Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ при ПТП без вина !!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Помощт при ПТП без вина !!!

    Първоначално публикуван от Luftwaffe93 Преглед на мнение
    Казвам ти го от гл.т. на застраховател, пък ако искате уведомявайте, ако искате недейте да си губите ценните 2 мин. и после да ревете защо застрахователите не са били платили.
    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    И поне в още един важен случай: при претенция за застрахователно обезщетение.
    2 пъти ми се наложи тая година да регистрирам застрахователно събитие по Каксо.

    Първия път - подпрях се в едно дърво и имах пукнат фар и броня. Звъннах на 112 - няма пострадали колата е в движение. Казаха даваме ви номер колеги няма да идват. Регистрирах събитието после и нямаше ядове.
    Втория - вътре в кръгово кръстовище съм и на излизане един омурташки тъч реши са ме удари. Решил, че е с предимство, понеже кръговото на Търговище, то и това на Балчик де, са супер тъпо направени. На търговишкото главния път Варна <-> София, и на балчишкото - Варна <-> Каварна влизаш и излизаш на главен път, а като си в кръга - чакаш.
    И с цялата си наглост вика ама аз та пропуснах. И как точно ме пропусна като калника е крив? И оня ми вика - Ся какво, ще пишем ли? Викам му няма да пиша, викаме КАТ и те да си пишат, и на тебе също ще пишат, щото иначе малко трябва да та понабия. Дойдоха КАТ, драснаха си му акт, а за мен протокола за каското.

    Относно писането на двустранен протокол при гражданска. То за звънене на 112 ясно, ама познат беше разправял, че след ПТП ходел направо при неговия застраховател да пишат протокола, че да не оттърве нещо.

    Коментар


    • От: Помощ при ПТП без вина !!!

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      С добър адвокат може всичко.
      Добрия адвокат познава добрия прокурор и добрия съдия.
      Стига ви толко жокери.

      И не само да познава.


      silverfox - защо си мислиш, че съм страна която не иска да плаща? Казах всичко как се прави, за да е точно, а вие ми философствате. Постоянно е така и ми е писнало на главата да обаждат се хора, на които им обясняваш 1-2-3 път какво трябва да направи и пак не го прави, че ти върви на контра на всичкото отгоре. Ами каквото искате правете, да е ... да го набиеш, ама пуст акъл...
      За мен е важно човекът да остане доволен и никой не ми прави евала за одрязване, но си има елементарни неща, които трябва да се спазват и който го направи печели.

      cecoa1 - общо взето според мен, както се казва "кел файда".

      Коментар


      • От: Помощ при ПТП без вина !!!

        Първоначално публикуван от Luftwaffe93 Преглед на мнение
        silverfox - защо си мислиш, че съм страна която не иска да плаща? Казах всичко как се прави, за да е точно, а вие ми философствате. Постоянно е така и ми е писнало на главата да обаждат се хора, на които им обясняваш 1-2-3 път какво трябва да направи и пак не го прави, че ти върви на контра на всичкото отгоре. Ами каквото искате правете, да е ... да го набиеш, ама пуст акъл...
        Първо - казах, че преставяш гледната точка на страна, която не иска да плаща. Не съм казал, че ти си тази страна. Това, което казваш е "правете каквото си е наумил застрахователя, да ви е мирна главата".
        Второ - писал си, че има "ясни разпоредби", но досега нищо не си показал. Развиваш разни теории, вдигаш врява, колко искаш да помагаш и как останалите много умували, 'щот ти си врял и кипял и мноо ги знаеш нещата, но не казваш какви са тези ясни разпоредби - общите условия на застрахователя ли, що ли?
        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

        Коментар


        • От: Помощ при ПТП без вина !!!

          Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
          Първо - казах, че преставяш гледната точка на страна, която не иска да плаща. Не съм казал, че ти си тази страна. Това, което казваш е "правете каквото си е наумил застрахователя, да ви е мирна главата".
          Второ - писал си, че има "ясни разпоредби", но досега нищо не си показал. Развиваш разни теории, вдигаш врява, колко искаш да помагаш и как останалите много умували, 'щот ти си врял и кипял и мноо ги знаеш нещата, но не казваш какви са тези ясни разпоредби - общите условия на застрахователя ли, що ли?
          Проблема е, че човека знае това, което му казва работодателя и смята само него за правилно. По-големият проблем е, че разпоредбите хич не са съвсем ясни, особено за хора чийто жизнени интереси са далеч от правото. Има едно много просто правило, което всички които четат по някакъв повод определен нормативен акт трябва да спазват. И то е, да не се четат само отделни разпоредби, чете се цялата глава отнясяща се до определени обществени отношения, а самите разпоредби се тълкуват не самостоятелно една от друга,а се търси взаимната им връзка и логика. Иначе се получава нелеп резултат. Четеш буква "а", която казва едно, но то пък било съвсем друго.

          Коментар


          • От: Помощ при ПТП без вина !!!

            Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
            Те и дърветата се виждат, ама ги целят.
            Тия дни пред мен удариха едно дърво което ИМАШЕ светлини. Е, поне преди да го ударят. После нещо стана късо съединение и угаснаха и съседните.

            Първоначално публикуван от Luftwaffe93 Преглед на мнение
            ...ясни разпоредби, ако искате ги спазвайте.
            Хайде и аз да помоля за нормативен текст който регламентира номера на протокола?

            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
            Я кажи друго, от кухнята - всички ли двустранни протоколи се Оспорват, от потърпевшия застраховател?
            От моя опит - не. От 5 протокола, 4 са ми платили без да се занимават въобще. Петия нещо го мотаят ама не са ми казали че нещо така па онака. Имам и два за катастрофа с виновен шофьора на моята кола - ни са се обаждали, ни нищо.

            Всичките имаха номера и на всичките бланки нямаше място за номер.

            Коментар


            • От: Помощ при ПТП без вина !!!

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              От моя опит - не. От 5 протокола, 4 са ми платили без да се занимават въобще. Петия нещо го мотаят ама не са ми казали че нещо така па онака. Имам и два за катастрофа с виновен шофьора на моята кола - ни са се обаждали, ни нищо.

              Всичките имаха номера и на всичките бланки нямаше място за номер.
              То аз друго имах предвид. След ПТП си плаща който там застраховател трябва, в случая моя, аз съм се признал за виновен. Но след време застрахователя се опитва да докаже, че не е било така и не е трябвало той да покрие щетата по ГО, а застрахователя на пострадалия автомобил да плати по Каско. Мен ме викат свидетел, по дело между застрахователите, да си потвърдя вината. Шанса да не си я потвърдя и въобще застрахователят на виновното МПС да спечели е минимален. Но щом го правят, значи статистически сигурно имат полза. За извличането на която занимават и задръстват съдебната система с куп безсмислени дела.
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • От: Помощ при ПТП без вина !!!

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Тия дни пред мен удариха едно дърво което ИМАШЕ светлини. Е, поне преди да го ударят. После нещо стана късо съединение и угаснаха и съседните.

                Хайде и аз да помоля за нормативен текст който регламентира номера на протокола?

                От моя опит - не. От 5 протокола, 4 са ми платили без да се занимават въобще. Петия нещо го мотаят ама не са ми казали че нещо така па онака. Имам и два за катастрофа с виновен шофьора на моята кола - ни са се обаждали, ни нищо.

                Всичките имаха номера и на всичките бланки нямаше място за номер.
                Номера на протокола, служеше за доказателство, че при съставянето му са уведомени "компетентните органи". Т,е двете страни както казваше закона "заедно уведомяват", как ставаше т'ва "заедно" не беше ясно, може би говореха едновремено на спикър? Та проблема идваше от там, че тва уведомяване е напълно безрезултатно и ненужно. Да имаше го като задължение и се използвше от застрахователите да не плащат. За щастие обаче, все още има някаква съдебна система и в практитката се е наложило разбирането, че не всяко неизпълнение на общите условия или на законова разпоредба може да е основание за отказ от изплащане на щета, а само това което е значително с оглед интереса на застрахователя. В конкретния случай, органите на МВР, нито посещават ПТП-то, нито имат някаква връзка с страните или участват по какъвто и да е начин в отношенията между тях, установяването на механизма на ПТП или пък се проинасят по въпросите за вината. Протокола сам по себе си достатъчно удостоверява факта на ПТП, за това се приема че неуведомяването не е основание за отказ за изплащане на щети. За това го и махнаха от закона и от тази година го няма изобщо.

                Коментар


                • От: Помощ при ПТП без вина !!!

                  Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                  ...щом го правят, значи статистически сигурно имат полза.
                  Познавам десетки правни отдели и дирекции в най-различни организации. Статистически главното с което се занимават е отчитането на дейност.

                  Коментар


                  • От: Помощ при ПТП без вина !!!

                    Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                    То аз друго имах предвид. След ПТП си плаща който там застраховател трябва, в случая моя, аз съм се признал за виновен. Но след време застрахователя се опитва да докаже, че не е било така и не е трябвало той да покрие щетата по ГО, а застрахователя на пострадалия автомобил да плати по Каско. Мен ме викат свидетел, по дело между застрахователите, да си потвърдя вината. Шанса да не си я потвърдя и въобще застрахователят на виновното МПС да спечели е минимален. Но щом го правят, значи статистически сигурно имат полза. За извличането на която занимават и задръстват съдебната система с куп безсмислени дела.
                    Това го правят .
                    И независимо че си признал вината си .
                    Опитват се да прехвърлят вина по рисунка така казано
                    Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

                    Коментар


                    • От: Помощ при ПТП без вина !!!

                      Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz) Преглед на мнение
                      Проблема е, че човека знае това, което му казва работодателя и смята само него за правилно. По-големият проблем е, че разпоредбите хич не са съвсем ясни, особено за хора чийто жизнени интереси са далеч от правото. Има едно много просто правило, което всички които четат по някакъв повод определен нормативен акт трябва да спазват. И то е, да не се четат само отделни разпоредби, чете се цялата глава отнясяща се до определени обществени отношения, а самите разпоредби се тълкуват не самостоятелно една от друга,а се търси взаимната им връзка и логика. Иначе се получава нелеп резултат. Четеш буква "а", която казва едно, но то пък било съвсем друго.
                      Има и още един проблем,
                      че това което цитираш (за споразумението без номерче) още не е влязло в сила, ще е в сила според цитата на 21.01.2017

                      споразуменията без номерче(тел.112) работят при свестни хора, имането на това номерче застрахова срещу злоупотреби точно както е описал човека тук.

                      пп
                      като чета, мто колеги в лунапарк блъскащи колички ли карате
                      байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                      Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                      Суперспам - спама на суперите

                      Коментар


                      • От: Помощ при ПТП без вина !!!

                        Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                        ...
                        споразуменията без номерче(тел.112) работят при свестни хора, имането на това номерче застрахова срещу злоупотреби точно както е описал човека тук.
                        Имам лоша новина - срещу това и номерцата не помагат.

                        Коментар


                        • От: Помощ при ПТП без вина !!!

                          Номерчето от 112 е минимум, те вени и за изчезнал запис в 112 пише.

                          Но всеки е свободен да си пилее времето както намери за добре, аз си го пилея за 112, друг за адвокати и те така те.
                          байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                          Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                          Суперспам - спама на суперите

                          Коментар


                          • От: Помощ при ПТП без вина !!!

                            Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                            Има и още един проблем,
                            че това което цитираш (за споразумението без номерче) още не е влязло в сила, ще е в сила според цитата на 21.01.2017

                            споразуменията без номерче(тел.112) работят при свестни хора, имането на това номерче застрахова срещу злоупотреби точно както е описал човека тук.

                            пп
                            като чета, мто колеги в лунапарк блъскащи колички ли карате
                            Май не четеш. Десет пъти повторих, че е в сила от тази година. Преди това, обаче независимо че го имаше като задължение, неизпълнението му не беше основание за отказ от изплащане на щета, камо ли основание за лишаване от СУМПС, каквито мнения бяха изложени тук. Бързо ли пиша.. бавно ли четеш... Въобще май форума има основен проблем с тва... малко хора четат какво е написал другия участник в разговора, само отгоре отгоре прехвърлят и бързат да дадат експертиза...

                            Коментар


                            • От: Помощ при ПТП без вина !!!

                              Споко, прочел съм го(и разбрал).
                              Човека е написал как да имаме по-малко проблеми(гл.точка на застраховател), а адвоката (също е прав) че въпросните проблеми са решими.
                              Пропуска адвоката да обясни, че тия решения струват време и пари, ама то овци за стригане винаги има.

                              пп
                              Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz) Преглед на мнение
                              Май не четеш. Десет пъти повторих, че е в сила от тази година. .....
                              За обикновените хора това десеторно повторение е,че вече е в сила(щото годината вече е тази), съответно до 21 някой може и да те послуша с последствията за късмета си после.
                              Последно редактирано от DBRS; 04-01-17, 10:27.
                              байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                              Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                              Суперспам - спама на суперите

                              Коментар


                              • От: Помощ при ПТП без вина !!!

                                Демек сега като отпадне задължението за номер ще трябва адвокат за решаване на решимите проблеми? Не съм против адвокатите.
                                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                                Даника
                                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X