Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремарке за АТВ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ремарке за АТВ

    Здравейте колеги,
    Имам Кавазаки "брутална сила" KVF 750.

    Моля да споделите опит за ремаркета, какъв тип са най-подходящи / практични за превозване.
    Идентифицирал съм 3 потенциални подхода:

    1. Стандартно ремарке, което да се пригоди.
    2. Ремарке, което цялото се наклонява за да се качи по-лесно атв-то;
    3. Ремарке, което има вградени рампи, които се сгъват след като го натовариш/разтовариш.

    Става въпрос за такова с регистрация и на разумна цена (нямам предвид без пари).
    LZ1JJJ

  • #2
    От: Ремарке за АТВ

    Здравей колега, като чета темата която си пуснал, виждам отговорите на въпросите ти.
    Колко определяш твоето виждане за разумна цена в цифри ?
    За 1400лв има всеможни вариаций на чисто нови ремаркета.
    За 400-500лв може да си вземеш старо ремарке и да го преправяш както си щеш.
    Дали да е с рампи или самосвално си е изцяло твое предпочитание.
    Аз имам и двете и са ми еднакво удобни.
    Моята препоръка е да бъде възможно най-леко и балансирано за да се справяш сам при закачане, разкачане и маневри .
    Ако продължиш да търсиш отговори ще се объркаш още повече, така или иначе ще вземеш това което ти е по възможностите.
    Успех и весело посрещане на новата година.
    ЕМО КОМАРОВСКИ 353 YAMAHA RAPTOR 700 SE
    [SIGPIC][/SIGPIC]

    Коментар


    • #3
      От: Ремарке за АТВ

      Здравей колега, моята препоръка е и да е със спирачка, имам опит от платформа за 2 атв-та, Гризли и Раптор. Форса е достатъчно тежък да те лашка по пътя, като има инерционен теглич ли се казваше, нещата са в пъти по добре. Ползвал съм и на приятели ремаркетата и за това.....

      Коментар


      • #4
        От: Ремарке за АТВ

        Всичко зависи от колата която тегли, аз дърпам две работни АТВ-та, всяко по 300-400 кг. Преди ги теглех с една Ксара Пикасо и беше много тегаво, като натоваря по-тежкото отзад ремаркето почва да се лашка ужасно, но пък окачването на задния мост беше слабо и като кача тежкото отпред за по-голяма стабилност моста на ситроена опираше на тампоните. Забравих да кажа, че ремаркето е с една ос, без спирачка. Сега съм с Гранд Витара и качвам тежкото АТВ отпред без грижа и си ги тегля като куцо пиле домат. Щом ще дърпаш само едно АТВ можеш и с обикновено ремарке, няма да има голяма разлика, един колега с Брут форс си го влачи с ремаркенце, колкото да влезе в него а колата му е нисан алмера 1.6 бензин. За тези които теглят две машини задължително вижте това клипче, аз го изпитах на гърба си много пъти.
        https://www.facebook.com/Trustmeiama...2426531232285/
        Иначе ремарке с падаща платформа е най-добре, качваш и сваляш машината за секунди, няма да се занимаваш с пътеки колани, вади, слагай, дълга и широка ........
        Grand Vitara 2.5 V6 кармазъ с доста подъл теглич.

        Коментар


        • #5
          От: Ремарке за АТВ

          Всъщност аз тръгнах да търся ремарке за двете АТВ-та. Звънях на един от производителите в София, и той ми каза, че не ставало само за едно. Балансирали се като са две -иначе имало опасност да се скърши ремаркето. Беше проектирано с един мост, и от двете му страни се качва по 1. Така реших да прежаля едното за превозване, тъй като по-често ще ми се налага да тегля само едното.
          В Пловдив имат двойно, което става и за едно, но струва към 4000, което в момента не ме устройва.
          Ще го тегля с джип Волво или нисан патрол, т.е не очаквам от тамо ограничения.
          Нямам и категория Е все още, и не може да е над 750 кг (поне по документи).
          LZ1JJJ

          Коментар


          • #6
            От: Ремарке за АТВ

            https://goo.gl/photos/VwbvwxTyeTC137aj6
            Ако е такова ремаркето, когато транспортираш една машина я качваш на средните релси и тя си седи точно в средата.
            Grand Vitara 2.5 V6 кармазъ с доста подъл теглич.

            Коментар


            • #7
              От: Ремарке за АТВ

              Тежестта върху теглича трябва да е 50-100кг - абсолютно недопустимо е "тежката да е отзад" и да надига лапата като го откачиш от теглича.
              Икономията от ремарке може да излезе скъпо предвид цените на АТВ-тата и недай си Боже евентуално ПТП с преправяно старо ремарке /за 300-400лв са пълни ръждилници/...
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • #8
                От: Ремарке за АТВ

                Дам, прав си.
                Grand Vitara 2.5 V6 кармазъ с доста подъл теглич.

                Коментар


                • #9
                  От: Ремарке за АТВ

                  Продавам ремарке за АТВ дълго 260см. широко 130см. до лапата е 360см. Спокойно качвам 2бр. АТВ среден клас, едно зад друго.
                  Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ремарке за АТВ

                    Аз взех немско Стема, като това . С малка доработка поставих стойка за превоз на мотори. Ремаркето се държи чудесно и дори натоварено с 3 мотора е стабилно със 140 по магистралата, което като товар със сигурност е поне колкото едно много голямо АТВ. Препоръчвам ти да си купиш пригодено за АТВ ремарке за да не се чудиш всеки път как да го укрепваш и товариш. Ако пък пригодиш някое туристическо, имай предвид, че повечето стари са по-високи, на пружини и по завоите се лашкат здраво.
                    2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                    Toyota Land Cruiser KDJ 125

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ремарке за АТВ

                      Нормално е всеки да хвали това, което има и ползва. И аз така. Ползвам руско товарно ремарке с ресори. За рампа ползвам страничните канати, които са за увеличаване на височината на ремаркето. Товаря си го сам с тях, а го разтоварвам и без тях (само го дърпам). Като знам колко друга работа ми върши това ремарке - никога не бих го заменил за специализирано само за АТВ-то.

                      ПП. Рекох да го снимам от една IP камера. Почти нищо не се разбира и канатите ги няма, но предполагам схващаш идеята.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Graphic1.JPG
Прегледи:1
Размер:35.6 КБ
ID:5739239
                      Последно редактирано от Veselin Monkov; 31-12-16, 12:40. Причина: Послеписа

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ремарке за АТВ

                        Не че си хваля моето. Има много минуси, като например , че е ограничено за товарене на багаж заради ниските странични канати /всъщност пътеките за качване играят тази роля/ и липсата на задна и предна такива. Но пък е с торсион и е по-ниско и по-стабилно от пружинното, товаренето и укрепването са някак по-добре измислени- има си куки на правилните места. Като цяло търси най-изгодното възможно, а и да е до 750кг за да не се занимаваш с категории , гражданска отговорност и тн...
                        2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                        Toyota Land Cruiser KDJ 125

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ремарке за АТВ

                          Първоначално публикуван от krasivl Преглед на мнение
                          Продавам ремарке за АТВ дълго 260см. широко 130см. до лапата е 360см. Спокойно качвам 2бр. АТВ среден клас, едно зад друго.
                          Дай някоя снимка да го видим и кажи каква цена му търсиш. Как е откъм регистрация и документи?
                          www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване
                          0898777327

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ремарке за АТВ

                            Ето го моето ремарке с накланяща се платформа като в предния край има амортисыор + рампи за качване. Доволен съм и е много лесно за употреба. Купих го от Пловдив.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:remarke.jpg
Прегледи:1
Размер:121.1 КБ
ID:5739322

                            Коментар


                            • #15
                              От: Ремарке за АТВ

                              Първоначално публикуван от Димитър Желязков Преглед на мнение
                              Дай някоя снимка да го видим и кажи каква цена му търсиш. Как е откъм регистрация и документи?
                              Регестрирано е, прегледа е до 2018.11 месец,снимки погледни в 0LX напиши ремарке за АТВ, моторна шейна.
                              Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X