Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на ВИГ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на ВИГ

    Привет, влязла ми е една муха – да се оборудвам със заваръчен апарат. На първо четене имам едни неща по колата да направя 50/50 алуминий, неръждавейка и черно, предимно преработка на отделни детайли и възли, за да паснат. Т.е. няма да си изкарвам парите с това и примерно на няколко месеца ще се налага това онова да залепя. То не е проблем да ги нося на майстора, но частите и възлите стават все по-големи и по-сложни и без точкуване не става. Сега следва причината да пусна тази тема.

    Какъв да е апаратът или по скоро защо да не е китайски, например TIG 220P AC/DC или WSME-250?

    Ще се радвам, ако има хора закупили подобни машини за любителско ползване да споделят опит (Спарки има една много хубава тема)

    Нека запазим добър тон и не се оплюваме

  • #2
    От: Избор на ВИГ

    Първоначално публикуван от dexter_lab Преглед на мнение

    Какъв да е апаратът или по скоро защо да не е китайски, например TIG 220P AC/DC или WSME-250?
    Ако ще e китайски по добре да е Argo TIG AC/DC 200 отколкото ТIG 220P AC/DC или WSME-250!
    Или пък защо не TIG 200E AC/DC Pulse от pchelata.eu
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4987_P_1450492437701.png
Прегледи:1
Размер:694.8 КБ
ID:5739131
    Последно редактирано от welderargon; 29-12-16, 00:13.
    https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
    https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

    Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

    Коментар


    • #3
      От: Избор на ВИГ

      Този защо не се покачва на чело в списъка. Някой да има опит с него, колеги?

      не знам как ще се отрази факта, че всяка настройка се прави по отделно с един и същи потенциометър. Предполагам за свикналите да въртят отделни потенциометри може и да е проблем.
      Другото което ме смущава е 'баланса' на почистващия ефект (обратния ток) по спецификация +/-5%. Дали ще е достатъчно дали няма да стопява бързо електрода, на WSME е 30-70%

      Като огромен плюс - доста по-компактен (което може и да не е + )

      Коментар


      • #4
        От: Избор на ВИГ

        не знам как ще се отрази факта, че всяка настройка се прави по отделно с един и същи потенциометър
        Свиква се с това, панела като гледам е компактен и няма къде да наредят толкова копчета.

        Коментар


        • #5
          От: Избор на ВИГ

          Първоначално публикуван от dexter_lab Преглед на мнение
          Другото което ме смущава е 'баланса' на почистващия ефект (обратния ток) по спецификация +/-5%.
          Баланс +/-5% е нонсенс, та вероятно иде реч за печатна грешка. Ама аз такова в спецификациите на TIG200E не виждам да е написано. За коя машина иде реч? Не давай линк а дай марка и модел.

          Първоначално публикуван от dexter_lab Преглед на мнение
          Като огромен плюс - доста по-компактен (което може и да не е + )
          Компактността винаги е плюс. Дали конкретна машина е читава или не не зависи от компактността, а от това колко добре е направена.

          С едното копче се свиква. Размених машина с 12 копчета с такава с едно. Никаква болка за умиране не е.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            От: Избор на ВИГ

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Баланс +/-5% е нонсенс, та вероятно иде реч за печатна грешка. Ама аз такова в спецификациите на TIG200E не виждам да е написано. За коя машина иде реч? Не давай линк а дай марка и модел.
            ето така без да давам лик

            FOX WELD TIG 200E AC/DC PULSE

            това води до място в мрежата в което има 'кратка' спецификация


            Обзор GROVERS WSME 200E ACDC Pulse

            това до сайт с видео на руски. Мисля тази машина може да я има под всякакви марки, нали е китайска. то и във видеото толкова е показано, че се променя

            Коментар


            • #7
              От: Избор на ВИГ

              Първоначално публикуван от dexter_lab Преглед на мнение

              не знам как ще се отрази факта, че всяка настройка се прави по отделно с един и същи потенциометър. Предполагам за свикналите да въртят отделни потенциометри може и да е проблем.
              Да работиш с тъч скрийн панел не никакъв проблем,дори е по удобно, а настройките се регулират с по голяма точност.
              Първоначално публикуван от dexter_lab Преглед на мнение
              Другото което ме смущава е 'баланса' на почистващия ефект (обратния ток) по спецификация +/-5%. Дали ще е достатъчно дали няма да стопява бързо електрода, на WSME е 30-70%
              Ако има нещо което те смущава по функционалността на машината ще е най-добре да отидеш на място и да изпробваш всички настройки и функции.
              Аз бих направил точно това!
              https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
              https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

              Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

              Коментар


              • #8
                От: Избор на ВИГ

                Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                Да работиш с тъч скрийн панел
                Няма нищо подобно на тъчскрийн в машината. Имаш някоко копчета за избор и врътка за промяна на избраното.

                Тъчскрийн на заваръчна машина е нефункционален - ако е резистивен екрана ще стане на трътка, ако капацитивен трябва да си махаш ръкавицата всеки път. Иначе е много лесно да се произведе, и после е много лесно за промени - целия интерфейс може да се смени според нуждите на клиента, без да се произвежда нищо допълнително - само програмиране.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  От: Избор на ВИГ

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Няма нищо подобно на тъчскрийн в машината. Имаш някоко копчета за избор и врътка за промяна на избраното.
                  Далеч съм от мисълта че заваръчна машина със сензорен панел е функционална! А ръчичките върху панела как да ги наричаме -копчета ,бутончета или......? Аз съм проС заварчик и вероятно съм объркал понятията , моля поясни какъв е типа на панела?


                  А този ?
                  Тук врътката е само за промяна на избраното .
                  https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                  https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                  Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Избор на ВИГ

                    Емикопчета са си и на тоя. Просто отгоре е лепнато релефно пластмасово фолио. Отдолу са си или стандартни копчета, монтирани на платката на която са и диодите дето светят, или са вградени в самото фолио, което го играе и платка. Има 2-3 фирми тук които могат такива работи, като дизайна си го поръчваш ти. Технологията е поне на 30-ина години.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Избор на ВИГ

                      Вероятно искаше да каже тъч-бутон.
                      Относно ръкавиците и удобството ето как с такова бутонче /ако така се казва де/ Кастолин са решили "проблема"
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • #12
                        От: Избор на ВИГ

                        Първоначално публикуван от gogo77 Преглед на мнение
                        Вероятно искаше да каже тъч-бутон.
                        Тъч значи докосване. Има ли натискане, вече не е "тъч", а само бутон.

                        Първоначално публикуван от gogo77 Преглед на мнение
                        Относно ръкавиците и удобството ето как с такова бутонче /ако така се казва де/ Кастолин са решили "проблема"
                        Кое точно бутонче визираш?

                        Неудобството за ръкавиците е когато има "сензрен екран", по-популярно като тъч-скрийн. Чисто технологично е неудобството. Резистивния реагира не много лек натиск - може и с ръкавици да се натиска, но ще се издраска бързо и ще заприлича на говно, а няма как да му сложиш "gorilla glass" или хубавини от сорта. Капацитивния (като на повечето телефони) пък не реагира през ръкавица - на него можещ да му сложиш недраскащо се покритие, ама трябва да си сваляш ръкавиците всеки път като го натискаш.

                        Тоест ако имаме машина, дето се пренастройва рядко, например в някакво производство, то може и тъч скрийн - там заварчика така или ианче пипа крайно рядко, ако изобщо. Във всички останали случаи обаче ми се струва неудачно. Иначе е голяма благина от гледна точка на конструиране и програмиране - слагаш един и същи екран за всичките си машини, няма копчета, няма диоди и прочие полюции, само програмата се сменя и интерфейса става какъвто искаш като вид, съдържание и функции.
                        Последно редактирано от sparkybg; 30-12-16, 13:27.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Избор на ВИГ

                          Тъч значи докосване. Има ли натискане, вече не е "тъч", а само бутон. .........Кое точно бутонче визираш
                          Значи и аз съм в грешка. Визирам бутончето над плюса

                          Коментар


                          • #14
                            От: Избор на ВИГ

                            На снимката на Кастолина се вижда ключе,а не бутон.Ключето се превключва безпроблемно с ръкавица.Ако има някакво неудобство при него е това,че то стърчи извън панела и може да бъде превключено случайно,докато се настройва потенциометъра с ръкавица на ръката.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Избор на ВИГ

                              то дали всеки параметър ще се управлява то индивидуален потенциометър или един ще управлява всички след като е избран активен такъв, на ръката с ръкавица и е все едно.


                              Някой колега с китайски ВИГ? Да сподели +/-

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X