Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спряха чистачките и пръскалките?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Спряха чистачките и пръскалките?

    ооо даже ги сържа дигнати, а преди да ги пусна ги почистих хубаво от заледяванията, че иначе ми чистят кофти, че са стари.
    ....!

    Коментар


    • #32
      От: Спряха чистачките и пръскалките?

      Едва ли е от това. Ако нещо ги тормози ще се движат бавно а и бушон от това няма да изгори.
      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

      Коментар


      • #33
        От: Спряха чистачките и пръскалките?

        Може да е замръзнал пантографа... Пробва ли да задвижиш на ръка рамото - колкото да 'спука' леда по механизма ако е имал такъв?
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #34
          От: Спряха чистачките и пръскалките?

          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
          Може да е замръзнал пантографа... Пробва ли да задвижиш на ръка рамото - колкото да 'спука' леда по механизма ако е имал такъв?
          А , може ли да си вземе един мултимер , да отсъедини кабелите от моторчето и да го мери.Ако е здраво , да разкачи от кривошипа и да си провери механичното състояние на останалата част.
          То сега студено , но като се затопли ще се разлигави и чистачки с пръскалки още по-ще трябват.
          (не фъргам камъни в твойта градина )
          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

          Коментар


          • #35
            От: Спряха чистачките и пръскалките?

            Ако всичко по инсталацията е наред и електромоторчетата са изправни, не могат да дръпнат по-голям ток от предвидения бушон, дори да са блокирали чистачките. Или бушона е по-малък (има си схема на капака на бушоните да се провери колко трябва да е) или някой от електромоторите не е изправен.
            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

            Коментар


            • #36
              От: Спряха чистачките и пръскалките?

              Странното е, че първия път тръгна...работи 2 дни и пак се прееба, което автоматипно изключва електромотор изгорял. На ръка съм раздвижвал раменете, но с мултицета е добра идея.
              ....!

              Коментар


              • #37
                От: Спряха чистачките и пръскалките?

                Първоначално публикуван от bojurishte Преглед на мнение
                Странното е, че първия път тръгна...работи 2 дни и пак се прееба, което автоматипно изключва електромотор изгорял.
                Не е задължително да е напълно изгорял. Достатъчно е да са накъсили някъде намотките. Я ги помириши двете електромоторчета и виж дали едното не мирише на изгоряла изолация.
                Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                Коментар


                • #38
                  От: Спряха чистачките и пръскалките?

                  Събота и неделя ги дават положителни темоературите...ще отворя, меря, душа и оглеждам �� пък да видим ще ги бъде ли тия честачки. Колега по-горе беше дал много полезен линк при руснаците за ремонт на моторче, та не е драма и да е преебано.
                  ....!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Спряха чистачките и пръскалките?

                    Такааа....след като вчера в най-голямата киша карах гледайки като през мрежа....днес реших да локализирам проблема. Четейки темата в ръския форим се подготвих за моторче. Откачих буксата на мотор, сложих нов бушон иии пръскалките работеха.

                    Такааа тръгваме към мотора, но преди това предстоеше друг тест - сваляне на раменете ииии ако работи мотора без да гори - проблема е в тях. Така се и оказа. Нооо трябва да разгложите пластмасите горе. На гуменото оплътнение сеп одгответе с нерви за сваляне на борчетата с права отвека. Отделно имате 4 щифта с централно разпъващо винтче...което обаче само с нож успях да извадя. След тест...се оказа, че проблема е в раменете.

                    Взех си едно WD-40 от големите иии напръсках обилно, след това с един гаечен ключ започнах да движа на ръка централната ос на моторчето и респективно целите рамене. След 10 минути така и много пръскане...вързах мотора иии тест - работи. Оставих ги на най-бързо да повъртят 15 минути и пак пръсках.

                    Проблема е решен.
                    ....!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Спряха чистачките и пръскалките?

                      Браво!!!
                      Съветвам те обаче да ги смажеш с читава грес.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Спряха чистачките и пръскалките?

                        Darth Ти добре ми каза и го планирах в перспектива....ама WD40-то явно замръзнааа Една седмица без проблем си работеха чистачките...2 дена не го карах иии айде пак същото. В събота ще разглабям, но за да не свалям целите размене, а само кората - ще препоръчате ли някоя качествена смазка на спрей която да изпръскам?
                        Осрава и варианта да разглобя и целите рамене, защото ми се върти нещо в главата - нали са алуминиеви...следователно, не се ли окисляват и спичат с времето? Ако е така, да хвана да ги по пеипилна преди смазка?
                        ....!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Спряха чистачките и пръскалките?

                          Гадно колега - на този студ тези гимнастики . Предлагам ти смазка ,от която съм доволен :

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:mafra-catenoil-spray-myltifynkcionalna-gres-500-ml-270x270.jpg
Прегледи:1
Размер:9.8 КБ
ID:5741027Струва 12 -13 лева и можеш да я използваш за много други неща.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Спряха чистачките и пръскалките?

                            Първоначално публикуван от bojurishte Преглед на мнение
                            ...ама WD40-то явно замръзнааа
                            Доообре... пръсни в някоя пластмасова чашка и я сложи във фризера да видиш дали ще замръзне.

                            ПС: Ако не ти се занимава, може за по-лесно да му погледнеш характеристиките: Точка на замръзване: По-ниска от –73 С
                            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                            Коментар


                            • #44
                              От: Спряха чистачките и пръскалките?

                              Дарт - Мсрси, ще го купя.

                              Лисица - те на теория и нафрара по бензиностанците я дават до -37 да не мърда, ама в една туба на -15 ми стана на каша. Никога не си сигурен какви боклуци ни продават. Но факт...напръсках с ВД40 купено от Шел (голяма опаковка)...раздвижих и тртгнаха....седмица работиха, два дена не каране в студа и пак същата греда...
                              ....!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Спряха чистачките и пръскалките?

                                ВД40 че няма да замръзне няма ама най-вероятно пак е влязла вода. Виж, тя замръзва без проблеми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X