Обява

Свий
Няма добавени обяви.

покупка на HYUNDAI GALLOPER 2.5 TDI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • покупка на HYUNDAI GALLOPER 2.5 TDI

    Здравейте колеги, обмислям закупуването на Galloper, до момента съм карал само Mercedes Ml 270 cdi, спрял съм се на тези двата *** без връзки към обяви *** някой ако е гледал джипките може ли да даде мнение или поне да каже, какво да гледам при огледа. Благодаря предварително. п.с. нов съм във форума извинявайте ако не пускам темата където трябва.
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 31-12-16, 07:11.

  • #2
    От: покупка на HYUNDAI GALLOPER 2.5 TDI

    Най-големият ороблем на модела е ръждата. Гледай за бензинов, защото 99 коня бързо ще ти се сторят малко.
    ....!

    Коментар


    • #3
      От: покупка на HYUNDAI GALLOPER 2.5 TDI

      На първо място много внимателно гледай за ръжда и по шаси, и по ламарини, че с това няма излизане на глава. Особено, ако попаднеш на екземпляр от официално внесените в България (задните светлини са само горе, а не на бронята).

      Двигателят е от малките предкамерни дизели, които при мърлява поддръжка на охладителната система и много зорене (продължителна работа на високи обороти) могат да спукат глава. Общо взето, гледай за някакви признаци в тази насока. Примерно следи от антифриз в маслото или обратно, пушеци и т.п. Макар че по принцип, дори и при оглед в сервиз, проблеми с мотора може и да не бъдат открити навреме и е въпрос на късмет.

      Първоначално публикуван от bojurishte Преглед на мнение
      ... Гледай за бензинов, защото 99 коня бързо ще ти се сторят малко.
      Той хубаво ще гледа, ама при Галоперите бензиновият е само 3-литровия и не съм видял много хвалби по негов адрес, а по-скоро коментари, че не върви особено добре, а харчи доста. 2.5 дизелът в комбинация с бавни диференциали е достатъчно добър за семейно комби, ако не те притеснява това, че комфортната скорост на магистрала е не повече от 100-105 км/ч.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #4
        От: покупка на HYUNDAI GALLOPER 2.5 TDI

        Благодаря колеги за бързите отговори. Джипа ще го карам основно в гората и до вилата, от конете не се притеснявам, но виж за ръждата незнам, ще залягам под колата и те така...

        Коментар


        • #5
          От: покупка на HYUNDAI GALLOPER 2.5 TDI

          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение

          Двигателят е от малките предкамерни дизели, които при мърлява поддръжка на охладителната система и много зорене (продължителна работа на високи обороти) могат да спукат глава. Общо взето, гледай за някакви признаци в тази насока. Примерно следи от антифриз в маслото или обратно, пушеци и т.п. Макар че по принцип, дори и при оглед в сервиз, проблеми с мотора може и да не бъдат открити навреме и е въпрос на късмет.



          Той хубаво ще гледа, ама при Галоперите бензиновият е само 3-литровия и не съм видял много хвалби по негов адрес, а по-скоро коментари, че не върви особено добре, а харчи доста. 2.5 дизелът в комбинация с бавни диференциали е достатъчно добър за семейно комби, ако не те притеснява това, че комфортната скорост на магистрала е не повече от 100-105 км/ч.
          Преди време доста се чудех дали да не си купя Галопер. Задължително щеше да е бензин. По-мощен, по-здрав, по-икономичен(в пари с ГИ), с много повече екстри(в повечето случаи) и само едно предимство на дизела - под 101к.с. е..
          Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
          Телефон - в профила!

          Коментар


          • #6
            От: покупка на HYUNDAI GALLOPER 2.5 TDI

            Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
            ... с много повече екстри(в повечето случаи) ...
            И какви са тия "много повече екстри", като комплектация Exceed (кожен салон, електрически прозорци, двузонови (отпред и отзад) отопление и климатик е масова при дизелите ?!? Между другото, една от добрите страни на Галопера в ролата на семейно комби - големия багажник отива на кино, като ръгнеш газовата бутилка.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #7
              От: покупка на HYUNDAI GALLOPER 2.5 TDI

              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
              И какви са тия "много повече екстри", като комплектация Exceed (кожен салон, електрически прозорци, двузонови (отпред и отзад) отопление и климатик е масова при дизелите ?!? Между другото, една от добрите страни на Галопера в ролата на семейно комби - големия багажник отива на кино, като ръгнеш газовата бутилка.
              Нямам намерение да споря. 2.5 умрелия дизел пред 3,0 дефорсиран бензин никога не бих избрал. Всеки сам си решава.
              Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
              Телефон - в профила!

              Коментар


              • #8
                От: покупка на HYUNDAI GALLOPER 2.5 TDI

                Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                Нямам намерение да споря. 2.5 умрелия дизел пред 3,0 дефорсиран бензин никога не бих избрал. Всеки сам си решава.
                Споря само по изхвърлянето ти за "многото повече екстри", което просто е невярно. Бензиновият определено има предимство при возене по магистрала и дотам. А тази кола така или иначе не става за магистрална бегачка. Икономичността в пари съвсем не е безусловно сигурна, защото трябва да сложиш в сметката и стойността+монтаж на ГИ.
                Иначе умрелият дизел има малко повече въртящ момент и то при 1700 оборота, а за да докараш същия при бензина ще мачкаш газта до 4000 оборота.
                В крайна сметка всичко опира до това на кой какво му трябва.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #9
                  От: покупка на HYUNDAI GALLOPER 2.5 TDI

                  Също съм за бензина,поради възможността за ГИ и по евтино гориво ,за гората обаче смятам че дизела е по удачния вариянт
                  Дизела върви,дърпа и влачи на практика без да пипаш газта а поради спецификата на дизела не се влияе от вода,
                  по надежден и т.н
                  Последно редактирано от Roninn; 31-12-16, 16:28.
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #10
                    От: покупка на HYUNDAI GALLOPER 2.5 TDI

                    2,5 ТДИ карам насила и по никакъв начин не мога да го оприлича със стар Патрол 2,8Б, с който 10г. ...

                    Коментар


                    • #11
                      Днес спазарих галопера, утре ще го взимам. Иедално ме устроива 2.5 дизелче... за магистралата има коли, трябжа ми за в гората, освен това ми стават в повечко колите с над 150 коня.
                      другото, което исках да попитам е какви гуми да му взема 31/10.5/15 размера ми е ясен интересува ме марка на каква бихте заложили благодаря предварително.

                      Забравих да спомена, галопера е къса база, ако има значение...
                      Последно редактирано от Чавдар (V93); 02-01-17, 21:47.

                      Коментар


                      • #12
                        От: покупка на HYUNDAI GALLOPER 2.5 TDI

                        По рано имах Галопер останаха ми почти нови зимни гуми с джанти стоманени 15 ки ако те интересуват ще ги снимам че,не помня каква марка и размер бяха
                        Търся им 500 лева комплект.

                        Купих си ТЛК 90 а тя е на 16 ки и не ми стават.
                        Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                        Място и хора към които да принадлежи ...

                        Коментар


                        • #13
                          От: покупка на HYUNDAI GALLOPER 2.5 TDI

                          Колега аз имам интерес към джантите и гумите. Може да пратиш снимки и още информация.
                          Land Rover Discovery
                          Където е текло пак ще тече ...

                          Коментар


                          • #14
                            От: покупка на HYUNDAI GALLOPER 2.5 TDI

                            Ето обещаните снимки.
                            Прикачени файлове
                            Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                            Място и хора към които да принадлежи ...

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X