Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проект: Газ 24 Купе.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Проект: Газ 24 Купе.

    Колко килограма тежи двигателя на Волгата (не мога да открия данни за маса в нета) ?
    Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
    New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

    Коментар


    • #62
      От: Проект: Газ 24 Купе.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:двиг. волга.jpg
Прегледи:1
Размер:125.1 КБ
ID:5739516 205кг. със скоростите . С поздрав Борето

      Коментар


      • #63
        От: Проект: Газ 24 Купе.

        Ми то излиза че килограмите на двата агрегата са еднакви (на М60 сух 203кг) .
        Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
        New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

        Коментар


        • #64
          От: Проект: Газ 24 Купе.

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Здрав е оти нема сила да се строши. Но за непретенциозен съм съгласен. Една идея по идиотоустойчив от ом616, а това е много.
          От това време всичките дизели от леката серия са така . В общи линии си влачи добре и волгата и твоя хибрид .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #65
            От: Проект: Газ 24 Купе.

            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            Здрав е оти нема сила да се строши. Но за непретенциозен съм съгласен. Една идея по идиотоустойчив от ом616, а това е много.
            От онова време коя печка е имала сила да се трОши ?!
            Такова е било нивото на техниката.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #66
              От: Проект: Газ 24 Купе.

              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
              От онова време коя печка е имала сила да се трОши ?!
              Такова е било нивото на техниката.
              Не нивото а инженерите са имали основната тежест при проектирането на модела а не като сега счетоводителите .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #67
                От: Проект: Газ 24 Купе.

                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                В общи линии си влачи добре и волгата и твоя хибрид .
                Да бе, и като види баир и почваш да изреждаш предавките. Заеби
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #68
                  От: Проект: Газ 24 Купе.

                  Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                  От онова време коя печка е имала сила да се трОши ?!
                  Такова е било нивото на техниката.
                  Примерно така недолюбвания от форумнимайсториразбирачисъсзлатниръце ВМ.
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #69
                    От: Проект: Газ 24 Купе.

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Да бе, и като види баир и почваш да изреждаш предавките. Заеби
                    Иначе за какво ти е тая скоростна кутия и раздатка
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #70
                      От: Проект: Газ 24 Купе.

                      А стига бе, някой качвал ли се е на ориг такова чудо. По-голяма мъка нема, от кво да се строши. Продаваха ги в корЕкома, отврат. Да, не се трошеше. Имаше и по- голяма гадория- Алеко с някакъв фордов дизел. Него пък ДТ14 го дърпаше... Добре си е решил колегата, не го разсейвайте, идеята му я бива.
                      Последно редактирано от veskov; 04-01-17, 20:50.
                      А тези простотии се правят от името на всички ни.
                      Даника
                      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                      Коментар


                      • #71
                        От: Проект: Газ 24 Купе.

                        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                        Таблото специално на чистата ГАЗ 24 си е много хубаво и отговаря на останалия интериор . За разлика от по новите пластмасарии в 2410 и 3102 не тропа и не скърца.[ATTACH=CONFIG]897006[/ATTACH]
                        Ей това е интериор...
                        ...по-старите да кажат, но в моите представи има два вида Волги, едните които ги ползват чичовци по пазарите да си возят зелето, те миришат на бензин вътре, нищо не им е наред и за да минеш прохода Шипка с тях може и само на четвърта, но трябва да държиш скоростния лост ( щото скоростите изключват ) Другите возят друг сорт чичовци, имат перденца на задното стъкло и интериора им е за картичка... ползват ги (впрочем, ползвали са ги ) чичовци на които не са им отпуснати Чайки или Мерцедеси.

                        Та в моите детски разбирания това са Волгите.
                        Сега когато хората започват да ги тачат като колекционерска кола - нещата стават много по-шарени и колоритни.
                        В смисъл: едно добре шумоизолирано купе, без вибрации, с мощен двигател и оригинален салон или поне променен така, че да не е кичозен това е Волга по която бих зяпал 3 часа...

                        Коментар


                        • #72
                          От: Проект: Газ 24 Купе.

                          Волга ми беше първата кола. Старата кола на бащата. Нямам кой знае какви спомени, но помня, че съм го гледал, че от Троян до едно село на стотина километра в Плевенско изключваше четвърта само на кръстовищата в Плевен.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Проект: Газ 24 Купе.

                            Първоначално публикуван от Pancho77 Преглед на мнение
                            Ей това е интериор...
                            ...по-старите да кажат, но в моите представи има два вида Волги, едните които ги ползват чичовци по пазарите да си возят зелето, те миришат на бензин вътре, нищо не им е наред и за да минеш прохода Шипка с тях може и само на четвърта, но трябва да държиш скоростния лост ( щото скоростите изключват ) Другите возят друг сорт чичовци, имат перденца на задното стъкло и интериора им е за картичка... ползват ги (впрочем, ползвали са ги ) чичовци на които не са им отпуснати Чайки или Мерцедеси.

                            Та в моите детски разбирания това са Волгите.
                            Сега когато хората започват да ги тачат като колекционерска кола - нещата стават много по-шарени и колоритни.
                            В смисъл: едно добре шумоизолирано купе, без вибрации, с мощен двигател и оригинален салон или поне променен така, че да не е кичозен това е Волга по която бих зяпал 3 часа...
                            В България чайките и мерцедесите не бяха много . Даже и на средния ешелон партийна номенклатура не на всички се полагаше Волга . Спомням си че служебната кола на председателя на районния комитет на БКП на район Искър беше една бяла Лада 1500 S.
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #74
                              От: Проект: Газ 24 Купе.

                              Евала за проекта! Честно казано и аз съм си мислил за същия, но не бих могъл да го изпълня! Виждал съм разни опити, но всичките са изглеждали нелепо и недодялано. Тук за всеобща радост нещата изглеждат различно. Успех!
                              SUBARU FORESTER 2.0XT '03
                              УАЗ

                              Коментар


                              • #75
                                От: Проект: Газ 24 Купе.

                                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                                Примерно така недолюбвания от форумнимайсториразбирачисъсзлатниръце ВМ.
                                Може, но аз нямам мнение за VM от'60-те и '70-те, щото Дизелора и ОМ616 (или по-скоро OM615) са от тогава.
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X