Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пътешествие до връх Козница

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пътешествие до връх Козница

    Привет,

    Това са снимките от една софт-офроуд разходка, която проведохме на 18.12.2016.
    Кадрите са основно на МПС-тата участници, така че който се кефи на 4x4 машини и няма предрасъдъци относно марки и модел ще остане доволен. За любителите на природните красоти към края на фотописа има истинска наслада. :-)

    Целта на тези разходки е, не да си мерим достойнствата, а да прекараме един приятел ден сред природата и всеки с любимата си машина и да се полюбуваме на незабравими гледки.

    Историята по реализиране на разходката е кратичка.
    Него уикенд мислех да мързелувам вкъщи, но приятелчета ме навиха, да спретнем някой преход.
    Откакто застудя и окапаха листата, а и не е валял хубав сняг нещо загубих желание за такива разходки. Но както ВИНАГИ се получава, в края на деня се прибирам със страхотно настроение, зареден с емоции и приятни спомени.

    Получи се страхотна разходка и не само, че имаше сняг, но си беше почти изцяло зимна . Лично за мен това беше изненада. Отдалеч планините изглеждаха без сняг, но бе точно противното. Нямаше сериозна снежна покривка, така че нямаше особени затруднения.

    Прекосихме 50км през планината от Кремиковския манастир до Ржана планина. Аз се возих при приятелче в неговия джип, но се изкефих на макс и имах повече свобода, да снимам.

    Маршрут:
    Кремиковски манастир - с.Ябланица - с.Огоя - пътят към х.Лескова - Лескова махала - вр.Лескова могила - с.Осеновлаг - Ржана планина - вр.Козница - с.Елисейна - Своге - София
    Около 180км

    Станахме свидетели на много красиви гледки по тези по-непопулярни места и хванахме един невероятен залез, до който последните 300 метра изкачихме малцина пеш.

    Благодаря за компанията, приятели. Беше ми много приятно и забавно. Надявам се да навали сняг и да тръгнем пак.




    В града нищо ново - сивота и студ.



    Стари и нови приятели :-)



    Стоян със семейството си и техният изпънат KJ 3.7





    Андрей с неговия ZJ 5.2 V8.



    Христо със своя адски красив и високотехнологичен Рейндж Rover Sport 4.4 V8 Bi-turbo diesel




    Моят най-добър офроуд приятел Боби със своя WJ 4.7 V8.
    Най-добрият ми навигатор, екшън фотограф и компания във...вече не знам точната бройката на разходките, които сме направили заедно.
    Страшно много километри и офроуд премеждия имаме в тандем зад гърба.
    Днес аз съм му навигатор и се возя отдясно :-)







    Васко и Деси с въздесъщия Golf 2 Synhro 2.0
    Скромната немска машина с нескромните си постижения.

    Васко, водачът на този небеизвестен в автофорумите Голф 2 Синхро е доста опитен и води отлично автомобила. Макар и пътят да не бе толкова тежък, имаше и по-сложни участъци, които само присъстващите на разходката и непрофесионалисти в офроуда, като нас могат да оценят. Нито за миг не изпадна в затруднение, но знае докъде стигат възможностите му, къде да се откаже и откъде да мине. Карали сме заедно и друг път и това е перфектно доказателство, колко е важен водачът, за да блесне техниката. На определени терени лекото купе дори има предимства пред тежките джипове. Освен това е човек, който е много по-подготвен за офроуд отколкото може да се предположи на пръв поглед. Винаги се притичва на помощ и не оставя никой сам в затруднение.


















    Полет в първа класа :-)
    Преди две години благодарение на Злати от Ленд Ровър клуба имах удоволствието да тествам такава машина. Тогава тествахме един 3-литров V6 би-турбо дизел, но не с пълния офроуд пакет, който се предлага.
    Тази на Христо е с топ дизеловия двигател - с чудовищна мощност от над 700Нм и с пълния офроуд пакет.

    Христо е необичаен собственик на този скъп Range Rover.
    Той не е човекът, който ще даде задна застанал пред препятствие. Няма да се уплаши от клони дерящи боята, нито от кални коловози. Не е и от хората с мислене "Аз карам най-доброто", нито от тези, които ако стане по-напечено ще се откаже. Не се притеснява от това, да не успее и винаги пробва! Няма да стои на топло в кожения салон и да гледа другите как копаят или се дърпат, а ще дойде и ще помогне, дори да опъне лебедка.
    Има страхотни истории и снимки, които са изненадващи за мнозина.
    За мен е удоволствие да видя тази страхотна машина извън пътя в тази й светлина. Това го няма по рекламните клипове.








    Иван с неговия огромен Теракан































    Прекосяваме река Кремиковска или Локорска, не съм сигурен.





























    В далечината връх Мургаш







    Оттук се вижда нашата цел - трапецовидният връх Козница леко вдясно над МПС-тата




    Връх Мургаш




















































    От село Огоя хващаме кален склон над последните къщи в селото.





    Последно редактирано от verter; 31-12-16, 10:17.
    Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 - "Mountain Rambler" project
    0888/00-55-37

  • #2
    От: Пътешествие до връх Козница

    Навлизаме в "Голема планина". Тази част от маршрута бе съвсем нова и за мен. Има много красиви места, но пътят е по-малко поддържан. Определено ще дойда тук пак.































    Част от пътя преминава през коритото на река













    Опесъчаваме заледен склон. На всеки по задно каращ бе по-сложно, заради заледяването от предно преминалите.







    Лескова махала





    Тук, около връх Лескова могила страшно ми хареса. Имаше и очудващо много сняг. Много красиви поляни и страхотна гледка.









    Връх Козница в Ржана планина. Качва се от задната усойна страна.












    Андрей със своя гранд в серия от красиви снимки






















    Част от групата бързаше да се приберат на време в София. Останалите подхващаме Ржана планина за последната част от нашата цел.



    Снежната пътека







    Теренът редуваше такива почти безснежни южни склонове със северни и заледени такива. Буквално след всеки завой снежната покривка варираше от пълна й липса до към 15 см.







    Никой не бе минавал оттук след последно валялия сняг. Този склон е много усоен и на места имаше навявания и преспи.



    По залез - получиха се красиви кадри :-)



    Голф Синхро за корицата на някое списание.



    Куадра драйв системата на този гранд компенсира донякъде неподходящите гуми




    Аз лично излизам на разходка за кадри като този!
    Офроуда е доста на заден план за мен, като изживяване пред тези гледки.







    Истинска красота. Обожавам Ржана планина!





    Струващият близо 200 хил.лв Рейндж в поредния офроуд челиндж









    Централен Балкан















    Това са последните 300 метра в които снегът беше малко повечко и трябваше пробиване, която щеше да ни струва време, което нямахме за губене, ако искахме да хванем залеза. Затова зарязахме машините и качихме последните метри пеш.
    Както ще се убедите - правилно решение!





    Последно редактирано от verter; 31-12-16, 10:26.
    Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 - "Mountain Rambler" project
    0888/00-55-37

    Коментар


    • #3
      От: Пътешествие до връх Козница

      Жестоко!
      Липсваше ми в колекцията зимната премяна на Ржана :-)













      Връх Козница - 1637м.
      Перфектни гледки към Врачанския Балкан, връх Мургаш, Централен Балкан чак до връх Ботев, Витоша, Връх Ком, Понор планина и дори Рила.









      Нейде през тези всички възвишения минахме по-рано. Отзад се вижда Рила и връх Мусала.



      На заден план - Витоша

























      Като от друга планета...















      Кратка стистика на "черния" път


      И няколко изгладнели човечета в кръчма в Своге :-)



      До нови срещи!
      Последно редактирано от verter; 31-12-16, 10:30.
      Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 - "Mountain Rambler" project
      0888/00-55-37

      Коментар


      • #4
        От: Пътешествие до връх Козница

        Страхотно ! Поредния невероятен пътепис ! Тея места съм ги виждал само лятно време ( с мотора ) , сега изглеждат другояче, не по малко красиви !
        Обичам всички сезони, всеки има своя чар.

        Коментар


        • #5
          От: Пътешествие до връх Козница

          Браво Влади, отново доказваш че офроуда не просто път, а състояние на душата

          Коментар


          • #6
            От: Пътешествие до връх Козница

            Браво Влади!
            Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
            Най-добрият ром е студеният ром!
            Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

            Коментар


            • #7
              От: Пътешествие до връх Козница

              Отново прекрасен пътепис!Браво!
              Нашата Ржана е уникална, красива и през зимата доказано от прекрасните фотоси!
              ГАЗ69,Fiat Dukato maxi бордово 3,40м.Omai4x4 тристранен самосвал и Витара в проект!

              Коментар


              • #8
                От: Пътешествие до връх Козница

                Браво, чудесни снимки!
                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                Коментар


                • #9
                  От: Пътешествие до връх Козница

                  Страхотен разказ, невероятни снимки. Ако приемате нови попълнения в групата, с удоволствие бих се включил за някой софт маршрут !
                  2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                  Toyota Land Cruiser KDJ 125

                  Коментар


                  • #10
                    От: Пътешествие до връх Козница

                    Разбира се.
                    Проблемът е, че обикновено в последния момент се сформират такива разходки, заради времето и желаещите.
                    Рядко има нарочена дата седмица по-рано да речем. Организираме се приятелски във Фейсбук и понякога, ако има време пускам покана и тук във форума в темата "Разходки около София".
                    Всеки е добре дошъл!
                    Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 - "Mountain Rambler" project
                    0888/00-55-37

                    Коментар


                    • #11
                      От: Пътешествие до връх Козница

                      Хубави снимки както винаги
                      Мога ли да помоля за тракче, че ми е интересно от къде сте минали?
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #12
                        От: Пътешествие до връх Козница

                        ...Страхотна снимка . Ако не бяха антените на НУРТС и Виваком щях да си помисля че си ходил на Марс
                        На нас клиренс ни трябва , не скорост

                        Коментар


                        • #13
                          От: Пътешествие до връх Козница

                          Ч.Н.Г.
                          Както винаги чудесен пътепис и страхотни снимки!
                          Пожелавам повече пътешествия през 2017г.
                          0осем9осем7шест0осем7едно
                          Миро

                          Коментар


                          • #14
                            От: Пътешествие до връх Козница

                            Страхотно!Велико!Супер....!
                            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Пътешествие до връх Козница

                              Поздрави и от мен! Живот си живеете! Кеф!
                              Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                              Само DIESEL !!!

                              Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X