Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за избор на таблет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Съвет за избор на таблет

    Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
    1 И така да е,това не променя факта,че точността е напълно достатъчна за навигиране.
    Достстъчна е за рвоя конкретен случаи и твоите конкретни условия, при които го ползваш.

    Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
    2 Генерализираш и даваш заключение ти.Аз посочвам конкретни факти.

    Пак - посочваш факти от изгледа от твоята камбанария - изобщо не бил нужен външен GPS и изобщо нищо му нямало от жегите. Тия факти са валидни за твоя автомобил и за твоето ползване, а не са общовалидни. Например едни фабрично тонирани стъкла и табло, наблъскано с жици и електроники, в което вграждаш таблета, може и да промени драстично нещата. Единственото ми твърдение от амнайсе поста насам е че резултата от вграждане на китайски таблет в таблото на автомобил е несигурен и нищо повече. Например масово китайските видеорегистратори вече не ги правят с батерия, а с кондензатори, именно заради жегите.

    Другото ми твърдение е че при тежки страници въпросния браузер НЕ СЕ справя по-добре от щатния и от Хром. И това съм го демонстрирал на незнайно количество народ. Да, хрома може да зарежда по-бавно и по-мудно, но на вече заредени тежки и динамични страници бие всичко друго. В общия случай и вградения браузер се справя по-добре от почти всичко друго или разликите са незначителни. За съжаление, защото и на мен тоя факт не ми харесва.

    Ще се опитам да ти намеря страница, та белким сам се убедиш че нещата не винаги са това, което изглеждат.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #47
      От: Съвет за избор на таблет

      От моята естествено.Коментирам това,което лично съм видял,не неща казани от една жена на спирката,за разлика от теб.Виж как знаеш какви са ми панелите на кенефа и че в моите панели няма достатъчно бетон и желязо.
      Разликата между вграден и оставен на таблото таблет са 1-2 см.Сега телефона си го слагам изправен на кормилната конзола и подпрян на таблото.Ами нищо не му смущава GPS-а,коректно си работи навигацията.
      Да повторя ли,че съм компютърен инвалид?!Не знам кои страници са тежки,а и да се опиташ да ми обясниш,няма да те разбера сигурно.Може моите елементарни потребности да не са свързани с отваряне на тежки страници.За това за което ползвам таблета,този браузър е нсй-бърз.
      Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

      Коментар


      • #48
        От: Съвет за избор на таблет

        Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
        От моята естествено.Коментирам това,което лично съм видял,не неща казани от една жена на спирката,за разлика от теб.
        Това ми е пред очите от 6-7 години насам. Горе-долу от толкова се занмавам с WEB програмиране. Правени са хиляди оптимизации и тестове с квото се сетиш.
        Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
        Виж как знаеш какви са ми панелите на кенефа и че в моите панели няма достатъчно бетон и желязо.
        За тая работа си има стандарти. Не е нужно да ги знам. Достатъчно е да съм влизал 2 пъти в кое да е панелно жилище от тия години.
        Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
        Разликата между вграден и оставен на таблото таблет са 1-2 см.
        Разликата между вграден и оставен на твоето табло, евентуално. Колите с преден прозорец като на твойта кола и табло като на твойта кола са крайно малко.

        Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
        Сега телефона си го слагам изправен на кормилната конзола и подпрян на таблото.Ами нищо не му смущава GPS-а,коректно си работи навигацията.
        Пак - в твоята кола и на твоето табло. Толкова ли е трудно да го вразумееш, или умишлено се правиш на цапнат? И в моята кола на стойка под прозореца няма проблеми. Ако го вградя на мястото на касетофона, може и да има, може и да няма. Но пък ако ползвам добър външен GPS или външна антена със сигурност поне с това проблем няма да има.

        Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
        Да повторя ли,че съм компютърен инвалид?!Не знам кои страници са тежки,а и да се опиташ да ми обясниш,няма да те разбера сигурно.
        Не е нужно да си специалист за да прецениш колко време след цъкането на бутон на тая страница се появява нещо или колко пъти в секунда опреснява съдържанието, когато например скролваш дадена таблица с данни в страницата. То се вижда директно.

        Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
        За това за което ползвам таблета,този браузър е нсй-бърз.
        Именно! За това за което конкретно ползваш твоя конкретно таблет. А това не важи за всички таблети и всички страници въобще. А пърформанса на един браузер зависи от много неща. Например на архаичния ми телефон (Galaxy ace 2) последната версия на въпросния браузер се справя малко по-добре от Хрома и доста по-добре от вградения браузер, обаче се дъни на няколко места, на които хрома и вградения не се. На таблета се справя около 2 пъти по-бавно и от вградения, и от хрома, и не забелязах да се дъни. Една и съща версия на браузера, едното android 4.4 и двуядрен ARM на 800, другото android 5.1 и 4-ядрен Atom на 1600. Същия Хром под windows 10 на същия таблет върви 3 пъти по-бързо отколкото под android.

        В уравнението има много неизвестни, които стават известни едва след като опиташ в конкретен случай и конкретно ползване. Както аз не мога да твърдя че моя телефон ще хване повече спътници в твоя кенеф, така няма и ти как да знаеш дали твоя таблет ще върши работа в моя кенеф, и това се опитвам да кажа през цялото време.

        Тоест ти твърдиш че нещо ще работи и от външен GPS/антена няма смисъл, както и че таблета си работи супер за това, за което го ползваш, и че не трябва да има никакви притеснения за температурите, понеже си го опекъл 2 (3,5,10,20) пъти и той е оцелял, а аз просто казвам че на някой друг таблета може и да му е слаб и може и да не успее (забележи - "може и да", а не "ще") да докара достатъчна точност и да губи сигнал на моменти, и може и да не оцелее дълго, ако стои в автомобила постоянно и се пече всекидневно цяло лято. Та, кой генерализира, аз или ти?

        Конкретно виждал съм как таман 2 телефона (HTC и още някакво, ама не помня конкретно) отиват на боклука, препечени по време на движение, и поне 2-3 частично или сериозно сдали дисплея от същото или от забравяне в колата на неподходящо място (имам приятел пословичен заплес по отношение на забравяне на телефони и панели на радио), на единия от които лично сменях дисплея. Та по тоя повод си слагам стойката с телефона така че да я обдухва въдуха от климатика, понеже не мога да знам колко държелив ще е собствения ми телефон, нищо че е оцелял е 3-4 забравяния на седалката в жегите и няколко хиляди километра навигиране в колата. Затова и няма как обосновано да кажа на някой - вземи си телефон като моя, вгради си го в таблото и няма да имаш проблеми нито с жегата, нито с GPS-а, нито с дисплея. Ти се опита да внушаваш такива неща.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #49
          От: Съвет за избор на таблет

          Нищо не се опитвам да внуша,само споделям конкректни факти.Изводи всеки сам си прави.На ЛС колегата ме пита,как е дисплея при пряка слънчева светлина.Отговорих му,че нищо или почти нищо не се вижда.Та сам прецени колко му го препоръчвам тоя таблет за вграждане.GPS-а е добър,толкова.Сигурно и А-GPS-а помага при позиционирането,не знам.Ако вместо-може би,използваше-тук това работи и там онова не работи,можеше да си полезен по темата.
          Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

          Коментар


          • #50
            От: Съвет за избор на таблет

            Това че за теб не съм полезен, не значи че за друг не съм. Справка пост #25 например, и не само.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #51
              От: Съвет за избор на таблет

              Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
              Нищо не се опитвам да внуша.
              Ахъм, това като как си го превеждаш?
              Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
              Никаква нужда няма GPS-а да е външен. Обиколил съм страната с навигации на таблета и телефона и си работят.
              На доста от колите с фабрично тонирани стъкла GPS може и да не хване нищо или да има сериозни грижи даже и да го залепиш за стъклото. Ама не, то няма нужда от външен приемник или антена - тъпунгерите с тонирани стъкла да хванат да си купят по едно Picasso, кви са тия лигавщини?!

              ПП: Интересно и защо всичките автомобилни афтърмаркет навигации които видях с просто търсене в гугъл без никакви задълбавания, се продават с външа GPS антена? Оставям отговора на теб.
              Последно редактирано от sparkybg; 29-12-16, 15:41.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #52
                От: Съвет за избор на таблет

                Има ли опция с която да ми се визуализират мненията само на избрани участници в темата по някакъв критерий?
                Примерно да не ми се показват мненията на Спарки. Щот от тях нито едно не става за виц.
                GPS системи https://www.easytracking.bg/
                Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

                Коментар


                • #53
                  От: Съвет за избор на таблет

                  1 Да не вадим думите от контекста им.Май не говоря по принцип,а за устройствата които ползвам,а?Пък и в други коли дето съм се возил,не сме се загубили защото нямаме външна антена и GPS-а на някое устройство е останал без сигнал.
                  Никаква нужда няма GPS-а да е външен.Обиколил съм страната с навигации на таблета и телефона и си работят.
                  Относно пост #25: ами рецепта за баница да беше дал,пак щеше да си полезен на някого!Ама аз съм писал за полза по темата.Не мислиш ли,че падаш низко като ми изрязваш изразите и така променяш смисъла им?!
                  Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Съвет за избор на таблет

                    Първоначално публикуван от D.Dimitrov Преглед на мнение
                    Има ли опция с която да ми се визуализират мненията само на избрани участници в темата по някакъв критерий?
                    Примерно да не ми се показват мненията на Спарки. Щот от тях нито едно не става за виц.
                    Някой те кара да четеш насила, или? Имаш ignore лист в профила си - цък, и изчезвам от целия форум само за теб. Инжой!

                    Ама по-интерсно ще е да дадеш твоятя експертиза по въпроса.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Съвет за избор на таблет

                      Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                      1 Да не вадим думите от контекста им.Май не говоря по принцип,а за устройствата които ползвам,а?
                      За твое успокоение добавих и второто изречение, не че има връзка с първото де. За какво "май говориш" в крайна сметка се изясни, ама някой и друг пост по-долу.

                      Пак,последно:
                      1. Относно необходимостта от външна антена/GPS, ето ми го поста:
                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Отделно дето в тоя случай е силно препоръчително и GPS-а да е външен, примерно лепнат на стъклото. Как ще се справя 4G-то също не е много ясно.
                      Забележи че съм уточнил (за ралика от теб) че "в тоя случай" е препоръчително. Тоест в друг случай, конкретно твоя, може и да не е. И да, точността с външна антена или направо външен GPS със сигурност в тоя случай ще е по-добра, ще хваща уверено повече сателити и ще се справя по-добре в лоши условия, които може да са съвсем разнобразни, както в града, така и извън него.

                      Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                      Пък и в други коли дето съм се возил,не сме се загубили защото нямаме външна антена и GPS-а на някое устройство е останал без сигнал.
                      И колко от тях бяха с вградени в таблото евтини таблети, стояли там поне едно лято?

                      Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                      Относно пост #25: ами рецепта за баница да беше дал,пак щеше да си полезен на някого!
                      Да де, ама не съм дал рецепта за баница, а съм дал конкретни предложения по темата, с аргументи защо съм ги дал. Рецептите за баница са за друга тема.

                      Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                      Ама аз съм писал за полза по темата.
                      Мда, ползата е че всички разбрахме че телефона ти и таблета ти нямат нужда от външна антена по начина, по който ти ги ползваш и са оцелели няколко прегрявания. Някъде да съм писал че не е вярно? Телефона ми е преживял същото, ползван кажи-речи по същия начин, като милиони други таблети и телефони ползвани по същия начин. То това им е предназначението в крайна сметка. Вграждане в табло за постоянно обаче е малко по-различен начин на експлоатация, със своите си особености, не мислиш ли?
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Съвет за избор на таблет

                        Телефона МИ,като прегрее спира да се зарежда.
                        Това,че таблета МИ и телефона ТИ са преживели доста прегрявания и то без последствия е показателно за нещо и това има връзка и полза за темата.По-нагоре беше писал,че някой и едно прегряване не са успели да преживеят.
                        Сега тръгвам за работа,по-къспо ще довърша.
                        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Съвет за избор на таблет

                          Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                          Телефона МИ,като прегрее спира да се зарежда.
                          Най-вероятно защото има датчик за температура на батерията - 60-ина градуса са вече опасни нива.

                          Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                          Това,че таблета МИ и телефона ТИ са преживели доста прегрявания и то без последствия е показателно за нещо
                          Показателно е за това че конкретинте могат да издържат известно количество издевателства, както си е и редно. Но не казва нищо по въпроса колко биха издържали на постоянни издевателства, ако ги поставим за постоянно в автомобил - лятото температури над спецификацията им, зимата температури под спецификацията им. Дисплея го бъркат и ниски температури например.

                          Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                          По-нагоре беше писал,че някой и едно прегряване не са успели да преживеят.
                          Нямам представа за историята им преди това. Единия сдаде пред очите ми на връщане от морето, другия е сдал в Гърция, и двата по време на навигация, на стойка, и с пуснат климатик в купето. А от тогава моя го слагам така че да го духа климатика. Скапаните дисплеи - един и същ телефон 2 пъти забравян в колата. Първия път му смених дисплея, втория път вече не си струваше играчката и цената на дисплея. Търкаля го така известно време с полускапан дисплей, после не знам какво го е правил. После ми спомена че пак имал грижи и му казах да вземе да си купи хендсфри или да си го окачи на строг нашийник.

                          ПП: Впрочем, връщам си думите назад за UC Browser като скорост. След като му изключих "хардуерното ускорение" литна 2 пъти по-бързо. Справя се категорично по-добре от вградения и наравно, а на моменти може би и с една идея по-бързо от хром. И на таблета и на телефона ефекта от изключването беше идентичен. Ще видя дали ще мога да му свикна - засега съм със смесени чувства по отношение на останалите му екстри. Puffin, дето се брои за "най-бързия" продължава да е трагедия, Dolphin е по бавен и от Хром и от UC, макар и не чак двойно.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Съвет за избор на таблет

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Ама по-интерсно ще е да дадеш твоятя експертиза по въпроса.
                            Чак експертиза не бих дал. Само мнение на наблюдател.
                            Просто в частта GPS вътре или вън то не виждам какво има да се подлага на съмнения употребата на външна хоризонтално разположена антена. Това, че на някой му стои иконката на пътя, докато се навигира, не е функция на точността на приемника и добрия сигнал. Софтуерчето си го намества по подразбиране. И да, това че някои потребители не могат да видят къде ги е "разхождал" приемника, дори и в "покой", ги кара да се чувстват горди от притежанието на тесла с букова дръжка.
                            Но пък и докато "обикалят цяла България" с тяхната навигационна гордост няма риск да се замотат. Веселбата настава по многолентови пътища из Еуропето. Ма пък там няма кой да ги види а и те не биха си и признали.
                            П.П. Яд ме е само, че за времето което отдели за тая тема можеше да помогнеш с мнения на доста колеги.
                            GPS системи https://www.easytracking.bg/
                            Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

                            Коментар


                            • #59
                              От: Съвет за избор на таблет

                              Първоначално публикуван от D.Dimitrov Преглед на мнение
                              П.П. Яд ме е само, че за времето което отдели за тая тема можеше да помогнеш с мнения на доста колеги.
                              Не съм отделил чак толкова време. Пиша бързо. Е, понякога писането ми изпреварва мисълта, ама никой не е съвършен.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Съвет за избор на таблет

                                Защо афтърмаркет навигациите са с външна антена ли?!Ами не знам,предполагам да се впечатляват папагалите.И аз без да задълбавам,погледнах навигациите Гармин,ами с антена не видях.
                                Ами нещо такова е с телефона,нещо го пази.Ама защо,ами защото е по-кекав.Не мислиш ли,че по-старата техника е по-дурако устойчива и по-дълго работеща?
                                Колко би издържал таблета?Ами нямам си на идея.Ако го бях убил,щях да знам.Аз за риба ходя целогодишно.Утре замнавам пак за 3 дена,на палатка съм.Таблета редовно си остава в " трапезарията" вечер,а през нощта тя не се отоплява.Че доста нощи е изкарал при температури до -8℃,ами нищо му няма,работи си.Та такива ми ти работи.
                                Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X