Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спряха чистачките и пръскалките?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Спряха чистачките и пръскалките?

    Като опре работата до изгорели бушони и тяхната смяна, винага използвам това ръководство:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:fuses.jpg
Прегледи:1
Размер:78.7 КБ
ID:5739502

    Никога не ме е подвеждало.

    Коментар


    • #17
      От: Спряха чистачките и пръскалките?

      Гвоздея няма да отнесе 100 ампера за повече от 100 милисекунди. Всичките са леко завишени.

      Коментар


      • #18
        От: Спряха чистачките и пръскалките?

        Първоначално публикуван от bojurishte Преглед на мнение
        ...но само докато стигнете място където ородават 15
        Вземи си цял комплект бушони да си имаш под ръка за 3-5лв и не се занимавай с глупости. Абсолютно си е задължително за всеки автомобил. Гледай да не са и от най-китайските, че те понякога по не отговарят и от горната схема. Като едното нищо могат да ти запалят колата.
        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

        Коментар


        • #19
          От: Спряха чистачките и пръскалките?

          бушони - от моргата за нововнос коли .
          Тук съм бил свидетел как кабел 1,5 започва да пуши при 5 ампа китайски БУШОН.

          Лудницата е пълна .
          Купувам си "комплект" цветове , кодове всичко точ.
          Като ги погледнах (прозрачни са ) всичките са еднакви , едно към едно , от 2,5А до 35А . Една тел ,един монтаж - и май горят къмто 50А. Тъкмо като се запалиш.

          Коментар


          • #20
            От: Спряха чистачките и пръскалките?

            Ооо да майтап с тоците не трябва да се прави. Купих си веднага след самодиагнозата един комплект от Колос.
            ....!

            Коментар


            • #21
              От: Спряха чистачките и пръскалките?

              Я кажи за това второ казанче? Не съм виждал такова. Отделно ли му се сипва течност, какво що?

              Коментар


              • #22
                От: Спряха чистачките и пръскалките?

                Колеги , не изпадайте в халюцинации - казанчето на Теракана е едно , с две помпи. Помпата за задната чистачка е разположена по-високо и при намаляване на течността притока за задната чистачка спира. Който не вярва , да си свали преден десен подкалник и да погледне нагоре .

                Коментар


                • #23
                  От: Спряха чистачките и пръскалките?

                  Пак съм писал полу-заспал, разбира се, че са с едно казанче и то е на описаното място. Точно това имах предвид и аз, че е с две помпи, като тази за задната чистачка е на отделен бушон, заедно с механичната част. А маркуча минава горе по тавана. Интересно...дали от стареене или дефект на гумата му, някой ще има някой ден теч на тавана
                  ....!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Спряха чистачките и пръскалките?

                    Първоначално публикуван от bojurishte Преглед на мнение
                    Пак съм писал полу-заспал, разбира се, че са с едно казанче и то е на описаното място. Точно това имах предвид и аз, че е с две помпи, като тази за задната чистачка е на отделен бушон, заедно с механичната част. А маркуча минава горе по тавана. Интересно...дали от стареене или дефект на гумата му, някой ще има някой ден теч на тавана
                    На много коли е така и не съм чул някоя да тече докато не пипне някой майстор.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Спряха чистачките и пръскалките?

                      За теча-на мен ми се е случвало на две мои коли да протече от мястото на което маркуча Го яде там дето е меката връзка за задния капак. От старост, много пъти отваряне и затваряне... По средата на тавана няма никакви грижи, на доста по-стари коли.

                      Относно бушоните-купени бушони, в лъскава опаковка, стопяват пластмасата на бушона вместо да се стопи калиброваната жичка вътре. ТА ако ще се запасявате-само от морга, с оригинални бушони.
                      Относно аперите-бушон 15 ампера спокойно може да го смените даже и с 30 амперов. Там идеята е да се прекъсне веригата при късо съединение, което предизвиква зачервяване на медта, и вследствие-пожар. Разбира се-трябва да се спазват посочените ампери, но когато няма точно такъв-не се притеснявайте да слагате и по-силен, нищо страшно няма да се случи.

                      За самоделните бушони-преди ехееей години, като учих за телевизионен техник единия учител ни преподаваше и неща които не са в програмата-един вид "приложна електротехника", и там си правихме опит колко ампера държи една обикновена жичка от симетричен антенен кабел. Имаше регулируем токоизправител, и правихме опити.
                      Резултата е-една жичка-6 ампера. По спомен-жичките на този кабел са малко по-дебели от тези на обикновените проводници по автомобилната инсталация, така, че може да се приеме, че една жичка извадена от кабелчето ще държи на 4-5 ампера. Та за 15 ампера-отделяте 3-4 жички, но не ги усуквате(тогава пропускливостта на ток е друга, доста по-висока), и ги навивате около крачетата на бушона.

                      Всичко това когато сте в гората, в полето, на язовира, или сред преспите, и за да може да излезете и да се приберете.

                      После "Use only designated fuses"...
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Спряха чистачките и пръскалките?

                        И накрая , Ашколсум на електротехника ,къщата изгоря бушона остана Не си правете такива експерименти ако не е КРАЙНО наложително ,че после се топят и леглата на бушоните и неможе да вкараш нищо на негово място .Бушона гори от раз а телчето първо топли стопява и тогава гори.Но всеки знае как да си е..е жената
                        Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Спряха чистачките и пръскалките?

                          Продължение по темата. След като няколко дни си работеха както трябва...при зверския студ вчера пак спряха. Гледам бушона изгорял, смених го...пак изгоря. Логиката ми подсказва, че при -16-17 нещо са замръзнали или клеясали раменете на чистачките... Нооо не смея да разглабям пластмасите сега, че гаранция ще ги счупя в тоя студ. Тааа някви идеи? Мисля с WD40 да пръскам, но и то е много тънка смазка, която доказано замръзва също. В някой мол да закарам колата....да гледам филм и след тва тест...
                          ....!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Спряха чистачките и пръскалките?

                            И от какво изгаря? От включването на чистачките или от пръскалките?

                            Коментар


                            • #29
                              От: Спряха чистачките и пръскалките?

                              Само чистачки, затова изключвам пръскалките. А и като работиха - сипах концентрат за -60 1л в казанчето без да разреждам...попръсках да изгони старата течност за всеки случай...та не би трябвали дори да е с пръскалки да е от тях
                              ....!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Спряха чистачките и пръскалките?

                                А чистачките отлепи ли ги от прозореца?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X