Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ при ПТП без вина !!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Помощт при ПТП без вина !!!

    Защо несъм викнал кат ли ?Паника никога несъм попадал в ПТП.Никога не ми се е случвало за толкова години зад волана вече 35 години зад волана.Както си карам и нещо леко се размърда.Предположих,че съм минал през някоя дупка и след кат се обърнах видях,че се праснал в мен.Слязох и му викам ти цял багер не можа ли да видиш.Тои беше пожълтял и аз се притесних казах му че ще оправим работата.Казах му защо не спазваш дистанция.Тои спря един минувач и каза да извика кат.Пита ме пил ли съм аз му заявих ако иска да вика кат аз изобщо не пия.Тои след като чу ,че не пия тои запали колата и замина.По мене нямаше грам щети затова не съм тичал да се разправям с никои

    Коментар


    • #17
      От: Помощт при ПТП без вина !!!

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Е, вече знаеш и няма да имаш милост.

      Ако е така както разправяш жалба срещу тебе няма и няма да има. И да има ще я сложат директно в кръглата папка, защото няма какво да направят по нея. Каквото и да ти разправя някой катаджия.
      Абе много зависи кво пише жалбата. За напускане на местопроизшествие ще го одрусат яко

      Така или иначе - добре е да си държиш на думата и като си казал че ще направиш нещо да го направиш.
      Но, пък от друга страна, винаги можеш да си като кукурбитус - все още е минпредс, никога не си е държал на думата, но минава за големия мъжкар.
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #18
        От: Помощт при ПТП без вина !!!

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение

        Сега чакам една щета да ми платят и не ми я плащат защото не викнах КАТ ами писахме протокол и на протокола после му намериха някакви дребни недостатъци.
        Винаги ама винаги чакам КАТ, актове и констативен протокол от тях.
        Много често се случва КАТ да ме разубеждават че не искали да пишат актове, че така било по добре за участниците и др. Подобни.
        Констативен протокол от КАТ не са ми оспорвали от застраховател.
        Land Rover Discovery II, V8 4.0
        VW Golf VI variant
        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

        Коментар


        • #19
          От: Помощт при ПТП без вина !!!

          Колега "гецата", би ли описал по подробно обстоятелствата около удара. Как точно стана, щото не е ясно. Не може да сте си карали кротко по пътя и той изведнъж да се е засилил и да се е набил в задницата ти. Че и на всичко отгоре приемаш че ти си виновен та да му платиш.

          Имал съм такъв случай преди години. В София съм с Корсата и спирам на жълто на светофар. Зад мен един пич с джип не можа да спре и ме подпря. Естествено щетите бяха по Корсето. Подгънат заден капак и броня. Слиза човека от джипа и ми вика " ама ти що спря, ще викам полиция". Аз му отговарям - давай, няма проблем. В следващия момент обаче извади 100лв и ми ги предложи да си покрия щетите и да не викаме КАТ. Показа ми личната си карта и си остави телефона ако има проблем да му се обадя. Казах му ОК и се разделихме. Оправих си колата сам и не съм го занимавал.
          Та затова питам какви са били обстоятелствата, щото е важно за вината чия е. Тоя който кара отзад по принцип е виновен, че не спазва дистанция при евентуално ПТП.

          Коментар


          • #20
            От: Помощт при ПТП без вина !!!

            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            Абе много зависи кво пише жалбата. За напускане на местопроизшествие ще го одрусат яко
            Книжката ще му вземат ли?

            Впрочем каквото и да пише в жалбата ще трябва да се случат доста работи преди това дето пише в нея да се приеме за относително вярно.

            Коментар


            • #21
              От: Помощт при ПТП без вина !!!

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Книжката ще му вземат ли?
              да

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Впрочем каквото и да пише в жалбата ще трябва да се случат доста работи преди това дето пише в нея да се приеме за относително вярно.
              Относително. Зависи кой я е писал, от кого и къде е входирана (много яка дума) къде е районния съд и други такива дреболии.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #22
                От: Помощт при ПТП без вина !!!

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                да
                По кой ред?

                Коментар


                • #23
                  От: Помощт при ПТП без вина !!!

                  Първоначално публикуван от gecata93 Преглед на мнение
                  Защо несъм викнал кат ли ?Паника никога несъм попадал в ПТП.Никога не ми се е случвало за толкова години зад волана вече 35 години зад волана.Както си карам и нещо леко се размърда.Предположих,че съм минал през някоя дупка и след кат се обърнах видях,че се праснал в мен.Слязох и му викам ти цял багер не можа ли да видиш.Тои беше пожълтял и аз се притесних казах му че ще оправим работата.Казах му защо не спазваш дистанция.Тои спря един минувач и каза да извика кат.Пита ме пил ли съм аз му заявих ако иска да вика кат аз изобщо не пия.Тои след като чу ,че не пия тои запали колата и замина.По мене нямаше грам щети затова не съм тичал да се разправям с никои
                  Това вече е друга версия.
                  Как успя да го догониш с обещание, че ще му оправиш колата, след като разочарован, че не си пил, си е заминал, и защо ти не дочака КАТ ?

                  Колега, като искаш съвет от Форума, имай предвид, че в него няма само идиоти.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #24
                    От: Помощт при ПТП без вина !!!

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    По кой ред?
                    Щом и двамата са напуснали ПТП, за което ще си кажат/си казват сами, а другото е по-трудно, и е въпрос на установяване.

                    Като избягаш от ПТП, мисля че го брояха почти като да си пил, и да не си минал през дрегер или кръв,
                    щото като дойде КАТ, първо те карат да лапнеш кавала.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #25
                      От: Помощт при ПТП без вина !!!

                      С всеки изминал пост става все по-объркано.
                      Се тая, де. Съдете се. Така и двамата ще сте прецакани

                      ПП Иначе, само за сведение, за напускане на птп-то е това:

                      Чл. 175. (1) (Изм. ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) Наказва се с лишаване от право да управлява моторно превозно средство за срок от 1 до 6 месеца и с глоба от 50 до 200 лв. водач, който:

                      5. наруши задълженията си като участник в пътнотранспортно произшествие;
                      Последно редактирано от turtey; 02-01-17, 14:00.
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #26
                        От: Помощт при ПТП без вина !!!

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        С всеки изминал пост става все по-объркано.
                        Се тая, де. Съдете се. Така и двамата ще сте прецакани
                        Те са прецакани в момента в който единия е споделил писмено, че и двамата са напуснали ПТП-то.
                        ... освен ако споделящия не мине метър поради специфики от тип "месна почва".

                        ... а всичко е ясно, просто тракториста си споделя неква негова версия като за у децката градина.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #27
                          От: Помощт при ПТП без вина !!!

                          Първоначално публикуван от gecata93 Преглед на мнение
                          Защо несъм викнал кат ли ?Паника никога несъм попадал в ПТП.Никога не ми се е случвало за толкова години зад волана вече 35 години зад волана.Както си карам и нещо леко се размърда.Предположих,че съм минал през някоя дупка и след кат се обърнах видях,че се праснал в мен.Слязох и му викам ти цял багер не можа ли да видиш.Тои беше пожълтял и аз се притесних казах му че ще оправим работата.Казах му защо не спазваш дистанция.Тои спря един минувач и каза да извика кат.Пита ме пил ли съм аз му заявих ако иска да вика кат аз изобщо не пия.Тои след като чу ,че не пия тои запали колата и замина.По мене нямаше грам щети затова не съм тичал да се разправям с никои
                          Така понеже половината ми живот е минал в жалби срещу мен, да ти разясня.
                          1. Когато те извикат в полицията да дадеш обяснение по жалбата (ако изобщо има такава) разясни как е било на раследващия и му заяви че онзи е бил пиян, нямало е щети по твоята кола и той е настоявал да не викате Кат. Като свърши разпита раследващия ше те помоли да разпишеш едни документи във връзка с жалбата. НЕ ГИ РАЗПИСВАЙ, с този подпис ти се съгласяваш с казаното от жалбоподателя и на разледвашия му е много лесно да ти напише акта със съответната санкция, и всеки по пътя си пито платено. Като не я разпишеш тя отива на един друг равт, кадето ще седи месец два и после в кошчето поради липса на достатачно доказателства да се извърши проверка.
                          2. Ти и той сте си в правото при леко ПТП да не викате кат, а да се разберете помежди си, затова се дават тези констативни протоколи при сключване на гражданска.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Помощт при ПТП без вина !!!

                            Колеги знам,че ситуацията и обясненията са ми много сложни.Знам ,че в форума има изключително начетени и грамотни хора.Разберете нямам вина за ситуацията но искат да ме цакат щото в наща държава ако имаш вътрешен човек както се вика и умрял можеш да съживиш.Ситуацията ми е много лоша.Не мога да остана без книжка но и не мога да му платя ремонта.Сега звъннах на маистора (горе долу сме познати) и тои ми заяви ,че целия ремонт ще е кам 700 лева.Кажете ми как да ги дам тези пари като не съм виновен и плюс това изобщо ги нямам.Искъм просто някои да ме насочи какво да правя и какво да говоря за да не влеза в дупката.Те сигурно тези дни ще ме викнат заради жалбата да дам обеснение , ще кажа самата истина но както каза колегата по горе ДА НЕ ПОДПИСВАМ НИЩО.Кажете ми как да деиствам и как да докажа невинността си ?

                            Коментар


                            • #29
                              От: Помощт при ПТП без вина !!!

                              Първоначално публикуван от gecata93 Преглед на мнение
                              Тои спря един минувач и каза да извика кат.Пита ме пил ли съм аз му заявих ако иска да вика кат аз изобщо не пия.Тои след като чу ,че не пия тои запали колата и замина.По мене нямаше грам щети затова не съм тичал да се разправям с никои
                              Брат'чед, ти нещо нацяло ни взе за мезе? Поне си чети старите неща преди да измисляш нови. Ако те извикат в КАТ да даваш обяснения гледай да кажеш истината, че с измислянето не се справяш.
                              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                              Коментар


                              • #30
                                От: Помощт при ПТП без вина !!!

                                Първоначално публикуван от FABARM Преглед на мнение
                                ...
                                2. Ти и той сте си в правото при леко ПТП да не викате кат, а да се разберете помежди си, затова се дават тези констативни протоколи при сключване на гражданска.
                                Да, от което те не са се възползвали, и нито са рисували, нито са се обадили (вече става на 112, за разлика от преди) да регистрират ПТП-то,
                                демек са го напуснали/избягали, с което са нарушили задълженията си по ЗДвП при ПТП.
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X