Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дачия Дъстър

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Дачия Дъстър

    Купувайте си дизели, докато ги има Че както е тръгнало...

    Наскоро оворих с един приятел,след офроуд тест-драйв на Дъстър. Отзивите му бяха много любопитни, цитирам:
    Всъщност, колата не е чак толкова зле, обаче 'инструкторите' си нямат и елементарно понятие от офроуд.

    Другото любопитно нещо е, че след тест-драйва на Дъстъра, отиде да си купи Мерцедес...
    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

    Коментар


    • #62
      От: Дачия Дъстър

      Аз съм на път да се сдобия с един доработен от гладиатор.Ама за сега не съм намерил читав само заключващ се диф на задния мост.Ако някой има координати на екипа правил диференциалните на Дъстъра за Бреслау,моля да свирка.
      2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

      Коментар


      • #63
        От: Дачия Дъстър

        Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
        Другото любопитно нещо е, че след тест-драйва на Дъстъра, отиде да си купи Мерцедес...
        Какъв? 4х4 2 ?
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #64
          От: Дачия Дъстър

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Какъв? 4х4 2 ?
          ML... колкото и да е странно. В смисъл, че няма тотално нищо общо с Дъстъра. Лично аз не съм фен, но парите са си негови

          Иначе, конкретно за Дъстъра, винаги ми е било интересно, колко ще му удържат носачите и въобще цялата задница, ако се случи да се вкара на по-кофти място? Имам предвид гадни странични наклони с камънак примерно. Може и окото да ме лъже, но и носачите и болтчетата ми изглеждат подозрително тънкави, а колата не е ча толкова лека.


          'Звинявам се, ГЛ, а не МЛ.
          Последно редактирано от tef4o; 31-01-17, 21:55.
          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

          Коментар


          • #65
            От: Дачия Дъстър

            Според руснаците е по-добра от нива. Там, вярно е с по-различно окачване, но пък е российская сглобка
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #66
              От: Дачия Дъстър

              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
              Стара истина е, че нищо не може да замени големия работен обем.
              То не, че 1,6 е голям, ама все пак-с 1/3 повече.
              ...

              Ама аз съм старомоден, та не ме слушайте, тя техниката се развива, и след още 20 години може и двигатели по 250 кубика да вадят по 120 коня
              Нека да кажем че много неща могат да заменят големия работен обем и едно от тях е съвременен двигател с добра трансмисия.

              Колкото до след 20 години: нека да кажем че 60% от децата родени тази година в Европа никога няма да карат кола.

              Коментар


              • #67
                От: Дачия Дъстър

                ако на някой му е интересно намерих на Рено техни§еските спецификации за моторите

                1.2 бензин с турбото http://www.powertrain.renault.com/ou...ge/1.2-gdih5ft
                1.6 бензин http://www.powertrain.renault.com/ou...-mpi-16vk4m-rs
                1.5 дизел (предполагам последния модел с евро 5 и 6 се продава сега) http://www.powertrain.renault.com/ou...nge/1.5-dcik9k

                1.2-ката е много интересна като характеристики и е с верига...

                Това май е скоростната кутия с 6 предавки http://www.powertrain.renault.com/ou.../mt6-2wd-4wdtl

                1.6 бензина твурдо не ми харесва с въртящия момент и мошността само на високи обороти. Класически бензин без турбо... може и да става за каране по пътя на лека кола, ама за извън пътя как ще излезеш от ситуация ако трябва да си на 5000 оборота и полусъединител.....

                Пуснали са вече цена за автоматика само с 1.5 дизела е и само с предно.

                Коментар


                • #68
                  От: Дачия Дъстър

                  Първоначално публикуван от hotsnail Преглед на мнение
                  ...
                  1.6 бензина твурдо не ми харесва с въртящия момент и мошността само на високи обороти. Класически бензин без турбо... може и да става за каране по пътя на лека кола, ама за извън пътя как ще излезеш от ситуация ако трябва да си на 5000 оборота и полусъединител...
                  Човек да се чуди защо са я сложили тая 6-степенна скоростна кутия. Напразно се тревожиш.

                  Впрочем Сузуки Самурай беше с двигатели 1.0 и 1.3 атмосферни - който и да е от тях извън пътя ще прави кръгчета около Дъстъра.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Дачия Дъстър

                    Нали първата е много къса. Та "5000 оборота и полусъединител" са малко вероятна ситуация, при 4х4 варианта. Всъщност при нормално тръгване, по асфалт, ръководството препоръчва да се тръгва от втора предавка. Поне на дизеловата версия беше така.

                    А Jimny се продава и сега - 1,3L бензин 85 коня, при маса подобна и по-голяма от Дъстъра. Струва колкото Дачията (~32 000лв.). Не съм чувал да се оплакват много от тях. Все пак си е обновено самурайче.

                    Та има избор, който Дъстъра му идва много паркетен - Сузуки е насреща.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Дачия Дъстър

                      Първоначално публикуван от Vitku Преглед на мнение
                      Нали първата е много къса. Та "5000 оборота и полусъединител" са малко вероятна ситуация, при 4х4 варианта
                      Няма въртящ момент бензина това имах предвид. Виж характерисктиката на тоя 1.6

                      Иначе сега пробвах 1.5 дизеларката. Наистина 1-вата е нещо като 1-ва или 2-ра бавна на крузера т.е. с нея пълзи. Малко я вкарахме в един сняг на баир, лази уверено. Сега май най-офроуд режима на тия дачии е 4WD + изключен ESP. Аз само на 4WD изпълзях, сигурно и на auto щеше да се справи.

                      За магистрала си трябва 6-та. На 6-та колата има мощност. На около 120-130 просто на 5-та са много високи оборотите и ръмжи на 120....Пиниза с Дъстера е, че след интервенциите на Гладиатор му важи гаранцията - поне тия интервенции дето описах (за блокаж не знам). Не ще за сега продавачката да ми предложи 1.2 4х4 вариант - няма го в БГ. Ама да видим, първо да ми направи офертичка за тоя дизелак с тунннинг и АТ БФГ-та. Сега и някаква отстъпка дават до към 1800-1900 лева на топ модела

                      Иначе джмнито го гледах преди и не е лошо като цена, ама в него не мога да си събера багажа за 2-3 седмици и по-някой подарък за познати. Реално само Крузера 150 и Вранглера са новите коли в тоя сегмент дето се продават в Европа (може би и Г класата...) - става дума за кола за разходки и кеф. 100К е горе долу цената на крузер или вранглер, 45К ще дойде дачията сигурно след всички разходи, джимнито и то там.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Дачия Дъстър

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        ...

                        Впрочем Сузуки Самурай беше с двигатели 1.0 и 1.3 атмосферни - който и да е от тях извън пътя ще прави кръгчета около Дъстъра.
                        ...и двата са известни с огромния си въртящ момент на ниски обороти Демек под 3000 оборота загасва, ако отпуснеш съединителя... Същата работа и Джимнито...
                        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                        Коментар


                        • #72
                          От: Дачия Дъстър

                          Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                          ...и двата са известни с огромния си въртящ момент на ниски обороти Демек под 3000 оборота загасва, ако отпуснеш съединителя... Същата работа и Джимнито...
                          Точно това имах предвид. Вторачването във въртящия момент на двигателя не води до смислени изводи за проходимостта на колата.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Дачия Дъстър

                            Първоначално публикуван от hotsnail Преглед на мнение
                            Няма въртящ момент бензина това имах предвид. Виж характерисктиката на тоя 1.6
                            Знам ги. Въпроса е, че въртящият момент на колелата се контролила и от скоростната и точно заради това са му сложили първа предавка наполовина по-къса от на на обикновен автомобил с такъв двигател. Все едно има една "бавна". В това отношение е една идея по-адекватен от повечето други паркетници.
                            Е, дизела си е по-добре. Аз затова писах одеве - ако ще е 4х4 - само дизела.

                            Реално кутията е с 5 предавки напред + 1 къса напред + 1 задна. Така че по магистралата се кара само на последната предавка - 6-та (реално е еквивалент на 5-та). Тоя малък дизелов мотор на магистрала вече е към лимита си, та няма нужда от още "по-дълга" предавка, ако това намекваш. Свикнал си да караш големи дизели и си мислиш, че всичко може да върви с 2000 оборота на 150км/час. Ама не е така. Може ако е 2-3 литра дизел.
                            Последно редактирано от Vitku; 01-02-17, 14:14.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Дачия Дъстър

                              Дъстъра не е точно паркетник, той е по-скоро бачкарник.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Дачия Дъстър

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение

                                Колкото до след 20 години: нека да кажем че 60% от децата родени тази година в Европа никога няма да карат кола.
                                Нещо не разбрах! Би ли пояснил какво имаш предвид?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X