Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ при ПТП без вина !!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ при ПТП без вина !!!

    Здравеите колеги.За много години.Без вина от добро сърце влезнах в капан.ПРеди около 1 месец както си карам един се наби в мен отзад.Тои имаше щети по капака и калника и бронята.Аз нямах и драскотина.Слезна виновния и се разбрахме ще оправим работата.Демек аз ще му оправя колата. Несме викали полиция тои си запали колата и замина.Казаха ми че щом нямам вина закакво да му плащам некадърието и то си е така.Званя ми че колата му е при маистор и я правят и ми иска 300 лв за работа.Аз му заявих че вината е негова и тои да си се оправя.Нашия виновник е отишал в полицията и е пуснал жалба срещу мен,че съм го блъснали АЗ .Още несъм призован в полицията да дам обяснение.Срешна ме един катаджия и ми каза че така и така има жалба срещу мен че съм го блъснал аз му казах че тои се удари в мен.Отговора му беше че началника ще реши кои е виновен. Но полицаями каза щом несме се обадили в полицията то се води като напуснали на ПТПи двамата сме били за глоба и ще ми вземат книжката.Кажете ми какво да правя ще книжката ми е много важна изкарвам си хляба с нея секи божи ден.Как да излеза от тази ситуация като несъм виновен...

  • #2
    От: Помощт при ПТП без вина !!!

    За много години.Не е трябвало да обещаваш,това първо!Виновни сте,ако се докаже че е имало произшествие,много ясно.Виждам няколко варианта-единия е да се разберете/и му платиш ремонта/,другия е да му строшиш наглата кратуна,третия е да не си признаваш,все пак не е имало свидетели,нали така,последния и най-лош е да се оставите на началника да отсъди.Дерзай и без нерви

    Коментар


    • #3
      От: Помощт при ПТП без вина !!!

      Много "разбрахме се", "срещна ме", "каза ми" има в обяснението.
      Жалбата, ако изобщо има такава, ще е единственият документ по случая. Намери го и сподели какво пише в него. Интересно е от какво се жалва "Нашия виновник".
      Ако не спестяваш някакви важни подробности, мисля че се опитват да те изцоцат за ремонта и не е пускал никаква жалба.
      Я, сподели. На колко години си ти и на колко е той? Горе- долу.
      Последно редактирано от Тропчо; 02-01-17, 12:03. Причина: Я.....
      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

      Коментар


      • #4
        От: Помощт при ПТП без вина !!!

        Ако началника е познат на онзи-не е добра идея да се оставяш на това.
        Изобщо всякакви незаконни действия са недопустими, та не се опитвай да решиш проблема с бой или други неща.
        Не виждам защо си поел обещание да му платиш ремонта,при положение, че нямаш вина?
        Или криеш нещо?
        Ако имаш вина, и онзи е в правото си да търси заплащане от твоя страна-единственото разумно е да си платиш.
        Друго, също разумно, но малко унизително е да отидеш, да поговориш с човека, и да се опиташ да си поделите разходите. Ако не успееш-по-добре си плати 300-та лева, много по-лесно и бързо ще се свърши тази история, макар и да си назад с тези пари.
        Иначе следва ходене по КАТ, процедур, писане, обяснения... Аз бих прежалил 300 лева за избегна всичко това.

        И накрая-така се учи човек как да живее, вика му се "житейски опит".
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #5
          От: Помощт при ПТП без вина !!!

          Първо прочети още веднъж закона и правилника, щом с книжка си изкарваш хляба. Има ясно изброени обстоятелствата при които се взема книжка. После можеш да прочетеш и други работи ама като цяло е работа на оня човечец да докаже че си го ударил точно ти. Освен нерви друго едва ли ще ти докара.

          ---
          Впрочем в подобен капан съм влизал и аз и то не веднъж. 3-4 пъти съм се връзвал да помагам на виновния в катастрофата, да му правя жестове и тн - ВИНАГИ после съм брал ядове от това. Пари ли ще загубя, пред приятел ли ще се изложа... винаги е някаква тесла.

          Като се замислиш - нормално. Ако някой не може да кара кола (което всъщност е адски проста работа на фона на други неща които хората правят) - то защо трябва да очаквам че нещо друго ще свърши като свят? Да спази уговорка примерно?

          Сега чакам една щета да ми платят и не ми я плащат защото не викнах КАТ ами писахме протокол и на протокола после му намериха някакви дребни недостатъци. Зер ако бяхме викнали КАТ щяха да пишат акт (не на мене, то е ясно). Ще я платят ама явно с разправия.

          Коментар


          • #6
            От: Помощт при ПТП без вина !!!

            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
            ...
            Или криеш нещо?
            То е ясно че не е баш съвсем абсолютно цялата история ама това не променя факта че НЯМА да му вземат книжката по данните дотук. Не и по начин който той не може успешно да обжалва.

            Колкото до 300-те лева - да ги даде ама откъде да знае че ще са последните?

            Коментар


            • #7
              От: Помощт при ПТП без вина !!!

              А дали е отишъл или те е пуснал по пързалката,за да изкопчи някой лев?
              Вярвам, че българското правосъдие ще намери всеки крадец и ще го накара да делят!
              Внос на автомобили от Швейцария по поръчка.

              Коментар


              • #8
                От: Помощт при ПТП без вина !!!

                Няма логика , предполагам и истината я няма в тази тема . Ако си приел да му платиш разноските , това означава че си съгласил че си виновен . Сега обаче си размислил , и искаш да не плащаш .

                Коментар


                • #9
                  От: Помощт при ПТП без вина !!!

                  Колеги как да се разберем да му платя ремонта. Аз заявих, че стотинка няма да дам тои да се оправя щото е винове. Нищо не спестявам такава е ситуацията. Знам, че съм виновен по закон, че не викнах полиция. Просто търся решение на този голям проблем. Тои гледа да ме цака аз да му трия гъза. Просто явно си има вътрешен човек дето го напътсства какво да прави

                  Коментар


                  • #10
                    От: Помощт при ПТП без вина !!!

                    Първоначално публикуван от gecata93 Преглед на мнение
                    Колеги как да се разберем да му платя ремонта. Аз заявих, че стотинка няма да дам тои да се оправя щото е винове. Нищо не спестявам такава е ситуацията.
                    Разбрали сте се да му оправиш колата, написал си го най-горе. Защо си приел това, не можем да преценим, ама сигурно е имало причина.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Помощт при ПТП без вина !!!

                      Първоначално публикуван от gecata93 Преглед на мнение
                      Здравеите колеги.За много години.Без вина от добро сърце влезнах в капан.ПРеди около 1 месец както си карам един се наби в мен отзад.Тои имаше щети по капака и калника и бронята.Аз нямах и драскотина.Слезна виновния и се разбрахме ще оправим работата.Демек аз ще му оправя колата. Несме викали полиция тои си запали колата и замина.Казаха ми че щом нямам вина закакво да му плащам некадърието и то си е така.Званя ми че колата му е при маистор и я правят и ми иска 300 лв за работа.Аз му заявих че вината е негова и тои да си се оправя.Нашия виновник е отишал в полицията и е пуснал жалба срещу мен,че съм го блъснали АЗ .Още несъм призован в полицията да дам обяснение.Срешна ме един катаджия и ми каза че така и така има жалба срещу мен че съм го блъснал аз му казах че тои се удари в мен.Отговора му беше че началника ще реши кои е виновен. Но полицаями каза щом несме се обадили в полицията то се води като напуснали на ПТПи двамата сме били за глоба и ще ми вземат книжката.Кажете ми какво да правя ще книжката ми е много важна изкарвам си хляба с нея секи божи ден.Как да излеза от тази ситуация като несъм виновен...
                      И аз, като Кольо

                      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                      ...
                      Не виждам защо си поел обещание да му платиш ремонта,при положение, че нямаш вина?
                      Или криеш нещо?
                      ...
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #12
                        От: Помощт при ПТП без вина !!!

                        Тя тая история даже в този форум я виждаме не за първи път. Обикновено става така че единият е явно виновен ама другият е с 0.499999 промила алкохол и дава мило и драго да не се вика полиция.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Помощт при ПТП без вина !!!

                          Това е самата истина.Досега не съм попадал в ситуация на птп.Просто си карах и тои се наби в мене отзад.Поради незнание и милост му казах,че ще оправим ремонта.Но след като Подучих и разбрах ,че тои си е виновен

                          Коментар


                          • #14
                            От: Помощт при ПТП без вина !!!

                            Първоначално публикуван от gecata93 Преглед на мнение
                            Колеги как да се разберем да му платя ремонта. Аз заявих, че стотинка няма да дам тои да се оправя щото е винове. Нищо не спестявам такава е ситуацията. Знам, че съм виновен по закон, че не викнах полиция. Просто търся решение на този голям проблем. Тои гледа да ме цака аз да му трия гъза. Просто явно си има вътрешен човек дето го напътсства какво да прави
                            Добре де, що като той те удря, и би трябвало да е виновен, не викаш КАТ, пък и поемаш ангажимента да му оправиш колата ?!

                            Само това обясни.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • #15
                              От: Помощт при ПТП без вина !!!

                              Първоначално публикуван от gecata93 Преглед на мнение
                              ...Поради незнание и милост
                              Е, вече знаеш и няма да имаш милост.

                              Ако е така както разправяш жалба срещу тебе няма и няма да има. И да има ще я сложат директно в кръглата папка, защото няма какво да направят по нея. Каквото и да ти разправя някой катаджия.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X