Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разбортирана гума

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Разбортирана гума

    Първоначално публикуван от Сианга Преглед на мнение
    Ще споделя моя опит с монтаж на безкамерна гума и напомпването й с ръчната помпа на Жигулата. Та: монтира се вентила на джантата, нахлузва се и гумата на джантата. Следва подготовката за напомпване. Буксирното въже се опасва около гумата все едно по екватора, прави се клуп и се вкарва щангата и започва да се усуква въжето с цел да се стегне гумата по средата за да уплътни бордовете. Сега това може да се направи с един колан с тресчотка много по лесно. След добро пристягане с въжето или колана се пристъпва към напомпване с ръчна или крачна помпа или с аварийно компресорче. По тази технология съм монтирал 4 безкамерни гуми в края на седемдесетте години.
    Е това е ценно ...ако го знаех по рано да го кажа /покажа/ на *специалистите* гумаджии , дето един час не могат да надуят гумата на пикапа .
    На нас клиренс ни трябва , не скорост

    Коментар


    • #17
      От: Разбортирана гума

      Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
      Е това е ценно ...ако го знаех по рано да го кажа /покажа/ на *специалистите* гумаджии , дето един час не могат да надуят гумата на пикапа .
      По-добре им покажи това

      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #18
        От: Разбортирана гума

        Най лесния начин е с колан с тресчотка за товари , колана се поставя в средата по обиколката на гумата и се натяга така че бордовете да се залепят към джантата . После с компресора помпиш и си готов . Така монтирам и нови гуми със свити навътре бордове
        VEREYA MOTORSPORT TEAM

        Коментар


        • #19
          От: Разбортирана гума

          Аз не можах да го направя с колана. Може би някъде бъркам, ама не ми се получи.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #20
            От: Разбортирана гума

            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
            Аз не можах да го направя с колана. Може би някъде бъркам, ама не ми се получи.
            Колкото пъти ми е трябвало съм нямал колан, а с въжетата дето имах под ръка не ставаше - кекави и се късат
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #21
              От: Разбортирана гума

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              По-добре им покажи това
              Няма начин да им дам така да ми мазнотят гумите
              На нас клиренс ни трябва , не скорост

              Коментар


              • #22
                От: Разбортирана гума

                Това не е грес, а някакъв сапун, поне така разбрах от клипа. Който сапун не се отразява на каучука, за разлика от обикновената грес.

                Саше, уж си печен на слаб огън, какви са тез лиготии от теб?
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #23
                  От: Разбортирана гума

                  Баш гумаджйския сапун си е това.
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #24
                    От: Разбортирана гума

                    Някъде четох или гледах не помня че ставало с пиратка.Може за питащия да е късно но може да пробва,а пък сега точно се намират
                    лесно.Поздрави и весело посрещане на новата!
                    +359 889 301 623 Явор
                    Suzuki Grand Vitara 2,0л.2007

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X