Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проект: Газ 24 Купе.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Проект: Газ 24 Купе.

    Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
    Единственото, което леко ме притеснява са стъклата на вратите. Имате ли концепция за тях?
    Те не са ли прави страничните стъкла на волгата?
    На сърбела майката му е чесането.
    Борислав Борисов Русе О885 О37815

    Коментар


    • #92
      От: Проект: Газ 24 Купе.

      Страхотен проект колега поздравления само напред.
      Само глупакът разбира от всичко.

      Коментар


      • #93
        От: Проект: Газ 24 Купе.

        Първоначално публикуван от GECATA 73 Преглед на мнение
        И аз съм си харесал такъв пистолет от света на инструментите,20-на лв. някъде е цената на едро, прилича на бояджийски, не е като този, много го похвали дистрибутора, ама нали се опитва да продаде нещо, за дребни неща не знам дали ще върши работа, какво налягане му пуснахте на вашия. Аз искам да го ползвам за малки детайли , като ръжди по прагове, вежди и джанти. Не знам дали да рискува само да трупам ненужен инвентар
        За дребни неща става почти всичко. Налягането не е проблем (2-3 бара по спомен, дано не бъркам), за да стават нещата, се иска дебит. За дребни детайли става и с домашното компресорче. И със сода и какво ли още не, ако се търси по-'нежен', вариант. За автомобил обаче ... козата си сака пръч.
        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

        Коментар


        • #94
          От: Проект: Газ 24 Купе.

          Да не си помислите че нещо се размотаваме....







          Ковата е на ново място, но продължаваме уверено! Все някога ще стане

          Коментар


          • #95
            От: Проект: Газ 24 Купе.

            Браво!!!. Благодарение на такива теми форума живее!!!

            Коментар


            • #96
              От: Проект: Газ 24 Купе.

              Първоначално публикуван от Vasil Petrov Преглед на мнение
              Бе не е толкова страшно. Аз му посвикнах. Това на клипчето е колд старта, тогава за първи път хванах такъв пистолет, освен това с другата ръка снимам. Мисля че в 1484416800 ще сме готови.
              Радвам се, че сте взели правилно решение да не си губите времето ;-) (Mon, 27 Feb 2017 14:30:17 +0100)
              ;-)
              Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
              нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

              Коментар


              • #97
                От: Проект: Газ 24 Купе.



                Приближаваме се до боята

                Коментар


                • #98
                  От: Проект: Газ 24 Купе.

                  Почти сме готови за боядисване

                  Коментар


                  • #99
                    От: Проект: Газ 24 Купе.

                    Докъде я докарахте ?

                    Коментар


                    • От: Проект: Газ 24 Купе.

                      Ето малко свежи кадри:



                      Май не съм споделял с вас, но преди няколко месеца не можах да се преборя с желанието у мен да сложим въздушно окачване на Волгата.
                      Това ни доведе до доста главоболия.
                      Ще кама някакви снимки на окачването някога, но в момента нямам. Това е защото по едно време се бях отчаял. С предницата се преборихме лесно. Само след втория опит се получи перфектно, което за мен беше странно, но се получи. Не очаквах обаче да имаме проблем със задницата... е доста главоболия бяха. Все нещо се случваше, все нещо не беше центрирано, напаснато, изкривено, под напрежение, хлабаво или каквото може там да се случи. Можеби концептуално не подходихме правилно. Доста време инвестирахме в главоблъсканици, за това взех решение за сега да върнем ресорите на задния мост, а когато ми помине ще се върнем на него. Просто нямам търпение да направя едно кръгче.

                      Напълно напълно сме готови с цялата работа по купето. Сега колата е пръсната с филер и се занимаваме с довършителните неща, а именно лайснички, стопчета, електрически прозорци и т.н.

                      Понеже имаме нови 19'' джанти, които между другото са доста приятни, се наложи да направим нови фланци за задния мост.



                      Ето и едно кратко клипче.






                      За целите на проекта, придобих и този Jaguar XJ8 от 2000г. с 3,2 V8 - AJ-V8 двигател, който смятам да използвам за донур на двигател и скорости.


                      Още не съм наясно с какво ще се сблъскам, колата още е жива и здрава, даже я регистрирах, предния прозорец беше спукан и го смених и сега си я карам от време на време, а между другото е достапирятен автомобил. Малко ме хваща жал да го разрушавам, но май наистина ще го направя.

                      Ако някой разбира от тези ягуари и знае дали ще е сложно да се извади мотора заедно със скоростите и да се накара да работят без разни модули, като ключалката и секюрити модула, без abs-a и т.н. ще се радвам да ми разкаже тва онова. В момента знам че тая кола е много чувствителна и постоянно за щяло и нещяло влиза в така наречения "limp home mode", най-често го прави заради грешка в комуникацията с дросела. Това е доста странен дросел. По принцип е с жило, но въпреки това има и моторче на него защото колата има крюз контрол. Скоростите са на ZF 5hp24.
                      Дори мисля да пусна специална тема за този двигател и за работата му извън купето на ягуара, в която който може и иска да помага, да го направи.


                      Това е за сега.

                      Коментар


                      • От: Проект: Газ 24 Купе.

                        Защо пък точно този мотор ?
                        ВНЕДОРОЖНИК УАЗ - БОГ РАЗБИТЫХ ДОРОГ

                        Коментар


                        • От: Проект: Газ 24 Купе.

                          Първоначално публикуван от koko_s Преглед на мнение
                          Защо пък точно този мотор ?
                          Защото такъв имам! Излезе ми много по-евтино от колкото да купя само мотор и скорости.
                          Не искам да разводняваме темата на тема "защо този мотор".
                          Целя Ягуар струваше 2300лв. Краткото ми проучане на пазара не откри по-изгоден вариант. В случая имаме цяла кола която е в двигение, знам какво й има и какво й няма. Мога да си взема всяка жичка, всеки модул всичко което ми трябва. А за 3000 лв ми предлагат само някакви двигатели дето никой не знае от какви "гробници" са, в какво састияние са и т.н..
                          Този е перфектен. Това е бранч на BMW M60

                          Коментар


                          • От: Проект: Газ 24 Купе.

                            Имам за теб няколко новини..
                            Двигателя не е БМВ а си е чист ягуарски, Форд наливат доста пари в ягуар по това време и двигателя е отговор на немските В8 които са вече завзели пазара. Двигателя е страхотен и супер лек има дребен проблем ако е преди 2000 хидравличните обтегачи на веригата са със пластмасови корпуси и се чупят, от там следва забавление. Сменят се с подобрена метална версия и си в джаза. Около 600 паунда по спомен ми излезнаха веригите и обтегачи на мен навремето. Веригите са смешни като от колело, пак за да са леки. Много ранните двигатели ако са карани със високо сярен бензин никасила отива подяволите и честито имаш си масичка. След 98 май никъде в Европа няма такова гориво така че споко. Дросела си е ебало майката електронно механичен в ЮК ги рециклират успешно за 150 паунда.
                            За скоростната кутия има една особеност. Първо върви САМО И ЕДИНСТВЕНО СЪС СПЕЦИФИЧНО МАСЛО нарочно го пиша така за да ти остане в главата. Никакво друго масло освен предписаното от Форд ЕССО някакво ( като се прибера в БГ другата седмица ще ти дам точната спецификация), нищо че кутията е същата като в Ауди, БМВ..... другата гадост която ще те събори е че Форд са се изхитрили и са махнали датчика за скорост на изхода на кутията и тя взима сигнал от абс-а с две думи имаш забавлявка да я накараш да си мисли че се движи с оборотите които очаква от диффа. Това го разбрах по трудния начин като смених дифа на моя ягуар с такъв с друго предавателно число и автомата се ошашка напълно.

                            Другата седмица като се прибера в БГ ще кача някъде всичката информация която имам за двигателя кутията и въобще за Х308 Джаг.

                            Поздрави и успех.

                            Коментар


                            • От: Проект: Газ 24 Купе.

                              Не разваляй хубавия Джаг колега!
                              Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                              Коментар


                              • От: Проект: Газ 24 Купе.

                                Като прочетох мнението на Манта2005 и ми настръхна косъма. Колега защо не попита какъв мотор ще е подходящ от каква марка и т.н. можеше да получиш ценни насоки / или директно предложения/ какво да търсиш, защото в рамките на тези пари 2300/2500/3000 можеше и ударено бмв с 6/8 цил. мотор да вземеш. М50/52 и М60/62 са моторите, здрави, части нови и втора ръка много, знаят им се и кътните зъби и се правят, ако изобщо се наложи сравнително лесно и не много скъпо, вероятно малко-по от фордовския/ягуарски мотор, но и качеството на баварците е х4...Волгата става много хубава и дано случиш на мотор и да го подкарате безпроблемо! Успех от мен.
                                Real Recognize Real

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X