Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проект: Газ 24 Купе.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проект: Газ 24 Купе.

    Здравейте всички.
    От години ме "хапе кучето" и искам да направя някакъв проект.


    Намерих една не лоша Волга Газ 24 от 1984-та в Шумен с идеята малко да я прерабопим.


    Целите са следните:


    1. Да се помолим на всички богове крайния резултат да не изглежда нелепо.
    2. Да реставрираме ламарините и да направим колата КУПЕ С 2 ВРАТИ!!!
    3. Да я снижим и сложим хубави джанти, които да стоят добре.
    4. Да подобрим управлението.
    5. Да подобрим спирачките.
    7. Да сменим задвижването с V8 (вероятно от BMW).
    8. Да реставрираме интериора.
    9. Да се помолим още веднъж (може и на някое руско божество)!



    Ето на това би трябвало да прилича крайния резултат.







    Ето и как изглежда прогреса до момента:




    Вкарахме я в бокса и започнахме с разглобяването



    Плана беше да преместим колонката с 20см по-назад и да прекроим вратите така че да паснат.


    Махнахме колонката



    Преместихме колонката с 20см по-назад.



    От две предни врати направихме една предна



    Запълването на празнината отзад е все още в процес на изработка.








    Имаме и нови прагове.






    Направихме и малки промени по спирачките.
    Изработихме и монтирахме втулки върху старите шенкели на волгата за да сложим главини и дискови спирачки от Mercedes.





    Поръйчахме и фланци за да може да сложим готини джанти.





    Отзад всичко пасна много добре, на някакви 3-4 милиметра отвсякъде, но за щастие никъде не опираме. Все пак задните гуми са 285/35 R19




    След всички сметки които се опитах да направя предварително, предните гуми все пак паснаха, но някък съм добавил по 10мм повече в предните фланци, така че май ще се наложи да ги изтъним!



    В крайна сметка много ми харесва как стоят тези колелета на тази кола. Предните гуми са 245/40 r19





    Както го е казал големия куБрат: "Продължаваме напред!".

    Очаквайте скоро плановете ми за задвижването. Доста са смели, включват автоматична скоростна кутия zf5hp24, която ще бъде с управление на превключването изцяло домашно производство и Arduino.


    Последно редактирано от Vasil Petrov; 31-12-16, 11:09.

  • #2
    От: Проект: Газ 24 Купе.

    Започваме да се борим с ръждата.
    Искам да бластираме дъното.
    Приемам препоръки за мобилна песакострука, а в краен случай може и да не е мобилна...

    Коментар


    • #3
      От: Проект: Газ 24 Купе.

      Много интересен проект,дано да го доведете до успешен край!
      Не забравяй да обновяваш темата редовно и да качваш снимки.

      Коментар


      • #4
        От: Проект: Газ 24 Купе.

        То хубаво ама след толкова много конструктивни промени дали ще може това МПС да се узакони за движение ?
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #5
          От: Проект: Газ 24 Купе.

          Тя си има регистрация. Ще стане много по сигурна с промените които са наумили да и правят колегите от доста голям пеоцент на бракмите които се движат в страната ...за автомобилите на мангалите да не говоря!

          Изпратено от моят StrongPhoneQ4 с помощта на Tapatalk
          Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
          New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

          Коментар


          • #6
            От: Проект: Газ 24 Купе.

            С тези доработки никой няма да си сложи главата в торбата и да я пусне на ГТП .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #7
              От: Проект: Газ 24 Купе.

              Личи, че качествено се работи..По-голям и тежък мотор , по-големи гуми . Това добре, но ще трябват и дискови спирачки отзад за по-добър контрол и сигурност.

              Коментар


              • #8
                От: Проект: Газ 24 Купе.

                Мисля, че няма да има проблеми с прегледа. Там гледат светлини, спирачки, шарнири и отработени газове. И документи. Той ги има всичките тия работи. Може и да греша и да имат задължение и да гледат за изменения на конструкцията. Но това означава, че би трябвало да познават абсолютно всички марки и модели ППС, което не ми се струва възможно. Или поне не е било възможно в годините без интернет.

                Коментар


                • #9
                  От: Проект: Газ 24 Купе.

                  Дано не им е залудо труда на хората . Всички тези промени трябва да минат и да бъдат узаконени от Технотест .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проект: Газ 24 Купе.

                    Браво, Василе! Кефиш....

                    Проектна наистина е добър и се абонирам за темата. Но - заинтригува ме кутията която имаш намерение са монтираш - Zf... какво по-точно представлява и какво по-точно мислиш да доработваш?
                    И ако мога да помогна с нещо - мобилна пясъкоструйка навремето вземах от един склуптор, трябваше ми за опесачаване на мотор. Проблема ми беше, че я храних със слаб компресор и за 2 секунди ефективно пръскане събира въздух 20 секунди... другото лесно - чувал кварцов пясък, квадратни метри дебел найлон и маска... самото усторйство после го гледах по хипермаркетите за около 20 лв. ( китаец ) .. прилича на бояджийски пистолет...
                    Предполагам ако има голям компресор ще върши работа освен добре и бързо...т.е. цялата Волга ще я минеш за два часа.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проект: Газ 24 Купе.

                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      Дано не им е залудо труда на хората . Всички тези промени трябва да минат и да бъдат узаконени от Технотест .
                      Това няма да бъде узаконени в никакъв случай !Ако на пътя някой КАТ-ажия реши да работи,директно го спира от движение и до там.
                      РР п38 2.5тд .Е53 чер клозет .Астра H Z13DT.

                      0895шест29410 .

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проект: Газ 24 Купе.

                        Проекта е добър и си заслужава да се види! Дрънканиците с дoкументите и какво става и не става си ги запазете за вас!

                        Изпратено от моят StrongPhoneQ4 с помощта на Tapatalk
                        Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                        New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проект: Газ 24 Купе.

                          Давай Васко!!!!Кефиш ме максимално, пускай повече снимки, да се радваме..Дай и ДВГ-то да видим.
                          Успех в начинанието!
                          УАЗ 452Д,ML270CDI,Ford Transit, DAIHATSU Terios, Волга 2410 GSM 0898677185

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проект: Газ 24 Купе.

                            То и 50% от джиповете са за спиране от движение ама се движат та даже с ГТП

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проект: Газ 24 Купе.

                              Проекта е много добър. Още от първите снимки /тези с джантите/ започва да кефи. Абонирам се за темата.
                              Когато помагаш на другите, помагаш на себе си.
                              Стефан Арзатов

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X