Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Bmw x5 3.5d 2008 моля за мнение

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Bmw x5 3.5d 2008 моля за мнение

    Е53-то с 19 джанти и спорт пакет без въздух си вози като каруца общо взето няма как хем тъй, хем иначе. Старата х5 до 2006 е едно, според мен в новия е70 модел ремонтите ще са други и вероятно по-скъпи. Ако можеш да си го позволиш. Взимаш и караш. Всичко се чупи. Вкарвай колата преди покупка в сервиз на БМВ за пълен тест и диагностика. Успех!

    Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

    Коментар


    • #17
      Re: Bmw x5 3.5d 2008 моля за мнение

      Лизинг за стара кола не е добра идея, иначе Х6 е по-непрактично и по-гъзарско Х5.
      "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

      Коментар


      • #18
        От: Bmw x5 3.5d 2008 моля за мнение

        Мотора си във всички вариации е 3.0 литра, не е 3.5, само за пояснение. Добре е да се сменят веригите, по-скоро задължително. Не е толкова скъпо като манипулация , но пък ще си по спокоен следващите 100к км. Ами щом ти е мерак, мерак с пари се гаси. Скачай на някоя Х5-ца и това е Преди това обаче задължително преглед в читав сервиз (не е задължително да е официалния/те) както са казали колегите. Успех !

        Коментар


        • #19
          От: Bmw x5 3.5d 2008 моля за мнение

          Карал съм их35 макар и за кратко, но разликата спрямо СФ е доста голяма /их35 е на шаси от и30/... Обаче новото СФ за 30 хиляди не вярвам да намериш /мод. 2013г/... Дори фейслифта от 2010 трудно се намира за толкова...
          На Х5 най-големият кусур е, че е №1 по кражби...
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • #20
            От: Bmw x5 3.5d 2008 моля за мнение

            Преди 4 години карах х5 3.5д (или 3.0sd). Проблеми не съм имал, освен с една от задните възглавници (по окачването) но цената и беше около 300 лв. (от М Кар Пловдив с около 20% отстъпка) . Колата я продадох на 140 000 км и може би това е причината да не съм огорчен финансово от подръжката. Карах я 4 години(от 2009г.) с 21 цола джанти (13,5 -16 разход на гориво) ходовада част беше без забелешка, но возеше доста твърдо. Проблема с веригата е реален (смяна на 150 000 км иначе ремонта ще струва колкото их-а . Ако има панорамен люк го огледай мн внимателно (трябва да е равен с покривът). Щом си харесал джип с М пакет (стига да не е слаган допълнително) колата ще бъде поне със спортни седалки, което е добре, но ако ти се наложи да вземеш др. екземпляр гледай да е с "комфортни седалки". Нещата на които трябва да държиш споредмен са две: Активен волан (волана има само един оборот) и Адаптивно окачване (На няколко см. след скоростния лост да има бутон "sport") заслужават си... Моят съвет е да прегледаш колата в оторизиран сервиз (около 80-90 лв ще ти струва) за да може да сведеш риска до минимун, а и ще разбереш как е вървял пробега на джипа в техния архив (, а не само в сервизната книга, която лесно се преправя). Това за кражбите също е вярно или по скоро БЕШЕ вярно...сега мисля че не ги крадът толкова. Зимните гуми са си разход. Моят комплект с м джанти ми излезна около 5 000лв. Вече непомня кое какъв размер беше и колко струваше...но ако не ме лъже паметта гумите бяха приблизително 1500-2000 лв с 18 цолови джанти (може и 19ки да бяха). Зимата ти гарантирам, че няма да имаш никакви проблеми ПО ПЪТЯ ( в момента карам Ауди Quattro и ако има някаква разлика между двете системи 4х4 немисля че е голяма...по скоро в различните ситуации, различните системи, се справят по различен начин...т.е. ако закъсаш с quattro ще закъсаш и с xDrive i obratnoto).. Успех!

            Коментар


            • #21
              От: Bmw x5 3.5d 2008 моля за мнение

              Първоначално публикуван от Марио Симеонов Преглед на мнение
              А Х6 как я колеги дайте мнение и за него.Малко е скъпо и ще трябва на лизинг но кажете и плюсовете и минусите на двата модела
              BMW X5 е повече джип, BMW X6 е спортна кола вдигната нависоко.

              Коментар


              • #22
                От: Bmw x5 3.5d 2008 моля за мнение

                Абе, да ви кажа, нито Х5, нито Х6 са джипове.......Ама както и да е......В момента карам Х5 2009 година бензин 272 к.с.........За джип не става, за градска спортна кола става......Ма си друса, нищо,че отзад има едни малки въздушни възглавнички......

                Коментар


                • #23
                  От: Bmw x5 3.5d 2008 моля за мнение

                  Джипове са Чероки, Вранглер и т.н. Другото са автомобили с повишена проходимост. Като тракция са перфектни, но нямат геометрия. Както и при офроуд употреба имат доста ниска степен на защита на карантиите от долу. Случайно ми се случи да се озова на един "път" на четири-оси самосвали след дъжд. Беше весело. Маншин на предно каре, пластмасата под бронята, под скоростната кутия и една войнишка количка кал отидоха на боклука. Иначе драпа здраво.
                  За цените, абе проверете си доставчиците. Има дискове по под 300 лв, маслото е над 9л и е по 35-40 лв за литър, филтри горивен, маслен, въздушен са 120 лв. Нормално градско извън София не качва 13/100. Много добри зимни или летни гуми са по 400 лв за брой на 19".
                  тъй като рядко си пълним багажниците над хоризонта на задния джам, то х6 и х5 товарят еднакво. Само дето 6-така е с две седалки отцад разделени с мноогофункционално барче. Все пак БМВ е за ежедневно каране, не е случаен превоз или за пренасяне на покъщина. Колите са красииви, здрави, бързи и икономични.
                  ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                  Коментар


                  • #24
                    От: Bmw x5 3.5d 2008 моля за мнение

                    Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                    ... маслото е над 9л и е по 35-40 лв за литър...
                    Може да е толкова, но в офиц. сервизи. Ама кой ги плаща тези цифри за BMW масло, което след 6000км през лятото става на вода и започват да се чуват клапаните?! Още повече, че на пазара има добри марки на къде по-сносни цени, като Castrol, Motul и други, и вместо 400лв за масло ще дадеш 150-170лв.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Bmw x5 3.5d 2008 моля за мнение

                      Да не изпадаме в подробности, но 3.0d мотора събира точно 7,5 литра масло, над 9 литра събира ама АТФ във автоматичната скоростан кутия . Да на пазара има доста добри алтернативи за масла и филтри, които не отстъпват по нищо на оригинала.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Bmw x5 3.5d 2008 моля за мнение

                        Имам Х5 3.0d и обслужването не е скъпо, оригинално масло BMW е по 16-17лв. за литър, обслужването на диференциалите и раздатката по спомен е около 300лв. в дарукар.


                        Коментар


                        • #27
                          От: Bmw x5 3.5d 2008 моля за мнение

                          Първоначално публикуван от astrolet Преглед на мнение
                          Да не изпадаме в подробности, но 3.0d мотора събира точно 7,5 литра масло, над 9 литра събира ама АТФ във автоматичната скоростан кутия . Да на пазара има доста добри алтернативи за масла и филтри, които не отстъпват по нищо на оригинала.
                          Да, да не изпадаме. На моята х6 събира точно 8,3 до максимума на щеката. Маслото е пълна синтетика кастрол 5-30 и струва 34 лв за литър. Мотул е по скъп.
                          ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                          Коментар


                          • #28
                            Re: Bmw x5 3.5d 2008 моля за мнение

                            В Дарукар има постоянна прИмоция - смяна на масло+филтър за 159лв. Много хора се възползваха
                            "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

                            Коментар


                            • #29
                              От: Bmw x5 3.5d 2008 моля за мнение

                              159 лв - 10лв смяна = 149лв
                              149лв - 10лв маслен филтър = 139лв
                              139лв : 8 литра масло = 17,35лв за 1 литър
                              А сега въпросът е какво е маслото което сипват, защото някои карат с вискозитет 0W30 и не вярвам да влиза в прИмоцията?!
                              И още маслото със сигурност не е на туби, а е наливно...та всеки решава за себе си.

                              PS. Все пак, за да не говорим празни приказки е хубаво да се уточни предложението на Дару, за количество масло (литри), вискозитет и т.н.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Bmw x5 3.5d 2008 моля за мнение

                                На Х5/Х6 всичко му е скъпо, не само маслото. Като се почне данъци, каско, консумативи, части...ама колата нито вътре нито вън е като Голф2 (да не се засегне някой-голфа си е хубава кола). То аз и затова не съм си купил, защото ако всеки път като влезна в сервиза ще оревавам орталъка, няма да я бъде.

                                Иначе някой да се е замислял като влезнеш при някой дилър, независимо от марката, защо има 2-3ма клатикурци, които те поздравяват "Добър ден Господине" и кой им плаща заплатите. Да не говорим за добре оборудваните им сервизи, за които някой частник би си мечтал. Естествено че услугите, консумативите и частите са им със силно завишена цена, иначе как биха поддържали такъв стандарт. От друга страна (за себе си говоря) ако за всяко нещо търся най-изгодното сигурно ще се побъркам.

                                Неоригиналните части също са със завишена цена, поне с такова впечатление съм останал. Според мен това се дължи на възможността на притежателите на такъв тип автомобили да плащат повече за личното си благо, без да обвинявам или назидавам когото и да било.

                                Принципно няма никакво значение дали едно масло е наливно или в туба по 5л, или 1л - стига то да е оригинално. Маслата в търговската ни мрежа са със съмнителен произход, за съжаление, което трябва да се има в предвид, ако пазаруваш от непроверени търговци. И има ли разлика ако ти продават менте 12-14лв/л и оригинал за 35-40лв? Когато имах БМВ карах с оригинално масло longlife с вискозитет по каталог, а не "според нашия климат", дали съм направил грешка като за 5 години не се наложи да долея нито веднъж, а на сегашната ми кола наливам около 0.5л/5000км от нова. Ако някой ми каже, че ще ми смени маслото без пари, значи ме набутва с маслото, то е ясно. Да неговорим, че за почти всички нови коли смяната на въздушен, горивен филтър и филтър купе си е цяло приключение с тези "красиви" пластмаси опасващи целия двигателен отсек.

                                В общи линии това обаче са общи проблеми, които засягат повечето лукс возила от различни марки или модели, така че по какъв начин биха били от значение при избора на подобен клас автомобил! Да не говорим че дизеловия мотор на БМВ е един от най-здравите и отзивите за него са добри и зад океана. Който купува да си прави сметката, ако нещо не му изнася да се цели по-надолу.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X