Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Софийски проект Патрол с БМВ 235 к.с.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Софийски проект Патрол с БМВ 235 к.с.

    От известно време стана модерно да се слага БМВ 3.0 дизел в Нисан Патрол.Желанието на клиента бе за по силния агрегат от Е60 235к.с,а изпълнението е на МЕТОМОТОРС-Методи Паунов.Да ама ''корифеите'' в тази трансплантация имат едно твърдение че 235 коньовия мотор с пиезодюзите не се събира в Патролския кош заради широчината си.Това се оказа че не е съвсем така и има начин да се събере и дори застава повече от добре.Ето и доказателството







    Действително всичко става не много бързо и с множество монтиране и демонтиране на двигателя за напасване на тампони,турбо,генерация,водни и турбопътища и т.н.Имахме проблеми и с огромния 300мм съединител,дори се наложи леко подстригване на камбаната на ск. кутия.Целта беше всичко да е максимално ремонтопригодно,изчистено и подредено,което и според мен се получи откъм механичната част.Методи изработи изцяло нов радиатор,голям кулер(не събира 3 литра вода),нови турбопътища с по-голям диаметър,та дори и нова климатична система ползваща компресора от БМВ-то.За съжаление клиента избра неподходящ изпълнител на електро и софтуер часта и в тази насока положението е далеч от желаното.Все пак двигателя пали,но заводските 235к.с са крайно недостатъчни за Патрол,въпреки легендите че с този та дори и по слабия двигател се движи по добре от известния вече вариянт с РБ25.Това твърдо мога да заявя че е далече от истината и подобно твърдение искрено ме развеселява.Поради крайната некомпетентност на първия ''мапер'' се наложи намесата на втори човек и след леки трудности свързани с електронното управление на променливата геометрия камиона се задвижи прилично с около 400 кс и над 750 Нм.В заключение искам да кажа че колата се движи приятно,но със сигурност не харчи 12/100 и със сигурност не избухва като РБ,а дори не е с 35-ци

    Последно редактирано от bobkata16v; 02-01-17, 17:06.
    Борис 0888 999 едно едно9
    PATROL Y260 RB30S

  • #2
    От: Софийски проект Патрол с БМВ 235 к.с.

    Eeee най-после се решихте да пуснете тема и снимки . Мога съвсем отговорно да кажа,че изпълнението на проекта е перфектно- въпреки многото трудности и предизвикателства, които съпътстват изпълнението му. Виждал съм направеното по джипа и съм впечатлен от изпипването на всеки един детайл по него.
    0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

    Коментар


    • #3
      От: Софийски проект Патрол с БМВ 235 к.с.

      Пускаме темата Влади,за да може информацията да е от първо лице,че много глупости се говорят
      Борис 0888 999 едно едно9
      PATROL Y260 RB30S

      Коментар


      • #4
        От: Софийски проект Патрол с БМВ 235 к.с.

        Щом Мето го прави,значи ше стане.Крайно време беше да се развенчае мита за безкрайно силния дизел на БМВ в Патрол.Истината е че с такава трансплантация се постигат значително по-добри резултати от щатния агрегат на Нисана.Но да го сравняваш с РБ-то е направо смешно.Водих скоро подобен спор с едни тукашни приятели...ше им гледам сеира...
        Аз пък имам за задачка да мушна 8-мак в У-61...ще ви държа в течение...
        0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

        Коментар


        • #5
          От: Софийски проект Патрол с БМВ 235 к.с.

          Тия 400 к.с. и 750Нм съм ги пуснал по скоро като майтап.На всички ни е ясно че всичко над 300 к.с. от този агрегат са абсолютна смешка
          Борис 0888 999 едно едно9
          PATROL Y260 RB30S

          Коментар


          • #6
            От: Софийски проект Патрол с БМВ 235 к.с.

            Браво с проекта! Клипа ми изписва че е частен

            Изпратено от моят StrongPhoneQ4 с помощта на Tapatalk
            Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
            New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

            Коментар


            • #7
              От: Софийски проект Патрол с БМВ 235 к.с.

              Първоначално публикуван от New hope Преглед на мнение
              Браво с проекта! Клипа ми изписва че е частен

              Изпратено от моят StrongPhoneQ4 с помощта на Tapatalk
              И на мене

              Коментар


              • #8
                От: Софийски проект Патрол с БМВ 235 к.с.

                Мисля че го оправих
                Борис 0888 999 едно едно9
                PATROL Y260 RB30S

                Коментар


                • #9
                  От: Софийски проект Патрол с БМВ 235 к.с.

                  Браво!И дано всичко работи нормално и във времето!За мен лично слагането на самия двигател какъвто и да е изпълнимо ...но компютърните настройки ел.инсталация и напасването към скоростната кутия като фланци и съединители и дали и къде е бушона!Но всичко е до добри майстори които хем да знаят какво правят хем да го правят с мерак!Респект за проекта!
                  driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                  Коментар


                  • #10
                    От: Софийски проект Патрол с БМВ 235 к.с.

                    Първоначално публикуван от bobkata16v Преглед на мнение
                    Тия 400 к.с. и 750Нм съм ги пуснал по скоро като майтап.На всички ни е ясно че всичко над 300 к.с. от този агрегат са абсолютна смешка
                    Дали?
                    С неговите си дюзи и турбина се постигат към 280-90 коня. С големи дюзи и хибридна турбина този мотор става близо към 400 коня. Друг въпорос е патрулските неща колко ще издаянят на големия въртящ момент. Много удачен 6-так за патрулската тенекия. С Рб-то на бързи не ще да тръгва. Така са казвали колегите.
                    ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                    Коментар


                    • #11
                      От: Софийски проект Патрол с БМВ 235 к.с.

                      Много Badass ни става Нисан раздела. Браво на Мето и компания
                      Дела трябват, а не думи.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Софийски проект Патрол с БМВ 235 к.с.

                        Двата двигателя са много различни, така че сравнението им е неуместно. Важното в случая е човека да знае какво иска . Всичко друго си е чисто мерене на пишки.
                        Последно редактирано от Владимир Раденков(vladyas); 02-01-17, 19:55.
                        0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

                        Коментар


                        • #13
                          От: Софийски проект Патрол с БМВ 235 к.с.

                          Първоначално публикуван от Владимир Раденков(vladyas) Преглед на мнение
                          Двата двигателя са много различни, така че сравнението им е неуместно. Важното в случая е човека да знае какво иска . Всичко друго си е чисто мерене на пишки.
                          На кардани,Владе,моля...
                          Поздрави!
                          0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                          Коментар


                          • #14
                            От: Софийски проект Патрол с БМВ 235 к.с.

                            Интересни неща, браво на участвалите
                            Случайни хора УАЗ не карат

                            Коментар


                            • #15
                              От: Софийски проект Патрол с БМВ 235 к.с.

                              Те Патрулските от 61 ако не карат какви да вземеме от некой Актрос ли?Иначе тоя мотор е с идентични като размер дюзи с 3.5 и GTB2260,което сред нафта манияците е като светия граал.Няма начин този двигател да изкара повече от 300 к.с. или малко отгоре.Поинтересувайте се и ще видите че 3.5 мотора на малко над 2 бара и доста агресивен ремап е около 370-80 к.с.,ама е с 2 турбини
                              Борис 0888 999 едно едно9
                              PATROL Y260 RB30S

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X