Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Казус с телефон и Хенди - съвети !

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Казус с телефон и Хенди - съвети !

    Натискайте ги, колкото можете. Преди време нов апарат дефектира в гаранционен срок и след месец в някакъв техен сервиз ми върнаха снимка на изгорял елемент на платката на телефона, като платката не била в гаранция...сякаш един телефон има нещо повече от една платка...
    Повредата беше бърз бушон, или диодна защита на захранването, не помня вече. Телефонът още работи за 2-3 лева ремонт.

    Коментар


    • #17
      От: Казус с телефон и Хенди - съвети !

      Вчера към 16 ч. ми се обадиха от магазина да мина да си взема застрахователното обезщетение . Обясних им , че съм на работа до 19 ч. и ще мина днес ! Днес като минах бяха подготвили документи и ме уведомиха , че като застрахователно обезщетение ползвам ремонт на телефона и дори вече е изпратен в сервиза ! Попитах кога мога да го очаквам и ми отговориха , че вече не е тяхна грижа ! Един вид си измиха ръцете ! В документа за отказ на гаранционен ремонт се споменава изгорял дисплей , изгорял команден модул и комплект лепенки на стойност 360 лева !
      При връщането от настоящия ремонт ще гледам дисплея под лупа , но как да съм сигурен , че чарколяците вътре са подменени ? Така и така му отпада гаранцията мога ли да водя някой разбиращ с мен и да го откажа за некачествено извършен ремонт ? Позовавайки се на предходния документ за отказана гаранция !

      Коментар


      • #18
        От: Казус с телефон и Хенди - съвети !

        Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
        Вчера към 16 ч. ми се обадиха от магазина да мина да си взема застрахователното обезщетение . Обясних им , че съм на работа до 19 ч. и ще мина днес ! Днес като минах бяха подготвили документи и ме уведомиха , че като застрахователно обезщетение ползвам ремонт на телефона и дори вече е изпратен в сервиза ! Попитах кога мога да го очаквам и ми отговориха , че вече не е тяхна грижа ! Един вид си измиха ръцете ! В документа за отказ на гаранционен ремонт се споменава изгорял дисплей , изгорял команден модул и комплект лепенки на стойност 360 лева !
        При връщането от настоящия ремонт ще гледам дисплея под лупа , но как да съм сигурен , че чарколяците вътре са подменени ? Така и така му отпада гаранцията мога ли да водя някой разбиращ с мен и да го откажа за некачествено извършен ремонт ? Позовавайки се на предходния документ за отказана гаранция !
        Това не е ли непоискана услуга и нарушаване на правата на потребитела?
        Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
        Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

        Коментар


        • #19
          От: Казус с телефон и Хенди - съвети !

          Не е. Ако има съмнения, че са го минали със застраховката, дас и прочете договора и общите условия, за да провери дали пише, че ще му връщатп ари или ще му ремонтират. Предполагам са писали, че епо тяхна преценка. А щом преценката е, че им излиза по-изгодно да ремонтират... сещай се колко наистина струва ремонта.

          Коментар


          • #20
            От: Казус с телефон и Хенди - съвети !

            Днес взех " ремонтирания" , който всъщност се оказа чисто нов апарат ! Без кутийка и без гаранция , което не е проблем , ако работи нормално и безотказно ! Мислех да пусна жалба до КЗП , но към момента не намирам повод !
            Благодаря на отзовалите се в темата !

            Коментар


            • #21
              От: Казус с телефон и Хенди - съвети !

              Пак са те прекарали.Нов апарат върви с гаранция!Отиди и си вземи документа за новият телефон,ако искаш де.Ако не,всеки ден може да му е последен.И пак и пиши ка КЗП,да ходят да си ги натягат.

              Коментар


              • #22
                От: Казус с телефон и Хенди - съвети !

                Прекарали са го ама с малко и е по-добре да си ги маха от главата.

                Теоретично гаранционният срок не тече по времето когато нещото е на ремонт, а ако се замени, новият ползва остатъка на гаранционния срок на стария.

                В неговия случай това са няколко дни.

                Коментар


                • #23
                  От: Казус с телефон и Хенди - съвети !

                  Няколко дни+времето в сервиз на старият.Както и да е.Визирам,че не трябва да се взима стока без никакви документи,на принципа ела тук да ти дадем нещо.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Казус с телефон и Хенди - съвети !

                    Единствено заради евентуално доказване на собственост, в неговия случай.
                    Ама тормозът си е задължителен за всеки замесен с търговия на ЖИ Си Еми де.
                    Еле пък ако е и оператор.
                    подаръци за мъже от FACOM
                    промоция на читави инструменти

                    и на хоби такива

                    тел. О879 Ч8Ч 2З5

                    Коментар


                    • #25
                      От: Казус с телефон и Хенди - съвети !

                      Апарата по документи се води ремонтиран по застрахователно обезщетение ! На външен вид е нов , а за вътрешностите потвърдиха от доверен сервиз ! Всъщност това е нов телефон със серийния номер и разни други софтуерни атрибути на стария !
                      Отървах се от тях ! За момента нямам време за жалби в КЗП макар да пазя цялата документация по случая !
                      Най-важното ! Щерката е доволна , а това е пре-достатъчно !

                      Коментар


                      • #26
                        От: Казус с телефон и Хенди - съвети !

                        Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
                        ....................Отървах се от тях ! За момента нямам време за жалби в КЗП макар да пазя цялата документация по случая !..........
                        Ами ето това е проблема те да продължават да лъжат хората и да се правят на луди, защото като имаме проблем типично по нашенски търсим да си решим дребното проблемче (но само нашето).
                        Извинявай, не се познаваме, но според мен е леко несериозно! Пусни жалба, нека ги глобят за да може следващия път поне малко да са по сговорчиви, а когато 5-ма като теб го направят ще се сетят, че им е по-евтино да подходят леко отговорно.
                        И аз съм имал проблем с тях, в началото им на бизнеса когато внасяха телефони брандирани с имената на мобилни оператори от Европа, разкодирани и т.н.
                        От тогава с измекяри не се занимавам.
                        LZ1JJJ

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X