Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Bmw x5 3.5d 2008 моля за мнение

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Bmw x5 3.5d 2008 моля за мнение

    Здравейте кореги!!!Бих искал да попитам за мнения за bmw x5.Разходът на гориво не е проблем.Интересува ме дали има често срещани проблеми (двигател и ходова части).Харесал съм едно от 2008.Супер е.Струва 30хиляди и съвпада точно с бюджета ми.Сегашната ми кола е hyundai ix35 от 2011.Да x5 е по-ктаричко ама ми се кара бмв.Ще го карам в София предимно.

  • #2
    От: Bmw x5 3.5d 2008 моля за мнение

    Ще ти скъса джоба буквално...Даже и всичко да му е наред никога не се знае след месец какво ще изпищи..А там всеки ремонт е минимум четирицифрена сума..А не е като да не се чупят
    Но пък мерак цена няма...Що да не платиш да го начешиш

    Коментар


    • #3
      От: Bmw x5 3.5d 2008 моля за мнение

      Мерси колега.Мнаго ме кефят тея джипчета особено съм си харесал едно бяло м пакет с кафява кожа супер е.По-каппизни са но пък����.А иначе като двигател и поддръжка.Всички консумативи скъпи ли са?На возия са твърди(освен ако не е на въздух)но пък мерак.Ако някой колега знае още за колата да пише Имам нужда от информация

      Коментар


      • #4
        От: Bmw x5 3.5d 2008 моля за мнение

        Здрасти колега. Аз имам Bmw X5 E53 2006г моето е 3.0д 218 коня. Карам го от 2 години без никакви проблеми само обслужване навреме масла, филтри и хубава нафта. За 3.5 мотора знам че имат проблеми с веригата на мотора тънка е и много често се къса и става беля един приятел скоро му се случи точно това. Това е, което мога да кажа като мнение. Успех

        Коментар


        • #5
          Re: Bmw x5 3.5d 2008 моля за мнение

          Слаби места: този мотор може да скъса верига, причината са дългите интервали на смяна на маслото. Смяната мисля е около 2 бона. Също провери подгревните свещи и релето им, както и тампоните на мотора. Демпферната шайба на коляновия вал е консуматив и смяната е над 1000лв, виж дали е напукана че може да се скъса и тя в движение. По окачването - отпред долните носачи; ако има адаптив драйв, смяна на предната стаб. щанга е 4х лева и изкарва около 200х км. Отзад ако е на въздух възглавниците рядко карат над 120х км, едната е 440лв. Трябва да се прави реглаж на ходовата част на всеки 20-30х км, защото иначе започва да яде гумите. Каското е скъпо, защото обичат да ги крадат. Другите неща са стандартни за този клас коли, като е желателно поддръжката да се прави с оригинални части. Имай предвид и разните ДПФ-и и подобни неща. Примерни цени на оригинални части с отстъпка 40%-смяна предни дискове около 900лв, смяна масло 170лв, 4 гуми средна хубост 1500лв. Неоригинален акумулатор 320лв и т.н.

          Според мен Х5-цата е малко по-здрава и по-евтина за поддръжка от конкуренцията, но в сравнение с Хюндая разликата ще е в пъти.
          Последно редактирано от msi200; 01-01-17, 22:59.
          "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

          Коментар


          • #6
            От: Bmw x5 3.5d 2008 моля за мнение

            Имал съм и Х5 и Хюндая. След 2 влизания в сервиза на Х5 прецених че това просто не е моята кола. Нито е джип нито е кола, вози гадно заради скъпите гадни гуми. Харчи 12/15 което е ОК, много скъпа поддръжка като цяло, за мен беше неоправдана покупка. Замисли се за новото Сантафе, по кола е от всякъде и е по ново.

            Коментар


            • #7
              От: Bmw x5 3.5d 2008 моля за мнение

              Мерси много за полезната информация колеги.Гледал съм и новото Санта фе кефи ме но мисля че няма особена разлика с их35.Харесъл съм и бмв х6 ама май малко ми идва извън бюджета но все пак кажете по добро ли е от х5

              Коментар


              • #8
                От: Re: Bmw x5 3.5d 2008 моля за мнение

                Първоначално публикуван от msi200 Преглед на мнение
                Слаби места: този мотор може да скъса верига, причината са дългите интервали на смяна на маслото. Смяната мисля е около 2 бона. Също провери подгревните свещи и релето им, както и тампоните на мотора. Демпферната шайба на коляновия вал е консуматив и смяната е над 1000лв, виж дали е напукана че може да се скъса и тя в движение. По окачването - отпред долните носачи; ако има адаптив драйв, смяна на предната стаб. щанга е 4х лева и изкарва около 200х км. Отзад ако е на въздух възглавниците рядко карат над 120х км, едната е 440лв. Трябва да се прави реглаж на ходовата част на всеки 20-30х км, защото иначе започва да яде гумите. Каското е скъпо, защото обичат да ги крадат. Другите неща са стандартни за този клас коли, като е желателно поддръжката да се прави с оригинални части. Имай предвид и разните ДПФ-и и подобни неща. Примерни цени на оригинални части с отстъпка 40%-смяна предни дискове около 900лв, смяна масло 170лв, 4 гуми средна хубост 1500лв. Неоригинален акумулатор 320лв и т.н.

                Според мен Х5-цата е малко по-здрава и по-евтина за поддръжка от конкуренцията, но в сравнение с Хюндая разликата ще е в пъти.
                +1
                С всичко съм съгласен освен с последното.

                Ако си взимам такова нещо ще е някакво базово ниво на оборудване без адаптив драйв, без възд. възглавници отзад и т.н. Е, то се предполага, че като взимаш такъв автомобил имаш доста пари да наливаш в него, стига да имаш и време да се занимаваш и с глупости.

                Коментар


                • #9
                  От: Bmw x5 3.5d 2008 моля за мнение

                  Мерси колеги.А х6 как е .Имат ли някаква разлика. По добро ли Е?Какви са им проблемите и предимствата на двата модела?

                  Коментар


                  • #10
                    Re: От: Re: Bmw x5 3.5d 2008 моля за мнение

                    Първоначално публикуван от Luftwaffe93 Преглед на мнение
                    +1
                    С всичко съм съгласен освен с последното.

                    Ако си взимам такова нещо ще е някакво базово ниво на оборудване без адаптив драйв, без възд. възглавници отзад и т.н. Е, то се предполага, че като взимаш такъв автомобил имаш доста пари да наливаш в него, стига да имаш и време да се занимаваш и с глупости.
                    Колега, в този клас всичко е скъпо за поддръжка, моята Х5-ца ми изкара 200х км без сериозни ремонти и принудителни влизания в сервиз, единственото скъпо за смяна беше щангата на адаптив драйв, която щеше да кара още, но ми я смениха преди да изтече гаранцията на 180х км.
                    Q7-ците и МЛ-ите също имат големи драми.
                    И 6 цил. редови дизел с 300 коня не може да се сравнява с Хюндай, Х5цата ако имаше технологиите на Хюндая нямаше да се счупи никога
                    "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

                    Коментар


                    • #11
                      От: Re: Bmw x5 3.5d 2008 моля за мнение

                      Първоначално публикуван от Luftwaffe93
                      .. без възд. възглавници отзад и т.н.
                      E70 без въздушни възглавници на задния мост няма, но пък цената на оригиналните такива, колегата msi200 по-горе е споменал, не е нещо сериозно. Най-големия проблем при Х5 е тяхното опазване.
                      M57D30T1
                      W450

                      Коментар


                      • #12
                        От: Re: Bmw x5 3.5d 2008 моля за мнение

                        Първоначално публикуван от josecuervo Преглед на мнение
                        E70 без въздушни възглавници на задния мост няма, но пък цената на оригиналните такива, колегата msi200 по-горе е споменал, не е нещо сериозно. Най-големия проблем при Х5 е тяхното опазване.
                        Вярно, че така беше на Е70 - води се саморегулиращо се въздушно окачване, а спортното е било като опция, но пак си вози твърдичко.

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Bmw x5 3.5d 2008 моля за мнение

                          Твърдото возене се оправя много лесно, като изхвърлите рънфлет гумите.
                          "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

                          Коментар


                          • #14
                            От: Bmw x5 3.5d 2008 моля за мнение

                            Като цяло си возят твърдичко по моите разбирания, както и старото Е53.

                            @Марио Симеонов, надхвърлил си лимита на личните съобщения, изтрии си кутията, за да мога да ти отговоря.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Bmw x5 3.5d 2008 моля за мнение

                              А Х6 как я колеги дайте мнение и за него.Малко е скъпо и ще трябва на лизинг но кажете и плюсовете и минусите на двата модела

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X