Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газов калорифер съвети, опит, мнения.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Газов калорифер съвети, опит, мнения.

    Здравейте колеги!

    Наскоро закупих Master BLP33M. Изчетох за ден мнения в нета и уж се ориентирах. Взех този модел като "точен" за помещение от термопанели с площ 100м2 и обем на празно помещение 430м3. След покупката го пуснах и от самия калорифер съм много доволен, и към момента не мога да кажа нищо лошо за него! Прочетох някъде да си купя хубав защото китайските миришели на газ. Този не мирише, или поне до сега това не се е случило. Проблемите с влагата още не са реални при мен. Сутрин в помещението е над 0 градуса и тогава стъклата за изпотени. След затопляне с калорифера като че всичко изсъхва. Колко време ще е така да видим Никъде не пишеше че тоя уред ще бъде навсякъде с обратни резби и ако правилно съм разбрал Италиански стандарт за газови съединения. Купих му вентил за газовата бутилка Jumbo Master с параметри 0-2 бара и 4кг/ч. Външния регулатор на калорифера си е 0,75(18kw)-1,5(33kw)бара 4,25кг/ч дебит.

    Та след описанието ми, моля за съвети по няколко въпроса:
    1. След 1 час работа дори на ниско налягане на регулатора, бутилката с газ замръзва много и според мен уреда започва да работи с много намалена мощност. Съответно започва да почервеняват жичката на пиезо запалката, и някаква друга "терморегулировка" която не знам за какво е. Какво мога да направя осен да ползвам най-голямата бутилка която имам, по възможност по-пълна за да не замръзва???
    2. Въпреки че дадох 40лв, чаках още ден за вентила Jumbo Master все пак той пристигна. Взех го и щастлив тръгнах да го монтирам Отново нещо което явно не знам. Сглобената двойка вентил+регулатор няма положение в което може да се сложи на бутилката! Наложи се да изрежа с ножовка част от защитната стена на бутилката за да мога да сложа вентила...Питам само, какъв вентил ползвате вие? Аз ли не купих каквото трябва, или???
    3. След като взех калорифера знаех защото прочетох описанието знаех че има регулатор в комплекта. При намерението ми да пусна калорифера разбрах почти всичко написано горе. Понеже ми трябваше да работи, не знам от къде изкопах газов преход с обратна резба същия като този на калорифера. Свързах с маркуч и скоба регулируем вентил за горелка и го пуснах. Машината работеше прекрасно, на много намалено положение, леко усилено още по-добре! Топлеше много, и гореше без да нагрява пиезото и другото нещо. Издаваше един много странен звук, който с "правилните" вентили и регулатори не чувам. Бутилката замръзна отново, но това май е нормално? Та питам защото не знам, Аз ли греша нещо, или просто съм купил скапан вентил???

    Снимки на всичко ще предоставя по-късно! Искам просто всичко да е както е замислено! Не искам да ползвам маркучи, скоби, и тн. неща, Аз да се правя на специалист! Платих до тука 500лв и искам да може и малко дете да работи с него, защо трябва пак да "доработвам" системата?

    Идеята ми е това което написах е опит от първа ръка, тук всеки да пита и сподели как при него се държи такъв уред? Да си помогнем в избора на такова устройство и тн. Ако и аз получа някакъв полезен съвет ще съм благодарен. Пак да кажа че от уреда съм много доволен, периферията ме дразни.

    Весели празници!

  • #2
    От: Газов калорифер съвети, опит, мнения.

    Аз си ползвам "Райдер" 12Квт, вентил "алтън нещо си" от кварталната бакалия 0-2 бара до 8 кг/ч. гумен маркуч и скоби.
    Обикновенно на 2-3 степен от 6, като отвърне въздуха 1-2, ако искам да не замръзва бутилката е слагам по мислената допирателна на 1м. пред калорифера, но само ако вече е преполовена и вентила на 1-2. Консумация 10лв/ден за 50м2 на груб строеж и врати през които се еб$т всички ветрове. Звънкай ако ти се пита нещо.....
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      От: Газов калорифер съвети, опит, мнения.

      Намираш голям леген пълниш го с вода студена и бутилката вътре.
      Може и легнала.
      Общо взето този тип отопления на газ дори и на мастер са пръчка ако щеш и заради неудобството с бутилките и аз се отказах от тях за затворени помещения.
      Скоро пробвах директен дизелов тип ракета и не става.
      Ще пробвам на мастер с инфра червения но мисля,че и тои за затворено няма да става.
      Ощо взето за затворено това дето гори и грее не трябва да имат общ комин.
      Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
      Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

      Sofrace Offroad Team

      Коментар


      • #4
        От: Газов калорифер съвети, опит, мнения.

        Не знам дали ще го обясня правилно,но бутилката "замръзва"защото сондата не е в течната фаза в бутилката,а в изпарената газ.
        Оправя се с завъртане на бутилката (по усет или белег) до правилно положение на сондата.Слушаш и за промяна на работата на печката.
        Нищо не мога,и нищо не знам...

        Коментар


        • #5
          От: Газов калорифер съвети, опит, мнения.

          Има два вида винтили.
          С по голям и по малък дебит. Да не е от това....
          ........................
          Иван Маринов
          CRF 250 X
          Не шансът определя съдбата на човека,а изборът!

          Коментар


          • #6
            От: Газов калорифер съвети, опит, мнения.

            Имам 100 квт газов калорифер от "КАМАК". Още със закупуването ме предупредиха да го включвам едновременно с две бутилки. Оказа се правилното решение. Два газови вентила от тези за по-голям дебит, които са с врътка за регулиране и един тройник за обединяване на двата маркуча са достатъчното оборудване за целта. Пробвах и с една бутилка, разбира се, но веднага замръзва.
            На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
            "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

            Коментар


            • #7
              От: Газов калорифер съвети, опит, мнения.

              Честита Нова Година!

              Изключително много благодаря на всички за отговорите! Всички мнения са ми от полза. Изглежда че при мощност над 20кВ нещата стават други. Дядо Владо спомена темата разход! Аз още не съм засякъл такъв! Според мен в момента както виждам че машината се мъчи разхода ми трябва да е висок. Надявам се утре да кача и снимки да показа какво имам и какво се случва.

              Правилно ли мисля че след замръзване на бутилката пада налягането и от там понижената ефективност? Защото макар и кратки впечатления, на студено машината се държи добре.

              Колко гори този 100кВ сешоар колега?

              Коментар


              • #8
                От: Газов калорифер съвети, опит, мнения.

                И аз вземах един газов калорифер 15 киловата на райдер. Проблем ми създаде първо с тудно запалване. Предполагам се дължи на газта, защото имам и горелка, която паля със запалка и вместо да се възпламени, ми изгася пламъка на запалката.
                Бутилката ми замръзва и мощността намалява. Изпразва се на половина бутилката и не пуска газ. Като разклащам бутилката се усеща течна фаза, но никакво налягане. Предполагам че това е само Бутан, който се изпарява на около -2 градуса. Помещението е студено и ми беше нужен калорифера за да затоплям локално в помещението докато извършвам ремонт. Може да се каже че ми върши тази работа. Обаче не мога да изразходя цялата бутилка.

                Коментар


                • #9
                  От: Газов калорифер съвети, опит, мнения.

                  Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение

                  Колко гори този 100кВ сешоар колега?
                  честно казано, не съм го засичал. Калорифера е купен целево, като спре трайно тока и има риск от замръзване, го разнасяме от помещение на помещение. С две пълни бутилки изкарва към 6 часа, но в това си твърдение изобщо не съм сигурен. Пали се с пиезобутон и има автоматично спиране на газта при угасване на пламъка. Според мен не става за постоянен отоплителен уред. За такава цел са много по-подходящи калориферите на твърдо гориво, много по-икономично е, но искат комин.
                  На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                  "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                  Коментар


                  • #10
                    От: Газов калорифер съвети, опит, мнения.

                    Замръзването на бутилките е неизбежно при такива мощности. Топлата вода (ама топла така че все пак да може човек да си пъхне ръката, т.е. не повече от 40 градуса) е най-безопасното решение, поставянето на бутилката пред отоплителния уред иска повишено внимание и може да направи беля. Нагряването трябва да се дозира прецизно и бутилката да остане под 40 градуса.

                    Обръщането на бутилката за да пусне течна фаза довежда до обледяване на вентила и невъзможност да се затвори, съчетано с пропускане на течна фаза към горелката и мощни огнени кихавици от нея (познайте откъде знам).

                    Друга възможна хитрина против замръзването на бутилките е работа с чист пропан (бутилката пак замръзва ама не спира да пуска газ и всичко си работи нормално). Не съм сигурен обаче че в момента има къде в София да се напълни чист пропан. Преди 3-4 години имаше и беше малко по-скъпо от пропан-бутана.

                    п.п. поне от интернета изглежда да има откъде да се зареди чист пропан.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Газов калорифер съвети, опит, мнения.

                      До миналата година и ние ползвахме един за отопление на едно хале /около 300 кв.м / .Нашият е български ,мисля около 70 -80
                      KW .Работеше с две бутилки и пак по някое време замръзваха .Един приятел ми каза ,че ползвал ел.одеяло за затопляне на бутилките .Разход около 20 -25 л на ден .
                      0887/400121 Антон Донев

                      Коментар


                      • #12
                        От: Газов калорифер съвети, опит, мнения.

                        Не препоръчвам каквото и да е загряване на бутилките ако ви се живее.
                        Проблема е в различната температура на кипене на пропана и бутана.
                        За съжаление бутана е по-евтин и явно преобладава в сместа, както и други примеси често вода, които ускоряват замръзването.
                        Най елегантното решение е само пропан който няма подобен проблем до -30 градуса по спомен пиша, може и да бъркам.
                        Фирма Хидролифт ако не се лъжа предлага подобни бутилки.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Газов калорифер съвети, опит, мнения.

                          Първоначално публикуван от bobsen Преглед на мнение
                          Не препоръчвам..... бутилки.
                          Замръзването на какво?
                          Щото аз мисля, че писалите досега говорят за замръзналият конденз по стените на бутилката. И не мога да се сетя как, наличието на вода вътре във втечнения газ ще ускори процеса.
                          Относно загряването на бутилките - при изпарението се поглъща топлина от околната среда, когато е недостатъчна трябва да се осигури допълнителна т.е подгряване. Просто не трябва да се прекалява. А какъв е проблема с различните температури на кипене на двата газа?
                          I get High by going Down

                          Коментар


                          • #14
                            От: Газов калорифер съвети, опит, мнения.

                            Първоначално публикуван от skitnik Преглед на мнение
                            ... какъв е проблема с различните температури на кипене на двата газа?
                            Ами това, че по-летливият се изпарява по-бързо и след известно време остава главно по-калпазанският. Така получаваш половин бутилка газ който можеш да използваш само в топлия сезон.

                            Кондензът по стените на бутилката е само признак че температурата на бутилката е слязла много надолу. Реално той даже помага - кондензирайки отдава топлина на бутилката.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Газов калорифер съвети, опит, мнения.

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Ами .... бутилката.
                              Всичко това е ясно.Въпросът ми относно газовете, е във връзка с твърдението, че не може да се подгрява заради това.
                              I get High by going Down

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X