45.
    2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

    Коментар


    • #47
      От: Дачия Дъстър

      Според мен Дъстера няма по разумна алтернатива при конкурентите имайки предвид сношението цена/качество.Взимай си дизелака и си сФиркай.
      Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

      Няма вече Диско,няма вече Pinz...

      Коментар


      • #48
        От: Дачия Дъстър

        Имам наблюдение над дъстър 2014г дизел 110коня, на шеста при 130км.е с 2500оборота,надежден автомобил

        Коментар


        • #49
          От: Дачия Дъстър

          Тия дни разбрах, че едни от софийските дилъри на Дачия са се сдружили с една от офроуд фирмите и предалгат директно нови дъстери с офроуд пакет така да се каже - хубава лебедка(WARN 4500), защити под купето(алуминии май 6мм) , пружини и малко БФГ гуми.

          Та съм се зачудил дали да не си взема едно такова за леки разходки (черни пътища чат пат с кал) на близки и по-далечни разстояния (до 2500км в посока).

          Ама хората дето ги продават май не са много грамотни и се чудя някои неща. Бих се радвал на съвет:

          1. Бензин или дизел? Бензина е 1.6 нисанско моторче 115 коня, дизела е 1.5 110 коня рено. За офроуд като че дизела е очевиден избор,. Проблема с дизела е дизела - новите дизелите са по-скоро огромен проблем - тия емисии и глупости са върха на айсберга. Фактите са че новите дизели са натъпкани с излишни системи и подсистеми да махат азотни окиси, сажди и всякакви други простотии и се чупят за световно, затръстват се, дюзите и помпите дават фира, EGR-и се тъпчат със сажди, някквисмотани филтри, добвки, нафта в БГ хубава явно няма и изобщо....Та бензина много ли е зле за 4х4 каране с малкия въртящ момент? Гледах едни руснаци много хвалеха 1.6 бензина (а в Русия имат и 2.0 литра бензин, но тука няма....всъщност зема да питам дали не могат да ми заръчат от румъния един 2 литра бензинец, че ще дам 1000-2000 отгоре е бял кахър???)

          1.a. Тоя 1.2 Турбо мотор по-хубав ли е от 1.6 мотора? Гледам само с две задвижващи го има в листата ама мога да питам. Там максималния въртящ момент е доста по-голям от 1.6???

          2. каква е 4х4 врътката с тия коли? постоянно 4х4 или се включва за офроуд? Кой мост е движещ ако може само на един да се кара (отвън прилича на кола с предно, знам ли каква простотия са измислили във страната на Дракула)? Има ли блокажи някакви - примерно стабилизираща програма за АБС-а или нещо подобно? Може ли и трябва ли да се сложи блокаж поне на задния диф?

          3. Освен лебедка, защити и пружини има ли какво друго да и се направи на тая кола? багажник на покрива сигурно?? Гуми мисля БФГ АТ 225/70R16

          4. Много грозно това табло бе. Има ли някакъв чалъм и ако може традиция да се облагороди? А чалъм вратите да се затврят нормално, без да ги ритам (знам варианта да сменя табелката Toyota на Land Cruiser-а с Dacia)?

          5. Навигацията каква е? Стават ли гармински карти, прилича на гармин? OFRM-то става ли за дачия? (ако става ofrm-то може би ще се прежаля с грозното табло ама инак ще мисля нещо друго сигурно....)

          6. Къде е тоя дачия форум???

          Извинявам се ако има някъде информация, ама не ннамерих секция за Дачия във форума. Само тая тема намирам...
          Последно редактирано от hotsnail; 31-01-17, 18:44. Причина: питане за 1.2 мотора, дизела е 1.5....

          Коментар


          • #50
            От: Дачия Дъстър

            Дизеловия двигател е 1,5. Нямам наблюдения над Дъстър , но карам Докер с този мотор само че 75 к.с и е доста пъргав . Във фирмата колите са предимно дачия , до 250 х. км се карат и не правят проблеми .
            емил златков
            паджеро 2.5тд
            ве стром 650

            Коментар


            • #51
              От: Дачия Дъстър

              Да благодаря много! Явно не е лош тоя мотор 1.5. Ще го пробвам на един тест драйв.

              Иначе ето тука открих малко от информацията, която диря https://en.wikipedia.org/wiki/Dacia_Duster

              4х4-то явно е доста готино. Нисанско 4х4 е. Има три опции

              1. Само преден мост
              2. Преден мост със включване на задния, когато забуксува
              3. Заключено 50:50 - това ще рече заключено нали, като нормален джип - Терано например.

              Май има някаква система за стабилизация, дето може да помага при боксуване т.е. нещо като блокаж (то и Wrangler-а сахара е така заводски)

              ПП Скоро ще има нов модел https://www.indiacarnews.com/news/20...-7-seats-6218/ Два нови двигателя 1.2 Турбо със 124 коня и 1.6 дизел 130 коня....Май се чака и автоматик (това дали е хубаво за извън пътя....май не е хубаво, предвид че няма бавни а разчитаме на много бавна 1-ва предавка.....)

              ППП Клоня силно към 1.2 Турбо моторчето. Има го в UK с 4х4 т.е. ще пробвам да се пазаря с дилърите.....ревюто е доста добро. http://www.honestjohn.co.uk/road-tes...016-road-test/
              Последно редактирано от hotsnail; 31-01-17, 19:09. Причина: добавих малко за турбо мотора

              Коментар


              • #52
                От: Дачия Дъстър

                Първоначално публикуван от hotsnail Преглед на мнение
                1.a. Тоя 1.2 Турбо мотор по-хубав ли е от 1.6 мотора?
                Първоначално публикуван от hotsnail Преглед на мнение
                ППП Клоня силно към 1.2 Турбо моторчето.
                Стара истина е, че нищо не може да замени големия работен обем.
                То не, че 1,6 е голям, ама все пак-с 1/3 повече.

                Съвременните коли са друга бира, но стария лаф продължава да си важи, нищо, че сега правят да изглежда, че с малък двигател се постигат същите резултати както с по-големите.
                До време ще да е.

                Ама аз съм старомоден, та не ме слушайте, тя техниката се развива, и след още 20 години може и двигатели по 250 кубика да вадят по 120 коня
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #53
                  От: Дачия Дъстър

                  Първоначално публикуван от hotsnail Преглед на мнение
                  Тия дни разбрах, че едни от софийските дилъри на Дачия са се сдружили с една от офроуд фирмите и предалгат директно нови дъстери с офроуд пакет така да се каже - хубава лебедка(WARN 4500), защити под купето(алуминии май 6мм) , пружини и малко БФГ гуми.


                  Ама хората дето ги продават май не са много грамотни....

                  ...


                  Ако визираш тия двамата, изказването ти, че не са много грамотни, звучи малко смущаващо....

                  Коментар


                  • #54
                    От: Дачия Дъстър

                    Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение

                    Ако визираш тия двамата, изказването ти, че не са много грамотни, звучи малко смущаващо....
                    Не познавам тези господа :-) Говорих с една жена продавач. Много любезна беше и се държа изключително добре (не я критикувам). Сама си призна, че тия въпроси дето задавам не са за нея и ще си ги запише, за да говорим следващия път.....А май е по-добре да питам тук.

                    ПП Под грамотни имам предвид - какво точно правят по-колата, какви приужини, дали и колко лифт и правят, каква е защита (на кои детайл и с каква дебелина и какъв материал), какви гуми (За гумите знаеха MT-та на BFG са сложили, което за мен поне е малко прекалено искам и по асфалт чат пат) и т.н. .....

                    Коментар


                    • #55
                      От: Дачия Дъстър

                      Дилърите на всички марки са така. Пишете си домашното.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Дачия Дъстър

                        Ми то Митко Илиев може да е супер пилот, шампион нам си колко пъти, голям карач, ама от офроуд оборудване-надали вдява много.

                        Да не ме емнете сега за Митко. Аз много го уважавам, и му се кефя, но той си е рали пилот. Ако започнем да му говорим за "слонски стъпки", и разните типове окачвания и локажи-надали ще е в час.

                        Е, бързо ще ги научи, ако му се наложи, ама надали... Скоростта с която обичаме да се придвижваме в ралито и офроуда е на двете крайни позиции.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #57
                          От: Дачия Дъстър

                          Първоначално публикуван от hotsnail Преглед на мнение
                          Тия дни разбрах, че едни от софийските дилъри на Дачия са се сдружили с една от офроуд фирмите и предалгат директно нови дъстери с офроуд пакет така да се каже - хубава лебедка(WARN 4500), защити под купето(алуминии май 6мм) , пружини и малко БФГ гуми.

                          Та съм се зачудил дали да не си взема едно такова за леки разходки (черни пътища чат пат с кал) на близки и по-далечни разстояния (до 2500км в посока).

                          Ама хората дето ги продават май не са много грамотни и се чудя някои неща. Бих се радвал на съвет:

                          1. Бензин или дизел? Бензина е 1.6 нисанско моторче 115 коня
                          Двигателя е съвместна доработка на Рено и Нисан на Рено двигателят K4M 1.6 16V. Това му е последната еволюция. Не е лош двигател, нито неговият предтеча, но не е и "Нисански".

                          1,2TCe също е съвместна разработка на Рено и Нисан, но е правен от нулата. Влага се къде ли не в концерна. Като че ли засега няма негативни отзиви. Газифицира се лесно. С повече ВМ, но и по-сложен, от атмосферният 1,6.

                          Дъстъра 4х4 си е 1300+ кг., та според мен единственият правилен двигател е 1,5DCi 110коня.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Дачия Дъстър

                            Първоначално публикуван от hotsnail Преглед на мнение
                            Тия дни разбрах, че едни от софийските дилъри на Дачия са се сдружили с една от офроуд фирмите и предалгат директно нови дъстери с офроуд пакет така да се каже - хубава лебедка(WARN 4500), защити под купето(алуминии май 6мм) , пружини и малко БФГ гуми.

                            Та съм се зачудил дали да не си взема едно такова за леки разходки (черни пътища чат пат с кал) на близки и по-далечни разстояния (до 2500км в посока).

                            Ама хората дето ги продават май не са много грамотни и се чудя някои неща. Бих се радвал на съвет:

                            1. Бензин или дизел? Бензина е 1.6 нисанско моторче 115 коня, дизела е 1.5 110 коня рено. За офроуд като че дизела е очевиден избор,. Проблема с дизела е дизела - новите дизелите са по-скоро огромен проблем - тия емисии и глупости са върха на айсберга. Фактите са че новите дизели са натъпкани с излишни системи и подсистеми да махат азотни окиси, сажди и всякакви други простотии и се чупят за световно, затръстват се, дюзите и помпите дават фира, EGR-и се тъпчат със сажди, някквисмотани филтри, добвки, нафта в БГ хубава явно няма и изобщо....Та бензина много ли е зле за 4х4 каране с малкия въртящ момент? Гледах едни руснаци много хвалеха 1.6 бензина (а в Русия имат и 2.0 литра бензин, но тука няма....всъщност зема да питам дали не могат да ми заръчат от румъния един 2 литра бензинец, че ще дам 1000-2000 отгоре е бял кахър???)

                            1.a. Тоя 1.2 Турбо мотор по-хубав ли е от 1.6 мотора? Гледам само с две задвижващи го има в листата ама мога да питам. Там максималния въртящ момент е доста по-голям от 1.6???

                            2. каква е 4х4 врътката с тия коли? постоянно 4х4 или се включва за офроуд? Кой мост е движещ ако може само на един да се кара (отвън прилича на кола с предно, знам ли каква простотия са измислили във страната на Дракула)? Има ли блокажи някакви - примерно стабилизираща програма за АБС-а или нещо подобно? Може ли и трябва ли да се сложи блокаж поне на задния диф?

                            3. Освен лебедка, защити и пружини има ли какво друго да и се направи на тая кола? багажник на покрива сигурно?? Гуми мисля БФГ АТ 225/70R16

                            4. Много грозно това табло бе. Има ли някакъв чалъм и ако може традиция да се облагороди? А чалъм вратите да се затврят нормално, без да ги ритам (знам варианта да сменя табелката Toyota на Land Cruiser-а с Dacia)?

                            5. Навигацията каква е? Стават ли гармински карти, прилича на гармин? OFRM-то става ли за дачия? (ако става ofrm-то може би ще се прежаля с грозното табло ама инак ще мисля нещо друго сигурно....)

                            6. Къде е тоя дачия форум???

                            Извинявам се ако има някъде информация, ама не ннамерих секция за Дачия във форума. Само тая тема намирам...
                            6. http://dacia-bg.com/dacia/forum/
                            Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                            Коментар


                            • #59
                              От: Дачия Дъстър

                              Първоначално публикуван от Vitku Преглед на мнение
                              Дъстъра 4х4 си е 1300+ кг., та според мен единственият правилен двигател е 1,5DCi 110коня.
                              С Евро 6 и Бг нафта дали е надежден? Надежден т.е. 180 хиляди за следващите 10 години без издевателстване.

                              ПП Чувам познати с нови дизели как си планират съботите и неделите да ходят за кафе до Пловдив на мръсна газ, да се изчистил......Това е смешно
                              Последно редактирано от hotsnail; 31-01-17, 19:43. Причина: правописа.....

                              Коментар


                              • #60
                                От: Дачия Дъстър

                                Аз съм с Евро 5 дизел, но 90 коня. За 4 години при 94 000 изминати, проблеми с гориво в България и регенерация на ФТЧ, не съм имал. Иначе два пъти в месеца не е лошо да се излиза извън града и да се покара с постоянна скорост, може и 80 км/ч за трийсетина минути. И да, надежден е двигателят.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X