Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ при ПТП без вина !!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Помощт при ПТП без вина !!!

    Първоначално публикуван от FABARM2
    Ти и той сте си в правото при леко ПТП да не викате кат, а да се разберете помежди си, затова се дават тези констативни протоколи при сключване на гражданска.
    В закона ясно си пише, че при всяко ПТП е длъжно да се уведомят органите на реда(държа да отбележа дори и при ПТП на паркинг). Двустранен протокол се попълва, когато и двете коли са в движение, при изяснена вина и няма пострадали. В случая е било нужно само да се обадят на 112, за да регистрират ПТП, да се запише кой виновен и кой невинен и съответно да им дадат номер на двустранен протокол. А пък при желание може и да дойде КАТ, духат на дрегера и завършва с акт на виновния за дистанция(20-100лв.)


    Това нещо е яко скалъпено... Като искаш съвет по-добре си кажи истината...

    Коментар


    • #32
      От: Помощт при ПТП без вина !!!

      На мен застраховател ми е подчертал изрично, че при попълване на протокол от двамата в общи линии е на късмет дали някой ще уважи нещо, да не говорим, че винаги може да се оспорва от всеки (такъв бил закона), за най-дребното нещо викайте КАТ, може да се сърдят и мръщят, но това е положението, спестява доста главоболия и нерви после. Да не говорим, че за да ви е съвсем мирна главата звъните и на застрахователната компания, диктувате си номера на полицата за да няма после хър-мър, такива "дай да се разберем .... " изобщо не се хващайте, сега ще ти скъсат нервите с абсурдни претенции, но ще се оправиш някак, имаш късмет, че не си е извадил оня медицинско за някоя травма, че тогава гледай какъв купон ще го играеш.
      Grand Vitara 2.5 V6 кармазъ с доста подъл теглич.

      Коментар


      • #33
        От: Помощт при ПТП без вина !!!

        Първоначално публикуван от Luftwaffe93 Преглед на мнение
        ...
        Като искаш съвет по-добре си кажи истината...
        Е казал си е истината:

        Първоначално публикуван от gecata93 Преглед на мнение
        Това е самата истина.Досега не съм попадал в ситуация на птп.Просто си карах и тои се наби в мене отзад.Поради незнание и милост му казах,че ще оправим ремонта.Но след като Подучих и разбрах ,че тои си е виновен
        Но е размислил, и вече не е милостив.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #34
          От: Помощт при ПТП без вина !!!

          Както и да е . Ще се справям сам квото стане. Все пак ви благодаря за ОТГОВОРИТЕ . Моля темата да бъде изтрита .

          Коментар


          • #35
            От: Помощт при ПТП без вина !!!

            Първоначално публикуван от gecata93 Преглед на мнение
            Здравеите колеги.За много години.Без вина от добро сърце влезнах в капан.ПРеди около 1 месец както си карам един се наби в мен отзад.Тои имаше щети по капака и калника и бронята.Аз нямах и драскотина.Слезна виновния и се разбрахме ще оправим работата.Демек аз ще му оправя колата. Несме викали полиция тои си запали колата и замина.Казаха ми че щом нямам вина закакво да му плащам некадърието и то си е така.Званя ми че колата му е при маистор и я правят и ми иска 300 лв за работа.Аз му заявих че вината е негова и тои да си се оправя.Нашия виновник е отишал в полицията и е пуснал жалба срещу мен,че съм го блъснали АЗ .Още несъм призован в полицията да дам обяснение.Срешна ме един катаджия и ми каза че така и така има жалба срещу мен че съм го блъснал аз му казах че тои се удари в мен.Отговора му беше че началника ще реши кои е виновен. Но полицаями каза щом несме се обадили в полицията то се води като напуснали на ПТПи двамата сме били за глоба и ще ми вземат книжката.Кажете ми какво да правя ще книжката ми е много важна изкарвам си хляба с нея секи божи ден.Как да излеза от тази ситуация като несъм виновен...
            Първоначално публикуван от gecata93 Преглед на мнение
            Защо несъм викнал кат ли ?Паника никога несъм попадал в ПТП.Никога не ми се е случвало за толкова години зад волана вече 35 години зад волана.Както си карам и нещо леко се размърда.Предположих,че съм минал през някоя дупка и след кат се обърнах видях,че се праснал в мен.Слязох и му викам ти цял багер не можа ли да видиш.Тои беше пожълтял и аз се притесних казах му че ще оправим работата.Казах му защо не спазваш дистанция.Тои спря един минувач и каза да извика кат.Пита ме пил ли съм аз му заявих ако иска да вика кат аз изобщо не пия.Тои след като чу ,че не пия тои запали колата и замина.По мене нямаше грам щети затова не съм тичал да се разправям с никои
            Колега, ама ти с багер ли си бил ???

            П.П. На 53 годишен мъж ник gecata64 по-върви
            Виден столичен ихтиолог

            Коментар


            • #36
              От: Помощт при ПТП без вина !!!

              Първоначално публикуван от gecata93 Преглед на мнение
              Както и да е . Ще се справям сам квото стане. Все пак ви благодаря за ОТГОВОРИТЕ . Моля темата да бъде изтрита .
              Няма за какво да се сърдиш.
              Очевидно не разказваш всичко. Така или иначе, това е без значение.
              Има си съд за тая работа като не можете да се разберете.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #37
                От: Помощт при ПТП без вина !!!

                Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                Колега, ама ти с багер ли си бил ???

                П.П. На 53 годишен мъж ник gecata64 по-върви
                Много измама има в тази тема.
                Явно някой пише под диктовка.

                Коментар


                • #38
                  От: Помощт при ПТП без вина !!!

                  Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                  Колега, ама ти с багер ли си бил ???

                  П.П. На 53 годишен мъж ник gecata64 по-върви
                  Бил е с на дедо ми моторетката. Ударил е някой, оня излязъл човек, оправил си колата и както са се разбрали, му изпратил сметката. Келеша не платил и сега се чуди какво ще му се случи след като другия написал жалба в КАТ.
                  Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                  Коментар


                  • #39
                    От: Помощт при ПТП без вина !!!

                    Аз също останах с впечатление че е с багер и по всяка вероятност там е било забранено за такива и от това се е панирал. Само мисля, без да разчитам че съм прав де .
                    „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

                    Коментар


                    • #40
                      От: Помощт при ПТП без вина !!!

                      Първоначално публикуван от tiramisu Преглед на мнение
                      Аз също останах с впечатление че е с багер и по всяка вероятност там е било забранено за такива и от това се е панирал. Само мисля, без да разчитам че съм прав де .
                      Мда... и слязъл и го питал "защо не спазва дистанция"... че той като набил спирачките с багера...
                      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                      Коментар


                      • #41
                        От: Помощт при ПТП без вина !!!

                        Съд за 300лв...кой ще се занимава.
                        Четеш в какво те обвинява. Пишеш както е било, не си имал вина, а другия претенции. И не си бягал, щото трактора вдига 30км/ч, а и ако си избягал другия ще е подал веднага сигнал, а той не е. Сега, след дъжд качулка, да се жалва на арменския поп. Ако иска да те съди за тия 300лв. И свидетели да изкара, щом не е подал сигнал тогава, значи сте се разбрали че нямаш отговорност. И не си длъжен да информираш КАТ, че някакъв се е ударил в теб и няма никакви претенции. Но друг път можеш да го правиш по желание, така пък хептен няма как да те набедят че бЕгаш от отговорност.
                        През повечето варианти съм минал лично.
                        Между другото, ако се стигне до съд, гледай багера да отговаря на изискванията за движение по пътищата.
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • #42
                          От: Помощт при ПТП без вина !!!

                          Стига де, не знаете какво е станало. Опитал се човека да получи акъл как да налюби дявола във въздуха - не му се получи, трябва ли да сте толкова зли?
                          Поради такива и още 16 вида ситуации, съм си монтирал камера която снима напред и още една, която снима назад на колата. Интересни работи се записват...
                          42

                          Коментар


                          • #43
                            От: Помощт при ПТП без вина !!!

                            Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                            Мда... и слязъл и го питал "защо не спазва дистанция"... че той като набил спирачките с багера...
                            То ясно че има много скалъпено в историята. Ма нали да чешем, то за друго явно смисъл няма.
                            „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

                            Коментар


                            • #44
                              От: Помощт при ПТП без вина !!!

                              Преди няколко години се блъсна една кола в моята .На мойта почти и нямаше нищо .Другата се беше намачкала бая .Собственика вика плащай ти си виновен.Викнахме кат .Катаджията излезе познат на тоя и мен ме искараха виновен.Катаджията ми вика да му плащам ремонта на което му отговорих пиши ми акта и да си ходим .Мърмори мърмори и ми написаха акт .Акта ми излезе 100лв.Ама ако бях почнал да плащам ремонта ....отиде 1000-1500лв.За какво плащаме задължителна зазтраховка....е за тия случаи.
                              ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

                              Коментар


                              • #45
                                От: Помощт при ПТП без вина !!!

                                Този танц съм го играл , та ако и двамата не са се обадили веднага , и двамата остават без книжка!
                                Та колеги дори и да се разберете звъните на 112 подавате само сигнал с номерата на двата автомобила и своите данни (защото не сте орган и нямате право да изисквате лични данни) и край!
                                После каквото иска да пише и пуска ! Дори и да сте виновни само актче, без книжката ,а неговата си отива защото не е уведомил!(а като разбере ,че ще му вземат книжката познай дъли ще пусне жалба).

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X